•  

  pokaż komentarz

  Nikt mnie nigdy nie przekona, że w Polsce jakikolwiek socjal ma sens. Ludzie tego nie szanują, zniszczą, połamią, pobazgrają - srają do własnego gniazda.

  •  

   pokaż komentarz

   @kamilztorunia: Ty mnie nie przekonasz o swojej racji, bo wielka masa innych bloków "za kupione" też jest zniszczona. To kwestia niewyżytej młodzieży, która nie ma co z sobą zrobić i jest pełna gniewu i frustracji, a nie wina darmowego mieszkania.

  •  

   pokaż komentarz

   @loopack: W Toruniu problem dewastacji w zasadzie zniknął - mówię o gierkowskich osiedlach z płyty. Nie wiem z czego to wynika, ale w zasadzie teraz nie ma dewastacji. Kiedyś niszczono ciągle wszystko, teraz nie.
   A co do mieszkań socjalnych - krasnoludki ich pewnie nie niszczą. Obok stoją bloki komunalne, tbs i normalne mieszkania wybudowane przez developerów. Tam jest czysto i schludnie, nic nie jest poniszczone. Wiem - bo moi rodzice tu mieszkają, więc czasem tam jeżdżę.

  •  

   pokaż komentarz

   @loopack: ma za darmo. Jakby osiemnastolatek musiał zap#%@!@#ać, aby pomóc utrzymać dom, to nie miałby czasu na niszczenie. I poznałby wartość pieniądza.

  •  

   pokaż komentarz

   @loopack: Ale żeby aż tak? Dawno nie widziałem takich zniszczeń. I to w dodatku całkiem nowych budynków.

  •  

   pokaż komentarz

   @loopack: Ta niewyżyta młodzież to skutek patologicznych rodzin, które winne być utylizowane a nie jeszcze ułatwiać im życie, do którego będą srać.

  •  

   pokaż komentarz

   @kamilztorunia:
   @voyageur:
   @DocDaneeka:
   @Dol_Guldur:

   Zwyrodnienie panujące na wykopie świadczy o pewnej "nieludzkiej twarzy" obecnego społeczeństwa. Tj nikt nie chce pomóc leżącemu człowiekowi w trawie, tak widać nikt nie chce stanąć po drugiej stronie (czyli użyć empatii) i zrozumieć co się tam dzieje. Lepiej nap@!@!#$ać bez sensu i bez zrozumienia, bo to modne.

  •  

   pokaż komentarz

   @kamilztorunia: Niszyły bandy dzieciaków, które nie mają co robić.

  •  

   pokaż komentarz

   @loopack: o czym ty gadasz? Jak do mnie do domku przychodzi jakiś bidak i mówi, że jest głodny - to mu dam z lodówki chleb, jogurt, czy kiełbasę. Nie zbiednieję od tego.
   Ale jak widzę, że patologia rozpieprza mienie, które powstało z publicznych pieniędzy to mnie szlag jasny trafia.

  •  

   pokaż komentarz

   @loopack: Jak się leży i op$!$#%!a to w czym mamy mu pomagać?;]

  •  

   pokaż komentarz

   @loopack: tylko wiesz, ja ciężko zap$%%%#%am, płacę podatki, a jakieś k%%$ie syny z patologicznych rodzin ot tak sobie srają na moje pieniądze. Niech oni staną po drugiej stroni i pomyślą "temu kolesiowi zostało 20zł do końca miesiąca, ale zapłacił podatki i teraz mamy gdzie mieszkać.". Bo to uczciwie pracujący utrzymują tych "nieszczęśników"

  •  

   pokaż komentarz

   @loopack:

   To kwestia niewyżytej młodzieży, która nie ma co z sobą zrobić i jest pełna gniewu i frustracji

   Jeszcze kilkanaście lat temu bym w to uwierzył. Natomiast teraz masz tyle różnych form spędzania wolnego czasu, że każdy może coś wybrać dla siebie. Nie wieżę, że w takim mieście jak Toruń nie ma orlików, bibliotek, świetlic, kafejek internetowych, gdzie nawet ktoś kto pieniędzy nie ma, może się rozwijać i wychodzić na prostą. Z tego co wiem działają też w większości miast ośrodki pomagające takiej młodzieży. Ale do tego wszystkiego potrzebne są chęci zainteresowanego. Podejrzewam, że ci wandale z tego osiedla nie byli zainteresowani innymi formami rozrywki i poprawy swojego bytu.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kaczypawlak: Ich umiem zrozumieć, ale was tu piszących nie da się, bo macie spieprzony obiektywizm.

   "Najedzony głodnego nie zrozumie" - i dokładnie tak się zachowujecie. Cieszcie się, że mieliście fart nie być tymi po drugiej stronie.

  •  

   pokaż komentarz

   @kamilztorunia: wez sie tam przejedz w sobote wieczorem albo niedziele wieczorem, samochody lepsze niz pod wieloma blokami, gdzie ludzie musieli kupic. przypominam: zeby dostac komunalke dochod na osobe w okolicach 650 zl brutto nie mowiac o socjalu.

  •  

   pokaż komentarz

   @kamilztorunia: Bo jak płacisz za coś kupę kasy (w perspektywie masz płacenie jeszcze przez pół życia) to szanujesz, a także pilnujesz by nikt tego nie niszczył. Gdy w bloku/kamienicy wszyscy mają podobną sytuację, to będzie czysto i porządnie, bo to jest wspólne dobro... w mieszkaniach socjalnych często ląduje patologia (nie tylko, bo porządni ludzie też się zdarzają, ale w dużej mierze to właśnie patole), która nie szanuje wspólnego dobra, bo nie musi za to płacić (czynszów też nie płacą, bo co kto im zrobi?). Dużo by o tym mówić... Ale powoli powstają plany jak sobie zacząć radzić z taką sytuacją.
   W moim mieście coraz głośniej słychać oburzenie normalnych mieszkańców, którzy ciężko pracują by jakoś tam móc mieszkać, a nowe mieszkania socjalne, często o wyższym standardzie niż zwykły człowiek z niezbyt dużą pensją może sobie pozwolić, są niszczone a ich lokatorzy w wielkiej części nie płacą czynszu. Oczywiście anteny satelitarne od nki i polsatu w co drugim oknie a pod blokiem nie ma gdzie zaparkować. Władze miasta ogłosiły, że problemowych mieszkańców lokali socjalnych będzie się eksmitować, ale że prawo nie pozwala wyrzucić takich na bruk (a w wielu uzasadnionych wypadkach powinno), to dostaną mieszkania socjalne, ale w innej miejscowości - 150 km dalej. Skoro i tak nie płacą bo nie mają pracy (czyli w większości nie chce im się pracować bo za wygodnie na socjalu), to równie dobrze mogą zamieszkać tam. Oczywiście można uniknąć przeprowadzki, ale trzeba wykazać dobrą wolę - zacząć spłacać zadłużenie, poszukać pracy - ale to już zbyt duży wysiłek, więc wszyscy mają nadzieję, że części patologii uda się pozbyć. Oczywiście na razie jest więcej gadania niż robienia, ale wszystko jest na dobrej drodze...

  •  

   pokaż komentarz

   Kiedyś niszczono ciągle wszystko, teraz nie.

   @kamilztorunia: To ja Ci wyjaśnię czemu tak jest ... a dzieje się tak dlatego, że teraz, przed blokowiskami nie zobaczysz już tyle biegających dzieciaków co kiedyś. Większość z nich spędza czas wolny przed komputerem. poza tym społeczeństwo się starzeje i oczywiście, w niewielkim stopniu na pewno zmienia się też mentalność społeczna ...

  •  

   pokaż komentarz

   @loopack:

   Cieszcie się, że mieliście fart nie być tymi po drugiej stronie.
   Tak, miałem fart. Nie łażę po ulicach, nie wyrywam domofonów, nie tłukę szyb, nie rozwalam murów w klatce schodowej.

  •  

   pokaż komentarz

   @kamilztorunia: nikt mnie nie przekona, że socjal gdziekolwiek ma sens.

  •  

   pokaż komentarz

   @loopack: tylko, że na blokach kupionych "za swoje" mieszkańcom zależy - dlatego też sami pilnują chociaż do jakiegoś stopnia wandalizm i albo sami reagują, albo zgłaszają to na Policję

  •  

   pokaż komentarz

   @kamilztorunia:
   Wiesz, ze w ten sposob powodujesz, ze taki biedak nie pojdzie do odpowiedniej instytucji, tylko bedzie chodzic po domach? W Polsce jest sporo schronisk i darmowych obiadow, ale wiekszosc osob z tego nie korzysta, bo wiecej wyciagna od naiwnych ludzi. Moze to na pierwszy rzut oka jest nieludzkie, ale w dluzszej perspektywie to moze pomoc.

  •  

   pokaż komentarz

   @loopack: Właśnie modne jest takie gadanie jak Twoje.

  •  

   pokaż komentarz

   @miki4ever: może jestem naiwny, a może po prostu karmię głodnego. Nie robi mi, jak raz na miesiąc dam mu jedzenie warte 5 złotych. Nie zbiednieję od tego.

  •  

   pokaż komentarz

   @kamilztorunia:
   Lepiej daj 5 zl na PCK lub cos czym sie tym zajmuje:) To nie chodzi o kwestie biedy, tylko o nauczenie ich, ze nalezy korzystac z socjalu.

   W DE do tej pory nie widzialem zebraka proszacego o jedzenie, wszyscy korzystaja z socjalu, jedynie co to Turkow 20-30 letnich, nie tak zle ubranych zbierajacych pieniadze na zycie, ale srednio im to wychodzi tutaj:)

  •  

   pokaż komentarz

   @kamilztorunia: Patologia to niszczy, czyli taki polacy co mysla ze moga wszystko, co drugie slowo k%!!a lub ja p%$%%@%e co mnie mocno wk%!!ia ze w normalnej rozmowie czy nawet nie rozmowie musi pasc slowo k%!!a

  •  

   pokaż komentarz

   @loopack: a ja miałem "niefart" i byłem - problem rodziców w biznesie, wspólnik uciekający za granice, licytacja mieszkania etc. Cały wandalizm jakiego dokonałem przez zycie to odklejenie jednej literki ze znaku drogowego zeby powstało (w mniemaniu moim i ówczesnych kolegów) smieszne słowo.
   Bieda, jak to ktoś powiedział, to stan umysłu, nie portfela.

  •  

   pokaż komentarz

   @kamilztorunia: Niech żyją rządy socjalne i płacenie podatków na socjale dla biednych poszkodowanych ludzi! Pozdychaliby wszyscy to zdrowiej by było a wydatki by można było przenieść na jakieś bardziej sensowne rzeczy

  •  

   pokaż komentarz

   @loopack: Ja tam chętnie pomogę, ale jeśli osoba której pomagam nasra mi na ręke to sory ale ja już bym tej ręki nie podała.. ale rozumiem że są masochiści tacy jak ty którzy nawet jak sie nasra 10 razy na ręke to i tak chętnie polecą i podają tą ręke 11 raz..

  •  

   pokaż komentarz

   @miki4ever: jak dam 5 zł na PCK lub inną tego typu organizację, to 2 złote wydadzą na koszty administracyjne, a 3 złote na jedzenie :-)

  •  

   pokaż komentarz

   @kamilztorunia: To nie jest istotne, istotne jest, ze dzieki temu taki koles jak 2 dni nie dostanie jedzenia to pojdzie do takiej instytucji i juz tam zostanie, moze znajdzie prace, cos wymysli i bedzie zarabial miliony :D

  •  

   pokaż komentarz

   Nikt mnie nigdy nie przekona, że w Polsce jakikolwiek socjal ma sens.

   @kamilztorunia: Socjal ma sens, natomiast nie w takiej formie jak u nas. Mieszkania socjalne powinny być budowane jak najtaniej i spełniać absolutne minimum potrzebne do egzystencji. Motywowało by to ludzi aby jak najszybciej stanąc na nogi i sie z takiego osiedla socjalnego wynieść.
   Czemu jeden ma brać kredyt na 30 lat a inny pełnowartosciowe mieszkanie ma dostać za darmo ?!?!
   Czemu nie buduje się u nas mieszkań kontenerowych ? Koszt 1m2 w technologi kontenerowej to < 500zł.
   Jeżeli ktoś nie wie jak to wyglada to proszę:
   Osiedle kontenerowe w Amsterdamie
   W dużo bogatszych krajach można budować takie osiedla a u nas nie ?
   A jeżeli komuś nie pasuje mieszkanie na osiedlu kontenerowym to niech mieszka pod mostem.

  •  

   pokaż komentarz

   @kamilztorunia:
   Sterylizować. kastrować, niech się to nie rozmnaża.
   Albo zamknąć w jakimś rezerwacie, bo jeśli to nie potrafi zrozumieć, że mieszka wśród ludzi, że panują pewne zasady i prawa,ze trzeba przestrzegać tych praw i zasad, to się już niczego w życiu nie nauczy i trzeba to odizolować od zdrowej części społeczeństwa, tak jak wycina się zainfekowaną tkankę.

  •  

   pokaż komentarz

   @loopack: To powiedz dlaczego sam mam pracować 30 lat na mieszkanie(piszę w imieniu większości młodych Polaków) a jakiś nierób ma dostać nowiutkie mieszkanie. Nie rób, który bardzo często jest uzależniony od alkoholu, stosuje przemoc na rodzinie labo ma kryminalną przeszłość (bywa, że wszystko naraz) . Czy to jest sprawiedliwe? Powinni dostać co najwyżej kontenery.

  •  

   pokaż komentarz

   Czemu nie buduje się u nas mieszkań kontenerowych ? Koszt 1m2 w technologi kontenerowej to < 500zł.

   @Tesseract: Otóż to! Osiedla socjalne to powinny być osiedla kontenerów. I jeszcze jedna, bardzo istotna sprawa - w określonej, dużej odległości od osiedli dla normalnych ludzi. Efekt jak wspomniałeś taki, że będą mieli k%%%a motywacje, żeby się wziąć za siebie: nie podoba się? Zarób na lepsze.

  •  

   pokaż komentarz

   @loopack: Za przeproszeniem człowieku bo albo jesteś trollem albo masz zdrowo nasrane we łbie. Pewnie jest że nigdy nie poznałeś co to znaczy praca i nie znasz wartości pieniądza. Swoją za przeproszeniem empatie uprawiaj sobie ze swoich funduszy. Pytasz o człowieka leżącego w trawie? A kto mu kazał o 8 rano wychlać litr taniego wina? Jedyne zwyrodnienie jakie tu widzę to "nieludzka twarz" twoich wypowiedzi które sugerują że ciężko pracujący człowiek (którego w obecnych realiach rzadko stać na własne lokum) ma w ramach wysokiego podatku sponsorować nierobom mieszkania. Weź idź się palnij w łeb.

  •  

   pokaż komentarz

   @loopack: Tak się zachowują ludzie, który twierdzą, że są skazani na swój los. Za ładnie było, a my przecież zbóje jesteśmy to trzeba poniszczyć. A potem narzekać, ze społeczeństwo spisuje nas na straty. Nie chodzi o biedę czy bogactwo ale o wychowanie. Biedny też potrafi żyć schludnie.

  •  

   pokaż komentarz

   "Najedzony głodnego nie zrozumie" - i dokładnie tak się zachowujecie. Cieszcie się, że mieliście fart nie być tymi po drugiej stronie.

   @loopack: Całe życie jestem po "trzeciej stronie". Za "bogaty" by coś dostać, za biedny by było mnie stać. Pieprzony niewolnik, "biały murzyn" systemu.

  •  

   pokaż komentarz

   @loopack: żadna, nawet największa bieda nie usprawiedliwia wandalizmu,a tym bardziej srania do własnego gniazda. To nie brak pieniędzy, a brak wychowania tworzy patologie

  •  

   pokaż komentarz

   @Kaczypawlak: W tym, żeby wstał i się czymś zajął. To nie zawsze jest świadomy wybór.

   Polecam poczytać:
   http://pl.wikipedia.org/wiki/Wyuczona_bezradno%C5%9B%C4%87

  •  

   pokaż komentarz

   @kamilztorunia: zgadzam się, powiem nawet, że na przedmieściu bydgoskim jest nadzwyczaj spokojnie i o dziwo ładnie.

  •  

   pokaż komentarz

   @loopack: Byłeś widziałeś? Jak nie to się nie wypowiadaj. j#!#k teoretyk.

  •  

   pokaż komentarz

   @kdejman: Najkrócej jak można wzięło się to stąd, że dostawał hajs za nic i nic mu się nie chce robić.

  •  

   pokaż komentarz

   @loopack: Nie widziałem jeszcze tak zniszczonych bloków z ostatnich 10 lat wybudowanych. Może u mnie w mieście jacyś lepsi ludzie mieszkają...
   Swoją drogą to 19zł czynszu i mieszkania za darmo?
   Ludzie się pytają: gdzie chleb i godne warunki za bycie człowiekiem? A ja się pytam: gdzie jest sprawiedliwość?

  •  

   pokaż komentarz

   @kamilztorunia: ale sie wszyscy oburzaja jak taki zwierzak dostanie pala na komisariacie

  •  

   pokaż komentarz

   @Tesseract: Dokladnie. U mnie w miescie sa nowe bloki socjalne bo miasto przesiedla ludzi z kamienic w centrum, na obrzeza miasta (odzyskuje dobre lokacje). ludzie w zamian dostaja wlasnie nowe bloki, ale nie ma tak dobrze, lazienki sa wspolne, nie ma takich wygod jak w normalnym mieszkaniu, metraze sa mniejsze itp. Do tego prezydent powiedzial ze jak ktos zniszczy to mieszkanie, to juz nie dostanie nastepnego, albo wyleci na bruk albo do kontenera.
   Widzialem tez raz w tv taki reportaz ze polowa bloku nie placila za czynsz, to administracja postawila z boku kontener mieszkalny i zapowiedziala ze kto nie placi, bedzie mieszkal w kontenerze. Nagle okazalo sie ze zaczeli placic wszyscy, splacaja zaleglosci a Ci co naprawde sa w trudnej sytuacji to bez problemu moga sie dogadac z administracja i zadna rodzina nie musiala byc przeniesiona do kontenera. Socjal to drazliwy temat. Nie mozna sie go calkowicie pozbyc, ale nie moze byc tak ze ludzie sobie spokojnie z niego zyja. Powinien byc w takiej wysokosci zeby motywowal do wziecia sie za siebie i staniecia na nogi a nie ze mozna wyciagac spokojnie srednia krajowa z tego i mieszkac za free i to czesto w centrum miasta.

  •  

   pokaż komentarz

   @loopack: Jak już, to byłbym za "dawaniem wędek a nie ryb"

  •  

   pokaż komentarz

   Zwyrodnienie panujące na wykopie świadczy o pewnej "nieludzkiej twarzy" obecnego społeczeństwa.

   @loopack: A rusz głową i pomyśl, może to społeczeństwo ma już dość robienia na bandę darmozjadów? Byle żul w piątym pokoleniu dostanie od miasta/państwa socjal. A niech się noga powinie człowiekowi uczciwie próbującemu koniec z końcem związać - dzieci odbiorą bo warunków nie ma, komornik na głowę wejdzie i nie wiadomo co jeszcze. I o jakiej empatii ty tu do mnie rozmawiasz?

  •  

   pokaż komentarz

   @kamilztorunia: Racja. Ale to nie tylko u nas, socjale w całej europie zasiedla w dużej mierze ludność która ma roszczeniowy stosunek do reszty społeczeństwa. U nas jeszcze nie jest źle bo mamy tylko rodaków na głowie.

  •  

   pokaż komentarz

   Zwyrodnienie panujące na wykopie świadczy o pewnej "nieludzkiej twarzy" obecnego społeczeństwa. Tj nikt nie chce pomóc leżącemu człowiekowi w trawie, tak widać nikt nie chce stanąć po drugiej stronie (czyli użyć empatii) i zrozumieć co się tam dzieje. Lepiej nap@!@!#$ać bez sensu i bez zrozumienia, bo to modne.

   @loopack: Zwyrodnienie? Wartość niesionej pomocy można ocenić po jej skutkach i okazanej wdzięczności i co najważniejsze, każda pomoc powinna wynikać z potrzeby serca, co oznacza, że musi mieć woluntarny charakter, bo inaczej staje się krzywdą dla innych.

  •  

   pokaż komentarz

   @kamilztorunia: to nie tylko w Polsce, po prostu socjal w większości dostają ludzie z którymi jest coś nie tak, są zamknięci w pętli tego że nie mają nic bo nie potrafią o nic dbać, nie potrafią o nic dbać więc nie mają niczego. W UK to samo, mam sąsiadów i ich dzieci notorycznie wyrzucają śmieci z okna. Ok, dzieci jak to dzieci, no ale czym skorupka za młodu nasiąknie tym na starość trąci. Trochę denerwujące znajdywać codziennie papierki albo lody, gumy po balonach z wodą, zabawki itp. po porostu nie wiedzą nic złego w utrzymaniu miejsca gdzie mieszkają w czystości, jak ktoś nie potrafi dbać o to co ma to państwo będzie musiało zawsze mu coś podarować nowe rzeczy za darmo, za darmo posprzątać itp. tak wychowuje się nieodpowiedzialnych i leniwych ludzi, mogą tak robić to robią.

  •  

   pokaż komentarz

   @loopack: Nie wiem jak Ty ale ja jak nie mam czego ze sobą zrobić to nie napierd@lam z buta w domofon ani nie sram na klatce..

  •  

   pokaż komentarz

   To kwestia niewyżytej młodzieży, która nie ma co z sobą zrobić i jest pełna gniewu i frustracji, a nie wina darmowego mieszkania.

   @loopack: w ogóle nie rozumiem pojęcia 'darmowego mieszkania' Dlaczego jedni muszą pracować, płacić niemały czynsz a inni dostają nowe mieszkanie w bardzo ładnym blokowisku za darmo?

  •  

   pokaż komentarz

   @loopack: Empatia nie jest właściwą postawą w tej sytuacji, bo nie działa, nie rozwiązuje problemu.
   Powodowani empatią daliśmy im mieszkania, których nie szanują.

  •  

   pokaż komentarz

   Cieszcie się, że mieliście fart nie być tymi po drugiej stronie.

   @loopack: To nie jest kwestia farta, tylko wyborów dokonywanych z minuty na minutę.

  •  

   pokaż komentarz

   @loopack: Okej - przebiorę się za żula, albo "młodego gniewnego" dresa, znajdę Cię, rozj%@$@#przy Tobie jakiś śmietnik albo szybe w bloku, a Ciebie pobiję i okradnę. Pójdziesz z tym na policję czy dalej będziesz uparcie stał przy swoim "bo ja jestem młody, wk%$%iony, muszę jakoś odreagować :<" ?

  •  

   pokaż komentarz

   @loopack: Podobno kto nie był lewakiem (czyli głupim) za młodu, na starość nie będzie dobrym człowiekiem. Rzecz w tym, żeby tym lewakiem być jak najkrócej, najczęściej do momentu przejścia na swoje, czego ci życzę. A głodne kawałki o empatii za cudze możesz sobie umieścić w rzyci.

  •  

   pokaż komentarz

   @loopack: Myślę, że gdyby ta sama młodzież musiała ciężko zapierdzielać na kupno takiego mieszkania w bloku, to na pewno już nie tak chętnie dopuszczałaby się aktów wandalizmu. Chociaż powody, o których piszesz zapewne też są prawdziwe.

  •  

   pokaż komentarz

   @sheeple:

   To ja Ci wyjaśnię czemu tak jest ... a dzieje się tak dlatego, że teraz, przed blokowiskami nie zobaczysz już tyle biegających dzieciaków co kiedyś...

   Jest tak dlatego że kiedyś wszystko było państwowe

   Obecnie większość nieruchomości jest w rękach prywatnych , dlatego kamienice w miastach odzyskują dawny blask, blokowiska są ocieplane i odmalowywane (pieniądze idą nie od państwa a od mieszkańców).

   Jak na coś ciężko pracujesz to to szanujesz.....jak masz coś za darmo to ci to zwisa....(łatwo przyszło łatwo poszło)

  •  

   pokaż komentarz

   @Pan_krecik: Prawda jest pewnie gdzieś po środku. Nie tak dawno kupiłem mieszkanie w nowym budownictwie. (7500/m2, marmurki, kamery,ochrona, ąę, etc.). Jak się okazało, nie wszystkim mieszkańcom zależy jednak na utrzymaniu czystości. Ktoś ma dla przykładu psa, który regularnie sra na klatce.

 •  

  pokaż komentarz

  Dodatkowo nalezy pamietac ze ci mieszkancy tych mieszkan nie dostali. Oni moga je uzytkowac. Mieszkania nie sa ich wiec dbac o "cudze" nie beda.
  Esencja socjalizmu.

  •  

   pokaż komentarz

   @ptoki1: ja się nie zdziwię jak za kilka lat, owi użytkownicy dostaną możliwość wykupu tych lokali powiedzmy z 90 procentowym rabatem. Tak się sprzedaje np. mieszkania komunalne.

  •  

   pokaż komentarz

   @kamilztorunia: Ale najpierw zażądają remontu na koszt miasta oczywiście, przecież nie będą kupować lokali w takim stanie..

  •  

   pokaż komentarz

   @kamilztorunia: Poczytaj o zmianach w wykupie mieszkań komunalnych w Łodzi ;) To jest skandal, że nie będzie już możliwości od stycznia dziedziczenia, umowy tylko na 5 lat, w ciągu 3 lat stopniowa mają rosnąć ceny mieszkań (choć i tak są jednymi z najdroższych w Polsce). Tzn w tej chwili można wykupić mieszkanie za 8% wartości a w ciągu 3 lat ma to wzrosnąć do 50% itd itd.

   Ponoć mieszkania tanieją.

  •  

   pokaż komentarz

   @kamilztorunia: no właśnie... a Ty zap$%%!%%aj na dwie zmiany, weź kredyt na 30 lat i płać podatki... no k$$!a mać!

  •  

   pokaż komentarz

   @kamilztorunia: albo za symboliczną złotówkę :) Znajomi rodziców maja mieszkanie w kamienicy - połowę mieszkan obsadza własnie podobna patologia. No ale oni (znajomi) powoli mieszkanie remontowali, wymienili sobie okna, ogrzewanie zrobili etc. (a patologia się grzała ich kosztem oczywiście) - jakieś 2 lata temu też pojawiłą się opcja wykupu za procent ceny - chyba 10. No i komisja ekspertów chodziła i się okazało - że oni mają do zapłacenia 20 000 zł - a patole po 2 000zł, bo ich mieszkanie to głównie rudery (brak ogrzewania -> grzyby). I tak się właśnie każe ludzi za dbałość o coś wspólnego (bo mieszkanie przez ten czas było w wieczystym najmie czy jakoś tak ładnie się nazywało - przydzielone jeszcze za komuny).
   Ciąg dalszy taki, że patole w płacz i protesty, że tak drogo, że mieszkanie to rudera i oni tyle nie mają i oczywiście kolejne obniżki. Bohaterowie historii - spłacają do dziś (bo łaskawie na raty pozwolili), parkować też nie mają gdzie - bo gdy wracają z pracy wszystkie miejsca parkingowe zajęte.

  •  

   pokaż komentarz

   To jest skandal, że nie będzie już możliwości od stycznia dziedziczenia, umowy tylko na 5 lat

   @DuszekWydmueszek: I tak powinno być a nawet na rok ewentualnie dwa a nie, że niema prawa się wyrzucić z mieszkania nie płacących czynszu. Jak chcesz mieć pewność mieszkania to sobie na nie weź kredyt.

  •  

   pokaż komentarz

   @arczer: już widzę jak jedzie do nich TeWuEn i robi relację i reportaż dotyczący opłakanego stanu ich mieszkań :)

 •  

  pokaż komentarz

  Zdaję sobie sprawę z tego, że wśród wykopowiczów jest silna reprezentacja hip-hopu, oczywiście zakładam że hip-hopu który coś sobą reprezentuje i nie powiela schematów. Musicie jednak przyznać, że hasła typu: "j$@$Ć POLICJĘ! PATOLOGIA HWDP" w dużej mierze (nie mówię, że tylko i wyłącznie) są powielane przez niektórych reprezentantów kultury hip-hop. To nie są hasła metali, punków czy technomułów :)

  •  

   pokaż komentarz

   @bohemot44: hip-hop w Polsce to dno, na dwóch płaszczyznach
   1) mentalnej - to Ci, którzy tworzą "dla radości, a nie dla kasy", produkując gówno
   2) komercyjnej - to Ci, którzy tworzą dla kasy, udając radość i plując w ryje swoich fanów.

   Innymi słowy - "o biedny dzieciaku, z szarego bloku, o biedny o biedny, ojojoj biedny biedny, ojojoj, hwdp, ojojoj, wszyscy żyją dla kasy, Ty nie bądź taki, ojojoj, śmeirć konfidentom, jojojojjoj, kup album".

   Pozostałe subkultury też mają swoje specyficzne, negatywne, zachowania.
   Ale nic mnie tak nie rozp%#@!#!a jak patrzenie na H-H ściemę.

  •  

   pokaż komentarz

   @pneumokok: Nie no, paru raperów przebiło się na wyższy poziom i takich głupot już nie gadają. Ale nie ma ich dużo :)

  •  

   pokaż komentarz

   @pneumokok: Bardzo dawno widać nie miałeś z polskim HH do czynienia... Posłuchaj sobie Eldo czy Łony i zobaczymy co powiesz...

  •  

   pokaż komentarz

   @bohemot44: paru. a teraz popatrz ilu wśród g(ł)ównych wyznawców i obnoszących się H-H słucha tych paru?
   @enzojabol: j/w

  •  

   pokaż komentarz

   @enzojabol: A to co? Oni się dopiero pojawili? Bo ja ich kojarzę jeszcze z początku boomu na hip-hop, daj jakiś nowych twórców na poziomie :)

  •  

   pokaż komentarz

   @Marmite: to ten od piosenki "Pierwsze włosy na jajach" ? Nie, dziękuję :)

  •  

   pokaż komentarz

   @bohemot44: Oceniasz go po jednej piosence? To nic więcej nie mam do dodania...

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   pokaż komentarz

   @bohemot44: posłuchaj L.U.C.-a. do miłośników tego gatunku nie należę, ale nie powinno się też generalizować.

  •  

   pokaż komentarz

   @synestezja: L.U.C. to zupełnie inna sprawa, podobnie Fisz i wszystkie jego projekty. Mają swoją drogę i typowymi hip-hopowymi gwiazdami nie są.

   @lichwiarz: OSTR trzyma poziom

   @Marmite: Nie wnosi nic ciekawego do gatunku, milionowa piosenka o tym że jestem wielkim badassem który zaraz pokaże konkurencji jak świetnie rymuje, robi swoje, nie chce fame'u, wspomnienia o tym jak słyszał pierwszy raz hip-hop, że kiedyś było lepiej jak zaczynali, oldschool olschool! Coś pominąłem? ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @bohemot44: Nic, ale dla mnie to jest okej, jako że nie słucham na co dzień rapu :P

  •  

   pokaż komentarz

   @Marmite: To co mi tu się każesz produkować :P

  •  

   pokaż komentarz

   @bohemot44: Na pocieszenie masz plusa ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @bohemot44: poza tym w Polsce prawdziwych punk'ów już nie ma ;(

  •  

   pokaż komentarz

   @pneumokok: Błagam kolejny ograniczony któremu przeszkadza to czego słuchają gimbusy. Czego nie będą słuchały będą to robić dla szpanu bo są gimbusami. Nie mieszajmy hiphopu z gównem. Na rock można wjechać podając za przykład tokio hotel i jakieś inne pierdoły (nie wiem nie jestem zbytnio na bieżąco z muzyką) większość popularnej muzyki z każdego gatunku nie niesie głębokiego bo jest tworzona dla celów komercyjnych i rozrywki. A niewielka część odbiorców lubi rozrywkę intelektualną, zwłaszcza w pewnym wieku. Jeśli chociażby 1 gimbus na 10 pomiędzy tą toną gówna trafi na coś wartościowego to świat się ucieszy.
   A j#@%czy policji trochę rozumiem, u nas coraz łatwiej się dogadać ale jednak niektórzy policjanci nadal śmierdzą zomo i trochę Wisły jeszcze upłynie zanim się to zmieni.

  •  

   pokaż komentarz

   A j#@$czy policji trochę rozumiem, u nas coraz łatwiej się dogadać ale jednak niektórzy policjanci nadal śmierdzą zomo i trochę Wisły jeszcze upłynie zanim się to zmieni.

   @crypto: nie mam pytań.

  •  

   pokaż komentarz

   @pneumokok: Pewnie nikt z twoich znajomych nie był pobity w suce :)

  •  

   pokaż komentarz

   @crypto: zgadza się. mam znajomych, którzy nie muszą się martwić o znajdowanie się w suce.
   poza tą elitą klasową, dawno przeze mnie nie widzianą, która ma problemy z policją regularnie (a dwóch "kolegów" jest poszukiwanych wg strony KWP)
   więc tu masz, biedaku, rację.

  •  

   pokaż komentarz

   @bohemot44: @pneumokok: tak, tak, paru raperów trzyma poziom, a reszta j%!#!!policję, demoralizuje młodzież i rapuje o tym jak im jest źle. Oczywiście, że Chada, HG czy Firma czy mniej znane postacie pokroju Bonusa AGD RTV to patologiczne gówno i boli mnie to, że scena rapowa z nimi trzyma, zamiast krytykować. Ale ja ich nie słucham, nie utożsamiam się z nimi, za to rapu słucham b. dużo i jak widzę ile jest dobrych rzeczy to na pewno nie mogę powiedzieć, że to mała część tego gatunku w naszym kraju tonąca w zalewie gówna kierowanego do gimnazjów ..
   A jeszcze P.S.
   j#%@ł policję czy wystawiał jej środkowy palec też ubóstwiany przez wszelkich hipsterów, wielbicieli alternatywnego studenckiego pseudorocka i innych dziwnych osobników za wiele niemających wspólnego z hip hopem, wymieniony wcześniej jako trzymający poziom, Ostry.

  •  

   pokaż komentarz

   @rudy2007: No nie ma to jak zarabiając naście tysięcy, wożąc się nowymi mercedesami czy bmw z grubym łańcuchem na szyi, rapować (nie jestem w stanie napisać śpiewać) o tym jak to ciężko na dzielni i jaka bieda...

  •  

   pokaż komentarz

   @rudy2007: H-H w moim życiu przeminął czas temu już jakiś (mniej więcej wtedy, kiedy kończyła się Paktofonika).
   nie ukrywam, od tamtego czasu wiele na plus się w moim życiu zmieniło, ale jakbym w tym został i trwał w gimbaz-streamie to pewnie nie byłoby tak różowo. bo przecież bzdury powtarzane regularnie (przy każdym odtworzeniu empetrójki) stają się prawdą, czyż nie? ;-)

  •  

   pokaż komentarz

   @bohemot44: No owszem, to są ich hasła, punki piszą "Punks not dead" a metale "Ave Satan" ale czy to taka duża różnica? Bujałem się pod koniec liceum z młodzieżą "alternatywną", zbieranina punków, metali, rastamanów i takich odludków jak ja. Jedyną różnicą między nimi a hip-hopami było to że byli mniejszością więc się ekipa z całego miasta spotykała w centrum. Gdyby to punk, metal albo ska było dominującą subkulturą to by przesiadywali pod swoimi blokami i robili dokładnie to sami co młodociani skejci (lub może by hip-hopu słuchali by być inni).

  •  

   pokaż komentarz

   @pneumokok: Po prostu nie mam pewności czy ona to pisze na serio. Sam nigdy nie miałem ani żaden mój znajomy nie miał problemów z policją, nie siedział w suce, nie dostał wp@!@#!@u od policji. Czy mamy w takim razie jakiegoś wyjątkowego pecha, czy do tego trzeba mieć kwalifikacje...?

  •  

   pokaż komentarz

   @k0nd3ns4t0r: Kto o tym rapuje? Bo od kilku dobrych lat nie jestem na bieżąco.

   Czasem mam wrażenie że średnia wieku na wykopie oscyluje w okolicach 18 lat.

  •  

   pokaż komentarz

   @k0nd3ns4t0r: nie no, przecież to normalność w Polsce, że idziesz ulicą, nic nie robisz i nagle podjeżdża suka (niczym czarna wołga z historii), pakują Cię, obijają po ryju, wiozą na komendę, tam łamią żebra po czym wypuszczają Cię, a żaden lekarz nie chce podpisać obdukcji bo wie, że to policja. no przecież w tym kraju to norma, codzienność, mam tak średnio raz na miesiąc.

   a tymczasem patrząc na swoje życie wielokrotnie robiłem rzeczy zwariowane, sam i z towarzystwem, a jedyny kontakt jaki mieliśmy ze służbami polegał na tym "panowie, za kilka metrów będziecie w zasięgu kamer - ostrożniej i ogólnie to tam jest śmietnik".
   A chwilę później obili nam ryje. W suce, oczywiście.

  •  

   pokaż komentarz

   @crypto: Pewnie ten co reprezentuje biede... Ale sam biedy nie klepie...

   Ale nie to jest najważniejsze. Wolałbym żebyś troszkę rozwinęła swoją wypowiedź o policji...

  •  

   pokaż komentarz

   rapować (nie jestem w stanie napisać śpiewać) o tym jak to ciężko na dzielni i jaka bieda...

   @k0nd3ns4t0r: jakbyś umiał czytać ze zrozumieniem, a nie wyławiał słowa "hip hop" z posta i reagował na nie jak pies spuszczony ze smyczy, bo jesteś do tego gatunku uprzedzony, to wyczytałbyś, że takich osobników skrytykowałem i napisałem, że jest też dużo lepszych wykonawców. Jak chcesz przykłady to np. Bisz, Wena, Medium.

   z grubym łańcuchem na szyi
   W Polsce?

   rapować (nie jestem w stanie napisać śpiewać)
   Bo oni nie śpiewają, to dlaczego miałbyś niby pisać, że śpiewają?

   @pneumokok: jw. Nie słucham bzdur, nie identyfikuję się z bzdurami, hh to nie tylko bzdury, a jeśli ty usłyszałeś kilka patologicznych kawałków, zobaczyłeś JP na murze i uważasz, że cały rap taki jest, a wiesz o nim mało bo skończyłeś słuchać dawno temu, to sobie tak myśl dalej, mi to wisi i nikogo na siłę nie mam zamiaru przekonywać, żyj sobie dalej w swoim świecie uprzedzeń i stereotypów ..

  •  

   pokaż komentarz

   Jak chcesz przykłady to np. Bisz, Wena, Medium.

   @rudy2007: żyję w swoim świecie, ponieważ te "nazwy" widzę po raz pierwszy.
   To znaczy, że jest to tak samo niszowe, jak dobry dance/pop/whateva.
   Co więcej, w świadomości ogółu lepiej są znane nazwy grup disco-polo, a nie dobrych raperów.

  •  

   pokaż komentarz

   żyję w swoim świecie, ponieważ te "nazwy" widzę po raz pierwszy.
   To znaczy, że jest to tak samo niszowe, jak dobry dance/pop/whateva.
   Co więcej, w świadomości ogółu lepiej są znane nazwy grup disco-polo, a nie dobrych raperów.


   @pneumokok: a gdzie miałbyś te ksywki zobaczyć skoro jak sam pisałeś nie słuchasz tej muzyki od 12 lat, a nie ma jej w TV czy w radiu?

  •  

   pokaż komentarz

   @rudy2007: no ale powiedz o czym to świadczy?
   Bo zaraz wejdziemy na ton, że muzyka HH jest w Polsce pod ostrzałem zupełnie tak jak biedne dzieci z szarych bloków są pod ostrzałem policji.
   Spokojnie, w TV i radiu nie słyszę też swojej muzyki, ale nie płaczę z tego powodu również. :-)

   Chodzi o sam fakt - do mediów i świadomości, jeśli przebija się cokolwiek, to jest to gówno i trzeba nazywać rzeczy po imieniu.
   W reszcie się z Tobą pewnie zgadzam.

  •  

   pokaż komentarz

   H-H w moim życiu przeminął czas temu już jakiś (mniej więcej wtedy, kiedy kończyła się Paktofonika).
   nie ukrywam, od tamtego czasu wiele na plus się w moim życiu zmieniło, ale jakbym w tym został i trwał w gimbaz-streamie to pewnie nie byłoby tak różowo.


   @pneumokok: A dlaczego miałoby nie być? Jeśli słuchałeś hh to wiesz, że wyciągnąć z niego można więcej pozytywnego niż negatywnego. A może "słuchałeś, ale nie słyszałeś"? Mnie się wydaje, że jeśli ktoś bierze muzykę dosłownie to musi być lekko ograniczony. Bo zarówno Ci co słuchają metalu musieliby wielbić zło, Ci co słuchają popu musieliby być puszczalscy lub całe życie imprezować (głównie o tym są takie piosenki), a Ci co słuchają hh musieliby być patologiczni. Mimo, iż mam 26 lat, własną rodzinę, całkiem przyzwoitą pracę i plany na przyszłość to jeszcze słucham i słuchać będę hh. Po prostu taki rodzaj muzyki do mnie trafia. I zależnie od nastroju czasem mam ochotę posłuchać tekstów ambitnych, a czasem czegoś mocniejszego. I tak- włączę sobie czasem tego przeklętego Bonusa, czy Chadę, ale to nie oznacza, że spijam każde słowo z ich ust (choć uważam, że i w ich tekstach można znaleźć głębszy przekaz). Muzyka to jedno, życie to drugie.
   A co do kłopotów z policją. Może miałeś szczęście, a może w Twoim mieście byli w miarę normalni funkcjonariusze. Ja dostałem wp%@@%#@ bez powodu. Tak- bez powodu. I mówię to z całą odpowiedzialnością. Po prostu szliśmy we trójkę. Zatrzymanie, przeszukanie, przesłuchanie i wp%@@%#@. Tylko dlatego, że mieszkałem na ulicy znanej z handlu ziółkiem.

  •  

   pokaż komentarz

   A co do kłopotów z policją. Może miałeś szczęście, a może w Twoim mieście byli w miarę normalni funkcjonariusze. Ja dostałem wp%!!!@% bez powodu. Tak- bez powodu. I mówię to z całą odpowiedzialnością. Po prostu szliśmy we trójkę. Zatrzymanie, przeszukanie, przesłuchanie i wp%!!!@%. Tylko dlatego, że mieszkałem na ulicy znanej z handlu ziółkiem.

   @domofon: oczywiście zgłosiłeś to, masz na to papiery, była rozprawa i uznano Twoją wersję wydarzeń?
   to skanuj, wrzuć na wykop anonimowo i dawaj AMA. główna z płomykiem gwarantowana...

  •  

   pokaż komentarz

   oczywiście zgłosiłeś to, masz na to papiery, była rozprawa i uznano Twoją wersję wydarzeń?
   to skanuj, wrzuć na wykop anonimowo i dawaj AMA. główna z płomykiem gwarantowana...


   @pneumokok: Myślałem, że dyskutujemy na poziomie. EOT

  •  

   pokaż komentarz

   Pewnie nikt z twoich znajomych nie był pobity w suce :)

   @crypto: Bo na pobicie w suce trzeba sobie zasłużyć. Jeszcze nie słyszałem o pobiciu za kulturalne picie piwka w parku ewentualnie posiadanie grama pryz sobie. Co prawda kiedyś się różne głupie akcje robiło ale nikt z nas nie trafił do suki. Mam tylko jednego znajomego, który trafił na 48 (chyba nawet po 36 h go wypuścili) ale dlatego, że podczas przepychanki z drechem został popchnięty na lusterko od auta a później jak jeździł z nimi w suce w poszukiwaniu drecha to zaczął im pyskować :D. No więc go przymknęli a co się będą z narąbanym pierniczyć :). O ile dobrze pamiętam to później dostał jakieś prace społeczne abo grzywnę. Jednak koleś ma ambitniejsze zajęcia niż pisanie na murach HWDP czy słuchanie firmy.

  •  

   pokaż komentarz

   @bohemot44: Masz coś takiego jak prawilny rap. Często debilny, lecz i zdarzają się perełki, ale obecny prawilny rap to mega gówno, który (o zgrozo) ma coraz większą popularność i coraz więcej tego widać na ulicach. Niestety widać, że ludzie mają tzw. $$@$a w uszach, nie dziwie się gimnazjalistom bo różne rzeczy w młodości były, z czego możemy się teraz śmiać, ale ludzie >20 lat to trochę śmiech na sali. Ważne, że koledzy tego słuchają, JP JP, LEGALIZACJA MARIHUANY i inne. Nie każdy fan prawilnego rapu zapewne taki jest, tak samo jak i każdy fan rapu :)

   A ludziom uprzedzonym do jakiegokolwiek gatunku muzycznego (widzimisię) serdeczny kij w oko. Szczególnie zauważyłem to u fanów tzw. metalu/rocka, że każda elektronika to TECHNO PIXY REKAWICZKI, a każdy rap to JP JP. Pomimo, że słucham w większości rapu to lubię także wiele gatunków muzycznych bo nie można zamykać się w jednym kręgu bo nic innego ciekawego nie doświadczymy.

 •  

  pokaż komentarz

  Pośrednio się do tego przyczyniłem co jest na tych zdjęciach. Wspólnymi podpisami wyje***liśmy patologię z naszego budynku właśnie na Olsztyńską.
  Taki sam chlew u nas robili.

  •  

   pokaż komentarz

   @snicer: Ja miałem mniej szczęścia i przed takim sk!%#ysyństwem musiałem uciekać z wyremontowanego wcześniej mieszkania narzeczonej na wynajmowane droższe 3 krotnie. Bo się bałem o swoje życie i zdrowie, a tych sk!%#ysynów choć młodzi to dużo i z tatusiami, koleżkami i braciszkami pochowanymi w norach, pare metrów dalej. Na szczęście narzeczona potem zamieniła mieszkanie na inne.
   Tak więc patologia wyj!@!ła z mieszkania mnie, O! I takie kwiatki też się zdarzają. I Policja, i administracja nie pomogła.

 •  

  pokaż komentarz

  Dobry komentarz pod artykułem:
  nie wieszajmy psów na tych mieszkańcach. Należy się pochylić nad ich losem. Zniszczyli? Trudno. Trzeba te zniszczenia naprawić, kiedyś zrozumieją, że lepiej żyć w estetycznym otoczeniu.
  Nie dość, że korzystający z socjalu nie pozwolą go sobie zabrać, to jeszcze obrońcy się znajdą...

1 2 3 4 5 6 7 ... 15 16 następna