•  

  pokaż komentarz

  @bonn: "Dystrofia mięśniowa Duchenne'a – postać ta jest najczęstsza i dziedziczy się ją z płcią. Chorują na nią osobnicy płci męskiej. Objawami w pierwszych latach życia jest upośledzenie ruchów, trudności w chodzeniu, w szczególności podczas wchodzenia po schodach oraz pionizacji z pozycji siedzącej. Z biegiem czasu pojawiają się zaniki mięśniowe. Wskutek zaniku mięśni powstają przykurcze mięśni, utrudniony chód (chód kaczkowaty), a także podczas wstawania z pozycji leżącej osoba wstaje na czworaka, prostując kończyny dolne, podpierając się kończynami górnymi. W badaniu radiologicznym wykrywa się w kościach długich zwężenie średnicy trzonów i jam szpikowych. Choroba rozwija się w ciągu od pięciu do piętnastu lat, podczas tego czasu następuje rozległy zanik oraz niedowład mięśni, który uniemożliwia chodzenie. Nie ma leku na tę chorobę. Jedyną pomocą, jakiej można udzielić, to utrzymanie osoby w dobrej kondycji poprzez łagodne ćwiczenia usprawniające.
  Postać obręczowa – w tej postaci następuje zanik mięśni. Dotyczy on zaniku mięśni obręczy barkowej i miednicznej (kończyn górnych i dolnych)." http://pl.wikipedia.org/wiki/Dystrofie_mi%C4%99%C5%9Bniowe

 •  

  pokaż komentarz

  @obcypowraca: 1. Miałeś już jakieś problemy z sercem?
  2. Dystrofie są chorobami genetycznymi niedoskonałe są badania delecji w obrębie genu dystrofin mają dokładność rzędu 60-70% ale nie znam się na tym dokładnie nie jestem lekarzem.
  3. Życzę Panu wszystkiego najlepszego i dużo zdrowia. ;-]

  •  

   pokaż komentarz

   @Jariii: Dziękuję bardzo, tak sprawność serca mam na poziomie 70 %, ale mało sie ruszam i mało wysilam więc tyle bez problemu wystarcza. Chodż juz miałem lekką arytmie, ale jedzenia magnezu i potasu bardzo pomogł. Miałem zawsze wysokie tętno 100 uderzeń, ale się okazało ,że mam nadczynność tarczycy i zacząlem to leczyć i juz mam tetna 75-80. Niestety lekarze mi mowili ze to od choroby i nie ma sensu leczyc, cała Polska sluzba zdrowia :D

 •  

  pokaż komentarz

  @Misq: Nie wiem jak to u ciebie wygląda, ale brak polskich liter to też błąd.

 •  

  pokaż komentarz

  @obcypowraca: **pomozesz? ** Chcialbym skorzystac z komorek macierzystych w leczeniu mojej choroby retinis pigmentosa musze przyznac ze bardzo trudno cos znalesc w sieci. Zwlacza, ze leczenie komorkami macierzystymi tej choroby nie jest zbyt popularne. Slyszalem rowniez o oszustwach. Od czego zaczac ? Jakie kliniki polecacsz?

 •  

  pokaż komentarz

  @obcypowraca:
  Skąd się pobiera komórki macierzyste? Z Twojego szpiku?

  Takie pytanie czysto hipotetyczne, ale i drastyczne. Nie chcesz - nie czytaj, nie chciałbym Cie urazić :) . Jak wiesz są różne rodzaje komórek macierzystych. Ponoć embriony ludzkie w którymś tam miesiącu ciąży zawierają najwięcej rzadkich komórek pewnego typu. Czy wyraziłbyś zgodę, żeby za cenę Twojego kompletnego wyleczenia (np. jedyna technologia w ciągu Twojego życia) mama zaszła w ciąże i np. w 3 miesiącu dziecko zostało podane ekstrakcji z łona? Wiem, że ludzie z takimi chorobami mają złote serca, ale od dawna mnie to pytanie "denerwuje" :)