...
 •  

  pokaż komentarz

  Nie powiem, że nie miałem pojęcia, że coś takiego się może dziać w rosyjskich więzieniach... Ale ten film obrazuje, jak daleko zaszło tam łamanie praw człowieka, a do tego Ci d$%##e czują się bezkarni.

  Czuję moralny obowiązek wykopania.

 •  

  pokaż komentarz

  'Z jednej strony nie żal mi tych więźniów, bo sobie na to zasłużyli, to przecież mordercy, gwałciciele... '
  Niesłusznie. Zasłużyli na odsiadkę, a nie bicie, tortury i publiczne upokorzenia.

  •  

   pokaż komentarz

   "Niesłusznie. Zasłużyli na odsiadkę, a nie bicie, tortury i publiczne upokorzenia. "

   Dzisiaj to może odsiadkę, ale kilkaset lat temu, by ich po prostu powieszono. Uważam, że takie filmy powinny być pokazywane jako prewencja. Kto się boi odsiadki? Niektóre więzienia mają wszystko czego człowiek chce: biblioteka, TV, czasem nawet PS3. Do tego boisko. Jedzenie dają ciepłe. A tak nie powinna wyglądać kara! Kara to kara a nie zmiana miejsca zamieszkania. Przemyśl.

  •  

   pokaż komentarz

   @mrozer77
   Ale człowiek to człowiek i powinno się przestrzegać jego praw. Nic nie tłumaczy bestialstwa i znęcania się nad bezbronnym. Mam ukrytą nadzieję, że nie przeszedłbyś jednak obojętnie obok czegoś takiego.

  •  

   pokaż komentarz

   @webexpert
   Nie przeszedłbym obojętnie. I tak samo jak nic nie tłumaczy bestialstwa i znęcania się nad więźniami, tak nic nie tłumaczy ich popełnionych zbrodni! Wg mnie zasłużyli sobie na taki los, swoim wcześniejszym zachowaniem.

  •  

   pokaż komentarz

   Mysle, ze Twoje wspolczucie dla takich typow skonczy sie, gdy zabija/zgwalca/okalecza kogos bliskiego Tobie.

  •  

   pokaż komentarz

   No dobra, moze i zasluzyli. Ale widzicie jak oni wygladaja? Male chucherka lezace nago we krwi. No bez zbytniego przesadyzmu, panowie. Niech skopia takiego wielkiego napakowanego drecha cwaniaka, a nie osobe ktora ma ledwo sily zeby ustac na nogach.

   Najlepiej niech porobia dla takich ludzi wiezienia jak Sona w PB i niech sobie tam sami radza.

  •  

   pokaż komentarz

   małe chucherka ?
   ja tam widze wytatułowanych normalnych kolesi.

   @rasta
   'Zasłużyli na odsiadkę, a nie bicie, tortury i publiczne upokorzenia.'

   a gwałt, morderstwo, pobicia i inne to rzeczy przyjemne ?
   gdyby coś z tego Cię spotkało to chciałbyś jak najgorzej dla sprawcy i nie pisał takich głupot, że na to nie zasłużyli..
   On skrzywdził innego człowieka, a może i zabił, więc czemu jego nie powinno spotkać to samo ?
   Ich powinno się wieszać, a nie zapewniać dobrobyt z telewizorami itd za pieniadze zwykłych obywateli

  •  

   pokaż komentarz

   @webexpert
   Zgadzam się z tobą, jednak
   "Ale człowiek to człowiek"
   Tu się zaczyna pewien problem. Trzeba sobie zasłużyć na to, by określać siebie mianem człowieka. Wydaje mi się, że tam prawdopodobnie siedzą ludzie, którzy zachowują się jak (o ile nie gorzej) zwierzęta. Według mnie "człowiek" powinien być traktowany tak, jak sobie na to zasłużył. Skoro ktoś zachowuje się jak bestia, dajmy mu tego czego chce i go traktujmy jak bestię.

   Wiem że to nieco kontrowersyjny sposób patrzenia na zbrodnię i karę, ale powinno się pokazywać ludziom wyłącznie minusy ich złych czynów.

  •  

   pokaż komentarz

   takie bicie to przesada, ale tak jak już wspomniał mrozer to dzisiejsze więzienia bardziej przypominają hotele niż miejsca kary:/

  •  

   pokaż komentarz

   @FlooX
   Odbiegasz, a zapewne błędnie zinterpretowałeś, sedno sprawy - nie dotykamy źródła - 'na co zasłużyli tym co zrobili', a raczej 'na co zostali skazani'. Chodzi o jawne, i na dodatek brutalne, łamanie prawa przez rosyjskie więzienia. Zagalopowałeś się.
   Zresztą 'oko za oko' to prawo dżungli, a w takowej nie jesteśmy.

  •  

   pokaż komentarz

   @rasta
   przecież za nic do tego więzienia nie trafili ?
   Zakładając, że to zakład dla największych przestępców to siedzą tam sami mordercy, pedofile i gwałciciele. Więc jakim prawem powinni siedzieć na kanapie oglądając TV, jedząc ciepłe, smaczne posiłk, po prostu żyć miło i przyjemnie.
   To co jest przedstawione na filmiku jest odpowiednie dla takich ludzi :)

  •  

   pokaż komentarz

   Nigdzie nie wspomniałem o wygodnej kanapie i TV. Słuchaj - wytłumaczę Ci to na zasadzie - wpada do Ciebie policja, i rekwiruje Ci komputer i dyski. Jako, że miałeś tony filmów i mp3 na nich dostajesz wyrok - 5000 zł grzywny i np 30 godzin prac społecznych. Prace społeczne polegają na asystowaniu szefowi kuchni, który nie dość, że wydając każde polecenie pluje Ci w twarz, notorycznie uderza wałkiem do ciasta to jeszcze robisz mu loda codziennie po godzinach. Uczciwe? A artysta, którego pliki kradłeś powie - 'zasłużył na to!'.
   Racja, pliki na dysku, NIE równają się morderstwu, ale taki skazaniec powinien siedzieć w celi (i daj spokój - nie mówię 'wygodna') i być traktowany jednak, mimo wszystko (tak, mimo wszystko - spójrz na zbrodnie typu afekt, choroba, depresja, skrzywienie) zgodnie z zapewnianymi mu przy porodzie prawami (których część wraz ze zbrodnią traci, ale każdy ma prawa niezbywalne). Czy prawo mówi - morderca powinien być torturowany, poniżany i żyć w wiecznym strachu? Nie. Morderca powinien dostać dożywocie (jeśli trzeba - maksymalnie zaostrzony rygor, który nigdy, ale to nigdy, nie wiąże się z torturami, a jedynie ciągłym ograniczaniem wolności, i tylko jej, do minimum), lub jeśli prawo mówi inaczej - wyrok śmierci.

  •  

   pokaż komentarz

   Webexpert
   czy jak Ci tam co TY człowieku chrzanisz?? To nie jest film z domu dziecka gdzie niewinni ludzie są torturowani. Jakie nic nie tłumaczy bestialstwa i znęcania się nad bezbronnym?!?! A jaką masz pewność, że oni zabijając, bijąc torturując swoje ofiary (wykluczam tych którzy trafili przez przypadek lub za niepłacenie alimentów) gwałcąc je dawali im jakąś broń jakieś szanse?? Na tym filmie są też mordercy myślisz, że oni pytali o co kolwiek swoje ofiary?? "słuchaj stary jestem mordercą i muszę Cię zabić masz nóż by było po równo" albo "muszę Cię brutalnie zgwałcić, a potem wsadzę Ci pordzewiały pręt w pochwę masz tu paralizator by móc się obronić" Myślisz, że tak było?? W jakim ty naiwnym świecie żyjesz. Ci gwałciciele, mordercy, pedofile nie mieli litości dla swoich ofiar!! Gdyby mieli litość nie doszło by do przestępstwa nie zostali by skazani. To są bezwzględni ludzie, a to że nie mają żadnej broni sprawia TYLKO tyle, że są mniej niebezpieczni, ale jestem pewien że nie szczypali by się z Tobą na wolności gdyby spotkał Cię taki jeden z drugim na swojej drodze. Przemyśl to i nie pisz głupstw!

  •  

   pokaż komentarz

   Oooo, uwielbiam ten ton dyskusji:D Kolejny pieniacz.

   Skąd wiesz, że są to mordercy, a nie na ten przykład więźniowie polityczni? Uważasz, że w Rasiji to nieprawdopodobne? To po pierwsze. Po drugie - oko za oko, ząb za ząb... Taka postawa rodzi pewne dylematy, bo jeśli jeden zabił kogoś, to my mu zróbmy to samo, a potem nam zrobią, a potem zrobią tamtym... W końcu wszyscy sie wymordujemy i będzie fajnie. Trochę podpuszczam, ale ciekaw jestem, jak wybrniesz. Po trzecie - zastanówmy się, czy więzienia to obozy śmierci czy przyczółki resocalizacji? O tym dyskusja poniżej... Po piąte - podobało mi się, jak postawiłeś akcenty na "mordercy" i "naiwnym", jakby te słowa nie były wystarczająco nacechowane;) Po szóste - tu nawet nie o litość chodzi... Tylko właśnie o to, żeby pomyśleć, sięgnąć do własnego poczucia morlaności zanim się coś napisze i skomentuje w podobnym temacie. Po siódme - to już to trochę mam przemyślane. A Ty?:)

 •  

  pokaż komentarz

  Szczerze ?

  Tak powinno wyglądać więzienie.

 •  

  pokaż komentarz

  Jesli ktos uważa ze wiezień polityczny, albo dezerter, zasłużył sobie na taki los to jest skończonym idiotą.

 •  

  pokaż komentarz

  To Rosjanie. Inna mentalność. Bezwzględność i zimnokrwistość przestępców przeciwstawiają bezwzględności i zimnokrwistości strażników więziennych. Gdy są bezwzględnymi tyranami szansa na to, że więźniowie się zbuntują, czy w inny sposób ponownie złamią prawo w miejscu odsiadki spada do zera.

1 2 3 4 5 6 7 ... 10 11 następna