•  

  pokaż komentarz

  Ta, ale jak już pęknie to po tobie, jakoś jeszcze nie ufam karbonowi, tym bardziej że Santa Cruz to ramy z najwyższej półki a mnie nie będzie na taką stać nigdy. Na filmie jest na pewno jedna z najbardziej wytrzymałych karbonowych ram dla rowerów górskich. Furore robią ramy karbonowe z Chin, sporo amatorów je kupuje i sobie chwalą, ale zwykle są to tacy ludzie których styl jazdy i tak nie pozwoliłby na uszkodzenie ramy, nawet gdyby była z tektury.

  •  

   pokaż komentarz

   @yerkoo: Szczerze mowiac Nomad to raczej rower enduro/xc więc jestem naprawde ciekawy jak wypadłoby porównanie jakiegoś modelu DH np v10. Swoja drogą właściwości carbonu bardzo mnie zaskoczyły. Ewidentnie przyszłość profesjonalnego kolarstwa. A ceny zaczynają być zblizone bo v10 carbon kosztuje 3,300 $ a np specialized demo w pelni aluminionwy 11 tys zł...

  •  

   pokaż komentarz

   Ta, ale jak już pęknie to po tobie, jakoś jeszcze nie ufam karbonowi,

   @yerkoo:
   A miałeś carbon?
   Ja mam 2 ramy w carbonie mega lekkie i jest ok. W pewnym sensie są nawet lepsze, bo lekkie ramy ALU mają tak małe grubości, że łatwo je uszkodzić gdzie się przewozi rowery jeden koło drugiego.
   Mam też kiery i sztyce w carbonie i jeszcze nic nie zawiodło. Tzn. jedna z wcześniejszych sztyc (250 g na 40 cm) chowała mi się pod ciezarem czasem,, więc nawet specjalnie ją porysowałem, by lepiej trzymała a przy okazji była testem, czy mocno porysowany carbon da radę - dał.

  •  
   P.......3

   0

   pokaż komentarz

   @yerkoo: Mam rower na ramię Wilier triestina mortirolo, i poprzedni rozmiar mniejszy też na tej samej ramię. Zaliczyłem na niem wiele kraks w peletonie, i kilka dziur. Rok temu była taka gleba na maratonie 500km/24h w Gliwicach, że koło i kierownica się połamały, a rama na prześwietleniu z widelcem pokazała zero pęknięć. Jak ktoś był to może pamięta, bodajże okolice 230km były, i biały wilier się rozwalił bo nie wypatrzył dziury w asfalcie ;)

 •  

  pokaż komentarz

  tak jak już kiedyś pisałem o samsungu s3 i w tym przypadku testowany jest każdy egzemplarz indywidualnie :) tj. każda rama rowerowa

 •  

  pokaż komentarz

  Zawsze mi się marzyła rama od specialized ale jak zawsze cena, cena odstrasza.