•  

   pokaż komentarz

   @sfx-pl: Sam używam. Niestety ciężko dostać i o dziwo w zasadzie tylko w internetowych sklepach kulturystycznych. Sklepy proponujące zdrową żywność niestety posiadają produkty z dodatkiem stewii (ostrzegam, by się nie naciąć). Czysta stewia (sporszkowany wyrób) np. firmy Swanson kosztuje ok. 40 złotych za 112 gram. Dużo? Mi dwa takie pudełeczka starczyły na 6 miesięcy. Jest naprawdę bardzo wydajna. Słodzę głównie kawę, której wypijam ok. 3 -4 filiżanek dziennie.

  •  

   pokaż komentarz

   @fenis: Dzięki za info, zaczynam przeszukiwanie zakamarków internetu mam nadzieje że znajdę.

  •  

   pokaż komentarz

   @sfx-pl: Dodam tylko, żebyś nie spodziewał się smaku podobnego do cukru. Ona smakuje jak ewidentny słodzik na bazie aspartamu, acesulfamu. Jeśli smak kawy ze słodzikiem Ci nie "podchodzi", nie licz na cuda. Da się jednak przyzwyczaić i jeśli liczysz kalorie, da się te kilkadziesiąt gram cukru dziennie odrzucić na rzecz konkretniejszych produktów żywnościowych

  •  

   pokaż komentarz

   @fenis: Najpopularniejszy w tej chwili jest "Zielony listek", ale coraz więcej firm wprowadza w formie tabletek czy proszku. Nie jest to tania sprawa, ale co ważniejsze, dosyć intensywnie zmienia smak potraw!

 •  

  pokaż komentarz

  Najlepsze w tym jest to, że stewię możesz sam sobie wyhodować na balkonie czy działce. 3-5 dorodne wyhodowane krzaczki(sadzonki po ok 10zł) dadzą tyle liści, że wystarczy na cały rok dla 3-4 osób do słodzenia herbaty. Policz ile kosztuje cukier, dentyści, paradontoza, zrzucanie kalorii itp... A dużego kubka herbaty wystarczy jeden listek wrzucić do zaparzania.