•  
  M.....n

  0

  pokaż komentarz

  To dla mnie iście idiotyczne myślenie... jakby miała odejmować sobie zarobek żeby być monopolistą? Co by z tego miała, skoro do tego czasu była by nierentowna?

 •  

  pokaż komentarz

  U nas na Górnym Śląsku, marszałek podziękował PR za współpracę i postawił całkowicie na Koleje Śląskie, które w porównaniu z tym reliktem komuny, zdają się być luksusem. Zmiany są stopniowe, ale miejmy nadzieję, że ku lepszemu.

 •  

  pokaż komentarz

  I dobrze, niech zlikwidują to upośledzone badziewie jakim jest PKP w każdej odmianie i spółce w całym kraju. Komunistyczny beton i zdezelowany tabor. I jak zwykle nikt nie jest winny. Ostatnio puścili jeden skład kibla, w 300km podróż, gdzie już na drugiej stacji ludzie (w tym ja) siedzieli na łączeniach wagonów. Oczywiście sam kibel (EN57) iście luksusowy - plastikowe siedzenia, wiec ci co siedzieli wcale nie uświadczyli większego komfortu niż my na podłodze. Włączone ogrzewanie. Węgiel bym się brzydził takim złomem przewozić, a oni tam wpuszczają ludzi. Oczywiście trasę 300 km kibel pokonuje w ponad 6 godzin. Aż wgniata w siedze... tzn w podłogę.
  Konduktor oczywiście nie sprawdzał biletów, bo gdyby się pojawił to pewnie czekałby go lincz ze strony wsciekłych pasażerów. Już wsiadając się go pytałem co oni odwalają, to oczywiscie usłyszałem, że to nie od niego zależny. Czyli to nie od konduktora zależy, nie od maszynisty, nie od pana stukającego młotkiem w koła, nie od tych, z którymi się rozmawia na infoliniach i nie od pasażerów. Rozumiem wiec, że składy ustalają ludzie od prognozy pogody.
  PKP IC nie stanowiło żadnej alternatywy, bo w tamtym rejonie (pomorze środkowe) o pociągach Ex/IC/EIC nigdy nigdy nie słyszał i spotyka się je tam równie często co latające spodki. Wybrałem wtedy kolej jako alternatywę finansową dla samochodu, bo autem jednak jest czterokrotnie drożej, ale p#@!#$%ę to - wolę zapłacić. Dojechać dwukrotnie szybciej, milion razy bardziej komfortowo, o dowolnej dla mnie porze, pod sam dom spod samego domu.

  I już nigdy nie wsiądę do żadnego pociągu. j$%!ć PKP.

  •  
   M.....n

   0

   pokaż komentarz

   @LEM_: "Czyli to nie od konduktora zależy, nie od maszynisty, nie od pana stukającego młotkiem w koła, nie od tych, z którymi się rozmawia na infoliniach i nie od pasażerów. Rozumiem wiec, że składy ustalają ludzie od prognozy pogody."
   Jeżeli dobrze zrozumiałem, to łączysz parę rzeczy w jedno niczym blokers który krzyczy, by j****ć Policję, bo nie pozwala mieć marihuany, chociaż to prawo ustalała nie policja a politycy. Ale najłatwiej przypieprzyć się do ostatniego ogniwa, prawda? Doskonale jak widzę się orientujesz, co do kogo należy, więc po co ten cyrk, że nagle przy ustalaniu rozkładów gubisz się kto to robi?

  •  

   pokaż komentarz

   @Monczan: A od kogo niby zależy? Politycy są tu winni tylko temu, że ten źle zarządzany syf nie może upaść, a tak to wszyscy kradną tam na każdym szczeblu i mają głęboko w dupie klienta. Politycy nie mają tutaj nic do rzeczy, gdyby to była normalna prywatna firma to inaczej by spojrzeli na sprawę, bo w każdym momencie mogliby wypaść z gry. Jednak państwowy immunitet nikogo z nich nie usprawiedliwia.

 •  

  pokaż komentarz

  "...oznaczałoby to pierwszą w kraju likwidację w PKP Przewozy Regionalne..." nie ma czegoś takiego jak PKP Przewozy Regionalne

Dodany przez:

avatar wspolczesnapl dołączył
68 wykopali 3 zakopali 4.2 tys. wyświetleń
Advertisement