•  

  pokaż komentarz

  – Będzie można sobie samemu produkować prąd elektryczny z paliwa lub biopaliwa, ewentualnie z gazu ziemnego.
  Skoro z gazu ziemnego, który to jest węglowodorem lub z biopaliwa, które pochodzi z biomasy, która jest głównie związkiem węgla, zajebiście, że ktoś napisał, że jedynym produktem odpadowym jest woda. Dwutlenek węgla również, a jeśli nie on to inne związki węgla, często bardziej uciążliwe niż sam CO2 (odpady mikrobiologiczne itp).
  Czy ktoś w końcu się ogarnie z tym, że NIE ISTNIEJE bezodpadowa produkcja energii elektrycznej? Czy tak ciężko wziąć do ręki Atkinsa i poczytać podstawy termodynamiki? Ciężko, za ciężko.
  Informacja nieprawdziwa - kłamstwo w istocie.

 •  

  pokaż komentarz

  Jak ekolodzy przestaną oddychać to mniej CO2 będą emitować. A to "cudowne" urządzenie emituje pare wodną, która to jest jeszcze gorszym tzw. gazem cieplarnianym niz CO2
  I co teraz ekooszołomy?

  •  

   pokaż komentarz

   @solo_ta: dla mnie bardziej istotny jest tutaj sukces polskiego naukowca. Niezależnie od tego który gaz jest gorszy i czy w ogóle ma jakikolwiek wpływ na zmiany naszego klimatu, wiadomo, że Europa ma bzika na punkcie ekologii i tzw. pakietu energetyczno-klimatycznego. Dlatego myślę, że wynalazek ma spore szanse odnieść komercyjny sukces :)