•  
  p........y

  +7

  pokaż komentarz

  Ciekawostka. My wiemy. Każdy poza lemingami wie. I to nic nie zmienia. Wersja oficjalna jest jaka jest. Pół Polski popiera okupanta, a w zasadzie chyba nawet trochę więcej niż pół. Szkoda gadać, ten kraj jest stracony. Nie ma sensu się nawet tym denerwować. Polska za ileś tam lat zniknie z mapy tak czy siak, więc problem będzie interesował co najwyżej jakiś historyków, chociaż współczuję im, bo nie wiem skąd wezmą materiały dotyczące tych czasów. Chyba, że okupant łaskawie je udostępni.

  •  

   pokaż komentarz

   Polska za ileś tam lat zniknie z mapy tak czy siak, więc problem będzie interesował co najwyżej jakiś historyków

   @pies_harry: Odważna teza ponieważ budowanie imperium na ekspansji terytorialnej jest w dzisiejszych czasach nieopłacalne. Raczej stawia się na prężną gospodarkę. I też specjalnie nie widzę państwa, które by zaryzykowało połknięcie terytorium Polski. No chyba, że w stwierdzeniu ''ileś tam lat'' masz na myśli jakąś konkretną liczbę?

  •  

   pokaż komentarz

   @lesio_knz: Unia nas połyka budując na naszym terenie fabryki w których pracują polscy niewolnicy za jedną trzecią stawki tych "lepszych" obywateli tej samej unii. jednocześnie narzuca nam swoje prawa i ograniczenia i pozbawia państwo polskie suwerenności.

  •  

   pokaż komentarz

   @lesio_knz:

   I też specjalnie nie widzę państwa, które by zaryzykowało połknięcie terytorium Polski.

   Tak, tak, w osiemnastym wieku pewnie mówili to samo. Ziemia i jej zasoby nie mają przecież żadnej realnej wartości, prawda? Na co komu nieopłacalna ekspansja terytorialna, trzeba to powiedzieć Izraelowi, bo chyba nie wie:D

  •  

   pokaż komentarz

   @iwadrian: Nie wiem o jakich fabrykach zbudowanych przez Unię mówisz? Ale chętnie się od Ciebie tego dowiem.

   @dezoksyrybonukleina:

   Ziemia i jej zasoby nie mają przecież żadnej realnej wartości, prawda?

   Po co mam przesuwać granicę, wydawać pieniądze na walkę z rebeliantami itp. jak spokojnie mogę położyć łapę na gospodarce danego kraju, ewentualnie wprowadzić tam przyjazny mi rząd i czerpać z tego korzyści. Wojny i zaprowadzanie nowego ładu po nich to działania kosztowne. Doktryna ekspansji terytorialnej jest przestarzała.

  •  

   pokaż komentarz

   @lesio_knz: Jeśli na terytorium żyje 40 mln ludzi to fakt...ekspansja terytorialna nie ma sensu...ale jak zostanie połowa z tego i będą to niedouczeni debile to czemu nie

  •  
   K....l

   +3

   pokaż komentarz

   @pies_harry:

   My wiemy. Każdy poza lemingami wie
   Co niby wiesz? Obaliłeś wszystko co było w raporcie Millera?

   Pół Polski popiera okupanta, a w zasadzie chyba nawet trochę więcej niż pół. Szkoda gadać, ten kraj jest stracony.
   Kolejnr brednie pisowców

   Polska za ileś tam lat zniknie z mapy tak czy siak, więc problem będzie interesował co najwyżej...
   Zacznij pisać książki
   Marnujesz talent

  •  
   D....n

   -4

   pokaż komentarz

   @Kamzel:

   Obaliłeś wszystko co było w raporcie Millera?
   Nie trzeba wszystkiego obalać. Ba! Nikt nie musi obalać. Pojawiające się co chwilę nowe informacje obalają raporty MAK i MiIlera. Przypomnijmy, że oba zrzuciły sporą część winy za katastrofę na wywieraną przez gen. Błasika presję na niedoświadczonych pilotów. Dziś już wiemy, że gen. Błasika nie było w kokpicie.

   Kolejnr brednie pisowców
   A tu mamy przykład mechanizmu wypierania. :)

  •  
   K....l

   -2

   pokaż komentarz

   @Derpin:
   O MAK nic nie pisałem

   Pojawiające się co chwilę nowe informacje obalają raporty MAK i MiIlera.
   I Ty oczywiście jako fizyk potrafisz oddzielić ziarno od plew tak? Jeśli ktoś się na czymś nie zna to musi WIERZYĆ jednej albo drugiej stronie

   Przypomnijmy, że oba zrzuciły sporą część winy za katastrofę na wywieraną przez gen. Błasika presję na niedoświadczonych pilotów.
   O pijanym Błasiku w raporcie MAK była tylko wzmianka. Polskie media to pochwyciły i zaczęła się pierdzielenie nie na temat. Wg Mak-u przyczyną była mgła i błąd pilotów, Błasik był tylko małym dodatkiem.
   Raport millera rozszerzył winnych do obsługi lotniska. Błasik czy sprawa Walentynowicz to duperele które niczego nie zmieniają.

   Kolejnr brednie pisowców
   Aha no tak Tusk to kryptożyd i rusek a Polska za jakiś czas zniknie z mapy

  •  

   pokaż komentarz

   @Kamzel:

   I Ty oczywiście jako fizyk potrafisz oddzielić ziarno od plew tak? Jeśli ktoś się na czymś nie zna to musi WIERZYĆ jednej albo drugiej stronie

   Ja tu nawet nie piszę o jakichś nowych odkryciach fizyków, tylko o faktach, przy których nie potrzeba wiedzy specjalistycznej by je przeanalizować. Choćby same fakty dowodzące kłamstw rządzących i osób odpowiedzialnych za śledztwo. Według rosyjskich sekcji zwłok, Gosiewski był wysokim mężczyzną. Czy żeby stwierdzić, że coś tu śmierdzi muszę być ekspertem?

   Co od Błasika to tylko podałem przykład. Jak sam widzisz, nieścisłości w obu raportach są. A to tylko jeden przykład. Jest ich znacznie więcej.

   Aha no tak Tusk to kryptożyd i rusek a Polska za jakiś czas zniknie z mapy
   O! A tu mamy przykład działania mechanizmu dewaluacji. :)

  •  
   K....l

   -5

   pokaż komentarz

   @Derpin:

   Ja tu nawet nie piszę o jakichś nowych odkryciach fizyków,
   No to zajmujesz się fachowo katastrofami lotniczymi czy nie? Takiś światły jesteś
   Takie małe info

   W 2012 roku ustalenia MAK i KBWLLP na temat trajektorii lotu maszyny zostały potwierdzone przez obliczenia aerodynamiczne wykonane przez Pawła Artymowicza, polskiego astrofizyka pracującego na University of Toronto w Kanadzie
   Oczywiscie pisowski naukowiec traifłby na główną

   Choćby same fakty dowodzące kłamstw rządzących i osób odpowiedzialnych za śledztwo
   Wszystkie raporty ( nawet ten MAcierewicza) różniły się szczególikami. W dalszym ciągu sprawa wyglada tak( nawet twój bożek Antek się zgodzi)
   Winni
   -obsługa lotniska
   -pogoda
   -Błąd pilotów

   Co do spraw wraku, ciał, stenogramów.. no cóż Rosjanie grają na nosie i nic nie można zrobić
   Całkiem niedawno na wykopie było podobna sprawa. Gdzieś w jakimś azjatyckim kraju rozbił się rosyjski samolot. Co zrobił rząd tamtego kraju? Nie oddał ruskim śledztwa

   . Według rosyjskich sekcji zwłok, Gosiewski był wysokim mężczyzną. Czy żeby stwierdzić, że coś tu śmierdzi muszę być ekspertem?
   No i co z tego? Pomylili się. A ciało Gosiewskiego było w swoim miejscu. Jakby wiedzieli jak wyglada Gosiewski to by czegoś takiego nie mówili. Tyle
   http://www.wprost.pl/ar/312496/Rogalski-w-trumnie-Gosiewskiego-byl-Gosiewski-W-jego-ciele-zaszyto-przedmioty/

   O! A tu mamy przykład działania mechanizmu dewaluacji. :)
   Nie kompromituj się :)

  •  
   D....n

   +1

   pokaż komentarz

   @Kamzel:

   No to zajmujesz się fachowo katastrofami lotniczymi czy nie? Takiś światły jesteś
   Nie wiem czego Ty nie rozumiesz w stwierdzeniu, że do analizy niektórych faktów nie trzeba być ekspertem z wieloletnim doświadczeniem i profesurą.

   Oczywiscie pisowski naukowiec traifłby na główną
   Z tego co wiem, to jakoś nikt raczej nie podważał danych dotyczących trajektorii lotu. Niczego więc nie udowodniłeś.

   Wszystkie raporty ( nawet ten MAcierewicza) różniły się szczególikami.
   Raport MAK i Millera faktycznie różniły się szczególikami (w końcu to tylko polskie tłumaczenie raportu MAK). :)
   Raportu Macierewicza nie można brać w zupełności na serio. Macierewicz operuje znacznie mniejszą ilością danych, nie ma dostępu do wszystkich dowodów. Jego raport opiera się jedynie na tym co zdobył i z informacji publicznie jawnych. Sam Macierewicz nie uważa swojego raportu za kompletnego i w pełni wiarygodnego. To chyba normalne.
   Czy Macierewicz zgadza się z tym, że doszło do błędu pilotów? Raczej nie, tym bardziej, że nie wyklucza teorii zamachu i wspomina o wybuchach na pokładzie. Ale to już inny temat.

   Co do spraw wraku, ciał, stenogramów.. no cóż Rosjanie grają na nosie i nic nie można zrobić
   Zajebiste podejście. Pewnie po cichu się nawet trochę cieszysz z takiej sytuacji, bo to w końcu PiSowcom się dostaje, co?

   Całkiem niedawno na wykopie było podobna sprawa. Gdzieś w jakimś azjatyckim kraju rozbił się rosyjski samolot. Co zrobił rząd tamtego kraju? To samo co Ruscy
   W Indonezji rozbił się samolot pasażerski, więc według prawa międzynarodowego śledztwo prowadzi państwo na którym doszło do wypadku. W Smoleńsku rozbił się samolot wojskowy i konwencja chicagowska nie miała zastosowania. Mimo to Tusk bezprawnie oddał Rosjanom śledztwo.

   No i co z tego? Pomylili się
   OK, odkryto pomyłkę, bo rodzina doszła do tego, że w papierach się coś nie zgadza. Z resztą to był ewidentny błąd. A jeśli jest więcej błędów!? Kwestia błędnego wzrostu była łatwa do odkrycia, bo błąd był oczywisty. A jak udowodnić błędy przy ocenie obrażeń, położenia ciał na miejscu katastrofy, uszkodzeń samolotu itd.? Tego już się raczej nie dowiemy. Jedyne co mamy to informacje od Rosjan, które przecież mogą być błędne, tak samo jak błędne okazały się sekcje zwłok.

   Nie kompromituj się :)
   Mechanizm rozszczepienia. :)

  •  

   pokaż komentarz

   Nie trzeba wszystkiego obalać. Ba! Nikt nie musi obalać.

   @Derpin: ja to bym chętnie obalił flaszkę jakąś... eh, psujecie ludziom humor w piątkową noc

  •  

   pokaż komentarz

   @Derpin: Z tego co mi się kojarzy to
   1. Katastrofa w indonezji jest tym bardziej specyficzna, bo rozbił się samolot z rosyjskimi dziennkiarzami, samolot, który jest nadzieję rosyjskiego lotnictwa.
   2. A ni ustalono że lot Tupoleva był lotem cywilnym?

  •  
   W......6

   -3

   pokaż komentarz

   Raczej stawia się na prężną gospodarkę.
   @lesio_knz: a dzięki czemu jedna gospodarka staje się prężna a druga upada? Przez likwidację konkurencji. W Polsce zamyka się zakłady, kopalnie, stocznie a buduje się Zachodnie markety, w których marże i półkowe są wyższe niż na Zachodzie. Widocznie my sponsorujemy niskie ceny w sklepach niemieckich, angielskich.

  •  

   pokaż komentarz

   @Weeman86:

   W Polsce zamyka się zakłady, kopalnie, stocznie
   Powinno być jak w komunie - powinno się otwierać nikomu niepotrzebne zakłady i dopłacać do nich - po to tylko, by były. To jest twój pomysł na rządzenie?

  •  
   W......6

   -4

   pokaż komentarz

   @ghostface: to widocznie komunizm panuje w USA i w Niemczech. A Polska wiedzie prym w kapitalizmie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Weeman86: a to w USA utrzymuje się nierentowne zakłady? Od kiedy? Czy może opisujesz alternatywny świat będący wytworem twojej wyobraźni?

  •  
   D....n

   +1

   pokaż komentarz

   @Celinka95:
   1. A to obecność dziennikarzy zmienia status lotu? Lot był pasażerski, koniec kropka. Indonezja przejmuje śledztwo.
   2. Tak, "zmieniono" post factum. Czyli tylko po to by nagiąć przepisy. Z resztą nawet nie jestem pewien tej zmiany. Bardziej prawdopodobne jest to, że głupi Tusk w ogóle nie ogarniał sytuacji i pozwolił zastosować konwencję chicagowską do lotu wojskowego. A Rosjanie, jak to Rosjanie, wykorzystali naszego premiera tumana i oczyścili się ze wszystkich zarzutów (może Rosjanie nie mieli jakiejś wielkiej winy w katastrofie, ale w raporcie MAK tej winy w ogóle brak).
   Tak więc, śledztwo było przeprowadzone bezprawnie lub z olbrzymim nagięciem prawa.

  •  

   pokaż komentarz

   @Derpin: o, jesteś specjalistą od prawa lotniczego?

  •  
   D....n

   +1

   pokaż komentarz

   @Celinka95: Czemu ludzie ciągle powtarzają ten idiotyczny argument. Czy do takich wniosków jakie ja podałem trzeba być cholernym ekspertem!?
   Już Ci pomagam. Posiadamy takie dane:
   - konwencja chicagowska stosuje się do lotów pasażerskich (patrz, masz nawet link do wiki, taki dobry jestem: http://pl.wikipedia.org/wiki/Konwencja_o_mi%C4%99dzynarodowym_lotnictwie_cywilnym )
   - rosyjski lot był pasażerski (pierwszy lepszy link, a nie jakaś tajemna wiedza: http://www.fakt.pl/Co-stalo-sie-z-pasazerami-rosyjskiego-samolotu-pasazerskiego-Suchoj-Superjet-100-,artykuly,156916,1.html )
   - lot do smoleńska był wojskowy http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/kolejny-dowod-ze-lot-do-smolenska-byl-wojskowy,147387.html http://www.rp.pl/artykul/541802.html

   Tyle. Tak ciężko to zanalizować? Tak ciężko dojść do jakiegoś wniosku? Trzeba mieć jakąś wiedzę ekspercką by coś wysnuć z podanych danych?
   Jeśli Ty masz problemy, to to nie oznacza, że ja jestem ekspertem, tylko, że Ty jesteś idiotą. Ale chyba nie jesteś, co?

  •  

   pokaż komentarz

   @Derpin: skoro uznali tak, to jakieś argumenty mieć musieli. http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/miller-lot-do-smolenska-byl-lotem-cywilnym,147090.html Tu też masz argumenty, tylko że do przeciwnej strony.
   Jednak jak widać wszędzie spiski, wszędzie widać spiski!

  •  
   D....n

   +2

   pokaż komentarz

   @Celinka95: z przykrością muszę stwierdzić, że jesteś idiotą.
   Wolisz zawierzyć ministrowi, który próbuje bronić decyzji swojego szefa, a nie faktom.
   Dla Ciebie nie jest ważne, że samolot należał do Polskich Sił Zbrojnych, że lądował na lotnisku wojskowym, że pilotowali go piloci wojskowi, że w planie lotu jest napisane o locie wojskowym, że wszystkie inne loty wykonywane przez Kancelarię Premiera (organ dysponujący samolotem) były wojskowe.
   I o jakich argumentach przeciwnej strony piszesz!? Jeden argument! Jeden! I do tego idiotyczny! Jak cel lotu może decydować o statusie lotu!? Przecież to idiotyczne! To co, jeżeli w samolocie nie ma pasażerów, tylko jakiś towar, to to nie jest lot cywilny? To jaki? Jeśli lot ma na celu przewiezienie żołnierzy, bądź oficerów wojskowych, to to jest lot pasażerski?
   Miller się jedynie skompromitował takim tekstem. Z resztą po jakimś czasie, gdy opadły już emocje i sprawa ucichła zmienił zdanie: http://www.wprost.pl/ar/255502/Miller-lot-Tu-154-do-Smolenska-mial-status-lotu-wojskowego/
   Masz tam Millera mówiącego o locie wojskowym oraz konkretne podstawy prawne.

   Teraz widzę jak doznajesz dysonansu poznawczego i jak dochodzi do eksplozji Twojego małego lemingowego móżdżku.

  •  

   pokaż komentarz

   @Derpin:

   Przypomnijmy, że oba zrzuciły sporą część winy za katastrofę na wywieraną przez gen. Błasika presję na niedoświadczonych pilotów.

   Możesz zacytować fragmenty obu raportów, w których zrzucono "sporą część winy" na presję wywieraną przez gen. Błasika? Z tego co pamiętam, za główną przyczynę katastrofy uznano nieprzestrzeganie procedur i słabe wyszkolenie pilotów.

   Dziś już wiemy, że gen. Błasika nie było w kokpicie.

   Możesz powiedzieć, na jakiej podstawie "wiesz" że gen. Błasika nie było w kokpicie?

  •  

   pokaż komentarz

   @Neratin:
   1. Raport MAK: http://slimak.onet.pl/_m/TVN/tlumaczenie_rap.pdf
   strona 199, pkt 3.1.38. - 3.1.39.
   strona 203, pkt 3.1.64. i 3.1.68.
   W rozdziale "przyczyny" ostatni podpunkt na stronie 206

   No i na sam koniec, ocena komisji, która na pierwszym miejscu wśród czynników sprzyjającym katastrofie podała naciski na pilotów (strona 207)

   Długotrwała omawianie przez załogę z szefem protokołu i załogą polskiego samolotu Jak-40 informacji o faktycznej pogodzie poniżej ustalonego minimum i braku możliwości, wg słów załogi Tu-154M, w związku z tym wykonania lądowania na lotnisku docelowym, co zwiększało napięcie psychoemocjonalne załogi i doprowadziło do powstania u dowódcy statku powietrznego stanu psychicznego konfliktu motywów: z jednej strony - rozumiał on, że lądowanie w zaistniałych warunkach nie jest bezpieczne, z drugiej strony - istniała silna motywacja na wykonanie lądowania właśnie na lotnisku docelowym. W przypadku odejścia na lotnisko zapasowe dowódca statku powietrznego oczekiwał negatywnej reakcji Głównego pasażera;

   Coś więcej mam dodawać? Raportu Millera nie chce mi się przytaczać. Szkoda mi czasu.

   2. Gen. Błasika nie było w kokpicie na podstawie badań polskich naukowców
   http://media.wp.pl/kat,1022943,wid,14163179,wiadomosc.html?ticaid=1f36f&_ticrsn=3

  •  

   pokaż komentarz

   @Derpin:

   1. Raport MAK: http://slimak.onet.pl/_m/TVN/tlumaczenie_rap.pdf
   strona 199, pkt 3.1.38. - 3.1.39.
   strona 203, pkt 3.1.64. i 3.1.68.


   To są "ustalenia" komisji, których jest w sumie kilkadziesiąt. W tym miejscu raportu komisja nie przesądza o winie ani o przyczynach katastrofy, bezpośrednich lub sprzyjających.

   W rozdziale "przyczyny" ostatni podpunkt na stronie 206

   Jeden z kilkunastu podpunktów wymienionych w tej sekcji. Gdzie tu "spora część winy"?

   No i na sam koniec, ocena komisji, która na pierwszym miejscu wśród czynników sprzyjającym katastrofie podała naciski na pilotów (strona 207)

   Najpierw pisze o przyczynach bezpośrednich:

   Bezpośrednią przyczyną katastrofy było nie podjęcie przez załogę we właściwym czasie decyzji o odejściu na lotnisko zapasowe pomimo otrzymania wielokrotnych i terminowych informacji o rzeczywistych warunkach meteorologicznych na lotnisku Smoleńsk „Północny” znacznie gorszych od ustalonego dla tego lotniska minimum; zniżenie bez widoczności obiektów naziemnych do wysokości znacznie mniejszej od ustalonej przez kierownika lotów minimalnej wysokości odejścia na drugi krąg (100m),
   i tak dalej.

   Coś więcej mam dodawać?

   Tak. Na przykład możesz odnieść się do BEZPOŚREDNICH przyczyn katastrofy według MAK i PKPWL i spróbować obalić ustalenia obu komisji w tym temacie:

   Czy prawdą jest, że załoga nie podjęła we właściwym czasie decyzji o odejściu na lotnisko zapasowe?
   Czy prawdą jest, że zniżała się do wysokości znacznie mniejszej niż 100 metrów?
   Czy prawdą jest, że nie zareagowała w odpowiedni sposób na sygnały TAWS?

   2. Gen. Błasika nie było w kokpicie na podstawie badań polskich naukowców
   http://media.wp.pl/kat,1022943,wid,14163179,wiadomosc.html?ticaid=1f36f&_ticrsn=3


   Nie "nie było w kokpicie", tylko "nie udało się zidentyfikować głosu Błasika". Zakładowi Kryminalistyki IES nie udało się zidentyfikowac autorów wielu wypowiedzi padających w kokpcicie (np. "generałowie" o 8:36:51, "siadajcie" o 8:47:51, "Tadek, proszę" o 8:39:02), co nie znaczy że tych osób w kokpicie nie było.

 •  

  pokaż komentarz

  Mam taki rebus:

  źródło: smo.jpg

 •  
  M...............y

  -7

  pokaż komentarz

  Ja tez nie mam dobrej wiadomosci, poniewaz nadal rzygam Smolenskiem.

 •  
  O.............t

  +8

  pokaż komentarz

  Jeszcze gorszym wariactwem jest implikowanie że jeżeli tam nie ma ciała Anny Walentynowicz/ktoś zawalił w organizacji lotu/cokolwiek mówione przez zwolenników teorii zamachu, to znaczy że trzeba głosować na PiS.

  Wypierają oczywiste fakty - że kilka miesięcy po Smoleńsku rosyjski tupolew, o identycznej konstrukcji kadłuba, uderzył podczas lądowania w las i wyciął kilkadziesiąt drzewek, i skrzydła mu nie odpadły, a pasażerowie przeżyli, że upadek z kilkunastu metrów przy zmniejszonej prędkości nie mógł doprowadzić do rozpadnięcia się samolotu i rozrzucenia go po takiej powierzchni.

  A Zientarski przeżył zderzenie z wiaduktem przy prędkości ok 200 km/h. Należy prześwietlić wszystkie wypadki samochodowe, w których ludzie ginęli a jechali poniżej 100 km/h.

 •  

  pokaż komentarz

  Wklejam sedno artykułu. Z dedykacją dla subkultury TLDR:

  Nie wiem, jaka była przyczyna tragedii. Ale każdy nie opętany posmoleńskim syndromem wyparcia wie, że na pewno nie taka, jak przedstawił ją raport MAK, i nie taka, jaką oficjalnie uznały polskie władze. Kłamstwa, którymi ją przysypano, wystarczą tylko na jakiś czas - dopóki nie zabierze w tej sprawie głosu amerykański wywiad, ujawniając zdjęcia satelitarne, albo nie nakręci uczciwego filmu o "zamieceniu" śledztwa któraś z zachodnich telewizji (podobno robi to właśnie brytyjska Chanel 4, w internecie jest już zajawka z przeprowadzonego na użytek tego filmu eksperymentu - kontrolowanego rozbicia, w sposób naśladujący opisany w raporcie MAK, Boeinga 727, a więc tego właśnie modelu, który sowieci skopiowali jako Tu-154 - w zajawce widać, że samolot tylko złamał się na pół).

  Dla ludzi chorych na Smoleńsk, jak to oni sami nazywają: "rzygających Smoleńskiem", nie mam dobrej wiadomości - z każdym kolejnym ujawnionym faktem będą się męczyć coraz bardziej. Aż do uzdrowienia.

  •  

   pokaż komentarz

   "(...)dopóki nie zabierze w tej sprawie głosu amerykański wywiad, ujawniając zdjęcia satelitarne, albo nie nakręci uczciwego filmu o "zamieceniu" śledztwa któraś z zachodnich telewizji(...)"

   @MagnitudeZero: Ta fascynacja mitycznymi siłami USA zawsze mnie zastanawiała. Ci sami Amerykanie i ich agencje rządowe, którzy nie potrafią sobie poradzić z wyjaśnieniem własnego, sporego bałaganu mają mieć kluczową rolę w wyjaśnianiu naszych problemów. Co więcej, nagle okazuje się, że to nieustannie szukające skandalów i żerujące na niskich pobudkach stacje telewizyjne przedstawią wiarygodną relację - bo przecież nie będą ubarwiać, czyż nie?

Dodany przez:

avatar Muskat002 dołączył
125 wykopali 42 zakopali 2.2 tys. wyświetleń