•  
  S........u

  +8

  pokaż komentarz

  Wystarczyło by wypłacać polskim rodzicom zasiłki na każde dziecko tak jak to mają Czeczeni i inni przybysze w Polsce. Polki by się rozmnażały na potęgę.

 •  

  pokaż komentarz

  Trzeba będzie kiedyś zawiesić konto na wykopie i wziąć się do roboty ;/

 •  

  pokaż komentarz

  Bzdura nie katastrofa. Gdyby nie socjal 'zapewniany' przez rząd to by takiego problemu nie było. Każdy by się bardziej interesował tym co na stare lata będzie miał, a jednym z takich zabezpieczeń są dzieci. A tak powszechny jest pogląd, że: ' państwo ma dać i !$% mnie to obchodzi '. Ale do szarego człowieka to nie dociera, że nie narobił dzieci, które miałby zapewnić te emerytury ( albo przynajmniej cześć bo przecież on też do cholery pracował ) i obwinia (słusznie zresztą) rząd, tyle że to w zasadzie nie rząd zawinił ale system-chimera w Polsce stworzony z socjalizmu. A jak powszechnie wiadomo chimery zbyt zdrowe to nie są.

  •  

   pokaż komentarz

   @trololol: Nie wiem jaką fortunę musiałbym zarabiać żeby mieć dzieci (powiedzmy dwójkę) i nie rezygnować ze wszystkiego co nie jest dachem nad głową, jedzeniem i podstawowymi ubraniami. Wystarczy kredyt na mieszkanie wziąć aby zarabiając ponad średnią krajową radośnie wegetować a nie żyć...

   Liczyłem wielokrotnie. Na dziecko mnie nie stać i długo jeszcze stać nie będzie. Może przy 40-tce...

  •  

   pokaż komentarz

   @trololol:

   no jasne bo kiedys to emeryci bez socjalu i opieki panstwa mieli jak w raju; a czytales przedwiosnie w liceum?? film cz.2 filmu 52:30, zobacz jak wygladalo zycie i umieranie starcow w II RP;
   jak ktos byl stary i nie mogl pracowac to sie go wyrzucalo aby umarl bo byl bezuzyteczny tak bylo do polowy XX wieku (szczegolnie na wsi)

   piszesz ze gdyby nie socjal to problemu by nie bylo i znowu pudlo bo kraje z najwiekszym socjalem maja najwiecej dzieci(w kazdym rozwinietym panstwie celem jest wskaznik dzietnosci 2,11):

   norwegia,islandia,francja,szwecja,finlandia,dania,belgia maja powyzej 1,9

   porownaj to do polskich 1,4 czy niemieckich 1,4(ktore tez nie prowadza polityki prorodzinnej) a sa zamozne kraje ktore maja wieksza zapasc demograficzna niz my i to dlatego ze nie ma tam socjalu np. tajwan,singapur,japonia czy korea poludniowa gdzie maja wskaznii 1,1-1,4

   za duzo korwinizmow sie nasluchales ze jak nie bedzie socjalu to nagle polki zaczna rodzic 2x wiecej dzieci

  •  

   pokaż komentarz

   @sekito20: Nie. Ja piesze, że gdyby wersji socjalu z Polski nie było to byłoby lepiej. Socjalizm mądrze zorganizowany nie jest zły tylko w Polsce istnieje system, który działa na szkodę.
   A jeżeli chodzi o los starszych osób w okolicach 20 lecia między wojennego to był wtedy kryzys na skale światową, który również w Polsce był odczuwany ( bardzo wysokie ceny żywności, ubrań , opału). Nie było takiej globalizacji jak teraz i wystarczyło żeby lokalnie zabrakło produktów i większość punktów handlowych nie miała czym handlować. Zresztą wszystko co teraz jest uważane za normalne wtedy nie istniało albo było tego za mało zwłaszcza na wsiach.

   norwegia,islandia,francja,szwecja,finlandia,dania,belgia maja powyzej 1,9
   porownaj to do polskich 1,4 czy niemieckich 1,4(ktore tez nie prowadza polityki prorodzinnej) a sa zamozne kraje ktore maja wieksza zapasc demograficzna niz my i >o dlatego ze nie ma tam socjalu np. tajwan,singapur,japonia czy korea poludniowa gdzie maja wskaznii 1,1-1,4

   Ciężko jest porównywać kraje azjatyckie do europejskich. To jest zupełnie inna mentalność.
   Mówi się, że w Polsce jest niż demograficzny, ale wszyscy którzy mieli robić dzieci robią je w UK, Irlandii, Holandii czy gdziekolwiek indziej gdzie Polacy wyemigrowali.
   Zresztą też stąd Polska nie jest w tak głęboko w dupie, gdyż Polacy przesyłają znaczne ilości pieniędzy do ojczyzny ( głównie dla swoich rodzin ). Gdyby te miejsca pracy były w Polsce oraz była by normalna wypłata to zostali by w Polsce, a PKB rosło by tak samo tylko zadłużenie rosłoby wolniej tu potrzebna byłaby reforma administracji i cięcia na szczeblach samorządowych. Ale niestety łasi politycy i 'znafcy' prędzej pozabijają pospólstwo aniżeli mieli by sobie odjąć część wypłaty.

  •  

   pokaż komentarz

   @trololol: Gdyby nie inflacja która sprawia, że musimy gonić za majątkiem, to problem z gospodarką też by się rozwiązał, z bezrobociem zresztą też. Straciłyby banki i politycy, ale myślę, że społeczeństwo, by przeżyło tą stratę.

  •  

   pokaż komentarz

   @blublub: Inflacja to jakby wentyl przez które pieniądze uciekają ze społeczeństwa. Sprawia, że człowiek który miał milion złotych w roku 1990 w roku 2012 już nie jest taki bogaty. W sytuacji, gdy społeczeństwo staje się poprodukcyjne gospodarka pogrąża się w stagnacji lub małym wzroście i nie byłoby problemu gdyby nie to, że inflacja zżera oszczędności i realne pensje. Społeczeństwo staje się po prostu coraz biedniejsze, bo beneficjentami są głównie kredytobiorcy (o ile biznes się uda) i banki. Nie podejrzewam, by zwykły obywatel korzystał z rezerwy cząstkowej i pompowania pieniędzy gospodarkę za pośrednictwem banków.

 •  
  k..............s

  +1

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   kiedy to w wiedzy i technologii tkwi potęga a nie ilości małych tanich fizoli do zap!@!$#@ania?

   @kosmicznyrolmops:

   Tylko że że nie będzie ani potęgi ani fizoli do zap!@!$#@ania
   W mojej ocenie to pierdyknie na 100 %.
   Ponieważ nie ma pracy a koszty budżetowe rosną Tusk i kolejne lewicowe rządy będą podnosić podatki i koszty pracy by zasilać puchnący budżet.
   Na skutek tych działań będzie dalej ubywać miejsc pracy i pracujących (wyjadą kolejne pokolenia ) .
   Po pewnym czasie zostaną tylko długi emeryci i masa urzędników.
   W jednym się zgodzę - nie jest problemem obecnym brak ludzi kiepski wzrost gospodarczy , brak inwestycji i przez to miejsc pracy.

  •  
   k..............s

   -2

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

 •  

  pokaż komentarz

  "Prognozy demograficzne przewidują gwałtowne narastanie populacji w wieku emerytalnym i systematyczny wzrost zgonów z malejącą tendencją urodzeń." hmm.. czyli co najlepszy biznes to zakład pogrzebowy?