...
 •  

  pokaż komentarz

  Nie prawica, nie liberał, nawet żaden faszysta. Kowboj Cza Cza to normalny komunista.

  •  

   pokaż komentarz

   @eskor: Chyba by Cię zabił za tę opinię :]

  •  

   pokaż komentarz

   @slawpe13: o, a tego to nie znam. O co chodziło?

  •  

   pokaż komentarz

   @GreyFox: szkurde ale fuka, cofam pytanie:P

  •  

   pokaż komentarz

   @eskor: nie okradaj Kazika, na tym cytacie stracił jakieś... 12 groszy

  •  

   pokaż komentarz

   @nitas: tylko niech nie płacze, proszę

  •  

   pokaż komentarz

   @eskor:
   No właśnie, niby liberał i kapitalista, ale gdy w niższej cenie dostaje mniej podłokietników, to już jest źle. Osoby latające klasą biznesową nazywa darmozjadami. Rozumiem, że jego poglądy polegają na tym, że stać go na podróże, bo sobie na to zapracował, ale już ludzie zarabiający więcej to darmozjady. Spoko.

   Mam do niego duży szacunek za programy przyrodnicze, ale ten jego światopogląd to jakaś masakra :-/

  •  

   pokaż komentarz

   @Brut_all: na kazdym kroku podkresla, ze jest katolikiem (to chyba objaw dewotyzmu), no i to by pasowalo do jego zachowania i tresci wypowiedzi. Jak juz zreszta napisales (i inni tez) filmy podroznicze robi dobre, ale jak ma sie na jakis inny temat (w tym swiatopogladowo) odezwac to wlosy deba staja i czlowiek nie wie czy smiac sie, czy plakac... ksieza katoliccy - tez znaja sie (a przynajmniej powinni) nt. teologii judeochrzescijanskiej, ale jak juz zahacza o jakies glebsze tematy, lub o swiatopogladzie zaczna bajdurzyc to tez wlosy deba staja i czlowiek nie wie czy smiac sie czy plakac.

  •  

   pokaż komentarz

   @Brut_all: jeśli uważasz, że ten tekst o "darmozjadach z biznes klasy" był na serio, to pozdrawiam serdecznie ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @marafc:
   Może, ale jednak moim zdaniem to tak nie brzmi. Poza tym to narzekanie na podłokietniki, czy ciasnotę z bagażem to ten sam schemat myślowy i co - tutaj też narzeka ironicznie, czy dla żartu? Wydaje mi się, że on tak po prostu rozumuje.

  •  

   pokaż komentarz

   @Brut_all: No jasne, że ironicznie. A co, wg Ciebie on na serio mówił, że za wielkość i opakowanie posiłków w samolotach odpowiedzialni są psycholodzy? ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @marafc:
   Hmm... Tak, tak myślę. Oczywiście mogę się grubo mylić, wódki z nim nie piłem.

  •  

   pokaż komentarz

   @Brut_all: powinien używać tagów <ironia>? Widzisz, nawet jak się mówi prostym językiem, każdy chce rozumieć po swojemu :D

  •  

   pokaż komentarz

   @noway:
   Jasne, tylko że to samo można przecież powiedzieć o Tobie. Jeśli mówi się w taki sposób, że duża część osób zrozumie tak, a inna duża część osób inaczej, to oznacza to, że albo jest się poetą, albo nie umie się wyrażać.

  •  

   pokaż komentarz

   @Brut_all: Ewentualnie, Twoja niechęć do tego człowieka spowodowała, że od razu zaakceptowałeś negatywne znaczenie jego słów.

  •  

   pokaż komentarz

   @noway:
   Albo Twoja sympatia spowodowała, że zaakceptowałeś takie znaczenie, jakie pasowało Tobie. Sorry, ale sytuacja jest dokładnie symetryczna, niezależnie od tego, jak bardzo chciałbyś wierzyć, że to Ty masz rację.

   edit:
   Choć symetryczna też tak do końca nie jest, bo zawsze bezpieczniej i pewniej jest założyć, że gdzieś nie było ironii, niż że była.

  •  

   pokaż komentarz

   @Brut_all: To chyba była ironia, ale co ja tam wiem.

  •  

   pokaż komentarz

   @Brut_all: Nie do końca symetryczna. Ja założyłem, że WC jest osobą inteligentną, więc automatycznie słysząc głupotę rzutowałem ją na ironię. Zresztą, ton wypowiedzi i konwencja programu świadczy za ironią.
   Nie można rozpatrywać tej wypowiedzi poza kontekstem w jakim została sformułowana. Gdyby WC zwołał konferencję prasową i oświadczył coś podobnego dziennikarzom, można by przyjąć Twoją wersję z symetrią za trafioną.
   Ja zatem wziąłem pod uwagę o wiele więcej czynników przy ocenie niż Ty.

  •  

   pokaż komentarz

   @Brut_all: Nie narzeka, tylko daje pomysł jak sobie radzić z marketingowymi sztuczkami na pokładzie samolotu. To, że się ludzi upycha jak sardynki wcale nie znaczy, że nie można legalnie zmniejszyć sobie trudy podróżowania. Można, i to w bardzo kreatywny sposób. Zamiast NARZEKAĆ na kogoś, kto robi ciekawy program, a w nim zawiera ciekawą ideę - wyciągnij z tego filmu to co dla Ciebie może być wartościowe.

  •  

   pokaż komentarz

   @Brut_all: Definitywnie jesteś anty.. zamiast wyciągnąć sobie wartościowe rzeczy z programu to wolisz narzekać, że ktoś ma inne poglądy niż Ty (nawet do końca nie rozumiejąc tych poglądów). Nie piszę, że jestem jakimś zwolennikiem kolesia, ale jako że sporo podróżuję, to z jego programów wyciągam użyteczne rzeczy, które jednocześnie są często bardzo innowacyjne i przydatne. Inne spojrzenie na Świat jest potrzebne, można się z niego wiele nauczyć. A narzekanie i negowanie takiego innego spojrzenia, to....... to wstaw sobie dowolne słowo ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @Vit77:
   Raz, że nie wiem, jak wywnioskowałeś, że jestem do niego z góry anty, bo oglądam praktycznie każdy jego program, jeśli tylko zobaczę jakiś w TV. Po prostu nie uważam, że jeśli kogś lubię, to powinienem go usprawiedliwiać ze wszystkiego, co robi. Dwa, że podobnie nie wiem, jak wywnioskowałeś, że on ma inne poglądy od moich, bo w bardzo dużym stopniu się one pokrywają, co jest tym bardziej istotne, że bardzo rzadko do telewizji dopuszczą kogoś, kto otwarcie chwali płacenie podatków poza Polską, itp. Trzy, że nie mam żadnego problemu z tym, że ktoś ma inne poglądy od moich. Śmieszne natomiast jest, gdy ktoś ma inne poglądy od swoich własnych - krytykowanie niższych standardów otrzymywanych za niższą cenę naprawdę nie przystoi zadeklarowanemu kapitaliście. I cztery, że nie wiem, czy zauważyłeś, ale to, co określiłeś pięĸnie mianem "kreatywnego" rozwiązywania problemów, to nic innego, jak szukanie obejść w czyichś zasadach oraz oszukiwanie innych ludzi dla własnych korzyści. W tym wypadku bardzo drobne, ale jednak. I w tym miejscu sprawdza się staropolska zasada: oszukać kogoś - brawo, sprytnie to wymyśliłeś, itd., zostać oszukanym - a to chamy i bezczelne złodzieje.

  •  

   pokaż komentarz

   @Brut_all: 1. Luźna dedukcja na podstawie Twoich wpisów, 2. cytuję "(...) ale ten jego światopogląd to jakaś masakra :-/" (jeśli Twój światopogląd to również masakra, to bardzo przepraszam za pomówienie), 3. Jak wspomniał już ktoś powyżej, to było bardzo ironiczne - ja akurat jak czegoś nie łapię, to staram się albo zapytać o co chodzi albo siedzę cicho.. bo można wyjść na mało bystra osobę.. ale może to tylko ja, 4. Zamówienie jedzenia w sposób zaoferowany przez linie lotnicze = oszukiwanie, bo ma się lepiej niż ktoś, kto nie wpadł na to, że tak można? Socjalista? Brawo za poglądy :)

  •  

   pokaż komentarz

   @Vit77:
   2. Wyraźnie wskazałem, o co chodzi - zaraz przed tym fragmentem, który zacytowałeś. Ogólnie ma dużą część poglądów wspólną z moimi, w dodatku są to poglądy dość niepopularne w TV. 3. Ależ bynajmniej nie siedzisz cicho, bo właśnie się odzywasz pouczającym tonem i z założeniem, że to była ironia, co nie zostało przecież w żaden sposób zweryfikowane i raczej już nie zostanie. Tak więc zrobiłeś mniej więcej to samo, co ja, z tą różnicą, że wg Ciebie Ty po prostu wiesz lepiej i kropka. 4. Zauważ, że bardzo wiele oszustw również jest w sposób bezpośredni w zgodzie z istniejącym prawem lub gdzieś na granicy - właśnie dlatego są oszustwami, a nie np. wprost kradzieżą. Czy to wystarczający powðd, aby powiedzieć, że są ok? Linie lotnicze stworzyły te zasady z określonym założeniem, które jest zrozumiałe dla chyba każdego średnio inteligentnego człowieka. Jednak zawsze się znajdzie ktoś, kto postanowi wykorzystać istniejące zasady po swojemu, dla własnej korzyści. Tego typu sytuacje kończą się tak, że np. linie lotnicze zaczną wymagać od ludzi jakiegoś dowodu na to, że wyznaje się daną wiarę, a ludzie będą pytać, na czym to ten świat stoi, że nawet w tak trywialnych sytuacjach trzeba coś udowadniać, jakby nie można było zwyczajnie, po ludzku zapytać o wyznanie. Jak widać - nie można.

  •  

   pokaż komentarz

   @Brut_all: 3. Powtarza, że siedzę cicho jak nie jestem czegoś pewien.. jak rozumiem o co biega (albo choć wiem, że jest to zawoalowana forma wypowiedzi), w tym wypadku kłóciłoby się to z jego światopoglądem - więc śmiem potwierdzić, że to ironia; oczywiście nie musimy się w tej kwestii zgadzać, 4. Tu to trochę przesadziłeś, jedzenie w samolotach jest lipne dla każdej osoby, która choć trochę interesuje się smacznym jedzeniem - jeśli ktoś zamawia sobie hinduskie jedzenie (bo ma akurat na to ochotę), a dodatkowo może upiec dwie pieczenie na jednym ogniu - to dlaczego tego nie robić? Nie martw sie, wszyscy tego robić nie będą, bo 95% ludzi zjedzą to co im się poda, a pozostałe 5% to mała grupka co bystrzejszych ludzi.. A do czasów, w których sprawdzają Twoją religię albo prawdomówność czy masz uczulenie na mięso kurczaka najprawdopodobniej nie dożyjesz (choć Twoje dzieci lub wnuki być może tak).

  • więcej komentarzy(14)

 •  

  pokaż komentarz

  ostatnio będąc w polskim hotelu na dolnym śląsku dostałem pokój, który wyglądem przypominał pokój w akademiku. Gdy zwróciłem uwagę na recepcji powiedziano mi, że lepsze pokoje są dla niemców a te na górze dla swoich.

  W swoje gniazdo normalnie srają!

 •  

  pokaż komentarz

  hehe dobre,

  tylko to jednak wstyd brać koszerne jedzenie

 •  

  pokaż komentarz

  "Jak latam z Luftwaffe..." dobry jest gość jak tylko przestaje ględzić o polityce.

  •  

   pokaż komentarz

   @ZiobroV: albo jak nie przedstawia swojej wizji katolicyzmu... Ja go nie trawię jako człowieka, dla mnie to buc. Ale wielokrotnie ma rację, zwłaszcza jak gada o przestrzeni osobistej. Szkoda tylko, że jak się ogarnie całokształt Cejrowskiego to wychodzi z niego hipokryta. I dobrze manipuluje rozmówcami, tego mu nie można odmówić.

  •  

   pokaż komentarz

   @GreyFox: Mi Cejrowski bardzo przypomina Korwinna, który kiedyś powiedział, że do ludzi trzeba mówić prostym językiem, bo ludzie są idiotami i inaczej nie rozumieją. Tak samo autorytet wykopu z tego tutaj materiału często nawiązując do Pisma Świętego mówi, że trzeba mówić prosto "tak tak, nie nie". Obydwaj panowie poruszają się na podobnym poziomie hipokryzji i samouwielbienia :)

  •  

   pokaż komentarz

   @ZiobroV: ja tam go właśnie za poglądy lubię

  •  

   pokaż komentarz

   @trowl: Cóż, często widzę, że wielbiciele Korwina i Cejrowskiego lubią, więc chyba masz rację. Ten tekst o prostocie języka to WC gęsto w wywiadach powtarza, no i tutaj właśnie ta jego bucowatość wychodzi, bo w sumie obraża ludzi, którzy go darzą sympatią - taki detal ;]

  •  

   pokaż komentarz

   @GreyFox: Sądzę, że zarówno WC i JKM mówią prpstym językiem, bo nie mówią wówczas do swoich zwolenników, czy chociażby sympatyków, bo ci są zazwyczaj inteligentni. Mówią do miernot.

  •  

   pokaż komentarz

   @noway: Jak rozumiem Twoją sympatię zdobyli przekazem telepatycznym?

  •  

   pokaż komentarz

   @GreyFox: Nie, ja mam poglądy liberalne od czasu, gdy skończyłem szkołę średnią. Ewoluowały podczas czytania książek, głównie filozoficznych. Moją sympatię maja dlatego, ze bardzo często mówią o mechanizmach kierujących życiem ludzi, które to mechanizmy obecne społeczeństwo stara się tłumić w sobie.

  •  

   pokaż komentarz

   @noway: no dobrze, abstrahując od Twoich sympatii - uważasz, że obaj panowie mówią prosto tylko do prostaczków (czyli wg Twojego wcześniejszego zdania - np. do mnie - ja ich niespecjalnie podziwiam, więc pewnie jestem owa miernotą)? Otóż nie, oni nigdy nie mówią językiem skomplikowanym i dlatego mają tylu zwolenników. Kobiety są głupie, gejów najlepiej do gazu, wprowadzić monarchie i zbudować więcej stadionów, a najlepszym serialem dla Cejrowskiego jest M jak miłość...Może i Korwin w niektórych sprawach gospodarczych prezentuje jakiś tam liberalizm, ale moim zdaniem obaj to zakute konserwy.

  •  

   pokaż komentarz

   @GreyFox: Tylko dlaczego mieliby mówić językiem nadmiernie skomplikowanym? Wiesz, nie można popadać w skrajność. Oni często popadają, choć zauważ, że to raczej interpretacja ich słów bywa prosta, jeśli nie prostacka.
   Np. niedawna sprawa z JKM, którego zjechano za to, że wyraził pewien pogląd na temat pokazywania zawodów osób niepełnosprawnych. Pogląd ten nie dotyczył ludzi niepełnosprawnych, tylko był argumentem wyjaśniającym brak transmisji tych zawodów w TV. To samo wyjaśnienie pasuje do zarzutu, że nie pokazuje się w Polsce meczy drużyn trzecioligowych w piłkę nożną, czy mini-olimpiad uczniowskich. Ludzi interesuje najwyższy poziom zawodów. Chcą oglądać Usaina Bolta łamiącego kolejne rekordy, a nie walkę jednorękiego pływaka o życiówkę.
   Znalazło się jednak wielu, nie zawaham się użyć tego słowa - idiotów, którzy zrozumieli to co chcieli zrozumieć.

   Podobnie jest z Hitlerem i podatkami. normalnie myślący człowiek przyjmie do wiadomości, że mimo okupacji, podatki były niższe niż obecnie. Koniec faktu. Jednak ci sami idioci znów dopowiedzą sobie sami, co JKM myśli, każdy na miarę swojej niechęci do niego.

   Ja Cejrowskiego i JKM szanuję za to, że się mogę z nimi nie zgodzić. Nie są to brednie, tylko jakiś punkt widzenia, z którym ożna dyskutować. Z większością poglądów lewicowych nie da się. Pomijam ekologów i lemingi, bo z tymi to można pogadać o pogodzie, ciężkich tematów lepiej nie zaczynać.

  •  

   pokaż komentarz

   @noway: Odpowiadam tylko skomplikowaniem na prostotę, ponieważ napisałeś, że prosty język jest przeznaczony dla prostaków... Jak więc przemawia do swoich zwolenników JKM?

   Jasne, że panowie czasem mówią o czymś, z czym i ja mogę się zgodzić, jednakże w całokształcie, zwyczajnie odpadam - zbyt przeginają. Wizja państwa JKM? No jakżeż można interpretować jego brednie o monarchii? No tylko tak:

   Prowadziliśmy wieloletnie badania, które ostatecznie pozwoliły ustalić przyczynę kiepskich wyników wyborczych Unii Polityki Realnej. Powód był prozaiczny – czynne prawo wyborcze przysługuje dopiero od 18 roku życia.

   Mnie też zachwycał kiedyś JKM, tylko miałam wtedy 16 lat i chodziłam na bojówki anarchistyczne, jak się człowiek nażyje, to konkluduje, że nie można brać poważnie tego faceta, bo jest zbyt nieprzewidywalny. Polska to taki kraj, gdzie ciężko coś naprawiać nie będąc tanim populistą.

   Cejrowski. Gość wydaje się być zdroworozsądkowym, twardo stąpającym po ziemi facetem. Katolikiem i prawym Polakiem, który na lewo tylko pluje. Ale chociażby jego konfrontacja z Hołownią (którego notabene też się boję) pokazała, że facet jest hipokrytą. Kolejny przykład - dzisiaj obejrzałam najnowszy odcinek jego programu (oglądam, bo jest zabawny chociaż i tak często robię facepalma), w którym o modzie kobiecej się wypowiadał mniej więcej tak: kobieta nie może ubierać się dla swojej przyjemności, tylko dla przyjemności swojego męża (w domyśle - tak żeby go kręcić) po czym pieprznął tekstem, że stringi są be bo na plaży wszyscy faceci by się ślinili... Ten facet ma nasrane w głowie, choć nie powiedziałabym, że jest głupi. Wręcz przeciwnie, jest bardzo inteligentny a przez to cholernie niebezpieczny, bo łatwo się z nim bezkrytycznie zgodzić, z jego oszołomstwem zwłaszcza. No i nie da się ukryć, że jest bucem.

  •  

   pokaż komentarz

   w sumie obraża ludzi, którzy go darzą sympatią

   @GreyFox: W sumie nie czuję się obrażana przez Cejrowskiego...

  •  

   pokaż komentarz

   @mohairberetka: moje kondolencje:

   który kiedyś powiedział, że do ludzi trzeba mówić prostym językiem, bo ludzie są idiotami i inaczej nie rozumieją

  •  

   pokaż komentarz

   @mohairberetka: Nie pamiętam... ale on tak często sadzi. Nie dam głowy że użył słowa "idioci" ale wydźwięk był mniej więcej taki.

  •  

   pokaż komentarz

   @mohairberetka: cóż, ja nie lubię być traktowana protekcjonalnie jak pięcioletnie dziecko, ale rozumiem, że komuś to nie przeszkadza.

  •  

   pokaż komentarz

   @GreyFox: Daleko mi do pięcioletniego dziecka, dlatego nie czuję się traktowana przez Wojciecha Cejrowskiego protekcjonalnie.

  •  

   pokaż komentarz

   @mohairberetka: to nie ma nic wspólnego z Twoim wiekiem.
   Ja uważam go za buca i chama, Ty go lubisz, kwestia preferencji osobistych.

  •  

   pokaż komentarz

   Nie pamiętam... ale on tak często sadzi

   @GreyFox: Żałuję, że nie zapisałem sobie linka do tego filmiku ale dobrze pamiętam tą wypowiedź.

  • więcej komentarzy(9)