...
 •  

  pokaż komentarz

  No ciekaw jestem ile z tego wszystkiego to naprawde rzetelne informacje i prawda.

 •  

  pokaż komentarz

  Rosyjskie plany przykładowo uwzględniają atak na Warszawę
  NATOwskie natomiast wsparcie Polski sprzętem wojskowym. W razie konwencjonalnej wonny. Przecież swojego dupska nie narażą, tylko zrobią strefę buforową w Polsce.

  •  

   pokaż komentarz

   @Filipix: Zgadza się ale dlaczego dali przykład ataku na Warszawę a nie na inną stolicę państwa z NATO np: Pragę albo Berlin?

  •  

   pokaż komentarz

   @T3R3XD3MAG: Może zasięg właśnie Iskanderów?

  •  

   pokaż komentarz

   @T3R3XD3MAG: Jeżeli taki scenariusz dyskutujemy na wykopie, to Ruskie tym bardziej zdają sobie z tego sprawę.
   Może większa powierzchnia, większy potencjał i Polska bardziej skora do bitew. A Berlin to przecież zachód.
   Albo taka informacja, (jeżeli jest prawdziwa) i do tego nie wiadomo przez kogo opublikowana. Ma coś na celu.
   Nie wierzę żeby Ruscy plany strategiczne umieszczali na YouTube.

  •  

   pokaż komentarz

   @T3R3XD3MAG: Jakby dali np. Nowy Jork, to Stany wyszłyby z aferą. Jakby dali Berlin to nawet Niemcy wyszliby z aferą. A po pewnych wydarzeniach wiedzą że w Polsce mogą zrobić co chcą a nasi i tak nie odważą się sprzeciwić...

  •  

   pokaż komentarz

   @Filipix: art. 5 paktu ". . .udzieli pomocy Stronie lub Stronom napadniętym, podejmując niezwłocznie, samodzielnie jak i w porozumieniu z innymi Stronami, działania, jakie uzna za konieczne, łącznie z użyciem siły zbrojnej, w celu przywrócenia i utrzymania bezpieczeństwa obszaru północnoatlantyckiego."

   pakt polnocnoatlantycki jest tak asekuracyjnie napisany, ze nie stanowi zadnej podstawy bezpieczenstwa.

  •  

   pokaż komentarz

   @Filipix: Wiadomo, że Polska( Polacy) ruskom nie odpuszczą w razie czego, a niemiaszki, żabojady to wiadomo.....

  •  

   pokaż komentarz

   @lukaslm: jesteśmy częścią NATO, częścią UE, buforem dla Niemiec przed Rosją a na koniec krajem w którym Niemcy i reszta Zachodu zainwestowali ogromne ilości kapitału. Powodów by się za nami wstawić jest mnóstwo i obiektywnie spoglądając nigdy nie byliśmy tak obwarowani różnymi zależnościami jak dzisiaj. Rosja natomiast nigdy nie była tak słaba jak dzisiaj. Bardziej obawiałbym się upadku/rozpadu rosyjskiego państwa, co może przynieść ogromny chaos na świecie w tym może pokaźniejszą wojnę konkurentów o strefy wpływów na post-rosyjskim terytorium ale nie planów podboju większych sąsiadów ze strony Rosji. Głównym powodem machania szabelką przez Rosję obecnie jest próba podniesienia cen surowców. Dlatego była Gruzja, ale musieli się szybko wycofać. Nie udało się, ceny szybko się uspokoiły - a od tego zależne jest ich być albo nie być.

 •  

  pokaż komentarz

  Rosyjskie plany przykładowo uwzględniają atak na Warszawę.
  Plany każdego państwa uwzględniają atak na wszystkich sąsiadów nie ważne czy to przyjaciel czy wróg. Jak coś się trafi to lepiej być przygotowanym.

 •  

  pokaż komentarz

  Do tych Iskanderów to mogliby się trochę nasi politycy przyczepić i zrobić mały lament. Zaburzyło to równowagę sił, itd. Ruscy postawili je w Kaliningradzie bez symetrycznego kroku strony Polska/Nato, wyłacznie w odpowiedzi na wizję tarczy antyrakietowej. I zostały. A tarczy niet.

 •  

  pokaż komentarz

  Im to już chyba zostało tylko zastraszanie. Rosja nie ma z kim walczyć bo by ze wszystkimi przegrała. Japonia, Chiny, NATO... wszyscy w wojnie konwencjonalnej rozjechaliby Rosję.

  Ale pewnie nikt samej Rosji nie zaatakuje właśnie z obawy przed atakami niekonwencjonalnymi.

  •  

   pokaż komentarz

   @ukradlem_ksiezyc:
   Po pierwsze - nikt Rosji nie zaatakuje ze względu na zasoby broni atomowej bo nikt nie jest tak głupi aby sądzić że w razie zagrożenia klęską Rosjanie jej nie wykorzystają.

   Po drugie -
   NATO nie zaatakuje bo NATO jest tworem defensywnym i za dużo tam polityki aby wszyscy się wspólnie dogadali.
   Same Stany Zjednoczone mają za małą armię aby się na coś takiego skusić - nawet jeśli uda im się rozbić kompletnie armię (co wbrew pozorom nie będzie takie proste) to nie mają żadnych szans na utrzymanie w ryzach kilkaset milionów wkurzonych Rosjan
   To samo dotyczy Japoni.
   Z tego wszystkiego jedynie Chiny może dysponują odpowiednimi zasobami ludzkimi aby obsadzić i zdołać kontrolować zdobyte tereny, jednak tutaj działa atomowy straszak i także nic się nie wydarzy.