•  

  pokaż komentarz

  3 razy podchdzilem do Unity na Ubuntu.

  1 raz - spojrzalem i od razu wywalilem i przerzucilem sie na XFCE.
  2 - sprobowalem w nim normlanie popracowac i wywalilem.
  3 - przeczytalem artykuly i informacje jak sie sie w Unity poruszac, czym sie rozni od starych od starych desktopow i dlaczego to zmienili. Teraz uwielbam Unity i nie wyobrazam sobie pracowac w "starym modelu" okienek czyli np. przycisk "start" i wyszukiwanie aplikacji posrod setek innych, braku HUDa itp itd...

  ogolnie Linus troche "zdziadzial" jak kazdy czlowiek kiedy sie starzeje, nie chce sprobowac nowych rzeczy(ktore moga byc lepsze) pozostaje przy tym co "znam i dziala" wiec po co to zmieniac.

  •  

   pokaż komentarz

   @zamojski21: do mnie do dziś nie przemawia Unity ani Gnome3 ani KDE 4.

  •  

   pokaż komentarz

   @zamojski21: ja przekonałem się za drugim razem, do trzech razy sztuka. Ciężko było się przestawić z Gnome 2.0 . Unity na szczęście w ubunciaku 12.4 jest stabilniejsze niż na początku - da się przeżyć, ale kostki pulpitu szkoda... Z aktualnym systemem mam o dziwo mniej problemów niż ze wcześniejszym Mintem.

  •  

   pokaż komentarz

   A ja używam Unity i klnę. Przede wszystkim za prędkość, a w drugiej kolejności za niemiłosierne uproszczenia (interfejs jest tak ubogi, jakby projektowano go dla idiotów, albo użytkowników z 3" ekranem). Trzeci, ostatni powód, to stosunkowo mała stabilność.
   Ale zagryzam zęby i używam w duchu licząc na szybkie nadrobienie niedostatków. Powód jest prozaiczny: wśród innych środowisk niestety ale wybija się estetyką. :)

  •  

   pokaż komentarz

   @zamojski21: Problem jest w tym, że niektórzy nie chcą być uszczęśliwiani na siłę. Unity i Metro dobre są do netbooków, tabletów. Większość sukcesu Mint'a opiera się właśnie na normalnym desktopie.

   Mnie najbardziej boli jednak to, że Unity jak i Gnome 3 nie da się tak fajnie modyfikować jak Gnome 2.

   No i oczywiście Panowie są mondrzy po szkodzie. Gdyby w latach 2000-2005 nawoływali do unifikacji ... ale lepiej po latach wypominać błędy.

  •  

   pokaż komentarz

   @pandapl: biorąc pod uwagę że wiele użytkowników korzysta z wielu dodatków pod środowisko gnome (dla nautilusa, applety dla paneli etc.) gołe unity jest dla nich bezużyteczne. Pomijając kwestię przyzwyczajenia produktywność na unity jest gorsza, trudniej dostać się do niektórych skrótów, może to i sprawdza się na tabletach, ale na desktopy to krok w tył i uszczęśliwianie na siłę. Sam póki co przesiadłem się na ubuntu 10.04 a w przyszłości planuje na xfce'a który wydaje się dobrą alternatywą dla gnoma 2.

  •  

   pokaż komentarz

   @robert-kosekowski: Po wyjściu Gnome 3 przesiadłem się na XFCE.

  •  

   pokaż komentarz

   @zamojski21: Wiesz - mnie najbardziej "zabiło" gdy przesiadłem się z Ubuntu z Unity na Windows 7. To jest dokładnie to samo! Wciskasz klawisz "Super" (to logo Windowsa obok alta dla niekumatych) i tak samo jak w Unity wyszukujesz aplikacje czy pliki. Na pasku zadań też nie masz już belek z nazwą programu tylko same ikonki - też jak w Unity. Możesz je nawet tam przypiąć w ten sam sposób. Podobnie minimalizacja i maksymalizacja okien poprzez przenoszenie ich do krawędzi pulpitu. A jak już pasek zadań w Siódemce przeniesie się na lewą krawędź, to ciężko odróżnić jedno od drugiego.

   I tylko jedno wciąż zadaję sobie pytanie - czy to tylko inspiracja czy już kopiowanie?

  •  
   d......n

   -1

   pokaż komentarz

   @Pokrakk: a czy da się w "7" wpisując w wyszukiwarce od razu zainstalować oprogramowanie?
   Podobieństwo oczywiście niezaprzeczalne.
   @nehsi: Z tego co kiedyś właściciel Canonical mówił/pisał wynika że ubuntu właśnie chce celować w urządzenia z ekranem dotykowym. Więc nie <<projektowany jakby na 3" >>, ale po prostu mieli na serio takie założenie.

   A jeśli chodzi o Unity rok temu musiałem co nieco przeinstalować system, ale Ubuntu nie obsługiwało prawidłowo u mnie podłączenia do monitora zewnętrznego, więc przeskoczyłem na jakiś czas na Kubuntu (do teraz). Przy najbliższej okazji pewnie wrócę do głównego "branch'a".

  •  

   pokaż komentarz

   @ochucki: Niestey XFCE jest słabo rozwijane. Wolę MATE.

  •  

   pokaż komentarz

   @robert-kosekowski:
   mi tam wystarczy XFCE, przez rok użytkowania nie miałem najmniejszego problemu

  •  

   pokaż komentarz

   @moon_bluebird: Dobrymi alternatywami mogą być fork gnome 2 takie jak MATE czy Cinnamon (ten za to jest forkiem gnome shella). XFCE też jest dobry bo ma małe wymagania.

 •  

  pokaż komentarz

  Zaczynałem od OpenSuse poprzez Fedorę, Debiana Archa i inne ale nie o to chodzi, Linux to niewygodny system przeznaczony tylko dla maniaków i chętnych, nowego usera odstrasza dość trudna obsługa, przeciętna dystrybucja to jeden wielki śmietnik software, mnogość distro zabija ten system, każdy chce robić co innego i to jest generalnie do dupy

 •  
  s......o

  0

  pokaż komentarz

  Fluxbox i jak powyżej xterm. ctrl + f1,f2,f3,f4 wybór polpitu. alt + f1 nowy xterm. Czego więcej trzeba? Firefox z menu ppm.

  W czasie ruchu myszką do ikonki na normalnym pulpicie ja już mam otwarty xterm i wpisuje komendę ;)

  •  
   t.........b

   0

   pokaż komentarz

   @sramnato: u mnie też fluxbox, pod debianem. bardzo lubię w całości ogarniać moje środowisko graficzne. z narzędzi w sumie tylko volti, wicd, dropbox, conky, taskbar hplip, qnapi. wyłączyłem wszystkie menu, praktycznie nie korzystam z myszy:
   - alt + f1 gnome-terminal
   - alt + f2 gmrun (znacznie lepszy od fbrun) z odrobiną własnych skryptów (usb u/mount, przeróżne ide z poustawianymi zmiennymi środowiskowymi, odpalanie wirtualnych maszyn, ssh na zdalne lokalizacje)
   - alt + f3 iceweasel (backporty)
   - alt + f5 thunar
   - ctrl + alt + left/right pulpity
   codziennie idzie rsync z ~/.fluxbox, innych config dirów i prywatnych danych drażliwych, reszta na dropboxie. nie zastanawiam się nawet, przy którym komputerze usiądę.

 •  
  M.........i

  -4

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez moderatora