•  

  pokaż komentarz

  Ludzie, ale tu chodzi o dojrzałe podejście do rodzicielstwa. Jeśli się chce je mieć 'za wszelką cenę' to nie ma mowy o dojrzałości. Dziecko, to nie pies.
  Jeśli się chce komuś poświęcić, wychowywać, kochać, roztaczać opiekę, to się myśli o adopcji, a nie zostawieniu swojej żony sam na sam z inseminatorem. Obrzydliwe i chore.

 •  

  pokaż komentarz

  Przerażające. Przecież tacy ludzie myślą o dziecku jak o kolejnym przedmiocie, jak o czymś, co koniecznie muszą mieć, nawet kosztem wierności małżeńskiej. I to jak najtaniej.
  Żal mi tych dzieci, naprawdę.
  Dojrzali ludzie, jeśli sa gotowi na rodzicielstwo, pozostawiają sprawę naturze. Jeśli ta zawodzi, decydują się na adopcję albo, w zależności od przekonań, sztuczne zapłodnienie.
  Ale co można powiedzieć o mężu, który zostawia żonę z obcym facetem i mówi 'do dzieła'?
  Czy naprawdę nadaje się na ojca i jest dojrzałym człowiekiem?

  •  

   pokaż komentarz

   ''(...) pozostawiają sprawę naturze. Jeśli ta zawodzi, decydują się na (...) sztuczne zapłodnienie.''
   to też można nazwać przedmiotowym traktowaniem człowieka, ale nie w takim stopniu - no, bo szczerze, kto chciałby być wyrzucony do kosza ze względu na m.in. rozmiar? albo, jeszcze lepiej, chociaż schodzę z tematu - przeczekać kilka lat w lodówce?

  •  

   pokaż komentarz

   no gdybym miała urodzić się z mukowiscydozą i bez nóg to wolałabym żeby wybrano jajeczko mojej pięknej i mądrej siostry, której nie mam ;) Po co komu na świecie mały potwór, który i tak zaraz umrze ?

   a tak poza tym to wykop effect i nie mogę przeczytać :

  •  

   pokaż komentarz

   ja bym o takim facecie powiedział, że go podziwiam - wszak godzi się na wychowywanie nieswojego dziecka.
   A małżeństwo nie polega tylko i wyłącznie na niespaniu z nikim innym :)

   A czy traktują je jak przedmiot - nie sądze. Jeśli godza się na coś takiego, to znaczy, że bardzo tego oboje chcą - ale i tak w oczach niektórych oni będą źli, a rodzice którzy co prawda zrobili dziecko ze sobą i naturalnie, ale tak przy okazji mają je gdzieś 'wychowując' małego bandyte czy galerianke są OK...

  •  

   pokaż komentarz

   @M4ks
   nie generalizujmy za bardzo. Z resztą, chyba najwazniejsze jest nie to, jak dziecko zostało poczęte, tylko jak zostało wychowane czy pokochane, tak?
   ;)

  •  

   pokaż komentarz

   no dokładnie tak. Sam fakt poczęcia jest, hm..najmniej dla dziecka istotny :)