•  
  k......g

  +23

  pokaż komentarz

  Oczywiście cały naród zamiast skupić się na nich woli storytelling o tym
  Co k$$#a?

 •  
  b......a

  +19

  pokaż komentarz

  Z całym szacunkiem, ale jakim prawem jakiś hipster z bloga sklejonego w wordpressie nazywa się "opiniotwórczą osobą"?
  Koleś chciałby być ważny ale znaczy tyle co nic i został potraktowany jak każdy inny uczestnik wycieczki tyle, że namolnie zadający stertę pytań, udając mądrego (zawsze się taki znajdzie).

  Najśmieszniejsze jest to, że gość twierdzi, ze winą "słabej popularności" Starki jest m.in. jej opakowanie i w dodatku proponuje sprzedać to jakiejś korporacji i zrobić z tego jakąś masówkę. Widać taki z niego koneser, jest to alkohol skierowany do wąskiego grona smakoszy Starki - alkoholu z historią i tradycją a nie do pierwszego lepszego gamonia który przyliże włoski, zarzuci marynarke ojca i udaje, że jest jakimś cenionym (chyba przez grupkę internetowych nolifów) koneserem alkoholi.

  I kto tu chce niszczyć historię, chyba że tytuł jest pisany odnośnie osoby tego właśnie gogusia.

  •  

   pokaż komentarz

   @bezedura: Jesteś w błędzie. Uzupełnij wiedzę o przynajmniej polskich alkoholach a gwarantuję Ci że zmienisz zdanie.

  •  

   pokaż komentarz

   @bezedura: nieco się mylisz. Koleś jest coś jakby polskim guru w dziedzinie alkoholi starzonych (na pierwszym miejscu stawia whisky i zna się na tym dość dobrze). Owszem, przylizany, goguś i w dodatku ubzdurał sobie to, że po męsku dobrze wyglądało się 80 lat temu, a nie 120 czy 40, ale co to ma do rzeczy, kiedy mowa o alk?
   Polmos Szczecin jest w stanie upadłości i będzie dobrze jak całe zapasy nie pójdą w kanał.

   btw. mimo, że w kategorii whisky jest dla mnie znawcą, to jednak zawsze się śmieję, kiedy przypominam sobie jego wpis na temat drinków w puszce (jakoby aromat aluminium był wyczuwalny... nie wiedzieć, że piwo czy cokolwiek nigdy z alu się nie styka...)

  •  
   b......a

   +10

   pokaż komentarz

   @mechagodzilla: ale co tu ma wiedza o polskich alkoholach do tego, że ten gość ma wybujałe ego i twierdzi że brak popularności starki w Polsce przez dziesiątki lat to wina opakowania?

  •  
   T.............t

   -5

   pokaż komentarz

   @bezedura: nie oglądałeś nigdy całkiem popularnych filmików o alkoholah i drinkach z open-bar na YT? Było kilka odcinków na wykopie. Tomasz Miler to aż taki nie-opiniotwórczy noname jak zakładasz nie jest... Ma może ego wybujałe w tym kierunku bo się zna na tym co robi, to jego pasja i jest z tego powodu popularny.

  •  
   b......a

   +12

   pokaż komentarz

   @Teutonenschwert: samozwańczy znawca, znany z tego że jest znany - czy jak zacznę wrzucać filmy na yt to stanę się "opiniotwórczy"? Bez jaj, to nie jest żaden autorytet jakim on chciałby być.

   A starka nie pójdzie w kanał a najzwyczajniej zmieni właściciela i ew. nie będzie produkowana przez polmos a inny podmiot.

  •  
   T.............t

   -6

   pokaż komentarz

   @bezedura: autorytet może nie, ale opiniotwórczy raczej tak, zresztą użył tego sformułowania w stosunku do liczby mnogiej - w ekipie zwiedzających było zdaje się kilku innych blogerów/vlogerów/reporterów zajmujących się tym tematem.

  •  
   b......a

   +7

   pokaż komentarz

   @Teutonenschwert: i wtrącił się do tego grona co świadczy właśnie o wyimaginowanym autorytecie, zresztą cały artykuł ma wydźwięk pretensjonalny że w rzeczywistości go zna zaledwie kilku forumowiczów

  •  
   T.............t

   -3

   pokaż komentarz

   @bezedura: nie będę się spierał, ale to że ty go nie znasz nie równa się "zna go zaledwie kilku forumowiczów". Dobranoc ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @bezedura: To jest jeden z pomysłów zarabiania w internecie. Tworzysz bloga i kreujesz siebie na eksperta w jakiejś dziedzinie. Pisząc o swoim doświadczeniu gość stara się zwiększyć autorytet. Nie wnikam w to czy zna się na alkoholu czy nie, ale myślę że na swoim blogu jest w stanie trochę zarobić, a o to tutaj chodzi ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @suwer: Skupiliście się w komentarzach na blogu i jego twórcy - przecież sama forma nie ma większego znaczenia. Jednemu będzie pasowała, innemu nie. Nikt nigdy wszystkich nie zadowolił i nie zadowoli. Intencje ludzi, którzy do Szczecina tego dnia zawitali na pewno były dobre i to jest istotne. Dobre intencje ludzi, którym chce się coś robić i to nie zawsze dla pieniędzy zderzyły się z murem. Po co ta zawiść, zazdrość, złośliwości i zaglądanie ludziom do portfela? Blogerzy i forumowicze mieli napisać, że wszystko było w porządku i Starka staje na nogi, kiedy tam jawnie podejście do nas klientów ustawione jest na poziomie poniżej jakiejkolwiek krytyki. Jeżeli tak będzie wyglądało zarządzanie i podejście do odbiorcy w polskich firmach to dalej zamiast nowych miejsc pracy, rozwoju i zarabiania pieniędzy dla regionu będą grupowe zwolnienia, strajki, upadłości, bankructwa, kryzys, społeczne niezadowolenie ... patologie :(

  •  

   pokaż komentarz

   @bezedura:
   Czytając Twoje wpisy w tym temacie i w kilku innych, nasuwa się jeden wniosek: jesteś debilem (oczywiście z całym szacunkiem do Ciebie)
   Piszesz o rzeczach o których masz małe pojęcie i uważasz się za opiniotwórczą osobę?
   Temat Starki jest ciekawy, ponieważ tą marką przez wiele lat promował się Szczecin. Ludzie mający pojęcie o tego typu alkoholach specjalnie przyjeżdżali do Szczecina i szukali po monopolach Starki, a teraz nawet tam nie jest łatwo kupić tą wódkę. Starka ma niesamowitą historię a Polmos daną markę zwyczajnie niszczy. Z tego co mi wiadomo pracują tam ludzie nie mający pojęcia o marketingu i kompletnie nie potrafią trafić klienta więc nie ma co się dziwić, że upadają.

  •  
   b......a

   0

   pokaż komentarz

   @krupanavajo: nigga please, przez dziesiątki lat brak marketingu nie stał na przeszkodzie - nie jest to komercyjny alkohol, to nie jest butelka, którą można kupić w każdym sklepie czy w biedronce obok pierwszej lepsze lury, stąd też cena i właśnie wartość niematerialna Starki

   nigdzie się nie nazwałem opiniotwórczą osobą także naucz się czytać, Starka piękna tradycja i nie ma związku z jakimkolwiek marketingiem tym bardziej opinią jakiegoś internetowego mędrka od alkoholu. Przyjechał, chciał narobić szumu, w Polmosie go zbyto i wielki krzyk.

  •  

   pokaż komentarz

   @bezedura:
   Starka zawsze była dostępna praktycznie wszędzie a w Szczecinie to już w ogóle w każdym monopolu. Alkoholem niszowym nie była nigdy a znał ją każdy smakosz wódki w Europie (nie wiem co było dziesiątki lat temu i odnoszę się do czasów powyżej 90 roku). Czasy się zmieniają i działania marketingowe trzeba wprowadzać by istnieć na rynku. Jak masz taki świetny produkt w produkcji jak Starka i upadasz tzn, że zrobiłeś wszystko by upaść.

  •  
   b......a

   -4

   pokaż komentarz

   @krupanavajo: Wszędzie? Dobry żart. O to w tym wszystkim chodzi aby po prawdziwą starkę człowiek zadał sobie odrobinę trudu i wybrał się do Szczecina a nie pierwszy lepszy grubas w każdym zakątku wrzucił do wózka sklepowego razem z mielonym i paluszkami. Na tym polega cała renoma tego trunku. A kto tego nie rozumie najwidoczniej nie jest klientem docelowym (nie pisze targetem, żeby nikt mnie nie posądził o wymądrzanie się).

  •  

   pokaż komentarz

   @bezedura:
   No i tutaj pokazałeś jaką posiadasz wiedzę na temat alkoholi. Starka była dostępna w każdym lepszym sklepie monopolowym w większych miastach, dopiero od niedawna jest trudno dostępna.
   Handlowałem kiedyś między innymi tym produktem w Szczecinie więc wiem jakie są oczekiwania klienta docelowego.
   Jasne, są kozaki co pojadą do Szczecina pół Europy ale w ten sposób chyba na utrzymanie się na rynku nie zarobisz.
   Z resztą nie tylko o dostępność tutaj chodzi.
   Jak masz w sprzedaży coś fajnego, sprawdzonego i dobrą marką, przyjeżdżają do Ciebie ludzie co dany produkt mogą promować w wielu miejscach, ściągasz jeszcze za to siano to traktujesz ich jak grubasów z marketu? Raczej nie i chyba robisz wszystko by wyjechali od Ciebie zadowoleni.

  •  
   b......a

   -3

   pokaż komentarz

   @krupanavajo: widać po oscypku jaką ma renome jak sobie mogę go kupić nie ruszając się nawet z własnego osiedla

  •  

   pokaż komentarz

   @bezedura: Pozwoliłem sobie po tylu latach odpowiedzieć na Twój komentarz, ponieważ Starka jest w biedronce( ͡° ͜ʖ ͡°): https://spirits.com.pl/po-starke-do-biedronki/
   Na wpis trafiłem przypadkiem szukając informacji o tej wódce.

  •  
   b......a

   0

   pokaż komentarz

   @Mieszko966: Łooo stary złoty szpadel! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   Widziałem w biedronce oczywiście, cena nie dla szarego Janusza chociaż znacznie niższa niż w normalnej dystrybucji. Może i trafiła do biedronek w małej ilości (w 2017r) ale nie poszła w kanał.

   Pozdro :)

  •  

   pokaż komentarz

   @bezedura: Cały czas jest w biedronkach, tylko, że dużo młodsze. Jutro sobie kupię 9 letnią za 45 zł.

 •  

  pokaż komentarz

  Tu nie chodzi o blog, ani blogera. Czy ma fajną fryzurę dopasowany, czy nie garnitur. Już sam nie wiem czy my mamy taką okrutną mentalność, która sprawia, że się nie uśmiechamy jak ktoś wchodzi, nie chce się nam pracować, nie chce nam się angażować ... No poraziło mnie podejście ludzi, którzy jednak wykonują swoją pracę i biorą za nią odpowiedzialność. Dziś nie tylko TV i gazety to media opiniotwórcze. Wykop jest opiniotwórczy o czym niejeden się przekonał. Blogi, fora też są opiniotwórcze - internauci mogą naprawdę odwrócić bieg wydarzeń i zmienić myślenie oraz sposób działania wielu osób, firm, instytucji. Zjawiła się w Szczecinie grupa pasjonatów, dla których alkohol jest czymś więcej niż 5-minutowym piwem w bramie. Zjechali się z całej Polski. Nie wiem ilu ich tam było, ale domyślam się, że każdy z nich dysponuje nietuzinkową wiedzą w temacie, kontaktami, możliwościami ... a Polmos zamiast to wykorzystać, nawiązać kontakty, współpracę ... pokazał pośladki :( Dziś w Szczecinie nie dzieje się zbyt wiele dobrego, ale póki my wszyscy nie będziemy dla siebie lepsi, życzliwsi ... chyba dobrze nie będzie.

 •  

  pokaż komentarz

  Starka to dobra wódeczka :D mam w domu jeszcze 0,7 ale jak jestem w szczecienie to zawsze przywoże jedną albo 2 :) szkoda ze na naszym wschodzie niemożna jej kupić ... albo nie szkoda, bo straciłaby yswój urok O!