•  
  n.......i

  +11

  pokaż komentarz

  Zaraz nasi posłowie w trybie expresowym zrobia tak ze to i to bedzie nielegalne, jak zwykle

  •  

   pokaż komentarz

   @nunusmani:
   Tak to uchalą że wkońcu jak dopalacze zamiast kupić tylko w sklepie z dopalaczami,
   tego typu specyfiki można we wrocku kupić na przykład w sklepie komputerowym jako KAPSEL lub ŚRUBA.

  •  

   pokaż komentarz

   @nunusmani: "Panie i Panowie, Osłowie i Oślinki, musimy zapobiec temu procederowi - jest to dla obywateli bardzo niebezpieczne, przez to giną tysiące niewinnych osób, kolejne tysiące ląduje w szpitalach. Liście są z niewiadomego pochodzenia, są spryskiwane substancjami psychoaktywnymi oraz truciznami. Musimy z tym walczyć, bo dobroć obywateli jest naszym priorytetem! Opodatkujmy sprzedaż liści!"
   ~ Donald Tusk, 2013r.

  •  

   pokaż komentarz

   @nunusmani: Gotów byłbym się założyć, że prędzej czy później te bydlaki to zrobią.

   A tak swoją drogą, to zastanawiam się co w tym kraju się k@#!a dzieje? Co chwilę coś nowego jest zabraniane pod pozorem jakiejś ochrony czegoś, albo z racji opodatkowania.
   Czy już nikt w tym pop@!$$#@onym kraju nie widzi, że to państwo przestało być przyjazne dla własnych obywateli?
   Do czego my k@#!a dążymy? Śmiejemy się z Białorusi, że mają zamordyzm, że nie mają wolności słowa, a co właściwie takiego my mamy?
   Przecież to jest k@#!a nonsens, że możesz pójść siedzieć za to, że potniesz sobie j!!$ne liście, które w dodatku przed chwilą k@#!a kupiłeś i sam za nie zapłaciłeś..

  •  
   n.......i

   +1

   pokaż komentarz

   @FauxNews: a no ja tez zastanawiam sie od dłuzszego czasu co jest z nami nie tak ze pozwalamy sie dymac na lewo i prawo....
   Przeciez te paly z wiejskiej nic nie robia dla naszego wspolnego dobra.Mam nadzieje ze polacy za dwa lata ogarna sie i w wyborach nie zagłosuja na to scierwo jakim jest PO PIS SLD PSL. Najwyzszy czas skonczyc z tym!

  •  

   pokaż komentarz

   @FauxNews: ktos sie jeszcze smieje w tym kraju z Bialorusi?

 •  

  pokaż komentarz

  Ale zostawiając nawyki, prawo i inne cenne zdobycze cywilizacji... mamy milimetrowe nasionko, po wsadzeniu do ziemi po kilku/kilkunastu dniach wychodzą z niego liście, zakorzenia się i rośnie. Po kilku miesiącach zmagania się z pogodą i brakiem wody wyrasta potężna roślina, nawet do 2m wysokości, której liście rodzaj ludzki zaczął utleniać i powstały w ten sposób dym wciągać do płuc, aby związki w nim zawarte wpływały na funkcjonowanie jego mózgu. Proceder ten trwa setki lat. A teraz wracamy na ziemię...

  ...można handlować liśćmi tytoniu ale nie można ich ciąć.

 •  

  pokaż komentarz

  Każdy wie. Jak coś można kupić tak tanio to musi śmierdzieć.

  •  
   b......l

   +1

   pokaż komentarz

   @Paralotnia: Dla rządu to nie śmierdzi tylko pachnie - karami
   Urzędasy skarbowi taki smrodek wciągają nosem , mają tak wyczulone zmysły, że każda "szara" złotówka ich podnieca - jak psa cieczka :)

  •  

   pokaż komentarz

   @bodziobl: ee tam przesadzasz.
   Kupujesz liście, tniesz je na szybo (jakaś maszynka czy cośik), a opakowanie palisz w piecu. Jak ktoś znajdzie pocięte liście, to mówisz że kupiłeś tytoń w sklepie, a opakowanie wyrzuciłeś (folie)

  •  

   pokaż komentarz

   @Klopsztanga: Zabronione jest sprzedawanie przerobionego tytoniu, nie samo przerabianie go. Właściciel sklepu sprzedając Ci liście tytoniu nie popełnia przestępstwa. Ty tnąc je i pakując również nie łamiesz prawa. Przestępstwem byłoby, gdybyś chciał taki pocięty i spakowany tytoń odsprzedać dalej, albo gdyby sprzedawca spreparowałby go przed dokonaniem transakcji. Hodowla tytoniu jest legalna, możesz sobie posadzić i kręcić fajki. Więc dlaczego miałbyś nie móc kupić nieprzetworzonych liści? Nieznajomość prawa szkodzi. Szkoda, że nie znają go ludzie, którzy je ustalają, oraz ci, którzy rzekomo dbają o to, aby było ono przestrzegane.

  •  

   pokaż komentarz

   @bambambam: Nie do końca, prawo mamy wypełnione absurdami. Jeśli kupisz sobie olej rzepakowy po 6zł za 5l i wlejesz go do swojego starego dieselka, to masz obowiązek zapłacić od tego akcyzę. I nie ma tu mowy o żadnej sprzedaży czy czymkolwiek, opodatkowane jest użycie go jako paliwa, wlanie do baku. Gdybyś wymyślił, jak odpalić diesela na wodę, to od każdego litra wlanej wody musiałbyś zapłacić akcyzę.

  •  

   pokaż komentarz

   @bambambam: Masz racje.

   "Jednak cięcie tych liści podlega już opodatkowaniu i można to robić wyłącznie w specjalnie przygotowanych składach podatkowych. Jeżeli ktoś robi to na własną rękę, podlega karze grzywny lub nawet pozbawienia wolności."
   To zdanie to bzdura na kółkach !
   Na własny użytek MOŻNA to robić i NIE łamie się prawa.

 •  

  pokaż komentarz

  Jeszcze troszku a tytoń bedzie mozna palić ale się nie zaciągać :)