•  

  pokaż komentarz

  W europie takiego typu filmy potrafią robić tylko Brytyjczycy. Połączenie Polski i Włoch w produkcji filmowej wróży katastrofę od samego początku.

 •  

  pokaż komentarz

  No, no Kac Wawa ma groźnego konkurenta :)

 •  

  pokaż komentarz

  Myślę, że polscy filmowcy powinni mieć jakiś zakaz stosowania 'efektów specjalnych' w filmach historycznych. Można się czepiać Potopu czy Krzyżaków za wiele, ale wole już tamte błędy niż taką komputerową żenadę.
  Mamy tylu pasjonatów i tyle grup rekonstrukcyjnych, że moglibyśmy mieć sceny jak w Waterloo Bondarczuka... no ale przecież wtedy nie będzie 'kasowych efektów specjalnych'.

 •  

  pokaż komentarz

  Cytując mojego mistrza, Andrzeja Wajdę: "Spoko, szkoły przyjdą".

 •  

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @MariuszZdziechowski: A link wkleić to już nie łaska?

  •  
   b29 via iOS

   +43

   pokaż komentarz

   @MariuszZdziechowski:
   Co sie czepiasz..
   Nasi Najlepsi-Narodowi-Aktorzy musza dostac kasy troche
   Gimbaza im w wycieczkach szkolnych zaplaci

  •  

   pokaż komentarz

   @b29: wszystkie przytyki dotyczą produkcji, scenografii, kostiumów, scenariusza - powyższymi nie zajmował się żaden Polak ani "najlepsi-narodowi-aktorzy" jak piszesz.

   http://www.filmweb.pl/film/Bitwa+pod+Wiedniem-2012-617280/cast

   Ja rozumiem że film jest marny i widać że kolejny PRowo dla nas dobry temat się marnuje. Ale to jest koprodukcja nie reżyserowana przez polaków a aktor grający w filmie [zwłaszcza tego budżetu i ilości ludzi zaangażowanych] rzadko kiedy ma wpływ na to jaki kostium dostaje [i nie od tego jest].

   Więc po chooy ten flejm który się rozlewa że Polacy zj$!@li i zj$!@li Polacy. Aktorzy zagrali, to ich zawód - idź na film i oceń ich grę - i tylko za to można ich oceniać a nie za to że jakiś włoski albo cholera wie jaki magik nie umie zrobić koniom cienia.

   Flejm per default. Bo Polacy tralalala.

   A dzieci nie będą patrzyły czy konie mają cień czy nie tylko być może zainteresuje jej kawałek historii z którego mogą być dumne. I to jest najważniejsze a nie jęk nolajfów którzy nie mają co robić tylko wytykają Polakom [lol] że konie nie mają cienia [lol].

  •  
   b29 via iOS

   -4

   pokaż komentarz

   @mgalecki:
   Widzieli co brali
   Chyba czytali ze w tej "Bitwie pod Wiedniem" to wilkolak gania
   No chyba, ze nie czytali scenariusza i wtedy tym bardziej ich wina..

  •  

   pokaż komentarz

   być może zainteresuje jej kawałek historii

   @mgalecki: Słyszałem, że nie trzyma się kupy nawet pod tym względem. Ponoć pomylili nawet datę samej bitwy. Ale nie byłem osobiście, ktoś mi opowiedział.

  •  

   pokaż komentarz

   @b29: Chodzę do trzeciej liceum. W jakąś tam odrabianą sobotę jest organizowane na wyjście do kina na ten spektakl. Lista puszczona po klasie, jako jedyny wpisałem się, że nie idę do kina, pójdę do szkoły (parę osób po prostu wpisało, że nie przyjdzie ani tu, ani tu. Ja, jako, że jestem już pełnoletni i za określoną liczbę godzin opuszczonych mogą mnie skreślić z listy obecności, stwierdziłem, że nie będę marnował na taki dzień). Wczoraj miałem spotkanie z wychowawcą i panią dyrektor, obydwoje przekonywali mnie, że muszę pójść, albo do kina, albo nie przyjść do szkoły w ogóle, ponieważ nie opłaca im się organizować zastępstw dla jednej osoby...

  •  

   pokaż komentarz

   @mgalecki: Po co dyskutujesz z bandą "pożytecznych idiotów"? Przecież oni dobrze wiedzą, że film jest zły i kropka. Fakt, że go nie widzieli nic tutaj nie zmienia.
   O tych niby błędach pisałem, wypunktowując bezsens takich zarzutów(zresztą chybionych) choćby tutaj:
   http://www.wykop.pl/link/1280935/bitwa-pod-wiedniem-historyczna-wtopa-roku/#comment-12040999

   Po prostu pewne środowiska boją się jak ognia tego, że Europejczycy sobie przypomną skąd się wzięła ich kultura i gdzie leży ich siła, skąd wreszcie wzięły się wartości które wyznajemy, bo na pewnie nie z księżyca czy też od starożytnych rzymian/greków. Śmiem twierdzić, że nawet gdyby taki film zrobili wyłącznie najlepsi naukowcy na świecie i tak banda lemingów by się rzuciła choćby na to, że ktoś tam ma nie modną w owym czasie fryzurę czy coś takiego.
   Powtarzam tu nie o film chodzi tylko o treść jaką ze sobą niesie.
   Nawet się nie zastanowią, że rozkładając na czynniki pierwsze praktycznie każdy film można tak niszczyć, każdy. Ale czego można się spodziewać po lemingach które nawet nie widziały filmu o którym piszą.

   p.s.
   Reżyser tak się zgłębił w temat tworząc ten film, że jest w trakcie pisania książki o islamie ale co on tam może wiedzieć... Ot taki poboczny "nie związany z tematem" wątek...

  •  

   pokaż komentarz

   Po prostu pewne środowiska boją się jak ognia tego, że Europejczycy sobie przypomną skąd się wzięła ich kultura i gdzie leży ich siła,
   @surlin: Nie przyszło ci na myśl że te środowiska mogłyby kręcić takie gówniane filmy żeby zniechęcić Europę do "przebudzenia"?

   To że ktoś pisze książkę o czymś, to nie znaczy że się zna na tym/ ma rację. No chyba że wyznajesz np że Gross ma jedyną słuszną rację o np Jedwabne itp.

  •  

   pokaż komentarz

   @Rad-X: Jest takie Polskie przysłowie, na "na bezrybiu i rak ryba".
   Jednak czy to przysłowiowy rak, czy też najlepszego sortu pstrąg przekonam się dopiero po obejrzeniu. Zauważ, że po takiej "przystawce" choćby to było nawet arcydzieło, ludzie już mają opinię urobioną i jej zmiana wymagałaby naprawdę potężnego kalibru argumentów(ot taka psychologiczna ciekawostka).
   Mi nie chodzi o jakieś mityczne "przebudzenie" tylko o choć promil prawdy historycznej o tym skąd pochodzimy, skąd się wzięły wartości które wyznajemy i kto o nie walczył przez ponad 2 tysiące lat, takie tam podstawy na których wyrasta ta cywilizacja. Tutaj natomiast obserwuję od jakiegoś czasu całą furię ataków na film, którego jeszcze nikt nie widział a którego jedyną znaną "wadą" jest jego przekaz ideologiczny.
   W linku do wykopu który wkleiłem szanowny historyk kończy swoją "recenzję" filmu którego nie widział słowami cyt.: "Nie wiem, czy będzie to tandetna propagandówka antyislamska."
   I tak też te ataki wyglądają, (sam autor - o czym pisze - nie wie!) ale starczy cień podejrzenia, że może być "antyislamski" i zaraz całe stado podburzone przez "elity" rozszarpie każde dzieło. Później się dziwimy, że jest jak jest...

  •  

   pokaż komentarz

   @surlin: Ten film nie sprawdza się jako film. Koniec kropka. Nie dorabiaj żadnej ideologii do szmiry. Nie muszę być islamistą czy antyislamistą żeby ocenić że efekty graficzne wyglądaja tragicznie.

   Na bitwę warszawską, czy na to cudo by poszły tłumy. Wystarczyłoby tylko podejść do tematu rzetelnie i zaciekawić odbiorcę. Jakoś "300" było dobrym filmem mimo że siekali arabów na potęgę.

  •  

   pokaż komentarz

   @Rad-X: Kiedy taka prawda.
   Wycinek z komentarzy tylko pod tym wykopem:
   http://www.wykop.pl/link/1290537/bitwa-pod-wiedniem-fatalne-bledy-w-postprodukcji/#comment-12160853
   Jak widzisz, można nawet podać przykład "dobrego" filmu, który pod względem czysto techniczno/historycznym jest jeszcze gorszy a jedyną jego, jak się wydaje zaletą jest to, że został zrobiony przez turków i pokazuje sprawy w innym, delikatnie mówiąc, świetle.

  •  

   pokaż komentarz

   @surlin: Nie będę brał odpowiedzialności/ bronił słów każdego wykopowicza. ;)

   Dla mnie to jest "dzieło" podobnego kalibru. Trafiło to po prostu na grunt taki jak opowieści "u nas w ukeju".

  •  

   pokaż komentarz

   @Rad-X:
   Co do filmu 300:

   1. Ten film to fikcja i każdy sobie z tego zdaje sprawę (coś jak batman).
   2. Nikt rozsądny się nie będzie utożsamiał z wartościami starożytnych nie tylko spartan ale i ateńczyków z ich fanatyzmem religijnym o jakim nawet Bin Ladenowi się nie śniło. To samo dotyczy zresztą i rzymian. Dzisiaj, cechy takie jak "litość", "współczucie" itd. nie są już wadami, a wtedy były, tak jak dziś np. kradzież, dobrze sobie z tego zdawać sprawę. (Np. całkowicie naturalnym dla rzymianina było, że gdy nie chciał dziecka - wyrzucał je na śmietnik wraz z innymi niepotrzebnymi rzeczami, czy też morderstwa, wyrzynanie całych rodzin itp.). Także nie ma mowy aby film mógł zagrozić komukolwiek, a każdy kto się zgłębi w temat dojdzie do wniosku, że w porównaniu ze starożytnymi cywilizacjami (a wmawia się nam, że od nich przejęliśmy naszą kulturę) współczesny nawet radykalny islam - to raj na ziemi i szczyt człowieczeństwa.

   Nie zmienia to faktu, że nie znajdując argumentów - kierujesz dyskusję na inny tor. Sam argument natomiast "bo istnieją filmy lepsze" - bez komentarza. Po obejrzeniu jednak jedynie trailera 300 każdy historyk dopatrzyłby się zapewne więcej błędów(delikatnie mówiąc) a i analizując klatka po klatce także "niedoróbek" bądź nielogiczności byłoby zapewne więcej.

  •  

   pokaż komentarz

   @Rad-X: 3 minuty zainteresowania i:
   Okładka z filmu 300 - wpadka o jakiej twórcom największych polskich szmir by się nie śniło :D
   I mamy do czynienia ze zdjęciem - jednym zdjęciem które było x razy obrabiane. Na takiej podstawie ten film (używając argumentów z tego wykopu) byłby oceniony jako 100 metrów poniżej szlamu...

   Dobrze wiedzieć, że pierwsze miejsca rankingów filmów które miały najwięcej "wpadek" okupują takie produkcje jak: Lśnienie, Matrix, Pulp Fiction, Forrest Gump, Gladiator, Czas Apokalipsy itp. Nie powiedziałbym jednak, że to są szmiry.
   Film można oceniać dopiero po jego obejrzeniu a nie przed, i o to walczę. Urabianie natomiast opinii przed jego wydaniem ma jakiś - konkretny cel.

  •  

   pokaż komentarz

   @surlin: film, którego jeszcze nikt nie widział a którego jedyną znaną "wadą" jest jego przekaz ideologiczny.

   Ja widziałem. A film wad ma mnóstwo. Największą z nich jest jednak po prostu fakt, ze jest niewiarygodnie nudny.

1 2 3 4 5 6 7 ... 10 11 następna