•  
  p.......e

  +9

  pokaż komentarz

  Szef ABW jest pewnie wściekły, znowu będzie musiał dzwonić po kolegach żeby sklecili szybko jakąś ustawę którą się będzie mógł zasłaniać jak znowu ktoś przyjdzie się bezczelnie wypytywać co oni w tym ABW robią. Smutek bardzo :/

 •  

  pokaż komentarz

  Z przedstawionych parlamentowi przez prokuratora generalnego łącznych danych za 2011 r. wynika, że wszystkie uprawnione organy (policja, ABW, CBA, Straż Graniczna, Żandarmeria Wojskowa i Generalny Inspektor Kontroli Skarbowej) skierowały wnioski o podsłuchy, przeglądanie sms-ów i mms-ów łącznie wobec 5188 osób (rok wcześniej było ich 6723).

  <cool story> Znam goscia ktory chcial kupic troche trawki od swojego dilera. Nie wiedzial o tym ze jego diler wlasnie siedzi w areszcie a on umawia sie z panami policjantami. Na umowionyn miejscu policjanci zrobili zasadzke i zabrali go na komisariat gdzie oczywiscie zaczeli go straszyc jakimis niestworzonymi historiami co to z nim sie stanie itd.
  Na koniec wymusili na nim pozwolenie za zalozenie sobie podsluchu na telefon.
  Wiem ze pozniej chodzil i ostrzegal znajomych zeby sie z nim nie kontaktowac bo nagrywaja jego rozmowy.

  Jesli wziac pod uwage ze te 5 tysiecy osob jest podsluchiwana na podobnej zasadzie to nie robi to na mnie wrazenia :p

  •  
   G......e

   +2

   pokaż komentarz

   @kwakwakaczka: Ja spotkałem się z innym "story" ale już nie tak bardzo cool, gościa złapali z pomówienia niby za dilerkę, rzucili mu stos stenogramów nie tylko rozmów telefonicznych ale i były tam rozmowy np. z kimś podczas wychodzenia z psem, jego telefon tak "nastroili", że działał jak dyktafon i rejestrował rozmowy nawet jak był w kieszeni, oczywiście bez jego zgody i wiedzy, że takie coś się odbywa. Na przesłuchaniu oprócz wymuszania by się przyznawał do czegoś czego nie zrobił to musiał się tłumaczyć z każdej rozmowy jaką udało im się zarejestrować, nawet na internecie można znaleźć o tym artykuł oraz wpis z forum i pytania m.in o areszt z pomówienia i cały rozwój wydarzeń.

   Szczerze mówiąc, to bardzo często widzi się sytuację w których ktoś rozmawiając w interesach (nawet legalnych) woli jednak telefon zostawić gdzieś z dala.

  •  

   pokaż komentarz

   @Grzechue: Prawie każdy telefon może nagrywać dźwięk nawet jak jest wyłączony. Jedyne wyjście by uniknąć podsłuchu to wyjęcie baterii lub pozbawienie zasięgu.

 •  

  pokaż komentarz

  Bardziej bym się ucieszył jakby chodziło o ogólne organy ścigania, które proszą o bilingi zwykłych obywateli. Liczby byłby imponujące zapewne.

 •  

  pokaż komentarz

  Tak się zastanawiam - jak wypadnie wtedy porównanie "kraina podsłuchów PiS" vs "zielona wyspa PO" :>

 •  

  pokaż komentarz

  Duże zainteresowanie tym wykopem... tylu w Polsce wolnościowców, że hej.