•  

  pokaż komentarz

  Trzeba będzie podnieść zatrudnienie w budżetówce , podatki , minimalną i ZUS oraz by uratować gospodarkę przed katastrofą.
  Ministerialni ekonomiści po socjologii mają pełne szuflady nowych ustaw.

  •  

   pokaż komentarz

   @ultra: Ja bym jeszcze wprowadził do tego kilka nowych zawodów z ograniczonym dostępem - na przykład takim politykiem czy samorządowcem nie może być przecież ktoś z przypadkowy z ulicy. Powinna istnieć rada złożona z innych polityków z co najmniej dziesięcioletnim stażem, którzy rekomendowaliby takiego kandydata do pracy w samorządach. Mam nadzieję, że się ze mną zgadzacie?

  •  

   pokaż komentarz

   politykiem czy samorządowcem nie może być przecież ktoś z przypadkowy z ulicy.
   @siedem:
   O to bym się nie bał
   By znalazł się na liście do zagłosowania lub w urzędzie nie decyduje los kompetencje czy wyborcy.

  •  

   pokaż komentarz

   @siedem: Warte przemyślenia jest również w tych trudnych czasach aby parlamentarzyści otrzymywali emeryturę lub jeszcze lepiej przechodzili w stan spoczynku jak sędziowie po odbyciu 1 kadencji sejmu oraz nadal żeby zatrzymywali immunitet. Bo później może przecież czekać ich bezrobocie albo bezrobocie i więzienie (patrz Tymoszenko)

  •  

   pokaż komentarz

   @ultra: skoro wszyscy narzekają, że nikt nie zarabia średniej krajowej, przydałoby się podwyższyć do jej poziomu płacę minimalną

 •  
  j.............k

  +3

  pokaż komentarz

  Wystarczy, ze głodujący zjedzą bezrobotnych - i po problemie głodu i bezrobocia.

 •  

  pokaż komentarz

  Spoko - departament wymyslania tematow zastepczych zatrudni kilkaset nowych pracownikow, a narod dalej bedzie glosowal na te same swinie przy korycie.

 •  

  pokaż komentarz

  To już nie jest hamowanie. To zderzenie z betonową ścianą.

 •  

  pokaż komentarz

  Skoro spada produkcja, a nowych zamówień brak, to trudno, by przedsiębiorstwa zatrudniały pracowników, czy choćby utrzymywały swoje zasoby
  kadrowe na niezmienionym poziomie. W nadchodzących miesiącach można spodziewać się znacznie większych zwolnień niż dotychczas.


  Jak to tak, przecież lewactwo gada, że zwalniać nie można i trzeba być "solidarnym". Czy to możliwe, że jakieś durne prawa rynkowe będą ważniejsze od naszych wybawicieli. Rząd powinien uchwalić zakaz zwolnień i obniżania pensji. Natychmiast, zanim ci wredni prywaciarze zaczną zwalniać (żeby mieć na 15 lambo).

  A to oznacza ok. ćwierć miliona nowych bezrobotnych.
  H* z tym. Potrzeby kadrowe polskich urzędów są przecież nieograniczone a kto by tam chciał być wyzyskiwany w prywatnej firmie.

  Bardzo trudno pogodzić się z wizją gospodarczego Armagedonu w strefie euro
  Kolejny temat zastępczy. To nie można podnieść podatków w Polsce i spłacić długi Grecji? Przecież powinniśmy sobie nawzajem pomagać. Jak nie starczy - zawsze można dodrukować albo pożyczyć od Chińczyków (to znaczy tak jak robimy obecnie - my pożyczymy i przelejemy do banku a on przeleje do Grecji). Ja jestem zdania, że nasze społeczeństwo jest bardzo bogate, więc przecież nas stać. Paru przedsiębiorców będzie miało 6 domów zamiast 7-miu, albo sprzedają jeden z 60 samochodów. Pensja minimalna ma skoczyć do 1600 więc nawet biorąc pod uwagę "minimalne" planowane podwyżki podatków zwykli ludzie nie mają się czego obawiać bo będzie z czego je płacić.