•  

  pokaż komentarz

  Wow, super.
  Zakop i to duży, a pan Performancer niech zrobi prawo jazdy i zaparkuje w centrum dużego miasta w godzinach szczytu i niech przekroczy ustawowe 1,5 m o ciut ciut to mu ten samochód zjem.

  •  

   pokaż komentarz

   To może rower? Pieszy też człowiek

  •  

   pokaż komentarz

   A pan super kierowca z dużego miasta niech wsiądzie na wózek inwalidzki i spróbuje przejechać chodnikiem na którym zostało pół metra miejsca dla pieszych. Powodzenia durniu.

  •  

   pokaż komentarz

   od razu widać - arytsta !
   moim skoromnym zdaniem pozazdrościł niektórym posiadania samochodu po prostu .

  •  
   s......t

   +266

   pokaż komentarz

   Autor filmu powołuje się na prawo o ruchu drogowym.

   Ciekawe czy znał art. 288 K.k. malując te linie...

  •  

   pokaż komentarz

   Popieram akcję, może sam się przyłączę - tyle że u mnie kilka samochodów by w ogóle nie ucierpiało, bo całkowicie tarasują chodnik i możliwe, że zmieściłyby się w obrębie 1,5m. Ja jakoś nigdy nie parkuję w taki sposób i nie rozumiem oburzenia. Inna sprawa, że do centrum jeżdżę metrem, bo tak jest szybciej i wygodniej.

  •  

   pokaż komentarz

   uderz w stół... skoro tak Was to boli, że ktoś dał innym nauczkę, w nie ukrywajmy, łagodny sposób, bo równie dobrze mógł iść np. z gwoździem, to znaczy, że nie jest wam obce parkowanie w podobny sposób.

   @jono - 1,50m to 1,50m. Równie dobrze mogłeś napisać ze policja powinna odpuszczać tym co po mieście jadą 60km/h w godzinach 5:00-23:00. Przepis jest przepis. Jak ich na kursie prawa jazdy nie nauczyli przepisowo parkować to życie ich nauczy.

  •  
   m.....o

   +52

   pokaż komentarz

   a Pan Super Kierowca Z Dużego Miasta niech przejedzie z wózkiem dziecięcym po takim chodniku, gdzie chamy zastawią chodnik, bo spacerek 200 metrów to zbyt wiele dla ich honoru. Muszą po prostu swoją dupę podwieźć pod samo biuro/dom/sklep...
   Ja po prostu skaczę po maskach takim gnojom, co mają w dupie innych

  •  
   s......t

   +91

   pokaż komentarz

   Kus: ale od tego żeby karać jest Policja, Straż Miejska, a nie jakaś grupa ludzi.

   Masz rację, przepis to przepis. Zniszczenie mienia - 3 miesiące więzienia... Więc powinno się ich osądzić i pewnie dostali by wyrok w zawiasach.

  •  

   pokaż komentarz

   Jak najbardziej popieram. Polecałbym jeszcze urywanie lusterek, niech się pseudo-kierowcy nauczą, że ulica jest ich, a chodnik pieszych.

  •  

   pokaż komentarz

   @seaquets - ja nie wierze w policje czy straż miejską... mieszkam na jednej ulicy z mechanikiem samochodowym, który ma warsztat dwa domu obok mnie. naprawia tam samochody ciężarowe, same wielkie krowy. i ile razy ktoś do niego nie przyjedzie to zawsze mi bramę zastawią i jak chce wjechać czy wyjechać z podwórka muszę robić wycieczkę i szukać właściciela... Pewnego razu nie wytrzymałem i zadzwoniłem do straży miejskiej, rozmowa wyglądała mniej więcej tak:
   - "ja zgłaszam co i jak"
   - "dyspozytor" dobrze, wyślemy patrol ale nie mamy w tej chwili wolnych radiowozów więc gdyby odjechali to proszę zadzwonić"
   Ledwo odłożyłem telefon i podszedłem do okna zobaczyć co i jak a juz biegł mechanik i przeparkował auto pod inną bramę... Czyżby zbieg okoliczności? Wątpi...

  •  

   pokaż komentarz

   Prawo jazdy mam od 11. lat, na codzień jeżdżę po dużym mieście i jakoś potrafię parkować, mając jednocześnie szacunek dla innych użytkowników (róznież dla pieszych). Nie stanie mi się również tragedia, gdy zaparkuję 200-300m dalej. Po to mam nogi, żeby dojść, zamiast za wszelką cenę stawać w samym wjeździe do domu. Skoro Ty wychodzisz z założenia, że jest to niemożliwe, to pewnie sam należysz do tych, którzy parkując zajmują przynajmniej dwa miejsca postojowe zapominając o tym, że koła pojazdu powinny być między liniami wytyczającymi, a nie na odwrót.

  •  

   pokaż komentarz

   Ciekawe czy zrobił by to w biały dzień, niech by tylko zbliżył się do mojej Yariski. Ciekawe czy zareagował by na 4 drechów obrabiajacych gimnazjaliste. Jak zawsze trzeba się czepiać uczciwych ludzi, ja nie jeżdże autem i nie parkuje, lub nie stać mnie na garaż to sobie pomaluje auta innych. A może z drugiej strony gdyby obrzucić drzwi wszystkich co srają swoimi psami na chodnikach i tego nie sprzątają było by czyściej....

  •  

   pokaż komentarz

   Od razu pomyślałem że może ta farba jest łatwo zmywalna, wtedy cała akcja by miała jakiś sens...

  •  

   pokaż komentarz

   Jak farba schodzi (nawet trudno), to bardzo fajna akcja i oby częściej). Piszę to jako kierowca, pieszy i biker :)
   Inna sprawa, że PL nie były projektowane na te ilość aut, trzeba by pobudować parkingi poziomowe, a nie osiedle przy osiedlu.

  •  

   pokaż komentarz

   @peyotl1
   Tylko po co "durniu" ?
   Dla zaakcentowania wypowiedzi.

  •  

   pokaż komentarz

   @marcin_m - co do srania, to podobnie robię. Ile razy pies sąsiada mi nasra na podjazd, ja mu to wkładam do skrzynki na listy. Ostatnio coraz rzadziej wypuszcza psa luzem za swoją posesję, więc chyba to do niego trafia :)

   Co do malowania, to jestem za, ale łatwo zmywalną farbą. Sam też miewam problemy z przejściem po chodniku (z resztą jazda rowerem po ścieżce rowerowej to jeszcze większa sztuka...). Ważne, żeby nic nie uszkodzić, a jedynie pobrudzić trochę samochody - prawo to prawo. W sumie takie pomalowanie olejną raczej nie skończyłoby się zrozumieniem, a raczej szukaniem sprawcy i ogólnym oburzeniem.

  •  

   pokaż komentarz

   Po ilości minusów widzę, że panowie (tudzież panie) nie byli w centrum dużego miasta. Zazdroszczę wam, bo w takim razie nie macie zmartwień takich jak znalezienie miejsca parkingowego w strefie gdzie nie ma parkingów, bądź nie były one tam przewidziane. Jestem kierowcą z Łodzi, mam prawo jazdy dopiero od 3 lat, ale to wystarczyło, żeby niejednokrotnie uszczknąć 10-30cm z 1,5m, ponieważ osoba robiąca parking nie przewidziała, że będzie tam parkował samochód dłuższy od smarta i jestem zmuszony (przynajmniej w godzinach szczytu) tak zaparkować bo na odcinku 800m cały parking jest tak po ch#!u zrobiony i wszystkie drogi przyległe są jednokierunkowe i wąskie na tyle, że byle dostawczy musi jechać chodnikiem uważając na ludzi wychodzących z bramy. Na filmiku było widać, że niektóre samochody zabierały właśnie kilkanaście do 30cm, i inwalida czy mocno dopakowany schab by się zmieścił, ale z drugiej strony nie zabierały np. pasa z 2-3 pasmowej drogi. Tutaj, jak i w każdej sprawie, potrzeba troszkę kompromisów. Zgadzam, się że jeżeli nie zostanie miejsca na pieszego, wózek i inwalidę to nie powinno się tam parkować. Dlatego jak spotkacie się z taką sytuacją to dzwońcie na straż (nie p$!$%!%cie, że nie przyjeżdżają, jeżeli nawet do nich numeru nie znacie). Ale do ludzi, którzy samochodem nie jeździli. My kierowcy, nie mamy miarka przy kierownicy i jeżeli zaparkujemy 1,36m od ściany i nie tamujemy ruchu, to nie widzę powodu aby robić z tego szum, a co dopiero żeby niszczyć komuś samochód. Sądząc po determinacji autora akcji nie wydaje mi się, żeby w ogóle martwił się czy ta farba się z czegokolwiek zmywa...

  •  

   pokaż komentarz

   O ile dobrze kojarzę to Aleje w Krakowie, chodzę tamtędy bardzo często i muszę powiedzieć że nie raz tam się ledwo jeden człowiek może przecisnąć między autem a ściana! To jest czyste chamstwo tak parkować! Tym bardziej że co jakiś czas są boczne uliczki tam dużo mniej ludzi chodzi i dużo więcej miejsca jest, a na tym chodniku co parkują ludzie chodzą z 2 kierunków (+ przystanki są po drodze) przejść się nie da bo gość chce sobie zaparkować 2m od wejścia do klatki.

   Popieram akcje bo chyba i tak nikt już nie pamięta o tym przepisie, a odpowiednie służby bardzo rzadko coś z tym robią, bo jak by miały się tym zajmować to nic inego by nie robiły. A szczerze powiem że nie raz widziałem ludzi którzy rysowali lakier na autach które blokowały ruch na chodniku, a taką farbę można łatwo zmyć (czy tam emulsje).

  •  

   pokaż komentarz

   @dexter1987: minusa Ci nie dałem ale i tak wydaje mi się że przesadzasz oczywiście. Jeździłem w życiu po wieeelu dużych miastach. U Was w Łodzi problem jest po trochu we wszystkim. W niedorobionej władzy, w słynących z chamstwa na całą Polskę kierowcach i przede wszystkim w mentalności. Uwierz mi jeździłem po tym mieście dużo, ale akurat z parkowaniem nie miałem problemów. Są parkingi, często trzeba kawałek przejść ale po co mamy nogi ? Jak chcesz możesz zapodać przykłady, gdzie takie parkingi macie że się samochód nie mieści ?

  •  

   pokaż komentarz

   Nie rozumiem tego całego oburzenia. Najprawdopodobniej jest to farba, która rozpłynie się pod odrobiną wody. Deszczu nam w Polsce nie brakuje. Prawdę mówiąc rozumiem motywy działania tego kolesia. Chodniki są dla pieszych, parkingi i drogi dla samochodów. Ja wiem, że jest czasem jest problemem znaleźć parking. To oznacza, że należy wybudować więcej wielopoziomowych parkingów w miastach. Nałożyć Przecież traktowanie chodnika jako parkingu zabiera przestrzeń LUDZIOM na rzecz samochodów, które marnują przestrzeń miejską. Zwróćcie uwagę, że taki samochód nie potrzebuje tej przestrzeni przez całe 8h.

   Niektórzy wypowiadają się, że ważne jest by jedna osoba mogła przejść. Otóż, chodnikiem nie chodzą tylko pojedyncze osoby. Jak idzie taka 10 osobowa grupa ludzi, a tu nagle samochód zostawił tyle miejsca by przejść mogła jedna osoba. Doprowadza to do "korków", tylko, że na chodnikach.

   A propos "latania z linijką". Nikt nikomu nie każe latać z linijką. Tylko parkować 1,5m od ściany. Czujniki odległości można znaleźć nawet w klockach lego, więc co to za problem kupić jaiś w sklepie z elektroniką.

  •  

   pokaż komentarz

   @thor - co do tego chamstwa, to nie wiem skąd to wziąłeś, ale to nie jest tematem dyskusji. Mówisz, że jeździłeś, ale wystarczy, że było to więcej niż 2-3 lata temu. Aż ciężko uwierzyć jak w Łodzi szybko zwiększa się natężenie ruchu pomimo spadku ludności w niej mieszkającej. Poza tym w centrum zrobili z chodników parkingi poza niektórymi przypadkami. A parkingi przy piotrkowskiej mają takie ceny, że już lepiej upchnąć się na chodniku za 2pln/h.

   Nie chodzi mi tylko o Łódź, chodzi mi o sytuację, jak ktoś sobie bezprawnie niszczy/narusza czyjeś mienie w imię swojego protestu...

  •  

   pokaż komentarz

   brzask- Ale w Krakowie nie ma metra...

  •  

   pokaż komentarz

   Przez to że jakiś palant musi sobie wszędzie podjechać samochodem pieszy ma cierpieć? Jak się nie ma gdzie zaparkować to się bierze swoją szanowną dupę i się maszeruje.
   Ja gościa popieram. Chociaż jeden samochód tam gdzie pomalował tylko bok to niesłusznie pomalował. Można wjechać 10-20cm więcej niż się powinno. Ale idąc Krakowskimi chodnikami to często napotykam takie miejsca gdzie do ruchu w dwóch kierunkach zostało zaledwie 50cm. Co wtedy zrobić?

  •  

   pokaż komentarz

   Nie możecie zaparkować? Jak widać na filmiku mamy całkiem dobrze rozwinięte MPK i nim możecie dojeżdzać do centrum.

  •  

   pokaż komentarz

   Mam prawo jazdy mieszkam z jednym z największych miast Polski i nie pamiętam kiedy źle zaparkowałem dłużej niż na 2 minuty czyli tyle aby się rozglądać za wolnym miejscem.
   Prawko mam od bardzo dawna i nigdy nie zapłaciłem mandatu za parkowanie mimo że jeździłem zawodowo nawet po 14-16 godzin dziennie i to tylko w mieście a nie poza nim.
   Zatem można legalnie parkować bo moi koledzy też nigdy nie zapłacili mandatu no ale oni jeżdżą dopiero po kilka lat. Znam trochę ludzi z licencją pilota, uprawnieniami na glajty czy też do obsługi maszyn drogowych.Każdy z nich parkuje lub ląduje tam gdzie to jest dozwolone a nie byle gdzie bo czegoś tam mu się wydaje nie można zrobić legalnie.
   Jeśli lotnisko nie przyjmuje to nie można na nim lądować.
   Jeśli pod firmą nie ma miejsca do parkowania to nie można do roboty dojeżdżać autem lub ostanie 100 metrów lub więcej przejść piechotą. Ja tak robię i nie płacę za mandaty więc polecam zrezygnować z parkowania auta pod oknem czy w drzwiach.

 •  

  pokaż komentarz

  a teraz ktoś powinien mu obić mordę i zostawić karteczkę, że niszczenie cudzej własności jest niezgodnie z prawem...

  nie usprawiedliwiam kierowców, bo z parkowaniem często przesadzają, ale takie akcje jakoś nie wzbudzają mojego entuzjazmu

  •  

   pokaż komentarz

   z tym seicento na 1:50 już przesadzili... kwestia 8cm,a musieli j%!nąć farbę... nikt mi nie powie, że wózek inwalidzki ma szerokość 1,50m i by się nie przecisnął przez to seicento =/ w tym momencie taka akcja straciła trochę smak.

  •  

   pokaż komentarz

   ja bym mu ten wałek wsadził w poprzek :>

  •  

   pokaż komentarz

   swoją drogą ciekawy jestem czy 1,5 metra na miarce kończylo się na końcu walka czy na początku. Bo jeśli na krawędzi wałka od strony ściany, to koleś malował linię już dalej niż 1,5 metra od ściany, więc część samochodów była "oznakowana" niesłusznie. Tak czy owak gdybym spotkał tego gościa w nocy na alejach z tą miarką, to bym zadzwonił na policję.

  •  
   R....x

   +32

   pokaż komentarz

   Wszystkie samochody byly pomalowane niesłusznie. Jakiś pieprznięty na mózg student asp nie może decydować jaka kara jest adekwatna dla kogo.
   Ci którzy twierdza ze ten chlopaczek jest dobry bo przecież mógł gwoździem...
   Stalin też mógł zabić.

  •  

   pokaż komentarz

   Oho, czyżby ktoś tutaj przebywał z poszkodowanych, że się tak rzucacie?

  •  

   pokaż komentarz

   co to za różnica? każdy z posiadających tu własne auto, kupione za ciężko zarobione pieniądze nie chciał by żeby jakiś laluś malował mu po aucie. taki samozwańczy strażnik texasu , nocny mściciel, z koziej Wólki , niech się zajmie czymś użytecznym..

   szkoda że to nie usa...tam wiemy co grozi komuś kto naruszy naszą prywatną przestrzeń...

  •  

   pokaż komentarz

   Tak, szkoda że to nie USA - wiemy co tam grozi za złe parkowanie... Ludzie, po co się tak ciskacie? Widać przecież po śladach farby, że to nie olejna tylko jakieś wodno rozpuszczalne gówno, które zniknie po pierwszym deszczu. Tych co naklejają ciężko usuwalne naklejki tym, którzy zajmują miejsca dla niepełnosprawnych też pewnie trzeba oskarżyć o niszczenie mienia. I gołębie srające po samochodach też ;)

 •  

  pokaż komentarz

  Ach ta wykopowa moralność.

  parkują nieprzepisowo->mażą im farbą po samochodach
  ok, kara niewspółmierna do czynu ciężko się nie zgodzić, ale

  maże po samochodach-> obić mu ryj
  czy to już jest ok?

  >grzecznie zgarnąć solidny oklep facjaty od właścicieli.
  >teraz ktoś powinien mu obić mordę
  >powinno się autorom tego pomysłu zdrowo oberwać

  A potem jeszcze powinno się zastrzelić tych, ktorzy obiją mu ryj. Tylko jaka nieadekwatna kara zostałaby dla tych, którzy strzelali?

 •  

  pokaż komentarz

  Jeżeli farba mogła łatwo zejść, to jest to bardzo dobry pomysł. I osobiście nie uważam aby student przesadził

1 2 3 4 5 6 7 ... 30 31 następna