...
 •  

  pokaż komentarz

  Kolejna akcja, kolejna fundacja, tylko sms-ów mi brakło na koniec za 2,44zł z Vat-em. No i najważniejsze że świńskie gówno powoduje wzrost globalnego ocieplenia. Temat do zakopania jak dla mnie.

  •  

   pokaż komentarz

   Zgadzam się, że tekst zrobiony został tak, by stworzyć sensację i zawiera jakieś międzywierszowe informacje o globalnym ociepleniu; nie zmienia to jednak faktu, że to co się dzieje z tymi zwierzakami, to się dzieje. Mało tego - nie przypadkowo.
   Działa tu proste prawo popytu i podaży.
   Będzie popyt, to i podaż się stworzy.
   Krótko mówiąc, chcemy to jeść, to ktoś takie coś będzie świnkom robił. Jeśli byśmy nie kupowali tego, nikt by świniom takich rzeczy nie robił. I tyle.

  •  

   pokaż komentarz

   Jestem producentem żywca i mam na ten temat pewne pojęcie. Artykuł jest potwornie tendencyjny i kłamliwy. W moich chlewach tuczniki żyją na tzw. głębokiej ściółce i trzymane są w boksach 3mx3m po 10 sztuk, w dodatku mają gumowe piłki do zabawy. Jest to już powszechna metoda stosowana w Europie, ponieważ stwierdzono za dużo wad produkcyjnych przy sposobie hodowli pokazanym w filmie. Jest dobrze się orientuje, ten sposób ma być w Unii zakazany od 2010roku. Film jest pewnie z połowy lat 90.
   Drugim sposobem przemysłowej produkcji mięsa jest tzw. produkcja bezściółkowa. Polega na tym, że podłoga chlewu wyłożona jest podgrzewaną i miękką gumową matą z dziurami przez które odchody wpadają do zbiornika pod podłogą. Jest to dla nich zdrowe (stała temperatura) i wygodniejsze dla producenta (spłukiwanie maty wodą zamiast wymiany ściółki).
   A teraz kilka kompletnych bzdur z filmu. Gryzienie krat jest objawem załamania nerwowego- bzdura. Świnie w ten sposób spiłowują i czyszczą zęby. Ciężarne przed porodem faktycznie oddzielane są od reszty stada, ale dlatego, że stają się wtedy agresywne wobec innych. po porodzie locha wstaje od młodych TYLKO I WYŁĄCZNIE aby się najeść- im ma bliżej tym lepiej dla niej, więc czy da jej się 100m czy 2m powierzchni, dla niej to i tak wszystko jedno. Gdy młode zabierze sie od matki, locha wraca do stada. Jak przestaje mieć duże mioty to zostaje zarżnięta... no a co z nią zrobić? Na Bahamy na emeryturę wysłać? Nie podaje się absolutnie żadnych leków na zaburzenie trawienia- farmazon. Młode przyjmują substancje witaminowe oraz szczepionki w zastrzykach na podstawowe choroby, dokładnie tak jak ludzkie dzieci. Profilaktyczne podawanie antybiotyków jest od wielu lat w Unii kategorycznie zabronione, a każda partia mięsa jest badana po uboju na ich obecność. Higiena w chlewie to podstawa i utrzymywana jest na takim poziomie aby chorób związanych z jej brakiem nie było. To logiczne prawda? Taniej jest zapobiegać niż leczyć a chorego mięsa nikt nie kupi. I najlepsze- świnie stają sie agresywne przez nienaturalne warunki. Dla nich te warunki są jak najbardziej naturalne- od wielu pokoleń nie mają pojęcia, że można inaczej. Nie personifikujmy ich za bardzo i nie wymyślajmy problemu platońskiej jaskini w przypadku świń. Zęby są spiłowywane (nie wyrywane!) a ogony przycinane ponieważ prosiakom jak każdym młodym zwierzętom rosną zęby, co wywołuje swędzenie i podgryzają sobie nawzajem ogony i przez to się ranią- profilaktyka. Poza tym skoro tam są trzymane oddzielnie, ten problem nie istnieje więc wydaje mi się to trochę bez sensu. Odchody wykorzystywane są jako nawóz na pola, na których produkuje się paszę do skarmiania świń więc nic niczemu nie zagraża. Ile się je wozi to nie wiem- u mnie parę kilometrów. Też wydaje mi sie to głupie bo przez 3 dni transportu świnia bez jedzenia dużo straci na wadze więc mało to ekonomiczne.
   No i na sam koniec jeszcze dowalili do pieca tym globalnym ociepleniem :D
   Nie dajcie się zastraszyć zielonym bo to idioci! Pozdro.

  •  

   pokaż komentarz

   Ja już wysłałem 24 SMS-y na tę fundaję... a Wy?
   Ponoć pomogłem 12 lochom w wywalczeniu alimentów od tych męskich szowinistycznych świń!

 •  

  pokaż komentarz

  Żal mi świnek, ale tekst, który ta babka czyta mnie rozj%%ał totalnie. Najlepsze jest na końcu o składowaniu odchodów, które przyczynia się do globalnego ocieplenia.

 •  

  pokaż komentarz

  Kwiii kwi kwi kwiiiii. Chruummm chrum

  KWIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

  Tłumaczenie:
  Człowiek świni świnią

 •  

  pokaż komentarz

  Nieprzyjemne, ale wykopię, bo ludzie powinni wiedzieć, co jedzą.

 •  

  pokaż komentarz

  potrafilbym to jeszcze zrozumiec gdyby takie warunki chowu wplywaly negatywnie na jakosc miesa czy cos...