•  

  pokaż komentarz

  Największą hipokryzją jest krytyka hipokryty za podwójne standardy, które sam stosuje czyż nie? ;-)

  W śród elit na zachodzie to rośnie nie niezadowolenie tym co dzieje się w Rosji, ale tym, że nie mają kontroli nad Rosją, która wspiera Chiny broniąc Iranu i Syrii, które chcieliby jak najszybciej spacyfikować swoimi opłacanymi przez Saudyjskiego sojusznika sunnickimi sprzymierzonymi terrorystami i bandą różnych najemników z całego świata... dla poszerzenia strefy wolności, demokracji i dobrobytu wśród biednych, głupio decydujących w wyborach arabów i muzułmanów...
  Po to zamontowali w Rosji swoje organizacje "międzynarodowe" i wspierali "przemiany demokratyczne".

  USA nie przeszkadzała wcześniej współpraca z tym "imperium zła".
  U nas też mają swoje interesy i najbardziej amerykanofilską partią jest PIS, które Unii, Niemiec, Rosji nie lubi, ale USA kochają bez wzajemności. Pytanie jaka jest różnica komu będziemy lizać tyłki jeśli nadal będziemy lizać zamiast samemu się u siebie urządzić?

  Putin to wyrachowany skurczybyk, ale każdy go zna i wiadomo czego się po nim spodziewać i do tego traci grunt, więc będzie szukał na siłę sojuszników. Tak na prawdę najbardziej na upadku Putina zależy Niemcom. Rozprężenie i demoralizacja czasu transformacji Rosji da im szansę na wykup dużej części ich gospodarki i zdobycia wpływów jak zrobili u nas. Niemcy są w końcu prawą ręką USA w Europie. A my jesteśmy póki co nikim,strefą buforową, którą można zdradzić ponownie jak w 1919, jak w 1939 i 1945.

  Nikt za Polaków ginąć nie będzie, ani za Polaków Wolnej Polski nie zbuduje. Na wyspach też nam nie wydzielą autonomii, więc zostaje praca u podstaw i budowanie powoli społeczeństwa obywatelskiego, które będzie się kierowalo przy urnach interesem kraju, a nie bieżącymi konfliktami politycznymi. Dokładnie tak było po odzyskaniu niepodległości i dlatego spraliśmy Bolszewię, która miała nas zmieść z cichą przychylnością zachodu.

  •  

   pokaż komentarz

   @Soren: szukam partii: prawicowej, konserwatywnej, liberalnej. Bez przeginania w stronę nadludzi i antysemityzmu. Doradzisz coś?

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @Soren: Niemcy - prawą ręką Ameryki - ha, ha, ha. Niemcy najlepsze interesy robią z Rosją i z nią się nawet nieskrycie przyjaźnią.
   Z Ameryką Niemcy mają obecnie zupełnie nie po drodze. Niemcy są zbyt silni w Europie, to się Jankesom nie podoba.

  •  

   pokaż komentarz

   najbardziej amerykanofilską partią jest PIS

   @Soren: to powinni wiedzieć, że wyjaśnienie śmierci prezydenta takie proste nie jest, gdyż ich idole od pół wieku z własnym, podobnym problemem poradzić sobie nie mogą, a tam na bank był zamach, bo kula w głowie z brzozy się nie bierze.

  •  

   pokaż komentarz

   @Soren: muslimy domagają się prawa szariatu na wyspach to i my możemy zorganizować się tam po swojemu! A co!

  •  

   pokaż komentarz

   @Soren: z jednej ztrony racja co do usa ale wole hegemonie amerykancow niz ruskow :-) my jak Polska niestety jestesmy zaslabi zeby dyktowac warunki, zaslabi z wielu wzgledow takich jak np ze historia nas nigdy nie oszczedzala ze niszczymy sami siebie mamy jakies dziwne zdolnosci autodestrukcji to ze nie uczymy sie na bledach ani nie wyciagamy wnioskow. i to ze Pilsudski prowadzil polityke twardej reki mial racje bo my nie nadajemy sie do demkkracji

  •  

   pokaż komentarz

   Dzięki za duży odzew. Zawsze dobrze jest posłuchać opinii innych, też tych przeciwstawnych, zawsze można uzupełnić własne przemyślenia i ewentualnie je zweryfikować.

   @Tichy: Szczerze mówiąc nie ma takiej. Niby jest KNP... ale oni nawet nie potrafią zarejestrować wszystkich list i ten Korwin..
   Ludzie skręcają w prawo, a RP traci i stało się passe... a ich gadanie o budowie Państwa UE jest gwoździem do ich trumny... Dużo osób szuka alternatywy jak my dwaj. ;-)

   Kasa z Unii płynie, zapaści gospodarczej póki co nie ma, ale widać jak coraz więcej ludzi kombinuje jak się za wszelką cenę wyrwać z Polski... Ci z miast tak nie odczuwają i nadal będą głosować jak zwykle przeciw tym, którzy ich straszą kryzysem...

   Dam Ci tylko jeden trop. Pilnuj jak będą się zmieniać typowania Ziemkiewicza. On jeździ po Polsce i trzeźwiej ocenia sytuację. Jestem pewny, że w nowych wyborach wejdzie co najmniej jedna nowa partia. Sam wyczujesz jaka partia będzie widoczniejsza i "na wznoszeniu" bliżej wyborów, może coś nowo zorganizowanego wyskoczy...

   @kosmicznyrolmops: Racja :-)
   Rosja słabnie, petrodolarów mniej... ale Putin trzyma się mocno. Demograficznie większość Rosjan siedzi na wsi - tylko z putinowską TV, ale europeizacja Rosji postępuje.
   Tyle, że Cerkiew nie chce przegrać tej wojny o dusze jak to było w Polsce z KK...

   Do tego w Rosji rośnie ruch konserwatywno-prawosławno-prosłowiański... z ideą Personalizmu. Co ciekawe na przykład Serbowie z Kosowa postanowili przyjąć rosyjskie obywatelstwa i proszą Rosję o przeniesienie ich na swoje terytorium... jeden rosyjski poseł za tym lobbuje...a to jest od kilkadziesiąt do ponad 100 tysięcy ludzi. Szok prawda? :-)
   Rosja to bardzo dziwny kraj... i ciężko przewidzieć jaką drogą pójdzie ;-)
   Wszystko zależy od tego czy zdoła zjednoczyć więcej krajów w swojej Unii Euroazjatyckiej zanim USA zdoła przeprowadzić u nich rewolucję.. ;-)

   @dromex: Niemcy myślą kryteriami interesu narodowego. Nie będą się przyjaźnili z Anglią... z Francja to tylko układ przy rządzeniu UE. USA akceptują Niemcy jako lidera w Europie kontynentalnej. Niemcy wydymają USA, kiedy tylko ich wpływy w Europie się zmniejszą to prawda, ale póki co akceptują rolę USA jako wielkiego brata i mu się wysługują. To identyczna rola jak Japonii w Azji - tam też mają duże bazy wojskowe. Do tego dochodzi wspólna przyjaźń USA i Niemiec z Izraelem...

   @qajajaj: Nie tyle nie mogą co nie chcą...
   @muminisko01: Już widzę te zastępy polskich krzyżowców broniące Londynu przed nawałą niewiernych :D Nasz czas jeszcze nadejdzie! O ile wszyscy się nie zasymilują... ;-)

   @wojtynaaa: Wolałbym hegemonię Polski... ale fakt, że hegemonia USA jest mniej uciążliwa, bo są daleko i mają do upilnowania większość świata i nie mamy z nimi granicy... gorzej, że oni wysłużyli by się w tym celu Niemcami... o ile już tego nie robią... wiesz, że kiedy wstępowaliśmy do NATO do USA poszedł jeden komplet akt bezpieki? Po to, żeby nie było przecieków... tyle, że mają naszych w garści... ;-)

   Jesteśmy narodem tak wynarodowionym jak za zaborów. Ten naród ma kompleks niewolników, polski kapitalizm często przypomina stosunki panów feudalnych z wyrobnikami w ich folwarku... elity myślą, że polskość to nienormalność i wcale nie chcą tu niczego budować, bo sami mają kompleksy i chcą coś znaczyć nie tu, a na zachodzie. W Polsce nie ma społeczeństwa obywatelskiego. Świadomość narodowa kuleje. Demokracji to też trzeba się nauczyć... i uczymy się jej na własnych błędach całe społeczeństwo uczy się co wybory... poza tym prawdziwa demokracja rodzi się wokół nas i w naszych lokalnych społecznościach, dopiero z tej organizacji na dole urodzą się liderzy, którzy będą szli wyżej zadbać o wyższe potrzeby, ale bez tych podstawowych nikt nie pójdzie głosować... bo ma większe problemy u siebie... Polacy muszą nauczyć się cenić i walczyć o wyższe cele, ale póki co będzie ciężko, bo wielu gardzi Polską i często trudno im się dziwić...
   I RP długi czas była wzorem demokracji jak na ówczesne warunki, za IIRP też, my dopiero zaczynamy budować to do czego oni dochodzili całymi dekadami, poza tym kto powiedział, że polski system ma tak wiele wspólnego z demokracją? Mi się wydaje, że ma więcej wspólnego z ogólnopolskim wyborem bossów mafii niż z demokracją :D

  •  

   pokaż komentarz

   czy zdoła zjednoczyć więcej krajów w swojej Unii Euroazjatyckiej zanim USA zdoła przeprowadzić u nich rewolucję

   @Soren: mam rozumieć, że el czakinski zginął wskutek zapładniania Gruzinów jankeską teologią?

 •  

  pokaż komentarz

  Putin ? Niemożliwe, to dobry człowiek przecież.

 •  

  pokaż komentarz

  Z powodu niewyjaśnienia katastrofy w Smoleńsku, Polska stała się pośmiewiskiem dla całego cywilizowanego świata. Śmieją się z nas Amerykanie, Brytyjczycy, Niemcy i cała reszta, nawet Rosjanie. I to wcale nie z powodu tzw. spiskowych teorii Kaczyńskiego i Macierewicza, ale z powodu ciągłego ośmieszania się rządu Tuska w tej sprawie. Zadają sobie po kolei pytania jak to możliwe? Jak to możliwe, że Tusk lekką ręką oddał to śledztwo Rosjanom, jeżeli na mocy zawartej umowy miał pełne prawo przekazać je wyłącznie stronie polskiej? Jak to możliwe, że od razu Polacy nie zabrali swoich czarnych skrzynek i nie przekazali Rosjanom jedynie ich kopii? Jak to możliwe, że wrak nie został od razu zabezpieczony przez nasze wojsko oraz służby i nie był przez nie cały czas pilnowany? Jak to możliwe, że wszelkie próbki laboratoryjne nie były pobierane w dwóch egzemplarzach, po jednym dla każdej ze stron? Jak to możliwe, że nie wyznaczono Rosjanom nieprzekraczalnego, np. 3-miesięcznego terminu zwrotu wraku samolotu w nienaruszonym stanie? Jak to możliwe, że strona polska nie przeprowadziła równolegle swojego rzetelnego i szybkiego śledztwa i nie opublikowała z niego choćby wstępnego raportu przed raportem MAK? Jak to możliwe, że od razu wykluczono zamach jako przyczynę, jeżeli zasady prowadzenia śledztwa wyraźnie nakazują zbadać każdą, nawet najbardziej absurdalną przesłankę, choćby po to żeby ją z całą pewnością wykluczyć? Wreszcie pytania, jak to możliwe, że do tej pory nie ma w Polsce czarnych skrzynek ani wraku Tupolewa i jak to możliwe, że do tej pory właściwie nic nie zostało ponad wszelką wątpliwość wyjaśnione? I jeszcze wiele innych takich pytań...

 •  

  pokaż komentarz

  Jak pisał Litwinienko w "wysadzić Rosję"
  Putin zabijał i będzie zabijał.

 •  

  pokaż komentarz

  Odpowiedź na tytułowe pytanie : tak