•  

  pokaż komentarz

  Wystarczy obejrzeć trailer by pozbyć się złudzeń co do jakości tego filmidła. Szkoda bo nasza historia zasługuje na ekranizacje z hollywodzkim rozmachem

  •  
   k....z

   -8

   pokaż komentarz

   @Jaskier: powiedziałbym, że raczej historie

  •  

   pokaż komentarz

   @Jaskier: Jak Hollywood się za to weźmie, to nagle może się okazać, że Sobieski był czarny, a husaria naprawdę fruwała...
   Wolałbym żeby raczej trzymali się od tego z dala.

  •  
   l.......z

   0

   pokaż komentarz

   @Jaskier: myslisz, ze gdybys nie byl polakiem to uwazal bys tak samo? biorac pod uwage historie wielu innych nacji, nie nalezy sie nam az taki zaszczyt.

  •  

   pokaż komentarz

   @lobkowitz: Cóż, stworzenie państwa wielonarodowego w kulturze zachodniej połączonej z pomieszaniem wielu nacji i wyznań, bez wojen religijnych? Stworzenie oddzielnego sądownictwa, reprezentacji obywatelskiej w europejskim kraju, w którym władca nie był dziedziczny, tylko wybierany przez obywateli? Stworzenie oryginalnej armii, która przez niemal sto lat mimo braków sprzętowych była w stanie walczyć z wrogami dosłownie o imperialnych zamiarach (Turcja, Szwecja, Rosja)? Jako jedyni byliśmy z Napoleonem, kiedy wszyscy się od niego odwrócili po wyprawie na Moskwę, praktycznie jako jedyni wspieraliśmy Brytyjczyków, którzy uciekali w popłochu przed armią niemiecką w 1940?
   Państwo, które w niemal 20 lat zbudowało przemysł lotniczy i produkowało taką bron, której Niemcy się obawiali podczas inwazji na nas w 1939? Do tego jesteśmy jedynym narodem, który opuścił ZSRR i nie musiał być z powrotem tam deportowany po wojnie (armia Andersa). Tego by jeszcze można było mnożyć. Do tego dochodzą Kopernik, Curie-Składowska, Czochralski czy Banach.
   Karol Wojtyła i Piłsudski to również osoby "międzynarodowe", więc tego trochę jest.

  •  
   e.......o

   -2

   pokaż komentarz

   @Kaczypawlak: wszystko fajnie, tylko że taką listę da się wypisać o większości państw europejskich

  •  

   pokaż komentarz

   @elczikeno: No tak, szczególnie Albańczyków, Łotyszy, Litwinów, Ukraińców, Basków, Słoweńców, Słowaków, Belgów, Szwajcarów, Macedończyków, Rumunów, Węgrów, Serbów, Chorwatów, Katalończyków, Portugalczyków, Irlandczyków, Estończyków, Ślązaków, Kaszubów, Czechów, Serbów łużyckich, Gruzinów, Osetyjczyków, Mołdawian, Islandczyków, Norwegów, Finów. No wypisz wymaluj kopiuj/wklej z historii Polski z językiem jako międzynarodowym i całą resztą..... Czekaj, zapomniałem o Szkotach i Walijczykach!

  •  
   e.......o

   -3

   pokaż komentarz

   @Kaczypawlak: nie mówię kopiuj wklej, tylko oni też mają swoją piękną historię przykładowo Węgry i Serbia stworzyły swego czasu całkiem potężne państwa - Austro-Węgry i Jugosławię, nie wiem dlatego chcesz ich przyrównywać do np. Osetczyków
   ale i tak grochem o ścianę bo wiesz lepiej, w czym nasza historia jest lepsza od historii Wielkiej Brytanii, Francji, Hiszpanii, Włoch, Szwecji itd itp? - wybacz nie wymienię wszystkich które mi przychodzą do głowy, jak ty - bo mi się nie chce, zwłaszcza, że widzę że jesteś zaślepieńcem wpatrzonym w naszą wspaniałość - dowodzi to podanie na liście np. Litwinów - a niby dlaczego cała śmietanka Rzeczypospolitej Obojga Narodów ma przypaść tylko nam?

  •  

   pokaż komentarz

   @genesis2303:

   I niech tak będzie, byle by film obejrzało miliony ludzi wpierdzielając przy tym popcorn i przez miesiące komentując ów na forach filmowych. Wolę to niż kolejną kupę

  •  

   pokaż komentarz

   a niby dlaczego cała śmietanka Rzeczypospolitej Obojga Narodów ma przypaść tylko nam?

   @elczikeno: A kto mówił, że nam ma przypaść? To była federacja złożona z dwóch organizmów państwowych zamieszkana przez wiele narodów. Sam napisałeś o tym, że my nie mamy wyjątkowej historii tylko tak jak inni, a tu naprawdę można się zdziwić. Widać i tak nie wiesz o czym jest główny temat, a Tobie i tak przeszkadza to jak świętujemy jakieś naprawdę zwycięstwo. Jakby było mało tego, że ciągle klęski mamy świętować. Powstanie warszawskie, Smoleńsk itd.
   Puknij się w czoło, zanim zaczniesz cokolwiek negować. Do tego sam napisałeś, że my na tle innych narodów nie mamy nic do powiedzenia i o dziwo przykładów na to nie podałeś, więc piszesz tak dla samego warcholstwa czy jak? Swoją drogą to "piękna" i typowo "polska" cecha narodowościowa, więc idealnie się wpisujesz w ten schemat.

  •  
   e.......o

   0

   pokaż komentarz

   @Kaczypawlak: Czyli Litwini mają też wyjątkową w takim razie. A wymieniłeś ich na liście tych "gorszych" historii.

   "Tobie i tak przeszkadza to jak świętujemy jakieś naprawdę zwycięstwo"
   ja wiem, że polska język trudna, ale w którym miejscu mi przeszkadza?

   "Jakby było mało tego, że ciągle klęski mamy świętować. Powstanie warszawskie, Smoleńsk itd. "
   odp. Twoimi słowami: " Widać i tak nie wiesz o czym jest główny temat", bo co to ma do tematu

   "Puknij się w czoło, zanim zaczniesz cokolwiek negować."
   Proszę o cytat z jakąkolwiek negacją.

   "Do tego sam napisałeś, że my na tle innych narodów nie mamy nic do powiedzenia"
   Proszę o cytat, miejsce gdzie tak napisałem

   " więc piszesz tak dla samego warcholstwa czy jak?"
   no właśnie ja odnoszę wrażenie, że Ty piszesz, żeby pisać, odpowietrz się trochę, to że nie jesteśmy wcale najlepsi ani wyjątkowi jakbyśmy chcieli, to żaden powód do wstydu czy hańby, natomiast ty się zapowietrzasz jak gorący czajnik

   a na koniec, dorośnij... dorośnij

  •  

   pokaż komentarz

   "Do tego sam napisałeś, że my na tle innych narodów nie mamy nic do powiedzenia"
   Proszę o cytat, miejsce gdzie tak napisałem


   @elczikeno: > @Kaczypawlak: wszystko fajnie, tylko że taką listę da się wypisać o większości państw europejskich
   Proszę;]

   Co do dorastania to ja Ci radzę przestać trollować;]

  •  
   e.......o

   0

   pokaż komentarz

   @Kaczypawlak:
   1. Hiszpania
   2. Francja
   3. Portugalia
   4. Wielka Brytania
   5. Benelux (Belgia + Holandia)
   6. Niemcy
   7. Austria
   8. Włochy
   9. Grecja
   10. Szwecja
   11. Węgry
   12. Serbia
   13. Rosja
   14. Dania
   15. Norwegia
   16. Czechy

   To jest 15 państw z historią równie ciekawą jak nasza, do tego dochodzą kolejne państwa, które w tych historiach współuczestniczyły pod wspólnym sztandarem, czyli np. Litwa z nami, czy Chorwaci z Serbami
   dość?

  •  

   pokaż komentarz

   @elczikeno: Ciekawa to nie znaczy taka sama jak kopiuj/wklej <nazwa państwa> plus <opis>, jak to postulujesz. Skoro mówisz o ciekawej historii to nie mówisz o Chinach, Japonii lub Indiach?;]

  •  
   e.......o

   0

   pokaż komentarz

   @Kaczypawlak: no jak ty nie jesteś trollem, to albo jestem papież, albo tym gorzej dla Ciebie

   mój drugi komentarz: "nie mówię kopiuj wklej"

   A ty mi piszesz "Ciekawa to nie znaczy taka sama jak kopiuj/wklej <nazwa państwa> plus <opis>, jak to postulujesz."

   Dodatkowo chcesz, abym wypisał listę europejską, a teraz zaczynasz o Chinach, Japonii, myślałem, że dyskutujemy o Europie. Dlaczego? Bo tak mi się zachciało napisać w pierwszym komentarzu. Dlatego, że właśnie w Europie większość państw ma wspaniałą historię i na których to tle wcale nie jesteśmy tacy wspaniali i wyróżniający się.

   Koniec tematu, bo szkoda mi czasu na słowa, których jak widać nie czytasz / nie rozumiesz.

  •  

   pokaż komentarz

   @elczikeno: Cóż skoro myślisz, niech dalej tak zostanie, że myślisz, bo nic z twojego myślenia nie wynika. Do tego to Ty się chciałeś ograniczać do państw europejskich, jednak i tak szkoda słów na ten temat, bo wszyscy mają fajną historię i tyle. A Polacy jak zwykle o jakiejś szmirze film robią.

  •  
   e.......o

   0

   pokaż komentarz

   @Kaczypawlak: za z Twojego myślenia wynika, że się ograniczasz tylko do Polski :D, wybacz, musiałem :D

   ps. film o szmirze, to Twoje określenie

  •  

   pokaż komentarz

   ps. film o szmirze, to Twoje określenie

   @elczikeno: Widać, że trollujesz, bo czepiasz się o słowa, które sam przekręcasz. Filmu nie widziałem, jednak na tle "polskiej kinematografii" filmem wybitnym nie będzie i tak. Więc naprawdę, skoro inni mają fajną historię to czemu o niej filmów nie robią? No te wszystkie nacje wymienione przeze mnie i jeszcze przez Ciebie? No tak, bo tylko Polacy mają poronione pomysły i robią filmy na przykład o wojnach ze Szwedami, Turkami czy Krzyżakami. Poza tym co to za jakiś Wiedeń, słyszałeś o takim mieście? Cesarstwie rzymskim narodu niemieckiego? Kolejne jakieś przydupasy. Turcy byli wtedy wielkim imperium, ale co z tego jak teraz robią kebaby niemal w każdym rogu ulicy w Warszawie. Do tego jacyś Polacy, skąd oni się cholera wzięli i gdzie są białe niedźwiedzie?
   Jakby nie było użyłem ironii, bo raczej wątpię, abyś to wyłapał. Z twoim tokiem rozumowania plus "dyskusją", gdzie nigdzie nie udzieliłeś odpowiedzi tylko się czepiałeś, gdzie się dało mnie. To radzę Ci idź do zdziczałej polskiej polityki lub jakiegoś "opiniotwórczego" szmatławca, bo marnuje się twój wielki talent. Do tego pięknie potrafisz kłamać, bo już miałeś nie kontynuować "dialogu".

  •  
   e.......o

   0

   pokaż komentarz

   @Kaczypawlak: skończ gimnazjum, pogadamy :P bo na razie naprawdę nie wiesz o czym ja pisałem

 •  

  pokaż komentarz

  Miał być Hollywood, a wyjdzie z tego jeden wielki holy crap...

  •  
   k....z

   -3

   pokaż komentarz

   @brachu: masz rację, ale jak pamiętam historię filmu Troja z B. Pittem, to przekręcone fakty wpłynęły na popularność patrzydła :)

  •  

   pokaż komentarz

   @kubixz: Może, ale wiem jedno. Jeżeli trailer nie powala to źle, bardzo źle, wróży to dla całego obrazu. Takie są fakty. W przypadku drugiej już (przynajmniej tyle widziałem) zapowiedzi BPW mamy, oprócz "nieścisłości" historycznych, również: efekty specjalne jak z gry komputerowej sprzed 10 lat, bardzo źle brzmiący angielski w wykonaniu polskich aktorów i same złe, bardzo złe przeczucia... Mogę się mylić, może ta superprodukcja mnie jeszcze pozytywnie zaskoczy... Jednak już wiem, że z ewentualną wizytą w kinie poczekam na ukazanie się recenzji...

  •  
   k....z

   -11

   pokaż komentarz

   @brachu: ja tam i tak pójdę kupić bilet. czy obejrzę seans? nie wiem.

  •  

   pokaż komentarz

   @brachu: Przecież niemal w każdym filmie są przekłamania "Troja", "Gladiator", sławny film Bagińskiego o historii Polski na expo w Chinach, "1612", z tą flagą to naprawdę ognia dali, jednak i tak to jest film w większości dla zagranicy a nie dla nas. Nawet w "Katyniu" Wajdy były błędy.

  •  
   e.......o

   0

   pokaż komentarz

   @Kaczypawlak: szkoda tłumaczyć to ludziom który chcą mieć film dokumentalny (choć wtedy akurat to mogłoby wyjść, że jednak nie byliśmy tacy wspaniali), przeładowany najnowszymi efektami specjalnymi z marnym w stosunku do produkcji hollywodzkich budżetem ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @elczikeno:
   @Kaczypawlak:
   Nie domagam się filmu dokumentalnego a zwykłej dbałości o szczegóły. To tak dużo?? Myślę, że nie. Historia, którą twórcy tego filmu chcą nam opowiedzieć, jest w sama w sobie pewnym banałem. Tu nie chodzi, że podważam doniosłość polskiego zwycięstwa, czy neguję potrzebę powstania tego filmu. zdecydowanie nie. Jednak motyw walki dobra ze złem, wielkich bitew które zmieniają historię, odwagi i miłości w środku tego zamieszania są już mocno wyeksploatowanymi już przez filmowców tematami. Co jednak sprawia, że jedne filmy zapamiętujemy, a o innych chcemy jak najszybciej zapomnieć? Moim zdanie duże znaczenie ma tu m.in. dbałość o detale i staranność wykonania dzieła... nie dokumentalna dokładność... oraz dobry pomysł.... ot co!

 •  

  pokaż komentarz

  Wiatr mieli nie z tej strony i dlatego orzel patrzy w lewo.

 •  

  pokaż komentarz

  "trudno się dziwić jego ostrej reakcji, skoro orzeł stał się symbolem narodowym naszego państwa w 1927 roku, "

  Przyganiali redaktorzy z Dziennika filmowcom...

 •  

  pokaż komentarz

  He, he... efekty rodem z amatorskich produkcji z lat 90. :<