•  
  F.....o

  +41

  pokaż komentarz

  Dlaczego jak zabierali ludziom wolność w internecie to wszyscy się oburzyli? A jak ograniczają im prawa obywatelskie to każdy myśli "mnie to nie dotyczy" "przesadzasz"? Potem znowu wrócą z ACTA podobnym tworem ale wtedy takie zgromadzenie zostanie uznane jako nielegalne i będzie musztarda po obiedzie.

 •  
  s..........g

  +3

  pokaż komentarz

  Generalnie, gdyby ktoś zadał sobie trud przeczytanie tego i innych artykułów na temat, to dowiedziałby się, że najbardziej kontrowersyjne przepisy senat usunął i de facto niewiele się zmienia w stosunku do obecnego stanu prawnego. Nie znaczy to, że ustawa jest genialna, ale nie ma o co robić afery, bo po pierwsze nie została jeszcze uchwalona, a po drugie nawet jak zostanie, to nie będzie w żaden istotny sposób ograniczała wolności zgromadzeń.

 •  

  pokaż komentarz

  Najbardziej kontrowersyjne przepisy po zmianach Senatu (dodane, skreślone)

  Art. 6
  2b. Zgromadzenia organizowane przez 2 lub większą liczbę organizatorów w tym samym czasie, w miejscach lub na trasach przejścia, które są tożsame lub w części się pokrywają, mogą się odbyć, jeżeli jest możliwe ich oddzielenie lub odbycie w taki sposób, aby ich przebieg nie zagrażał życiu lub zdrowiu ludzi albo mieniu w znacznych rozmiarach. Jeżeli oddzielenie lub odbycie zgromadzeń nie jest możliwe, stosuje się art. 7a.”

  Art. 7
  Organizator zgromadzenia publicznego zawiadamia organ gminy w taki sposób, aby wiadomość o zgromadzeniu dotarła nie później niż na [6 dni] 3 dni robocze, a najwcześniej 30 dni przed datą zgromadzenia.

  Art. 7a. 1. Jeżeli w tym samym czasie i miejscu lub na trasie przejścia które są tożsame lub w części się pokrywają zgłoszonych zostało 2 lub więcej zgromadzeń i nie jest możliwe ich oddzielenie [lub] i odbycie w taki sposób, aby ich przebieg nie zagrażał życiu lub zdrowiu ludzi albo mieniu w znacznych rozmiarach, organ gminy niezwłocznie wzywa organizatora zgromadzenia zgłoszonego później do dokonania zmiany czasu lub miejsca zgromadzenia albo trasy przejścia uczestników.
  2. Do wezwania organ gminy załącza informacje na temat czasu i miejsca przejścia wcześniej zgłoszonego zgromadzenia lub zgromadzeń.
  3. Organizator, o którym mowa w ust. 1, dokonuje zmiany czasu lub miejsca zgromadzenia albo trasy przejścia uczestników w taki sposób, aby informacja o zmianie dotarła do organu gminy nie później niż na [4 dni] 2 dni przed datą zgromadzenia

  art. 8
  2. Organ gminy zakazuje zgromadzenia publicznego zgłoszonego później, także jeżeli organizator zgromadzenia, pomimo wezwania, o którym mowa w art. 7a ust. 1, nie dokonał we właściwym terminie zmiany czasu lub miejsca zgromadzenia albo trasy przejścia uczestników.

 •  

  pokaż komentarz

  Dobra podsumujmy najistotniejsze kwestie, czyli - teraz przykładowo UM Warszawy ma prawo zakazać kontrmanifestacji np. kolorowych którzy mają w zamyśle blokować (bo jest tam napisane, że nie zezwolą na zgromadzenie które chce blokować) przemarsz Marszu Niepodległości i wtedy oni nie mają już prawa ubiegać się o pozwolenie na jakiekolwiek zgromadzenie, co daje de facto spokojny przemarsz MN, coś takiego?

  •  
   P.......b

   +5

   pokaż komentarz

   @Byqq: Nie, kolorowi nie mogą wtedy zgłosić zgromadzenia w pobliżu lub na drodze marszu tych pierwszych. Wszędzie indziej mogą. Moim zdaniem to dobre rozwiązanie, w samej Warszawie jest niejeden plac na którym można odbywać manifestacje, a jakiekolwiek incydenty między uczestnikami obu marszów będą odbywać się w strefie neutralnej pomiędzy zgromadzeniami, a nie jedni będą nachodzić drugich w ich przestrzeni.

 •  

  pokaż komentarz

  Bardzo dobrze. Najpierw przeczytajcie tą ustawę, a potem się zastanówcie. To, co niektóre media o niej pisały to jakaś niewyobrażalne bzdury.

  Myślcie sami, a nie ślepo wierzycie we wszystko, co przeczytacie!