•  

  pokaż komentarz

  Operator będzie bez szans na naszym rynku bez własnej infrastruktury. Niestety VM działa jako operator wirtualny, który będzie dzierżawił nadajniki prawdopodobnie od PLAY'a (który, sam dzierżawi część od plusa)...jednym słowem jest bez najmniejszych szans - chyba, że ma zamiar dopłacać do interesu ;)

  •  

   pokaż komentarz

   Operator będzie bez szans na naszym rynku bez własnej infrastruktury. Niestety VM działa jako operator wirtualny, który będzie dzierżawił nadajniki prawdopodobnie od PLAY'a (który, sam dzierżawi część od plusa)...jednym słowem jest bez najmniejszych szans - chyba, że ma zamiar dopłacać do interesu ;)

   @kapewu: Mówiąc kolokwialnie, pan Branson ma tyle hajsu, że spokojnie na początek może trochę tego szmalu wtopić. A poważniej to inwestycja jak każda inna. Zawsze pierw się dopłaca do interesu. Ważne tylko, żeby wziął to na poważnie, pamiętam jak do Polski wchodził eBay. Gdyby potraktował nasz rynek poważnie, może dzisiaj to nie Allegro, tylko właśnie oni byliby liderem rynku.

  •  
   Y........e

   -43

   pokaż komentarz

   @kapewu: Pleciesz waść Pan a na biznesie się chyba znasz jak ja na inseminacji.

  •  

   pokaż komentarz

   @kapewu: skoro Lycamobile jest i działa (na nadajnikach plusa) to czemu by nie Virgin Mobile ody tylko stronę internetową przygotowali porządnie na polski rynek nie to co Lycamobile...

  •  
   b........w

   +90

   pokaż komentarz

   @kanapeczka_z_kanapa: Ebay ma w ogóle obleśny wygląd w porównaniu do Allegro.

  •  

   pokaż komentarz

   @kanapeczka_z_kanapa: No mając tyle pieniędzy powinien postawić własną sieć nadajników... Jakby dobrze posmarował kilka kieszeni to i dopłaty z rządu by dostał :). Wtedy z pewnością miałby szansę być dużym graczem, a tak niestety nie przebije dominacji MNO... Sieci typu MVNO, szybko się pojawiają, ale też równie szybko znikają... Wielu już, próbowało, a niestety nikomu nie wyszło... z tego co pamiętam mają one zaledwie 6% naszego rynku. Po prostu patrzę na to wejście realistycznie - facet ma świetne pomysły więc wszystkim nam przydałby się jego sukces

  •  

   pokaż komentarz

   @kanapeczka_z_kanapa: ebay po prostu jest technologicznie lata świetlne za Allegro... Ludzie nie są głupi, pomimo teoretycznie znacznie większego rynku nie zainteresowali się znacząco ebayem - po cóż korzystać z prymitywnej platformy, w której w dodatku ceny z reguły są wyższe przez drogie przesyłki międzynarodowe?
   Wejście ebay było spalone z definicji, co innego wejście AOL - ci to totalnie olali sprawę mimo że mogli wiele zdziałać... i polegli :)

  •  

   pokaż komentarz

   @enron: Ebay praktycznie nie miał szans jeśli chodzi o nasz rynek -w sumie każdy już wcześniej kupował na allegro i był przyzwyczajony do tego systemu, jednak są kraje gdzie i eBay daje rade na równi z Amazon. Ceny były większe bo u nas nikt nie chciał kupować produktów z Włoch czy Niemiec które z reguły szły dłużej. Zapomniałeś o systemie płatności który na eBay funkcjonuje czyli PayPal co bardzo ułatwia płatności a wiadomo czasami nie jest przyjazny :D, podobny system istnieje na Allegro ale jest on dość nowy i mało kto z tego korzysta

  •  

   pokaż komentarz

   @kapewu:
   Stacje bazowe to jedno, ale Virgin Mobile potrzebowałoby jeszcze kawałka widma radiowego, a to jest już podzielone pomiędzy obecnych polskich operatorów .

  •  

   pokaż komentarz

   @maven13: Mówisz o PayU? Wg mnie, kupującego jest świetny. Nie trzeba przelewać pieniędzy na inne konta, tylko wybieram sposób dostawy i mój bank, przekierowuje mnie od razu na stronę logowania, po zalogowaniu mam już wypełniony formularz przelewu, klikam tylko płać. Raz kupowałem grę z EA przez PayPal i nie przypadł mi specjalnie do gustu ten system płatności.

  •  

   pokaż komentarz

   @rio95: Paypal istnieje już dość długo i w sumie jak kupujesz gry to praktycznie nie masz innego wyboru, ten jest najszybszy zero wypełniania, nie wiem jak to wygląda gdy ktoś sprzedaje coś przez PayU i jak wygląda wypłacanie tych pieniędzy, po za tym jeden minus to ze PayU jest tylko dla polskich kont bankowych i przez to będzie popularny tylko na allegro

  •  

   pokaż komentarz

   @maven13: Co nie zmienia faktu, że wg mnie PayU spełnia swoją rolę na allegro. To jest moje zdanie jako kupującego, nie wiem czy system podoba się sprzedającym.
   Nie rozumiem dlaczego, gdy kupuję grę, np. z EA to muszę używać PayPal-a, jakby nie można było skorzystać ze zwykłego przelewu bankowego, gdzie w polu Tytułem wpisywałoby się wcześniej wygenerowany numer, a komputer odbiorcy przelewu (w tym przypadku EA) automatycznie wysyłał mi później klucz do gry. Niby przez PayPal pieniądze są szybciej przelewane, ale wcześniejsze przelewanie pieniędzy z banku na konto PayPal też jest męczące ;/ A co jeżeli ktoś nie ma konta bankowego...

  •  

   pokaż komentarz

   @rio95: bo chyba o to chodzi w tym systemie - wszystko idzie automatycznie i jest proste dla zwykłego zjadacza chleba :D po za tym możemy kupować o każdej porze i nie musimy się martwic o przelewy i tak dostajemy produkt. po za tym nie musisz przecież przelewać pieniędzy z konta na paypal żeby płacić ?

  •  

   pokaż komentarz

   Jeżeli chodzi o polski rynek a konkretnie ebay czy allegro to mam porównanie PayPal z PayU zarówno od strony kupującego jak i sprzedającego i PayU jest znacznie wygodniejsze a przede wszystkim dostosowane do naszego rynku czego nie można powiedzieć o PayPal.

  •  

   pokaż komentarz

   @cabis: a dobre to Lycamobile? w ogóle jaki jest najlepszy aktualnie operataro? (może być virtualny)

  •  

   pokaż komentarz

   @thuia: Lycamobile używałem w modemie 3G jako awaryjny internet, wystarczyło doładować za 5zł i maiłeś aktywny darmowy pakiet 300MB na miesiąc czasu a kartę sim można za darmo zamówić z ich strony i na start masz na niej 1zł, sms za 0,09zł rozmowy do polskich sieci to nie wiem jak wychodzą bo jak już pisałem miałem tą kartę w modemie a nie telefonie ;)

  •  
   m.........1

   +5

   pokaż komentarz

   A co jeżeli ktoś nie ma konta bankowego...
   @rio95: To pewnie ma kota i mieszka u mamy

   wcześniejsze przelewanie pieniędzy z banku na konto PayPal

   Wystarczy powiązać konto PayPal z kartą kredytową i nic nigdzie nie musisz wcześniej przelewać. Zagrożenia? Ubezpieczenie przed nieautoryzowanymi transakcjami, chargeback...

  •  

   pokaż komentarz

   @muminisko01: Albo uczy się, nie pracuje i właściwie jego konto świeciłoby pustkami :P

  •  
   m.........1

   0

   pokaż komentarz

   @rio95: to ma się uczyć a nie grać w gry tombrider! :P

  •  
   m.........1

   +1

   pokaż komentarz

   @rio95: to brać się za naukę i samemu napisać sobie grę!

  •  

   pokaż komentarz

   @muminisko01: Napisałem sobie już własnego Windowsa, nie chce mi się pisać gry, zostawiam to innym, niech też się uczą...

  •  
   m.........1

   0

   pokaż komentarz

   @rio95: Ta dzisiejsza młodzież... Za moich czasów sami robiliśmy sobie zabawki z dżewna.

  •  

   pokaż komentarz

   @muminisko01: Ja robiłem tylko procę :D W ogóle co to jest "dżewno"?

  •  
   m.........1

   +1

   pokaż komentarz

   @rio95: "dżewo, deska dżewniania a w środku sęk..." I nie! To nie jest dżewo Lutmana!
   http://www.youtube.com/watch?v=H-fAW-HD96A

  •  

   pokaż komentarz

   @maven13: Ze strony sprzedającego na Alledrogo (okazjonalnie a nie codziennie) wygląda podobnie. Skonfigurowane konto PayU i jeden klik "wypłać", drugi klik "potwierdź" i już.

  •  

   pokaż komentarz

   co innego wejście AOL - ci to totalnie olali sprawę mimo że mogli wiele zdziałać... i polegli :)

   @enron: Pracowałem dla AOL w Polsce, chętnie odpowiem na pytania.

  •  

   pokaż komentarz

   @vshila: Zrobiłbym, ale skończyłoby się to dla mnie banhammerem pewnie. Mam na pieńku z adminami Wykopu za moje wcześniejsze wygłupy (trololo na starych kontach), a jako że jestem w sumie nadal aktywny w dziedzinie, w której dla AOLa robiłem (dziennikarstwo - prowadziłem dla nich Spinner, jedna z niewielu rzeczy która tam wypaliła na dobrą sprawę i była w 100% autorska), łatwo byłoby mnie namierzyć i wyciąć z wykopu. Zresztą, i tak musiałbym się zweryfikować na AMA, a wtedy by było jasne kto zacz i papa ;)

   Jeśli jednak to konto się utrzyma, to może za parę dni AMA pójdzie.

   BTW: AOLa stricte w Polsce nigdy nie było. Było europejskie biuro w Londynie, z którego zarządzane były strony regionalne, przynajmniej w części krajów, w których AOL był obecny. Wiem na pewno o ES, NL i PL, bo z tymi ludźmi pracowałem w Londynie, w przypadku DE np. było chyba nieco inaczej - nie wnikałem nigdy aż tak bardzo, ale na miejscu nikogo kto by zajmował się Niemcami nie spotkałem. Poza mną było jeszcze kilka osób, w Polsce, w większości freelancerzy, odpowiadający za generowanie contentu na blogach tematycznych (Spinner, Engadget + blog o filmach, którego nazwy już nie pomnę), plus parę osób na miejscu, w LDN, ale też freelancerzy głównie.

   Ja byłem tam Lead Bloggerem, choć de facto robiłem za Content Managera - właściwy CM nie miał ani w ząb znajomości polskiego...

  •  

   pokaż komentarz

   Ebay praktycznie nie miał szans jeśli chodzi o nasz rynek -w sumie każdy już wcześniej kupował na allegro i był przyzwyczajony do tego systemu, jednak są kraje gdzie i eBay daje rade na równi z Amazon

   @maven13: Facebook wygrał rywalizację z naszą-klasą, choć każdy był już do niej przyzwyczajony. Także gusta się zmieniają, kwestia podejścia właściciela firmy do danego rynku.

  •  

   pokaż komentarz

   @maven13: Mało kto korzysta? Wśród znajomych 100% płaci na allegro właśnie przez PayU - bez chrzanienia się w logowanie do banku, przepisywanie parametrów przelewu, nękanie sprzedawcy czy już otrzymał przelew i wyśle itp... Dla sprzedawcy też jest to wygodne, nie musi się głowić nad tym co oznacza przelew na bliżej nieokreśloną kwotę opisany "za alegro" ani przepychać się z klientami co to mówią że przecież już wysłali przelew, naprawdę dotrze...

  •  

   pokaż komentarz

   @luksus2: Tylko że facebook nie tylko był bardzo aktywny, ale też był technologicznie do przodu - w dodatku nie był skupiony tylko wokół klas, doszedł jeszcze czarny PR dotyczący zagrożeń prywatności na NK (podczas gdy na FB prywatność w ogóle nie istnieje :)... i tak już poszło.
   Ebay w porównaniu do Allegro jest technologicznie tak zacofany że aż się płakać chce. I wcale nie chodzi o bajery i ajaxy, ale też o wygodę użytkowania - np. szczegółowe filtry, łączenie wpłat...

  •  

   pokaż komentarz

   @cabis: to fajne, a orientujesz sie czy jest sens brac taką kartę za granicę?? (hula normalnie czy jakiś roaming się włącza itp?)

  •  

   pokaż komentarz

   @thuia: moim zdaniem nie ma sensu, lepiej kupić jakąś na miejscu

 •  

  pokaż komentarz

  Panowie znafcy, Branson nie został miliarderem w wyniku jakiegoś przypadku, więc może wypada założyć, że decyzja o wejściu na nowy rynek była jednak poprzedzona odpowiednimi analizami. To nie jest "W Rodzinie", czy "Halo Biedronka"(czy jakoś tak).

 •  

  pokaż komentarz

  Jedyna szansa dla nich to nielimitowany internet. Nie widzę innej opcji dla nich.

  •  

   pokaż komentarz

   @Klopsztanga: Wystarczy że nie będzie drogi i nie rozliczany po 100kb co jest kpiną, bo mając widget pogody na telefonie który co 1h pobiera np.: 20kb to i tak zlicza mi 100kb, czyli 5x więcej niż w rzeczywistości. Zatem pakiet 500mb to tak w zasadzie dla mnie 100mb.

  •  

   pokaż komentarz

   @m_i_n: Jeśli ostatnie zdanie jest w całości prawdziwe, to zużywasz miesięcznie 100 MB na odświeżanie pogody. I nie używasz internetu w komórce do niczego innego. Może rozważysz zmianę widgetu na bardziej ekonomiczny?

  •  

   pokaż komentarz

   @Slababateria: Widget jest ekonomiczny, pobiera 10-20kb danych, ale operator i tak każdą taką paczkę danych taryfikuje jako 100kb, nawet jakby widget pobrał 1kb to i tak na to samo by wyszło - to tak jak teraz masz naliczanie sekundowe a kiedyś były impulsy zdaje się po 3min, nie było różnicy czy przegadałeś z kimś 10sek czy 2:30min bo i tak zapłaciłeś za całe 3min. Dopiero z czasem operatorzy wprowadzili naliczanie sekundowe. Naliczanie netu w dalszym ciągu jest archaiczne, oczywiście założę się że nie ma żadnego problemu technicznego aby rozliczać neta co do jednego bajta, tylko w/w sposobem sobie dorabiają, bo przez taką taryfikację pakiet dużo szybciej schodzi z konta.

   A co do widgetu jeszcze, jeśli mam być konkretny, mam Nokie 700, widget pogody z Symbian Belle, 20kb co 3h jest pobierane. Czyli na miesiąc mamy: 4,8mb, ale z uwagi na taryfikację 100kb z konta zchodzi mi 24mb, czyli dokładnie 5x więcej. Gdybym sobie załączył co 1h to już totalna masakra by była (14,4mb / 72mb).

   No jest to sprytne naciąganie ludzi. Te 500mb i 100mb które podałem to tylko przykład, że 500mb na koncie to realne 100mb wykorzystania. Oczywiście jeśli jednorazowo pobieramy więcej danych (>100kb) to już nieco lepiej na tym wychodzimy bo straty na taryfikacji są mniejsze. Ale w sytuacji widgetu pogody czy synchronizacji maila gdzie mamy do czynienia z małymi paczkami danych w częstych odstępach czasowych jest nieciekawie - a głównie właśnie w ten sposób korzysta się z netu w komórce - nikt filmów nie ściąga tylko synchronizuje okresowo różne dane.

  •  

   pokaż komentarz

   @m_i_n: Z tego co ja zaobserwowalem, to naliczane dane sa zaokraglane do 100 kB w gore po ZAKONCZENIU SESJI, wiec nie wylaczaj internetu po sprawdzeniu pogody to nie bedzie ci kasowalo po 100 kB, dopiero jak wylaczysz internet, zakonczysz sesje to podlicza ci kB zaograglajac w gore do 100 kB.

  •  

   pokaż komentarz

   @m_i_n: Ja rozumiem sprawę, nie musisz mi tłumaczyć. Ale przykład z ostatniego zdania jest potężną przesadą i tylko do tego się przyczepiłem.

  •  

   pokaż komentarz

   @fallo: Tak wiem że po zakończeniu sesji, ale jeśli mam sesje po 20kb to potem tak to wygląda. Próbowałem już w 3 Nokiach ustawić na "ciągle połączony" (w konfiguracji gprs) ale kompletnie nic to nie daje, Play i tak kończy mi sesję po jakimś tam okresie bezczynności i podlicza pakiety danych :| Musiał by chyba telefon co chwilę wysyłać jakiegoś "pinga" żeby utrzymać w Play sesję.

   @Slababateria: Jeśli używasz netu tylko do niewielkich sesji <100kb to tak właśnie to wygląda - oczywiście korzystam z netu w komórce też w inny sposób ale jak nic innego nie robię i tylko widget się synchronizuje to jest tak jak to opisałem :)

  •  

   pokaż komentarz

   @m_i_n: Ten widget nie jest ekonomiczny i to nie play resetuje ci sesje tylko twój przestarzały system. Na androidzie zjawisko nie występuje. Zmień telefon na smartfona.

  •  

   pokaż komentarz

   @Bananikus: Może darujmy sobie pyskówki i ubliżanie nt. systemów ok? Nie lubię Androida, Belle mi odpowiada (problem z nie trzymaniem sesji nawet jeśli faktycznie jest po stronie Nokii nie jest na tyle poważny w stosunku do innych zalet tego systemu - w moim odczuciu rzecz jasna). W ustawieniach GPRS mam do wyboru "kiedy potrzeba" albo "stale połączony", jakoś trudno mi uwierzyć że taka opcja była by skopana w Nokii od czasów S40 aż do Symbiana^3.

   Być może Android co chwilę coś tam wysyła innego co trzyma sesję po stronie Play, coś nie związanego z widgetem pogody - trzeba by odizolować wszystko inne co będzie trudne bo Andek jest jednak system który bardzo lubi neta.

   Swoją drogą ile KB zużywa widget na Androidzie skoro uważasz że 15-20kb to nieekonomicznie?

  •  

   pokaż komentarz

   @m_i_n: Kurde też okropnie irytuje mnie to naliczanie danych co 100 kB. Jak miałem w Plusie to faktycznie uciekało dokładnie tyle danych co pobrałem, natomiast po przejściu do Playa cwaniaczki ciągną po 100 kB i jak dla mnie to na razie duży minus dla Playa...

  •  

   pokaż komentarz

   @m_i_n: Zgadzam się że naliczanie internetu w Polsce jest okropne, ale zastanawia mnie po co Ci ten widżet pogodowy aktualizować co trzy godziny? nie masz okien w domu i nie widzisz jaka jest pogoda w danej chwili? Ja rozumiem jeszcze sprawdzić pogodę na jutro, ale po co sprawdzać aktualną?

  •  

   pokaż komentarz

   @DwaKolory: Bo to jest fajny bajer ;), akurat termometru nie mam na oknie, poza tym czasami jestem gdzieś w trasie i widzę jaka pogoda panuje w rodzinnym mieście. A mam też widget z prognozą na 3 dni ale ten ciągnie coś po 110kb (czyli Play nalicza 200kb) i to już całkiem by mnie dobiło. Wystarczy żeby Play taryfikował w jakiejś ludzkiej wartości, 1kb był by ok, 10kb też jeszcze można przeżyć ale 100 prowadzi już do patologii.

  •  

   pokaż komentarz

   @m_i_n: @m_i_n: @m_i_n: To nie są żadne pyskówki, tylko stwierdzenie faktu. Symbian rozłącza sesje i to nie jest żadne nowe odkrycie. Ten system jest po prostu przestarzały i nie nadaje się do internetu.

   Android nic specjalnego nie wysyła co trzyma sesję po stronie Play, tylko każdy nowoczesny system po prostu sesje trzyma, czy to iOS czy Android. Ta opcja była i będzie skopana, bo taka jest już architektura symbiana, której nikt już nie zmieni, bo nikt tego systemu od dawna nie rozwija i nie będzie dalej rozwijał.

   To jest niezależne od sieci. Play rozłączania sesji nie wymusza.
   Ewentualnie może to być wynik tego, że masz skopany zasięg i wywala sesję bo gubi zasięg - przełącza się z 3g na 2g lub z BTSa Play na Plusowski czy inny.

   Normalny widget na androidzie zużywa jakieś 1-2KB, przecież to jest plain text, tu nie ma nic więcej do wysyłania. Twój widget chyba wszystkie możliwe dane statystyczne wyciąga z twojego telefonu.

  •  

   pokaż komentarz

   @m_i_n: Wiem że bajer, zwłaszcza w HTC, ale nigdy nie mogłem zrozumieć fenomenu tych aplikacji ;) Jak chcę zobaczyć jaka jest pogoda to zerkam za okno i widzę dużo dokładniej niż to pokazuje aplikacja ;) No ale co kto lubi, mi na to szkoda by było neta, baterii i miejsca na pulpicie, choć argument z temperaturą jest jeszcze sensowny ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @Bananikus: Trochę poczytałem przed chwilą i dowiedziałem się że na 2G rozmowa czy smsa przerywa sesję netu, dopiero 3G pozwala na równoległe korzystanie zatem to nie wina Symbiana tylko tego że miałem 2G wymuszone - właśnie sobie na 3G przełączyłem i dałem ciągle połączony GPRS, zobaczymy co z tego wyjdzie. Symbian^3 (a dokładnie Belle FP1) jest dość świeżym systemem, pewno mylisz go ze starym S60 który niewiele ma wspólnego z tym nowym. Jasne że nie jest to cud malina ale mnie po prostu bardziej odpowiada od Androida.

   Normalny widget na androidzie zużywa jakieś 1-2KB

   A jak to ustaliłeś czy tak Ci się tylko wydaje? Bo ja opieram się na bilingu z Play'a, trudno powiedzieć na ile tam to dokładne jest (chyba podają z dokładnością do 10kb, bo zawsze widnieje tam albo 10 albo 20) i czy wchodzą w to też dane narzutowe protokołu.

  •  

   pokaż komentarz

   @DwaKolory: Ja spoglądając za okno nie jestem w stanie ustalić kierunku i siły wiatru ani intensywności opadów ;) więc nie do końca to taki bajer. Poza tym często korzystam z informacji o której wschodzi i zachodzi słońce danego dnia. Bardziej z takich danych korzystam a nie tego czy aktualnie leje, jest burza czy świeci słońce ;)

  •  

   pokaż komentarz

   Symbian^3 (a dokładnie Belle FP1) jest dość świeżym systemem, pewno mylisz go ze starym S60 który niewiele ma wspólnego z tym nowym. Jasne że nie jest to cud malina ale mnie po prostu bardziej odpo

   @m_i_n: Niczego nie mylę, myślę że jestem w tym temacie na bieżąco. Belle to nic nowego, głównie kosmetyka i podpatrzenie niektórych rozwiązań od konkurencji, niestety pod maską tak samo biednie. Belle to była ostatnia odpowiedź dla narzekających użytkowników, gdy tworzono tą aktualizację, już było wiadomo, że to koniec symbiana. Rewolucji tu nie ma i być jej nie miało, gdyż Nokia porzuciła ten system na dobre.

   >jak to ustaliłeś czy tak Ci się tylko wydaje? Bo ja opieram się na bilingu z Play'a, trudno powiedzieć na ile tam to dokładne jest (chyba podają z dokładnością do 10kb, bo zawsze widnieje tam albo 10 albo 20) i czy wchodzą w to też dane narzutowe protokołu.

   3G Watchdog, z billingu się nie dowiesz co dokładnie ci dane pożera. ;)

  •  

   pokaż komentarz

   3G Watchdog, z billingu się nie dowiesz co dokładnie ci dane pożera. ;)

   @Bananikus: Mam w bilingu pozycję dokładnie co 3h (tyle ile w widgecie), co do sekundy więc to na pewno pogoda i nic więcej :) Tylko tak jak mówię, nie wiadomo jak to liczone jest, czy narzut protokołu też itd... ile "czystych" danych samego widgetu jest to już ciężko ustalić.

 •  

  pokaż komentarz

  to ja mam prosta recepte na sukces.

  smsy po groszu do wszystkich sieci (moze byc jakis pakiet np 500 sms), tanie rozmowy do wszystkich sieci, internet 500mb za okolo 10zl