•  

  pokaż komentarz

  niektóre modele atrap zrobione perfekcyjnie, warte wykopania bo każdy może się naciąć...

 •  

  pokaż komentarz

  Ja zauważyłem jakiś czas temu czytnik kart w samym centrum Krakowa.
  Dla krakowiaków - pod teatrem Bagatela jest dom handlowy Elephant - serce miasta... a przy wejściu bankomat PEKAO SA.

  kilka tysięcy osób dziennie korzysta z tego bankomatu pewnie...

  No i wsadzam kartę, dokonuję transakcji, bankomat oddaje mi kartę, ale wysunęła się jakoś dziwnie - nie tak jak zwykle do ok. połowy, tylko normalnie ze 2 milimetry... To mnie zdziwiło bardzo, a że kiedyś wcześniej oglądałem podobny reportaż - zacząłem sprawdzać wejście na kartę. Bardzo się przestraszyłem, gdy zobaczyłem, że wejście ma delikatnie inny kolor niż reszta bankomatu. Poszukałem kamery, zobaczyłem na wysokości twarzy listwę z kilkoma (6-7) dziurkami... to były zapewne kamery umieszczane w kilku miejscach pod różnym kątem tak aby w razie czego z różnych ujęć można było zobaczyć kod pin. (ludzie w kolejce patrzyli na mnie jak na d###!a - dlaczego niby oglądam bankomat... itd...) Od razu zadzwoniłem do banku, a potem jeszcze pobiegłem do oddziału na rynku (do którego nie chcieli mnie wpuścić bo była 14:01, a bank w sobotę był czynny do 14. Po kłótni wpuścili mnie, opowiedziałem im co i jak, powiedzieli że zaraz to sprawdzą i kazali mi zastrzec kartę. Następnego dnia sprawdzałem - nakładka i kamera były wyrwane - bank zajął się sprawą. Poszedłem jakiś czas później zapytać jak się sprawa skończyła - czy dużo osób okradli, czy złapali tych ch... co to założyli itd. Panie powiedziały mi tylko że miałem rację z podejrzeniami i rzeczy zostały już zdjęte. (nigdy ze strony banku nie usłyszałem symbolicznego "dziękuję" :) )

  Ludzie... uważajcie na bankomaty. Wiem, że wszystko się robi w pośpiechu, ale tu chodzi czasem o wasz dorobek życia... (ja tam miałem marne 200 zł na koncie).
  Jak już jesteście przy bankomacie - przestańcie czuć presję ludzi w kolejce - to wasz czas, wasza minuta albo dwie... Czujcie się komfortowo, sprawdźcie 3 miejsca o których mówią w filmie i powinno być wszystko dobrze.

  Niech Ci ch... co to zakładają wiedzą, że już im nie będzie tak łatwo...

 •  

  pokaż komentarz

  te bankomaty chyba specjalnie robią tak by było łatwiej coś tam zainstalować..

  po kiego grzyba wgłębienia, wycięcia, itp, chyba właśnie po to by coś tam zainstalować co wypełni pusta przestrzeń

  jakby bankomaty było plaska ściana problem by się sam rozwiązał, każde przyklejenie czegokolwiek byłoby od razu widać

  •  

   pokaż komentarz

   No właśnie - przecież może być gładka powierzchnia z przyciskami dotykowymi i szczelinami na karty, całość nachylona pod odpowiednim kątem. Po cholerę na siłę robić "ergonomiczne" bankomaty z jakimiś wypustkami i wycięciami?

  •  

   pokaż komentarz

   Robią opływowe bankomaty, żeby były bardziej ekonomiczne i miały niższe spalanie.

   A tak na poważnie trzeba by sprawę nagłośnić i wymóc na bankach zmianę wyglądu bankomatów i stworzenie jednego standardu. A nie jak to jest obecnie, że każdy bankomat jest inny i nie jesteś w stanie zauważyć, że coś przy nim majstrowano.

 •  

  pokaż komentarz

  Ciekawe co nastąpi prędzej - złodzieje dopracują technologię czy bankomaty będą lepiej zabezpieczone...

 •  
  m.....k

  +10

  pokaż komentarz

  Wykopuję ku przestrodze.