•  

  pokaż komentarz

  niektóre modele atrap zrobione perfekcyjnie, warte wykopania bo każdy może się naciąć...

  •  

   pokaż komentarz

   perfekcyjnie? wtf! plastik na połowie obwódki klawiatury, krzywo wlepione diody, które nie świecą? wypukła klawiatura? chamsko dopasowana wklejka o innym kolorze? masterpiece, nie ma co.

  •  

   pokaż komentarz

   Kolega miał na myśli niektóre! A nie te które opisałeś.

  •  

   pokaż komentarz

   Fajnie zrobili tą klawiaturkę : http://www.mmwarszawa.pl/rep/newsph/3187/10757.3.jpg.

   Swoją drogą to nie może być super dobrze założone, bo chyba nie będą wiercili. Swoją drogą chciałbym taką zabawkę kiedyś znaleźć na jakimś bankomacie.

   Fajna by była zabawa ... Jedynie mogłoby być groźnie gdyby złodzieje przyszli po odbiór kolejnej dostawy kodów z kart i PINów.

  •  

   pokaż komentarz

   Kurcze ale nasza cywilizacja jest prymitywna, smutne to.
   Dlaczego nie mozna zrobic tokenów wysylanych smsem, dla kazdej operacji przy bankomacie?

  •  

   pokaż komentarz

   Wszystkiemu winne są banki, których bankomaty występują w różnych modelach i wariantach designerskich. Później człowiek nie jest w stanie domyśleć się, że coś jest na bankomat nałożone. Po co na bankomatach te wgłębienia? Czy nie można byłoby zrobić prostego wyglądu bez opływowych kształtów?

  •  

   pokaż komentarz

   @EFEKT_WYKOP - te tokeny to nie są aż takie niezawodne. Ostatnio aby potwierdzić transakcję w mBanku musiałem czekać jakieś 15 minut na smsa. Chyba wyszedłbym z siebie gdybym miał tyle czekać przed bankomatem.

  •  

   pokaż komentarz

   Wy wszyscy którzy korzystacie z bankomatów i usług (ha ha) banków to jesteście nienormalni, płacicie prowizje od własnych pieniędzy, to banki wam !!! jeśli już powinny płacić za obsługę konta i wiele innych usług i operacji bo operują waszymi pieniędzmi, macie wszyscy wodę z mózgu ! Banki owinęły sobie was wokół palca, chmm, zresztą podobnie jak inne instytucje finansowe - np. kościół ! - z tym że tam sprawa wygląda już trochę inaczej niż w przypadku banków...

 •  

  pokaż komentarz

  Ja zauważyłem jakiś czas temu czytnik kart w samym centrum Krakowa.
  Dla krakowiaków - pod teatrem Bagatela jest dom handlowy Elephant - serce miasta... a przy wejściu bankomat PEKAO SA.

  kilka tysięcy osób dziennie korzysta z tego bankomatu pewnie...

  No i wsadzam kartę, dokonuję transakcji, bankomat oddaje mi kartę, ale wysunęła się jakoś dziwnie - nie tak jak zwykle do ok. połowy, tylko normalnie ze 2 milimetry... To mnie zdziwiło bardzo, a że kiedyś wcześniej oglądałem podobny reportaż - zacząłem sprawdzać wejście na kartę. Bardzo się przestraszyłem, gdy zobaczyłem, że wejście ma delikatnie inny kolor niż reszta bankomatu. Poszukałem kamery, zobaczyłem na wysokości twarzy listwę z kilkoma (6-7) dziurkami... to były zapewne kamery umieszczane w kilku miejscach pod różnym kątem tak aby w razie czego z różnych ujęć można było zobaczyć kod pin. (ludzie w kolejce patrzyli na mnie jak na d###!a - dlaczego niby oglądam bankomat... itd...) Od razu zadzwoniłem do banku, a potem jeszcze pobiegłem do oddziału na rynku (do którego nie chcieli mnie wpuścić bo była 14:01, a bank w sobotę był czynny do 14. Po kłótni wpuścili mnie, opowiedziałem im co i jak, powiedzieli że zaraz to sprawdzą i kazali mi zastrzec kartę. Następnego dnia sprawdzałem - nakładka i kamera były wyrwane - bank zajął się sprawą. Poszedłem jakiś czas później zapytać jak się sprawa skończyła - czy dużo osób okradli, czy złapali tych ch... co to założyli itd. Panie powiedziały mi tylko że miałem rację z podejrzeniami i rzeczy zostały już zdjęte. (nigdy ze strony banku nie usłyszałem symbolicznego "dziękuję" :) )

  Ludzie... uważajcie na bankomaty. Wiem, że wszystko się robi w pośpiechu, ale tu chodzi czasem o wasz dorobek życia... (ja tam miałem marne 200 zł na koncie).
  Jak już jesteście przy bankomacie - przestańcie czuć presję ludzi w kolejce - to wasz czas, wasza minuta albo dwie... Czujcie się komfortowo, sprawdźcie 3 miejsca o których mówią w filmie i powinno być wszystko dobrze.

  Niech Ci ch... co to zakładają wiedzą, że już im nie będzie tak łatwo...

 •  

  pokaż komentarz

  te bankomaty chyba specjalnie robią tak by było łatwiej coś tam zainstalować..

  po kiego grzyba wgłębienia, wycięcia, itp, chyba właśnie po to by coś tam zainstalować co wypełni pusta przestrzeń

  jakby bankomaty było plaska ściana problem by się sam rozwiązał, każde przyklejenie czegokolwiek byłoby od razu widać

  •  

   pokaż komentarz

   No właśnie - przecież może być gładka powierzchnia z przyciskami dotykowymi i szczelinami na karty, całość nachylona pod odpowiednim kątem. Po cholerę na siłę robić "ergonomiczne" bankomaty z jakimiś wypustkami i wycięciami?

  •  

   pokaż komentarz

   Robią opływowe bankomaty, żeby były bardziej ekonomiczne i miały niższe spalanie.

   A tak na poważnie trzeba by sprawę nagłośnić i wymóc na bankach zmianę wyglądu bankomatów i stworzenie jednego standardu. A nie jak to jest obecnie, że każdy bankomat jest inny i nie jesteś w stanie zauważyć, że coś przy nim majstrowano.

 •  

  pokaż komentarz

  Ciekawe co nastąpi prędzej - złodzieje dopracują technologię czy bankomaty będą lepiej zabezpieczone...

  •  

   pokaż komentarz

   może technologia bezprzewodowa, z resztą jak wejdą na rynek karty rfid to będzie ciekawie, zamiast kieszonkowca to będzie pan z laptopem który skopiuje karty bankomatowe i może nawet inne dokumenty bez wyciągania ich z waszej kieszeni...

  •  

   pokaż komentarz

   Nikt - to jest strategia miecza i tarczy. Jak będą lepsze bankomaty to będą i lepsze sposoby na ich okradanie. Całe szczęście że złodzieje zawsze okradają wiele kont - w ten sposób bank nie może nas zwlekać za długo ze zwrotem pieniążków, bo sprawa się robi głośna...

 •  

  pokaż komentarz

  Ostatnio ustrzegłem brata przed takim skimmerem jak na pierwszy zdjęciu. Dodatkowej klawiatury nie było, ale za to przyklejone były takie parawaniki po bokach połączone listewką ponad klawiaturą. Nie wiem czy to była kamera czy jak, ale skimmer ewidentny. Kraków, na Kijowskiej, obok Biprostalu.

  Niemniej czasem mam niezłą zagwozdkę i sam nie wiem... przecież nie będę ciągnał za wszystkie wypustki - jeszcze coś zepsuję i mnie pociągną do odpowiedzialności. :/