Przeglądasz archiwalną wersję znaleziska.
Grafen z technologią polskich naukowców "wyautowany"!

Grafen z technologią polskich naukowców "wyautowany"!

@t....y obserwator.com #technologia #nowetechnologie #grafen #tusk #polska #naukowcy #nowa

To polskim naukowcom z Instytutu Technologii Materiałów Elektronicznych udało się opracować najlepszą na świecie technologię produkcji grafenu. Ale jak to bywa w platformersko-pawlakowym zwyczaju, - poprzez przeszkody natury finansowej, skutecznie "wyautowano" produkcję grafenu w Polsce.

 •  

  pokaż komentarz

  Wy nic nie rozumiecie! Po co zarabiać na nieznanej jeszcze technologii, skoro świetnie idzie "zarabianie" na podatkach i mandatach? Nie wymaga to wiedzy specjalistycznej, a przynosi ogromne zyski!

 •  

  pokaż komentarz

  Chwila wykopki. Przecież tak bardzo chcecie wolnego rynku.
  Czemu teraz potępiacie to, że państwo nie da kasy na produkcję grafenu?

  Czy czasem wg wykopowej świętej teorii owi naukowcy powinni "odp$$#$##ić się od naszych podatków" i poszukać normalnych inwestorów?

  Nie wierzę w to by w naszym kraju nie znalazło się konsorcjum, które zainwestowałoby pieniądze w ten projekt. Ale oczywiście łatwiej napisać podanie o grant i płakać w mediach. Bo granty rozliczane są na odp$$#$## i można staropolskim zwyczajem zawinąć nieco do kieszeni nie spowiadając się zbytnio z efektów. A prywatny inwestor na każdą wydaną złotówkę popatrzy trzy razy i nie tak łatwo będzie mu wcisnąć kit.

  •  

   pokaż komentarz

   @valdo: Chyba mamy być rozgoryczenie, skoro te śmiecie obiecały Bóg wie ile milionów ojro, a dostali 20% tej kwoty?

  •  
   b.......h

   +24

   pokaż komentarz

   @valdo: Jeżeli potwierdzą się doniesienia o właściwościach prawdopodobnie tańszego krzemenu (sprawdzić w google;) to idea wykorzystywania grafenu padnie szybciej niż w ogóle powstała. Więc zamiast szczać w gacie bo znowu coś nam nie wychodzi lepiej zastanowić się czy jest sens ładować miliony w coś co prawdopodobnie do końca przyszłego roku stanie się przeszłością na rzecz czegoś lepszego. Jak dalej kogoś to nie przekonuje to dalej może zakopać za jednostronnie nastawiony artykuł napisany przez blogera który często przekręca fakty na rzecz krytykowania wszystkiego co dotknie inna partia niż ta związana z PiSem i Rydzykiem. Poza tym ludzie poczytajcie co oni piszą na tym "obserwatorze"- toć wirtualna może się z nimi w szranki stawać.

  •  

   pokaż komentarz

   @valdo: nie jestem w stanie polemizować z całym Twoim postem, bo nie jestem kompetentny na tyle, ale co do prywatnych inwestorów - tacy patrzą trzy razy na pieniądze, bo potem US patrzy na ich pieniądze 33 razy. a państwo powinno wspierać takie badania, inwestować w nie, czasem podjąć ryzyko, żeby potem cwaniak jeden z drugim nie mówił w telewizji 'tyle młodych i zdolnych wyjeżdża' albo 'no spóźniliśmy się z tym grantem, ale cóż zrobić, wierzymy, że nasi naukowcy są tak zdolni że następny pomysł będzie nasz... rodzimy. dziękuję! teraz brawa dla mnie!'

  •  

   pokaż komentarz

   Nie wierzę w to by w naszym kraju nie znalazło się konsorcjum, które zainwestowałoby pieniądze w ten projekt.
   @valdo: No właśnie w tym problem że się nie znajdzie...

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez autora

  •  
   g......f

   +40

   pokaż komentarz

   @valdo: ok, to daj ten wolny rynek i nic nie bede chcial.

   Ale skoro go nie ma i daja 600mln pln na informatyzacje zusu i comarch nic nie robi to szkoda im na taka technologie?

  •  

   pokaż komentarz

   @valdo: Tylko, że większość wykopu nie jest za wolnym rynkiem a myśli wolnościowe są tutaj wyśmiewane;]

  •  

   pokaż komentarz

   @valdo: miałeś styczność z inwestycjami w ryzykowne, innowacyjne branże? Przez prywatnych inwestorów? Na jakiej podstawie w to wierzysz? Z moich doświadczeń wynika, że jak coś nie ma 99,9% szansy powodzenia, to nawet anioły biznesu i inne bandy które deklarują chęć wejścia w innowacyjne rzeczy po prostu bredzą. Na mój biznes w końcu jednego znalazłem, a teraz szukam poza krajem, bo u nas to czuję się jakbym mówił do ściany.

  •  

   pokaż komentarz

   @Drzamich: no, tam to dopiero komedia jest ;) Najlepiej to tam pójść, zareklamować się, a później złapać inwestora na normalnych warunkach, bo to, że oni "na wizji" chcą przejąć cały pomysł to jedno, a inwestycja to drugie. A w szczególności Hajdarowicz i jego udupienie Przekroju, albo kupienie Rzepy która od paru lat przynosi straty. Autorytet, że nie wiem.

  •  

   pokaż komentarz

   @szczurzy: Kulczyk jakoś inwestuje w obszary sporego ryzyka, Krauze też (z mniejszym skutkiem), fundusze typu seed / venture wrzucają morze pieniędzy w totalne bzdury typu 30 mln euro za pizza portal.

   Gdyby ten grafen był choć w 20% tak zajebisty jak o nim mówią, to kolejka koncernów by się po niego ustawiała, a tak to jest taki ciut lepszy "zderzak Łągiewki".

   @bledzioch: ano, ten grafen jest zbyt piękny by był prawdziwy, gdzieś musi czaić się haczyk.

   Inna kwestia - wykopujecie blogową notkę, bez źródeł, bez faktów, bez kompletnie niczego. Bo co? Bo Wam k@$%a do ideologi pasuje!

  •  

   pokaż komentarz

   @valdo: jeśli państwo kradnie pieniądze w postaci podatków to niech ej wydaje sensownie.

   Wykopki nie chcą by państwo się wpieprzało, ale to oznacza również by nie zabierało,a le skoro zabiera niech sensownie wydaje. Rozumiesz wykopku?

  •  

   pokaż komentarz

   @thetot: Ale to akurat jest bezsensowne. Wydamy miliard euro na BADANIA, a w międzyczasie koncerny rozpoczną produkcję i pogadane i znów zostaniemy z miliardem w plecy.
   Bo zanim nasze państwo dojdzie od badań do produkcji (na samej technologii nie zarobimy) to pół świata już będzie miało fabryki grafenu.

   Dlatego od razu powinien się tym zająć biznes, a nie rząd. Wydawanie miliarda na ultra ryzykowną inwestycję to hazard, a nie sensowne wydawanie.

  •  

   pokaż komentarz

   @bledzioch: 1. Błagam używaj nazwy Silicen :( mowisz grafen czy węglen?
   2. To z tego co mi wiadomo z warstwami krzemu są na takim etapie jak z grafenem ok. 2007

  •  

   pokaż komentarz

   @valdo: Problem jest taki że trochę za małe powierzchniowo te płatki grafenu są.. A co do wykopywania-taka idea wykopu-gorzej jak tworzą ja idioci bo "tuskowi można dowalić"

  •  

   pokaż komentarz

   @valdo: A kto w Polsce ma taki kapitał? Przecież obcy czy sprywatyzowane banki w to nie wejdą.

   Krzyczysz o 20 parę lat za późno!

 •  

  pokaż komentarz

  Władza ma ważniejsze problemy: parytety, związki partnerskie....

  •  
   R...........r

   +187

   pokaż komentarz

   @telpan: mama Madzi, Smoleńsk, zlizywanie pianki, bramki na autostradach, bankowozy itd.

  •  

   pokaż komentarz

   @Ryzowy_Potwor: Z tym Smoleńskiem to akurat wyp#$@$@%aj, bo cała sprawa tej katastrofy to jest jedna wielka kompromitacja i zła wola PO/PSL po których przynajmniej PO w normalnym kraju powinno dostać w zeszłym roku w wyborach poparcie na poziomie błędu statystycznego i nie stawiaj tego obok "tematów zastępczych".

  •  
   R...........r

   +85

   pokaż komentarz

   @grand_ziro1234:

   Z tym Smoleńskiem to akurat wyp!$$$!#aj

   Mogę napisać Ci dokładnie to samo.

  •  
   m........o

   +22

   pokaż komentarz

   @Ryzowy_Potwor: Przez takich ludzi jak grand_ziro1234 dla nich cały ten teatrzyk się kręci. Mówiąc obrazowo: świnie chętnie zjadają to co ich panowie im przygotowali, żadna nawet sobie nie wyobraża że istnieje coś smaczniejszego od obierków, które dostaje przez całe swe życie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Ryzowy_Potwor: Napisz, możesz dopisać jeszcze że Kaczyński ma kota/nie ma konta w banku i żony/gdzie jest krzyż/ciemnogród. Niepotrzebne skreślić.

  •  

   pokaż komentarz

   @grand_ziro1234: Wypad z tego forum. Nie umiesz się bawić to won. Kretynów mamy aż nadto.

  •  

   pokaż komentarz

   @biliard:
   @marcinpako:
   Parafrazując pewnego klasyka to "No właśnie! Kim ty w ogóle k@!!a jesteś, pajacu?!" żeby mi mówić co mam zrobić?

  •  

   pokaż komentarz

   @grand_ziro1234: Cytując klasyka: "spieprzaj dziadu!"

  •  
   m........o

   +12

   pokaż komentarz

   @biliard: polecam nie karmić trolla, dyskusja z nim nic nie da. Parafrazując pewnego klasyka: : "Z arbuza głowy nie zrobisz".

  •  
   c...........a

   -9

   pokaż komentarz

   bo cała sprawa tej katastrofy to jest jedna wielka kompromitacja

   @grand_ziro1234: ale trzeba iść dalej.

  •  

   pokaż komentarz

   @Ryzowy_Potwor: Zapomniałeś dodać o Amber Gold, a ostatnio również mówią o Amber Gold i Amber Gold.

  •  

   pokaż komentarz

   @grand_ziro1234: Ogarnij się i jak chcesz coś napisać to nie musisz od razu wyzywać innych.
   W normalnym kraju nie byłoby gadania przez rok o Smoleńsku, tylko zająłby się tym sztab odpowiednich ludzi i od początku do końca wyjaśniłby sprawę przedstawiając na koniec stosowny raport. Angażowanie mediów czy mieszanie Smoleńska do "rozgrywek" między partiami jest zupełnie niepotrzebne.
   U nas niestety kto mógł rzucił się, by wykorzystać sprawę smoleńska do własnych celów, a sama kwestia katastrofy jak nie była profesjonalnie zbadana, tak dalej nie jest (i już nie będzie, bo trzeba było się do tego zabrać od razu i z głową, a nie kombinować jak to wykorzystać do realizacji swoich celów politycznych i komu się przy okazji nie narazić).

   Jeśli chodzi o zwykłych ludzi - kwestia Smoleńska powinna ich dotkąć raz - w momencie katastrofy (chwila zadumy/modlitwa jest na miejscu), drugi raz - po opublikowaniu raportu wyjaśniającego przyczyny i okoliczności katastrofy.
   Nie dajmy się zwariować.

  •  

   pokaż komentarz

   @czarnyalibaba: Nie życzę Ci żebyś Ty lub Twoja rodzina była kiedykolwiek potraktowana w przypadku tragedii tak jak rodziny ofiar w Smoleńsku zostały potraktowane przez własny rząd, ciekawe czy tak łatwo byś powiedział "let's move on" "idźmy naprzód". Łatwo jest tak się wymądrzać gdy się tego nie doświadczyło.

  •  

   pokaż komentarz

   @dziki_rysio_997: Sam ogarnij się i zacznij myśleć. Ta katastrofa od samego początku była polityczna, zginęli POLITYCY na skutek decyzji POLITYCZNYCH (rozdzielenie wizyt) i w czasie lotu o POLITYCZNYM kontekście (upamiętnianie ofiar Katynia przez oficjeli). Co do normalności kraju to chyba nigdy nie wychylałeś nosa poza swoją zabitą dechami wioskę, w państwach o ugruntowanej demokracji temat byłby drążony 10 razy bardziej, rząd podałby się do dymisji i jedynie jakiś plebs mógłby jęczeć "DAJO IM 200 TYSINCY ŻE ZGINELI A KTO MJE DO" tylko że u nas plebs, janusze wywieszające flagę tyskiego w czasie Euro to 60-70% społeczeństwa bo przez lata zaborów i 2 totalitaryzmy II WŚ inteligencja została wymordowana a w państwach o ustabilizowanej demokracji plebs jest w mniejszości.

  •  
   c...........a

   +16

   pokaż komentarz

   @grand_ziro1234: nie rozumiem, czego ode mnie wymagasz? Mam żyć wyłącznie tą katastrofą? Na własną rękę szukać dowodów zamachu? Czy może szukać po grobach czy wszystkie ciała leżą na swoich miejscach?

   Mi ojciec zmarł, była to dla mnie osobista tragedia, ale raczej się już pozbierałem..

  •  

   pokaż komentarz

   @czarnyalibaba: Pomyśl co poczuli np. rodzina tej pani: http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/648995,gdzie-pochowano-anne-walentynowicz-rodzina-nie-poznala-ciala-zniknal-tez-rozaniec.html lub co teraz czują rodziny innych osób ze Smoleńska, które pewnie się zastanawiają co z pogrzebami ich bliskich. Myślę że tak łatwo byś nie powiedział "idźmy naprzód", żeby iść naprzód trzeba zamknąć i rozliczyć przeszłość.

  •  
   c...........a

   +13

   pokaż komentarz

   @grand_ziro1234: Rozumiem, współczuje. Ale to nie zmienia faktu, że nie musi mnie to dalej interesować.

  •  

   pokaż komentarz

   @czarnyalibaba: To nie zabieraj głosu w sprawach które Cię nie interesują, będzie prościej :)

  •  

   pokaż komentarz

   @grand_ziro1234: Polityczny kontekst - w porządku, zgadzam się. Ale w tej sytuacji natychmiast powinny zostać podjęte działania w celu zebrania i zabezpieczenia maksymalnej ilości dowodów. Powinien zostać utworzony niezależny zespół złożony z wybitnych specjalistów i biegłych, który dokładnie wyjaśniłby okoliczności katastrofy zarówno od strony fizycznej/mechanicznej, jak i dogłębnie zbadał kontekst polityczny, zbadał wszystkie możliwe motywy i ustalił, czy/kto mógł mieć z tym cokolwiek wspólnego. Po zakończeniu działań powinien zostać opublikowany dokładny raport. I nie trzeba byłoby robić szumu medialnego w trakcie tych działań. Robienie szumu = amatorka, mediom w to graj, można sto razy poruszać dany temat podając niepotwierdzone plotki, a potem dementować...

   Co do pomocy dla rodzin ofiar katastrofy Smoleńskiej - dla mnie jest to plucie w twarz reszcie społeczeństwa i bezprawie. Jeśli dziecku zginie ojciec w zwykłym, CICHYM wypadku samochodowym to nie ma szans na takie wsparcie.

  •  

   pokaż komentarz

   @dziki_rysio_997: Przeczytaj swój pierwszy akapit, czy widziałeś żeby było podjęte jakiekolwiek z tych działań mających na celu rzetelne ustalenie przyczyn? W tym właśnie problem.

   Co do pomocy rodzinom to zginęli w czasie pracy, z powodu błędów państwa dla którego pracowali. Chyba takie same odszkodowania dostały rodziny wojskowych którzy zginęli w katastrofie CASA, jakoś nie było z tego powodu szumu, dlaczego? bo nic tak nie wzbudza niechęci pospólstwa do kwestii Smoleńska jak odszkodowania. W przypadku CASY nie było potrzeby żeby wzbudzać nienawiści plebsu więc suma odszkodowań nie była jakoś szeroko komentowana a była taka sama, nikt się oburzał. :)

  •  

   pokaż komentarz

   @grand_ziro1234: w samolocie były bomby, uruchomione przez gigantyczne magnesy (przystosowane do tworzenia gęstej mgły)
   Kupiłeś juz białą księge Macierewicza ? Podobno 59,99 w księgarniach

  •  

   pokaż komentarz

   @get_rich_or_die_trying: Szkoda że taka marna prowokacja jak ty ma taki legendarny nick :) Jakbyś chciał wiedzieć 50 Cent jest jednym z niewielu czarnoskórych który nie deklarował się za Obamą w '08 i pozytywnie mówił o Bushu gdy wszyscy go wyzywali. Republikanie w USA = PiS u nas, więc nie bezcześć tego nicku. Pewnie nosisz te duże czapki-garnki? madafaka joł! joł!

   Tak na marginesie to nawet zabawne nie było, pewnie często to słyszysz jak puszczasz takie werbalne pierdy w towarzystwie?

  •  

   pokaż komentarz

   @grand_ziro1234:
   Bawią mnie pokraki, ciągle wracające do tego tematu. To Tusk miał jechać do Smoleńska, Kaczyński to robił na siłe żeby PR sobie robić, Tusk zaproponował mu wspólny lot, ale Kaczyński uniosł sie honorem i musiał mieć własny przelot. Jestem skłonny uwierzyć w wersje że piloci czuli sie przymuszeni do lądowania (była już sytuacja kiedy Kaczyński jednemu nieposłusznemu pilotowi robił problemy), były na taśmach komentarze pilotów ktore moglby by pod to podchodzić.
   Ale najgorsze w tym wszystkim jest to, że Pis od tylu lat uprawa taką podłą nekrofilie polityczną, J.Kaczyński musi być cyniczny do granic możliwości, żeby tak sie posługiwać zwłokami brata (przypomnialo mu sie o tej katastrofie akurat zaraz po wyborach). Wcześniej pisałeś że po tej całej akcji wynik wyborczy PO-PSL powinien być w granicach błędu statystycznego, dziwi cie ze nie jest ? Szaleństwo w oczach Macierewicza przy kolejnych zidiociałych teorie na ten temat, magnes, mgła, bomba w samolocie ? Macierewicz rżnący stosunki polsko-rosyjskie przyrównując tę sytuacje do wypowiedzenia wojny. Pis oczywiscie by zmusił rosjan do oddania wraku, ale pytany o to w jaki sposob nigdy nie odpowiedział.
   Nie porównuj republikanów do naszego pisu, bo oni mają wartości, pomysły i własne zdanie, pis bedzie antyplatformą tak długo jak będzie nim rządzić Kaczyński wraz ze swoją świtą (Macierewicz,Fotyga,Hofman,Szydło (ekonomistka za 1,5zł)).

  •  

   pokaż komentarz

   @get_rich_or_die_trying: Jednak zostań przy czapkach-garnkach, złotych zębach i spodniach z obniżonym krokiem na które modę zapoczątkowali więźnie którzy chcieli być pukani w kakao :D Nie wypowiadaj się o polityce, NYGA JOŁ WASSUP, NYGA CRAZY BITCH! JOŁ!

  •  

   pokaż komentarz

   @grand_ziro1234: twoja odpowiedz pasuje do twojego nicka, poprostu zero :D

  •  

   pokaż komentarz

   @get_rich_or_die_trying: Mój nick jest na cześć strefy zero, twój na cześć ludzi którzy dali się złapać w siatkę na własnym podwórku i wywieźć za ocean, kto ma lepiej? :D 50 Cent jest akurat w porządku, dla ciebie zbyt wysokich lotów, posłuchaj Nicki Minaj, załóź spodnie sygnalizujące gotowość do kopulacji z kolegami i do boju! :) nie pisz więcej tego bełkotu o jakichś bombach, magnesach bo i tak dałem radę doczytać dwa pierwsze zdania :(

  •  

   pokaż komentarz

   @grand_ziro1234: przeczytanie 2 całych zdan to i tak niezle jak na takiego durnia :D

  •  

   pokaż komentarz

   @grand_ziro1234: wy tam w gimnazjum macie jakieś specjalne lekcje z trolowania ? czy to po prostu kwestia ograniczenia umysłowego :P

  •  

   pokaż komentarz

   @get_rich_or_die_trying: Popatrz już znalazłeś kogoś kto stanął ZA TOBĄ: @bartekgej: oh...wait :D:D

  •  

   pokaż komentarz

   @grand_ziro1234: u hu hu jakie wykwintne żarciki milordzie , znasz jeszcze jakieś o sraniu słyszałem że one na podobnym poziomie są . Nie stanełęm za @get_rich_or_die_trying co najwyżej mamy podobne poglądy co do twojej inteligencji :P

  •  

   pokaż komentarz

   @czarnyalibaba: Interesuje wielu innych. Pozwolcie sobie, niewp@$@%#%ac sie w sprawy innych.

  •  

   pokaż komentarz

   dla mnie najsmutniejsze jest to że faktycznie nie można już porozmawiać o polityce w tym kraju. Na pewno nie będę się zniżał do takiego mięcha jak moi przedmówcy (zapiszcie do bojówek jakichś). W chwili obecnej polaryzacja polityczna w zasadzie rozmontowuje demokrację, zwłaszcza jak się takie Janosiki dobiorą. :s

   Fakty są takie:
   1. S. to miejsce największej katastrofy w historii polskiego lotnictwa. To, że szanowni oponenci @grand_ziro1234 kojarzą to wydarzenie "tylko" ze śmiercią prezydenta RP trochę mnie przeraża.
   Przypominam że zginęło nieomal 100 osób z absolutnej śmietanki naszego kraju, podczas podróży w celu złożenia hołdu wymordowamym 20.000+ przedstawicielom tejże.
   .
   @czarnyalibaba: twoje porównanie jest kompletnie z kosmosu.

   2. Śledztwo było jakimś makabrycznym żartem. Domyślam się Waszego rozgoryczenia, kiedy siadaliście przed telewizorem który pół roku po fakcie nadal mielił temat który Was zupełnie nie obchodzi. Nic dziwnego też, że poziom newsów z ex definitione miernego, sięgnął dna, pokazując zagubionych starszych ludzi, którym faktycznie trochę poprzepalało styki po takiej traumie. Szaleństwem jest twierdzić: to był zamach. Ale wasze "shit happens"...

   Bardzo się boję.

  •  

   pokaż komentarz

   @dziki_rysio_997: Ty się ogarnij stary. Jak ginie prawie setka ludzi w tym cały sztab dowodzenia sił zbrojnych, a potem w krótkim czasie kraj traci bezpieczeństwo energetyczne i zmienia o 180 stopni politykę zagraniczną to to JEST ważne i zestawianie smoleńska z Madzią nie jest tutaj na miejscu.

  •  

   pokaż komentarz

   @Neurotok: Nie o to mi chodziło. Wiem, że to kryzysowa sytuacja dla kraju. Miałem na myśli to, że w takiej sytuacji potrzebujemy sztabu profesjonalistów, którzy wyjaśnią sytuację i podejmą rozsądne decyzje. Nie potrzebujemy natomiast sztucznie nakręcanego szumu medialnego i przepychanek politycznych.

   To, co się działo na scenie politycznej i przede wszystkim w mediach wszyscy widzieliśmy. 90% tego zamieszania to bezwartościowy szum i pożywka dla mas.
   I tylko o to mi chodziło - nie potraktowaliśmy katastrofy smoleńskiej na poważnie. "Na poważnie" oznacza dla mnie "podjęcie konstruktywnych działań" i nie znaczy wcale, że ma być o tym głośno w mediach przez ponad rok, wprost przeciwnie.

  •  

   pokaż komentarz

   @dziki_rysio_997:

   "Na poważnie" oznacza dla mnie "podjęcie konstruktywnych działań" i nie znaczy wcale, że ma być >o tym głośno w mediach przez ponad rok, wprost przeciwnie.
   oraz

   Nie potrzebujemy sztucznie nakręcanego szumu medialnego i przepychanek politycznych.

   to straszny zgrzyt logiczny. Calkiem naturalny wydaje się ciąg:

   1) Partia rządząca nie bierze sprawy na poważnie, brak konstruktywnych działań.

   2) Opozycja w obliczu niekompentencji w dość istotnej sprawie zaczyna się gotować.

   3) No i zaczyna się gówno. Koalicja kompletnie nie ogarnia calkiem waznego śledztwa. Żałoba trochę blaknie Media pozbawione tak naprawdę sensownych informacji zaczynają produkować szum, szukają akcji, konfliktów. Wyolbrzymiają każdego ogórka dziennikarskiego . Na wykopie przyłapana niejedna korekcja rzeczywistości.

   4) Każdy wie, że na PO głosują bezrefleksyjne korporacyjne lemingi. No a PiS to świrnięte zawistne mohery. Była chwila jedności. Ale :
   -PeOni zapracowani, irytacja, kryzys ekonomiczny - nie mają czasu czytać 5 różnych wersji jednego wydarzenia. Część się wyłącza, Część idzie za "nowoczesną" partią.

   -Babunie przeciwnie - na brak czasu nie narzekają. Oczywiście im bardziej odtrącone, tym żwawiej łapią swoją szansę. W końcu coś z ich czasów, wojna, ruscy, kgb a nie te ajfony. Grupują i radykalizują się. Jest ich nie tak znowu wiele, ale głośno i dziwnie.

   Osobiście unikałem tych emocjonalnych ujęć w TV, więc powyższy proces umknął mi szczerze mówiąc. Naprawdę myślałem że jakoś się wygładzi. Jarosławowi nie dawałem żadnych politycznych szans, wrak. Liczyłem że radykalni z PiSu dostaną po nosie od normalniejszych i powolutku, siłą UMIARKOWANEGO konserwatyzmu uda im się wyciągnąć konsekwencje za nieudolną pracę PO. Staruszki się znudzą, Tusk wyjedzie na Kaszuby.

   5) Siła ciosu jaki wyprowadziła tak zgrabnie Platforma była więc zupełnie niespodziewana i miażdżaca. Bezbłędnie. Myślę że samej niechęci "biznesmenów" do "niepokolejnych" byłoby zbyt mało. Brakowało skoncentrowania i zogniskowania tej anachronicznej energii starszych pań.

   Ciekaw jestem kto wpadł na pomysł z krzyżem? JUB w samo centrum Warszawy. A jakby nie było krzyża od harcerzy? Rządziłby PiS?
   .
   Przecież to jak Komorowski rzucił zapałkę mistrzowsko!

   "Należy zlikwidować z przestrzeni publicznej znaki religijne!" <-TOŻTO ANTYCHRYST, BROŃMY KRZYŻA!

   A lemingi wracając z domu widzą z każdego telewizora tańczące rytualne tańce staruszki. Naprawdę się naoglądali, zagraniczni pokazują palcami. Więc ci co głosowali chyba na PO bo to jedyna partia którą znali, zostali neofitami PO. A ci którzy mieli dosyć - byle nie PiS i rytualne babunie.

   Alei tak to trwało nie najkrócej jak na abdurd sytuacji. Wiecie ile czasu stał krzyż?

   5 miesięcy i 20 dni - odkąd Prezydent RP kazał sie go. Czyli do tego jeszcze pare miesiecy.

   No i trzeba pilnować żeby nie przygasło - zalewanie zniczy, języki nienawiści, dorzynanie watah.

   Przepraszam za pijacką wylewność :D i może za dużo szczegółów ale ta historia wzięta do kupy dopiero robi wrażenie jak z filmu sensacyjnego.

   Mnie nadal obchodzi mój kraj i jak prawdziwy Polak poczułem trochę misję po którymś, żeby do takich zbłąkanych duszyczek jak ci niepurpurowi. Nie dajcie się straszyć cwaniakom dewotami. Głosujcie na KOGOKOLWIEK innego! Wielopartyjny sejm, świeża krew, konkurencja wyborcza!

   uffff, Wasze zdrowie! :D

  •  

   pokaż komentarz

   @florobolo:
   pijackie bredzenie czy nie,, to co piszesz zdaje sie miec dla mnie wiecej sensu niz ci w sejmie i telewizji od paru lat razem wzieci, zdrowko

 •  

  pokaż komentarz

  Mocodawcy z zachodu kazali wyciszyć Polską metodę i tak zrobili kolesie PO-PSL

  •  

   pokaż komentarz

   @kolanin: Nikt nie musi się jakoś specjalnie do ego nawet przykładać... Wystarczy wziąć pod uwagę ile czasu polscy naukowcy poświęcają na walkę o dotacje, granty i inne środki finansowe, zamiast zajmować się faktyczną nauką. Każdy grant to kilkaset stron tekstu, który nie tylko musi możliwie dokładnie opisywać co będzie realizowane, być merytoryczny, czyli siedzą nad nimi naukowcy, a nie sekretarki, ale i musi przekonać komisję do przekazania środków akurat na ten projekt. Z racji limitowanych środków średnio tak co dziesiąty grant zostaje przyznany... To o czym my mówimy?

   Mamy świetnych naukowców, mamy zadowalające wyniki, jak na środki, jakimi ci naukowcy dysponują, jedyne, czego nie mamy, to dostępności pieniędzy na naukę...

  •  

   pokaż komentarz

   @kolanin:
   Aż dziw, że nasi wspaniali politycy jeszcze nie cierpią na bóle stawów, mięśni, kości. Przecież to musi strasznie nadwyrężać kończyny, takie ciągłe ciąganie sznurkami. :-)

  •  
   t...c

   +1

   pokaż komentarz

   @kolanin: Łupki Rosjanom, węgiel Niemcom, a Grafen Amerykanom.

  •  

   pokaż komentarz

   @Mibars: Już sama liczba 0.12% mówi o tym jacy kretyni rządzą tym krajem... :(

 •  

  pokaż komentarz

  Bo tu ma być produkowane to czego się nie opłaca robić w Niemczech. Wybijcie sobie z głowy grafeny/srafeny. Serek k#%#a topiony! to max na co nas stać.

1 2 3 4 5 6 7 ... 10 11 następna