•  

  pokaż komentarz

  To że tego typu sytuacje maję miejsce jest po prostu jednym wielkim skandalem i kompromitacją całego wymiaru sprawiedliwości, którego częścią jest również instytucja komornika sądowego. Dla mnie tłumaczenie komornika że został wprowadzony w błąd to zwykła kpina. Był od tego jak dupa od srania żeby zweryfikować taką informację jeżeli nie miał pewności, bo nie było w wyroku numeru PESEL dłużnika i adres zamieszkania się nie zgadzał (bo przecież nie mógł). To jest część czynności komorniczych za które gnój wziął grubą kasę. Po prostu nie chce im się ruszyć dupska z kancelarii bo prościej jest poprosić hurtem wszystkie możliwe banki o przekazanie kasy z konta dowolnego człowieka o takim imieniu i nazwisku, niż pojechać do takiego podejrzanego i sprawdzić, czy to jest rzeczywiście jego dług. W każdym takim wypadku jest to rażące zaniedbanie za które komornik powinien ponieść pełną odpowiedzialność materialną albo zostać odwołanym ze stanowiska w trybie dyscyplinarnym . Ale w tym kraju funkcjonariusze gnębiącego nas opresyjno-represyjnego reżimu mogą dosłownie wszystko a nigdy nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za swoje błędy i takie są właśnie skutki.

 •  

  pokaż komentarz

  A to że wszystkie banki tak po prostu, bez upewnienia się że na pewno chodzi o ich klienta, przekazują pieniądze komornikom jest kolejnym powodem żeby nie trzymać pieniędzy w dziadowskich bankach. Lepiej, jeżeli to stosunkowo mała kwota, umieścić je w SKOK bo tam komornicy czy inni legalni bandyci nie mogą jej tknąć, a większą kasę wymienić na franki szwajcarskie albo złoto i zadołować je w pewnym miejscu. Takie czasy i taki kraj.

  •  

   pokaż komentarz

   umieścić je w SKOK bo tam komornicy czy inni legalni bandyci nie mogą jej tknąć

   @rafauen: niestety - tknąć mogą - ale zajmie to minimalnie więcej czasu niż w przypadku banku...

  •  

   pokaż komentarz

   @rafauen: potwierdzam. W tym szmacianym kraju przeciętny kowalski musi znać się na kodeksie karnym, cywilnym, skarbowym i Bóg jeden wiec czym jeszcze. Do tego śledzić na bierząco wszelkie zmiany, które nawet dla wybitnych specjalistów są nie lada zagadką jeśli chodzi o interpretację bo jak stanowi prawo "niezajomość prawa nie zwalnia od jego przestrzegania". A sad, komornik nie ma OBOWIĄZKU weryfikacji podsttawowych danych "dłużnika" bo poprostu TAK. I możecie stanąć na pałce jak ją macie i im nie podskoczycie. Obawiam się, że taką pracą u podstaw przez te szmaty, które działają w imieniu "sprawiedliwości" doidzie do tego, że rodacy sami zrobią im drugi Katyń!. Tylko tym razem nie bedzie już nikt pijac dookoła jaka to elita została wyrżnięta bo naród sam wymierzy sprawiedliwość przeciwko swoim wrogom!!!

  •  

   pokaż komentarz

   @rafauen: Lepiej zainwestować w walutę szybko rozwijającego się kraju z zaniżoną wartością waluty czyli Chiny. Franki poszły już do góry więc raczej nie skoczą o wiele więcej do góry.

  •  

   pokaż komentarz

   @piastun: Zapomniałeś o jednym istotnym aspekcie śledzenia tego zasranego prawa, te debile wydają nowości w postaci uaktualnienia ale nie jako teks jednolity czyli masz napisane w art. 5 dodano "i" a usunięto "z" i jak masz ustawę z 87r. a po niej było 700 nowelizacji to żeby mieć aktualny obraz trzeba te wszystkie 700 nowelizacji pobrać i przeczytać czy przypadkiem ten paragraf o który nam się rozchodzi nie został zmieniony, ja to odbieram jako celowe i z premedytacją działanie które na celu ma zagmatwanie zrozumienia prawa przez obywatela, za co te france biorą pieniądze jak nie potrafią nawet wprowadzić tych zmian i opublikować jako aktualny stan prawny, wsadzić do bazy i w wyszukiwarce dać guziczek tylko aktualnie obowiązujące.
   Wtedy po wpisaniu "warunków technicznych pojazdów" wypadało by jedno aktualne teraz wypada 15.

  •  

   pokaż komentarz

   @wkopywaczwykopywacz: jestem tego świadom i z tego co się orientuję w sprawach podatkowych interpretacja przepisów kosztuje.

 •  

  pokaż komentarz

  Szczerze mówcie co chcecie ale Polska ranga życia i poszanowania obywatela jest na poziomie krajów afrykanskich. Czemu cała klika euro urzędników zamiast się zając takimi absurdalmi zajmuje się krzywizna banana itd. Przecież już za niedługo minie ĆWIERĆ wieku od upadku komuny a obywatel to śmieć do wyruchania. Konstytucja RP. To broszurka z promocja z marketu. Nie ma nic z prawda.

  •  

   pokaż komentarz

   Szczerze mówcie co chcecie ale Polska ranga życia i poszanowania obywatela jest na poziomie krajów afrykanskich.

   @globalgsmtm: Nie wiem jakim ignorantem trzeba być, żeby coś takiego napisać, jak również plusować podobne brednie.

  •  

   pokaż komentarz

   @globalgsmtm:nie porównuj tej dziczy do Afryki! W afryce jak masz kałacha lub dzidę to sam możesz wymierzyć sprawiedliwość a w tym represyjnym systemie obywatel utrzymujący ze swoich podatków ten burdel stanowi zarazem wroga klasowego. Nie bede nic więce pisać bo aż mi się żygać chce......
   Powoli dochodzę do wniosków, ze u nas w kraju obywatele powinni w imie obrony swoich praw i interesów wprowadzić stare sprawdzone metody od czerwonoskórych twarzy a mianowicie skalpowanie. Jeżeli środowiska komornicze, sędziowskie, prokuratorskie, wojewodowie, urzędasy itp wiedzieliby, że mogliby paść ofiarą oskalpowania to jestem pewien w 100%, że z całą starannością wykonywaliby swoje obowiązki za które to biorą pieniądze ukradzione normalnym obywatelom. A tak nie ma na nich przysłowiowego @!!%a!

  •  

   pokaż komentarz

   @bumtararara:
   @globalgsmtm:

   Niewolnicze place? Check
   Skorumpowany i nieudolny wymiar sprawiedliwosci? Check
   Zastraszeni urzednicy panstwowi, sedziowie i prokuratorzy? Check
   Powiazania urzednikow panstwowych i politykow ze swiatem przestepczym? Check
   Ogromna biurokracja? Check
   Korupcja? Check
   Bezkarnosc przestepcow gospodarczych? Check
   Zdrowie i zycie obywatela niewiele warte? Check
   Fortuny zbijane na okradaniu podatnika ? Check

   Polska jest krajem III Swiata. Polska jest "brudnym" i spaczonym krajem.

  •  

   pokaż komentarz

   @Audrielj: Pojedź sobie do Afryki, pooglądaj na własne oczy i przestań p@%$#$$ić. Albo chociaż poczytaj. Rozumiem argumentację, ale porównania trzeba też robić z sensem. Porównanie Polski do Afryki, czy nazwanie jej krajem III świata jest czystym debilizmem.

  •  

   pokaż komentarz

   @bumtararara: Te wszystkie cechy ktore wymienilem sa cechami charakterystycznymi krajow III swiata. Jak jest w Afryce wiem bo bylem. Inny kontynent, inni ludzie, inne uwarunkowania geograficzne.

  •  

   pokaż komentarz

   @Audrielj: Już zdążyłeś wrócić z Somalii? Jak wrażenia?

  •  

   pokaż komentarz

   @bumtararara: Kolego jeżeli masz 16lat i twoim największym problem w życiu jest matura to nie wypisuj bzdur. Zapytaj się rodziców (jeśli nie pracują w urzędzie albo w przechowalni ) to Ci powiedzą jak starcie obywatela z państwowym walcem wygląda.

  •  

   pokaż komentarz

   @Audrielj: Kto zastrasza urzędników, sędziów i prokuratorów ?

  •  

   pokaż komentarz

   @bumtararara: Jezeli porownamy Polske do Somalii, Etiopii, Nigerii, Mauretanii, Iraku, Afganistanu to u nas jest o wiele lepiej.

  •  

   pokaż komentarz

   @piastun: Chcesz popelnic samobojstwo?

  •  

   pokaż komentarz

   @Audrielj: :) jakby co to jesteś świadkiem, że nie zamierzam nic takiego robić.

  •  

   pokaż komentarz

   @piastun: Ja tez nie zamierzam i jestes moim swiadkiem.

  •  

   pokaż komentarz

   Kolego jeżeli masz 16lat i twoim największym problem w życiu jest matura to nie wypisuj bzdur.

   @piastun: Podejrzewam, że mam co najmniej 16 lat więcej od Ciebie, ale generalnie nie ma to żadnego znaczenia. Ważniejsze jest, że nie mając argumentów starasz się zyskać przewagę w dyskusji atakując ad personam. Bez sensu i żadnego uzasadnienia.

   Jezeli porownamy Polske do Somalii, Etiopii, Nigerii, Mauretanii, Iraku, Afganistanu to u nas jest o wiele lepiej.

   @Audrielj: I jaki z tego wynika wniosek?

  •  

   pokaż komentarz

   @bumtararara: Wniosek taki ze nigdy nie jest tak zle zeby nie moglo byc gorzej.

  •  

   pokaż komentarz

   @Audrielj: I że Polska jest krajem III świata?

  •  

   pokaż komentarz

   @bumtararara: Kolego porównujesz innych do debili bo porównują ten bananustan do afryki a nie podajesz żadnych argumentów? Jeżeli wg. ciebie komornik, sędzia nie musi sprawdzić prawdiłowości podstawowych danych przy próbie egzekucji jakiegoś długu jakimi są Imie, Nazwisko, Pesel, adres zamieszkania to wogóle nie mamy o czym rozmawiać.
   Przypominam w IIIRP sędzia nie musi zweryfikować nawet poprawności adresu powoda :O. Jeżeli strona pozywająca wykaże złą wolę to powód będzie miał zasądzony wyrok i dowie się dopiero w najlepszym przypadku jak już straci kasę.
   Odkręcenie tego stanu pod warunkiem, że wyruchana osboa ma mocne serce potrwa prawdopodobnie pare miesięcy i nie koniecznie skończy się odzyskaniem kasy.

  •  

   pokaż komentarz

   Jeżeli wg. ciebie komornik, sędzia nie musi sprawdzić prawdiłowości podstawowych danych przy próbie egzekucji jakiegoś długu jakimi są Imie, Nazwisko, Pesel, adres zamieszkania to wogóle nie mamy o czym rozmawiać.

   @piastun: No nie mamy o czym rozmawiać. Głównie dlatego, że nie ma o czym. Ty nie chcesz rozmawiać, ty chcesz walczyć. Najlepiej żeby przeciwnik pasował do wydumanego schematu i wpasował się w twoje urojenia. Nie powiedział czegoś? Żaden problem, wmówisz mu, że powiedział. Albo, jak wcześniej, ad personam. Nie mam przyjemności prowadzić pyskówki na tym poziomie, więc żegnaj. Pozostań wśród swoich paranoicznych wizji.

  •  

   pokaż komentarz

   @bumtararara: Jeżeli mam paranoje to przynajmniej daj innym szansę i podaj argumenty, które otworzą ludziom oczy i pokarzą jaka jest różnica pomiędzy krajami afrykańskimi a polskoą jeśli chodzi o przestrzeganie prawa. Bo dla mnie tu panuje prawo silniejszego z tą różnicą, że ten słabszy nawet nie ma prawa się bronić.

  •  

   pokaż komentarz

   @piastun: Rożnica jest taka, że w Polsce jesteś narażony na nieuzasadnione zajęcie komornicze, w krajach afrykańskich jesteś narażony na nieuzasadnione ucięcie głowy, również z ramienia władz państwowych, o ile można je tak nazwać. Nieuzasadnione zajęcie komornicze jest oczywiście skandalem i prawo na pewno jest dalekie od doskonałości w tym zakresie. W Polsce masz jednak zarówno prawo, jak i sądy, które pozwolą to odkręcić. Przyklej sobie teraz głowę uciętą maczetą tylko z tego powodu, że byłeś Tootsie.

  •  

   pokaż komentarz

   @bumtararara: ucięcie głowy

   Kara smierci akurat by sie w Polsce przydala, pod warunkiem ze bylby uczciwy wymiar sprawiedliwosci.

  •  

   pokaż komentarz

   Kara smierci akurat by sie w Polsce przydala.

   @Audrielj: Zgadzam się, ale nie za darmo.

   /edit
   Zawsze edytujesz komentarze gdy ktoś na nie już zdąży odpowiedzieć, czy tylko te skierowane do mnie?

  •  

   pokaż komentarz

   @bumtararara: Wykop nie pozwala edytowac komentarzy na ktore juz ktos odpowiedzial wiec edytuje teraz.
   Lepiej chyba nie, zmienilem zdanie, bo szkoda mi rowerzystow co lubia sobie czasami wypic piwko.

  •  

   pokaż komentarz

   Nie dopisałem sobie kropki na końcu cytatu w poprzedniej wypowiedzi. Ona tam była i po niej nic więcej. Wcześniej było to samo. Nie wnikam czy masz jakieś specjalne uprawnienia, czy znajomości, lub brzydki zwyczaj pisania jednego zdania, które zobaczy adwersarz reagujący na powiadomienia, a następnie dopisywania kolejnego zmieniającego kontekst wypowiedzi. Faktem jest, że piszesz do mnie, ja widzę jedno zdanie, na które odpowiadam, a potem widzę zmienioną wypowiedź. Niezależnie od przyczyn uważam to za zwykłą manipulację.

  •  

   pokaż komentarz

   Konstytucja RP. To broszurka z promocja z marketu.

   @globalgsmtm: tu już pan pieprzysz. Ja broszurki z marketu dostaję co 2 dni, a konstytucję dostałem lata temu... I czym dupę podcierać, panie premierze?

  •  

   pokaż komentarz

   @globalgsmtm: Mylisz się i to bardzo. W gazetkach z super marketów zazwyczaj wszystkie wypisane ceny są prawdziwe, a błędy zgadzają się naprawdę sporadycznie i sklepy przyznają się do błędów, a jak dobrze pójdzie to i jakoś rabat zaproponują.

  •  

   pokaż komentarz

   @bumtararara: Ogólnie prezentujesz zdrowy rozsądek w tej "wymianie myśli", ale nie podoba mi się, że demonizujesz kraje afrykańskie wybierając do porównań państwa w stanie wojny. Nie wszędzie i nie zawsze w Afryce jest wojna - a i w "cywilizowanej Europie", kiedy jest wojna, też można szybko stracić głowę. Taka Jugosławia, żeby daleko nie szukać, była państwem europejskim, bogatym, sporo 'bardziej cywilizowanym" niż my, i wystarczy popatrzeć co się tam działo jeszcze naście lat temu.

  •  

   pokaż komentarz

   @astromek: Wydaje mi się, że trochę przesadzasz mówiąc, że ja coś demonizuję. Nigdzie nie napisałem, że w całej Afryce jest jak w Somalii. Przykład był oczywiście skrajny, miał na celu zaakcentowanie absurdu porównania Polski do krajów afrykańskich. Takim krajem Somalia przecież jest. Demonizowanie oznacza wyolbrzymianie, przesadę. Ja tego nie robiłem.

   Co do szansy na utratę głowy to podejrzewam (choć przyznaję, że to zwykły strzał bo nie dysponuję żadnymi konkretnymi danymi), że biorąc globalnie Afrykę vs Europę, to w Afryce jest ona dwucyfrowo większa. Gdyby tak porównać samą Polskę do średniej afrykańskiej, to różnica pewnie byłaby jeszcze większa.

   Zatem nie zgadzam się z twoją opinią. Demonizowana w tej dyskusji jest Polska przez moich adwersarzy, ja tylko podkreślam jak bardzo.

  •  

   pokaż komentarz

   @bumtararara: chodziło mi o to, że w Bośni w czasie wojny "secesyjnej" miałbyś porównywalną szansę utraty głowy, jak w jakimś ogarniętym wojną kraju w Afryce.

   Daleki jestem od afrykanofilstwa - tam jest jeszcze większy burdel niż u nas.
   Ale jeśli weźmiesz kraje bez wojny/rozruchów (np. Maroko, większość Afryki Równikowej, Namibia) - to jest tam nie aż tak różnie i naprawdę nie są to Murzynki Bambo w chatkach z trzciny.

   A co do burdelu, to duuużo bliżej nam do takich krajów afrykańskich, niż do np. Niemiec, USA, Japonii, UK - i to właśnie przedpiśca miał na myśli.

  •  

   pokaż komentarz

   @bumtararara: Kolego nie siej demagogii bo ostro teoretuzujesz. Jakie prawo, jakie sądy. Zdefiniuj mi proszę co znaczy "sprawiedliwość" w tym kraju. Czy masz pomroczność jasną ? jeśli nie to przypomnij mi ile osób wyruchał Amber Gold przy aktywnej pomocy prokuratury, sądów itp. Czy zdajesz sobie sprawę, że w polsce Ty i twoje dzieci jedliście przez kilka lat sól wypadową, mogłeś spożywać produkty zawierajace skażone mleko w proszku. Proszę podaj mi ile osób odpowiedziało za swoje niedpatrzenia?

 •  

  pokaż komentarz

  Jaki z tego morał? Jak masz oszczędności kupuj złoto i zamurowywuj w piwnicy... Konto w banku nie jest bezpieczne...

 •  

  pokaż komentarz

  Jak ktoś się nazywa Jan Kowalski, albo Nowak to ma przerąbane