•  

  pokaż komentarz

  W informacji o podaniu do sądu prof. Wolniewicza, czyli de facto tej, na którą odpowiedzią jest zamieszczenie powyższej wypowiedzi, zamieściłem komentarz o treści "no to Żydki się panoszą...". Opinie na jego temat były mocno podzielone, ponieważ jego ocena kilkakrotnie wahała się od -5 do +5. Dzisiaj zauważyłem, że komentarz został usunięty. Wydaje mi się, że bezpodstawnie i niezgodnie z regulaminem. Fakt- określenie Żydki jest pogardliwe, ale na pewno nie wulgarne i nie istnieje żadne prawo zakazujące nazywania kogokolwiek w ten sposób, a już tym bardziej Semity. To tak jak używanie wobec naszego Narodu określenia Polaczki. Wydaje mi się, że za taki zwrot żaden komentarz nie byłby usunięty. Chciałbym poznać opinię Wykopowiczów w opisanej przeze mnie sprawie. Dziękuję za wypowiedzi.

  •  

   pokaż komentarz

   § 4 pkt. 3 i § 5 pkt. 4 regulaminu Wykopu czytałeś?

  •  

   pokaż komentarz

   **Komentarze i raporty powinny być zredagowane w czytelny sposób i nie mogą zawierać treści naruszających obowiązujące przepisy prawa, zasady współżycia społecznego oraz prawa osób trzecich, w szczególności nie mogą zawierać:

   1. wypowiedzi wulgarnych, obraźliwych,
   2. wypowiedzi w inny sposób naruszających zasady dobrego wychowania i netykiety,
   3. treści propagujących przemoc bądź nawołujących do szerzenia nienawiści, rasizmu, ksenofobii lub konfliktów między narodami,
   4. treści naruszających dobra osobiste lub prawa autorskie osób trzecich,
   5. treści o charakterze pornograficznym.**

   Co zawierało ? Powiedzcie mi bo nie rozumiem :/

  •  

   pokaż komentarz

   Żydki słownikowe: http://www.sjp.pl/%BFydek
   Wyraźnie jest napisane "pogardliwe określenie", nie zaś "wulgarne lub obraźliwe".

  •  

   pokaż komentarz

   Do żadnych, to standardowa figura retoryczna która jest używana żeby bardziej nasycić wypowiedź, tak jak :
   Ziemkiewiczowszczyzna
   Katol
   Prawaczki/Prawiczki
   I wiele innych.
   Co innego gdyby powiedział zabić żydów, albo zorganizować im drugie szoah , czy niech palestyńczycy ich wszystkich powybijają.

   Czyli od biedy drugie, ale przy mocnym naciąganiu...

  •  

   pokaż komentarz

   @mazovia

   Jasne stary. Nie wiem czy słyszałeś taką mądrość ludową, że dyplomata to człowiek, który potrafi powiedzieć ci 'sp##%%#%aj' w taki sposób, że zaczniesz cieszyć się na myśl o nadchodzącej podróży. Tym niemniej właśnie to słowo na 's' zostało ci powiedziane, i to że pan profesor na antenie nie przegina i stara się być bardzo dyplomatyczny i poprawny w żaden sposób go nie ratuje - antysemityzm wychodzi mu z gardła tak samo jak co poniektórym słoma z butów.

  •  

   pokaż komentarz

   gray - od środowisk gw słyszę że to środowisko jest kompletnie niedyplomatyczne , szczerze mówiąc wisi mi to , tak czy siak w polsce będą zawsze dwa obozy. Jeden skupiony wokół GW a drugi wokół RM.

   Problemem dzisiaj nie jest antysemityzm(to jest moje kontrowersyjne zdanie), tylko że każde nieprzychylne komentowanie wiary mojżeszowej jest tak nazywane, w efekcie nakręcając i jedną i drugą stronę...

   I powiedz mi gdzie ten pan dyskryminuje żydów ? Czy może mówi żeby pozostałe inne tradycje (przykładowo muzłumańskie) zostały wprowadzane ?

  •  

   pokaż komentarz

   gray metafora piękna, jednak nie bardzo pasująca do tematu. Bardzo cieszą mnie Twoje wypowiedzi, bo dopiero one tak naprawdę pokazały istniejący problem. Jeżeli uważasz, że naruszyłem regulamin swoim komentarzem, to Ty zrobiłeś dokładnie to samo i do jutra Twój komentarz powinien zostać usunięty, prawda? Ale nie będzie. Profesor na pewno nie pała miłością do Semitów, jednak w swojej wypowiedzi nie mówi nic, co można by uznać za antysemickie. Jednak pewne kręgi już podnoszą larum i zapowiadają procesy. Gdy Polska jest jawnie obrażana i ktoś ośmieli się to głośno skrytykować, od razu zarzuca mu się prawicowy ekstremizm (o dziwo w obecnych czasach nawet "nacjonalista" ma wydźwięk negatywny), słomę z butów i klerykalizm. Mi do Kościoła równie daleko jak do filosemityzmu, a u Ciebie widać wyraźne skrzywienie w Ich stronę. I o tyle, o ile takie zachowanie dla Żydów jest jak najbardziej naturalne (wszystko można usprawiedliwić antysemityzmem i holokaustem), to Twoje podejście (zakładam, że jesteś Polakiem), wynika chyba tylko z lewicowej głupoty.

  •  

   pokaż komentarz

   Problem jest taki, ze każdy patriota w państwie Polskim jeśli dba o interes Polski, jest nazywany naziolem, antysemita, ksenofobem, skrajnym prawicowcem i że nietolerancyjny i jest be.
   O ile inne narody można w jakimś stopniu krytykować, to wypowiedzenie się źle o żydzie (nawet nie o narodzie, a o obywatelu) jest traktowane jak zbrodnia (przez GW,otoczkę i cała lewicową Europę).
   Później się ludziom robi wodę z mózgu i w to wierzą. Dobrze, że Internet póki co jest niecenzurowany...

  •  

   pokaż komentarz

   http://img145.imageshack.us/img145/5113/8ab17851a69e452ere5.jpg tak mi się skojarzyło, bo mi się po raz n-ty nie chcę pisać że byłem na dołku i miałem problemy właśnie przez poglądy...

  •  

   pokaż komentarz

   Qerwos zawsze mam problemy z przeczytaniem tych gotyckich czy tam germańskich liter :/ Po cholerę tak pisać? Nie można normalną czcionką?

  •  

   pokaż komentarz

   Nie moje, poza tym to kwestia wprawy, a więc :
   ZAMKNIJ MNIE ZA POGLĄDY
   NARODOWY-RADYKALIZM


   http://pl.wikipedia.org/wiki/Narodowy_radykalizm

  •  

   pokaż komentarz

   Mazovia tak jak do tej pory w dyskusji zgadzałem się z Tobą, tak teraz zupełnie się nie zgadzam. Cytat w Wiki:
   "Narodowy radykalizm przekonuje że naród jest najwyższą formą uspołecznienia i najważniejszą zbiorowością dla jednostki, którego interes zostaje wyniesiony ponad inne interesy partykularne (np. osobiste, rodzinne, klasowe, regionalne, międzynarodowe)".

   Dla mnie moje osobiste i rodzinne interesy są o wiele ważniejsze niż interes narodowy. No i ten katolicyzm- czarna zaraza lekarstwem na czerwoną?

  •  

   pokaż komentarz

   Więc : Masz prawo się nie zgadzać i będę walczył o to byś miał zawsze takie prawo, ale teraz starczy tych trywialnych tekstów.

   Dla mnie moje osobiste i rodzinne interesy są o wiele ważniejsze niż interes narodowy. No i ten katolicyzm- czarna zaraza lekarstwem na czerwoną?_
   A dla mnie są ważne oba, z tym że narodowy jest ciut ważniejszy(przypomina mi się cytat"wybacz żono że bardziej od ciebie kochałem polskę"). Bowiem zwykle nie koliduje a doskonale współgra.
   Katolicyzm - Osobiście nie wierzę, ale akceptuję ten system wartości.Po za tym w poprzednim ugrupowaniu co byłem to nawet wyznawców prawosławia witali. Kwestia jest taka że katolicyzm dzisiaj nie jest TAMTYM katolicyzmem, możecie sobie mówić co chcecie ale był ogrom zmian. Poniekąd zgadza się światopogląd z moim, a tam gdzie nie to po prostu zło konieczne(zbyt duże słowo).Ludzie muszą w coś wierzyć, i tylko tak będą stanowić opór wobec islamizacji.

   Co do antysemityzmu w ruchu.Nie będę zmiatał pod dywan, trzeba przyznać że RD był antysemitą.Dzisiaj wygląda to inaczej, spotkałem żydówkę która jest sympatyczką LPR i nie żywi nienawiści wobec tych ruchów, należy wspomnieć że antysemityzm w tamtych czasach w ruchach endeckich i endeckopodobnych , NIE MIAŁ PODŁOŻA RASISTOWSKIEGO A EKONOMICZNE.

   Z resztą nie trzymam się panicznie jednej ideologii/myślenia(właśnie tu znalazłem niezależność myślenia), gdybym napisał z jaką subkulturą najbardziej się identyfikuję większość z was dostałaby zawału

  •  

   pokaż komentarz

   Mazovia, mozesz mi wyjasnic dlaczego tak bardzo kochasz swoj kraj i przedkladasz go nad rodzine? Wiem, ze narazam sie teraz na minusy, ale naprawde nigdy tego nie rozumialem, ale nie ma tu z mojej strony zadnej ironii i chcialbym o tym sie troche wiecej dowiedziec.

  •  

   pokaż komentarz

   Jak ktoś kiedyś napisał, chyba zresztą na Wykopie (cytat niedokładny):
   "Do Boga nic nie mam, ale nie znoszę jego funclubu" :)
   Dzięki wszystkim za udział. Ja ze swojej strony kończę dyskusję i udaję się na zasłużony browar.
   A na koniec lekko prawicowa, a jednak ciągle neutralna politycznie piosnka :)
   http://www.wrzuta.pl/audio/b9Lw3TIoZA/the_analogs_-_14._analogs_rules_98

  •  

   pokaż komentarz

   Pisząc o nacjonalizmie trzeba oddzielić pojęcie narodu od państwa.
   Uczepiłeś się rodziny, nie wiem dlaczego.

   Dlaczego ? Na ogół umacniając interes narodowy, umacniamy w dalszym i swój.
   Chyba że jest sprzeczny.Ponad rodzinę, dlaczego?Rodziny się nie wybiera, a naród/obywatelstwo można za pomocą asymilacji.Przypuśćmy że masz w rodzinie samych komunistów którzy chcą ujednolicić kulturę , język i co wtedy?

   A jeżeli chodzi o oi! to
   http://kapusta666.wrzuta.pl/audio/dTPFiRrmS9/ramzes_the_hooligans_-_mechaniczna_pomarancza

  •  

   pokaż komentarz

   Takich narodowych-radykałów potrzeba państwu.
   To oni pójdą walczyć za ojczyznę, kiedy będzie trzeba!

 •  

  pokaż komentarz

  RM GW Dwa bratanki i do bitki i do szklanki (coraz bardziej się upewniam że coś musi być, jak RM tak to GW odwrotnie i vice versa), a co do rzetelności to nic nie ma bo to ma być źródło które każdy słuchacz ma sam oceniać.

  Co do gry , to pewnie chodziło o Drejdel

  Jeżeli chodzi o antysemityzm to go tutaj nie widzę, choć widać że jest niezbyt pozytywnie nastawiony.

  Mówi po prostu jaką ma opinię o tym.
  Nawet w pytaniach retorycznych trudno mi jest czegokolwiek się doszukać,bardziej jeżeli chodzi o europę to można bardziej doszukiwać się wobec niej nienawiści

  Inna sprawa że coraz bardziej chcę pójść na hebraistykę...

  •  

   pokaż komentarz

   Wolniewicz nie mówi nawet o żydach, tylko o Polakach, którzy wykazują się filosemityzmem, oraz o tym, że prawdopodobnie chcą swoimi działaniami wywołać w społeczeństwie odwrotny skutek(antysemityzm) co może im się do czegoś przydać ze szkodą dla Polski.

   Wybiórcza po raz kolejny pokazała swoją "rzetelność dziennikarską".

  •  

   pokaż komentarz

   Jeżeli mówi się o izraelu, najbardziej zagadkowa jest kwestia syjonizmu, który przybrał tam niespotykaną skalę jak na nacjonalizmy.

  •  

   pokaż komentarz

   "możemy piętnować to łajdactwo publicznie, gdzie się da'
   Co do lobby antypolskich nie mam wątpliwości że takowe istnieją. Prof. nazwał ich działania łajdactwem co za tym idzie ludzi od lobby łajdakami. Za to ma teraz problemy. Jak głosi przysłowie "uderz w stół a nożyce się odezwą". Kto go pozwał?
   Polacy nie gęsi swój język mają-autora tych słów każdy zna i nie ma nic przeciwko niemu. Jeżeli rzeczony profesor mówi podobnie o kulturze to co mu się dostaje? Nie uważam się za antysemitę ani antycokolwiek, uważam tylko że jako Polak o własną kulturę trzeba dbać i nie zaśmiecać jej innymi cudami. Nie robi mi różnicy czy owe cuda pochodzą z Izraela, Zimbabwe czy USA. Nie mam nic przeciwko nim ale nich nie próbują wdrażać swojej kultury u nas, bo to właśnie kultura czyni nas Polakami. Zabiją w nas co mamy i co? czego się spodziewacie? Gwiazdki z nieba? Dobrobytu? Suwerenności?
   Nerwy można sobie zepsuć widząc jak co niektórzy w tym kraju go szanują. I siebie na wzajem.

 •  

  pokaż komentarz

  Radio Maryja, na ile się z nim można nie zgodzić, jedno trzeba przyznać, nie boi się poruszać tematów dotyczących Żydów. Nie usłyszy się tego w telewizji, ani w żadnym innym radiu. Po prostu RM nie boi się środowisk żydowskich i dopuszcza do merytorycznej dyskusji na ten temat. Moim marzeniem jest usłyszeć kiedyś merytoryczną dyskusję w polskiej telewizji na temat Holocaustu i rzeczywistej liczby ofiar owego. Myślę że dopóki nie będzie można poruszać takich tematów pod sankcją karną, dopóty w Polsce nie będzie prawdziwej wolności słowa. Wolność słowa nie jest wtedy gdy ja mogę swobodnie chwalić UE lub mój rząd, ale wtedy gdy mogę się wypowiadać swobodnie na tematy sprzeczne z ogólnie przyjętą doktryną państwową.

  •  

   pokaż komentarz

   Prawda jest taka, że kim by Rydzyk nie był (dużo złego zrobił)
   To Radio Maryja, Nasz Dziennik, TV Trwam jest jednym z niewielu POLSKICH (nie polskojęzycznych) mediów.

  •  

   pokaż komentarz

   merytoryczna dyskusja? raczy Pan żartować, w RM nigdy nie było i nie będzie merytorycznej dyskusji, tak jak w GW, nie będzie chwalenia braci, a w RP miłych słów dla Tuska, taki profil, a jeżeli ktoś pisze że w RM jest MERYTORYCZNA dyskusja o żydach to już z nastawienia jest uprzedzony i to co jest stertą banałów, kłamstw i pomówień bierze za pewnik, i podstawę.

  •  

   pokaż komentarz

   Gibi i właśnie o to mi chodzi!Niektórzy nie potrafią zrozumieć że GW wcale nie jest taka otwarta na innych i rzetelna w niektórych sprawach.
   No ale cóż cała awantura o zaściankowość toczy się na RM.
   A co do antysemityzmu to można wiele znaleźć innych audycji ( w RM) które nim zioną .
   _To Radio Maryja, Nasz Dziennik, TV Trwam jest jednym z niewielu POLSKICH (nie polskojęzycznych) mediów. _
   Szczerze mówiąc nie wiem jaki tam kapitał jest...

  •  

   pokaż komentarz

   Na początku kościelny, a teraz babcie fundują. Zresztą mają sporo przywilejów np. nie muszą płacić(groszowe sprawy, bo działają niekomercyjne teoretycznie) za licencje na paśmie FM itd.
   Zresztą Rydzyk jest świetnym biznesmenem(i złodziejem prawdopodobnie) o czym świadczy fakt że żydów nie lubi, a pomimo tego dobrze prosperuje :).
   Jeśli już jest finansowany to możliwe, że z USA, Kanady, Meksyku itp. ale nadal to jest Polonia.

  •  

   pokaż komentarz

   Zresztą mają sporo przywilejów np. nie muszą płacić(groszowe sprawy, bo działają niekomercyjne teoretycznie) za licencje na paśmie FM itd.
   Znowu będę "Ten zły " ale czy dobrze słyszałem że WOŚP jest zwolnione z podatku VAT?

  •  

   pokaż komentarz

   Bedziesz innaczej szczekała Jak zobaczysz Swojego 2kg synka w inkubatorze z sercem WOŚPu. Nie chcesz nie płać na WOŚP, coś rzucę w Twoim imieniu

  •  

   pokaż komentarz

   Szanowny panie ty chyba myślysz ,że cały sprzęt w szpitalach pochodzi od WOŚP, dla twojej wiadomości powiem Ci że jest to ułamek procenta acha i nie widze powodu aby Owsiaka i świte zwalniać z podatku no chyba ,że wszystkie organizacje charytatywne.

  •  

   pokaż komentarz

   "Szanowny Panie" jak chcesz sie trzymać takiej formy.
   Dla mnie wystarczy ze w szpitalu są 3 na 6 WOŚPowe inkubatory

  •  

   pokaż komentarz

   Merytoryczna dyskusja w RM? Jaja sobie robisz?

  •  

   pokaż komentarz

   Szanowny panie a mi to nie wystarczy by zwalniać jakiś WOŚP kosztem innych.

  •  
   f.....r

   +6

   pokaż komentarz

   @Alacham:

   Czy gdyby wprowadzili dodatkowy DOBROWOLNY podatek na INKUBATORY w szpitalach i rzeczywiście kupowano za te pieniądze owe inkubatory, płaciłbyś???

   Ja nie. Dlaczego? Dlatego, że uważam, że to Państwo wystarczająco nas już okrada w każdy sposób. Nie widzę sensu wspierania jakiejkolwiek dziedziny życia. Polacy płacą podatki i za to winni mieć gwarantowane to na co płacą.

   Przecież idąc tą drogą, można założyc FUNDACJĘ BUDOWY AUTOSTRAD, zbierać pieniądze i budować drogi. Czy widzisz ku temu sens? A czy rozumiesz moją aluzję?

   Ja rozumiem, skoro masz potrzebę dorzucać się bardziej na rzecz państwa niż dorzuca się przeciętny Polak, Twój wybór, część z nas uważa po prostu, że dorzuca się już wystarczająco dużo.. na wszystko.

  •  

   pokaż komentarz

   Masz trochę racji, jeśli ludzie zbierają kasę na "inkubatory", to wyręczają państwo , które może kasę na inne głupoty przeznaczać.

  •  

   pokaż komentarz

   A czy to wina przedwcześnie urodzonych dzieci że urodziły sie w kraju który dba o swoich obywateli dopiero od 20 lat(w myślach sobie dodajcie jacy jeszcze jesteśmy dla Siebie)? Jeżeli ktoś może pomóc CZEMUŚ/KOMUŚ kto nie miał wpływu na swój los, oddając pare głupich złotych, bez których może sie, ten ktoś, obejść, to Ja nie widze MORALNYCH sprzeczności z tym żeby pomóc.
   Ja mam żal ze żyje wśród ludzi którzy nie rozumieją że coś można zrobić nie dopinając temu potężnych, ponadświatowych ideologii.
   Nie chcesz, nie płać, nie chcesz, nie pomagaj, tylko bój się że kogoś nawrócisz na swój tok myślenia, i przez to nie wpadnie złotówka do puszki.

  •  

   pokaż komentarz

   Alacham - W normalnym państwie to wszyscy wobec prawa są równi, A nie ma tak że jedna charytatywna instytucja jest zwolniona druga nie.(tak samo z RM co też trochę dziwne, ale no cóż...)

   I takie pytanie, w sumie z ekonomii: wrzucam 10 zł do puszki, ile pójdzie na inkubatory czy coś tam co oni zbierają ?

   I odzywaj się inaczej do kobiety ...

  •  

   pokaż komentarz

   "....Znowu będę "Ten zły " ale czy dobrze słyszałem że WOŚP jest zwolnione z podatku VAT?" - to mnie zwiodło, nie będĘ tego obracać przeciwko Tobie (sic!)

   Nie wiem, coś słyszałem że 80% datków na PCK idzie na administrację, ale nie chce mi sie tego weryfikować, nie mam z tym problemu, nie daje im pieniędzy. Podobnie z RM nie słucham tego, bo mam to radio głęboko, do momentu w którym nie wpływa na moje życię (chociaż dzieki nim miałem 2 lata IV RP).
   A jaka puenta? Ty Nam powiedz

  •  
   f.....r

   +6

   pokaż komentarz

   @Alacham:

   Tu nie chodzi o 1zł, czy 2zł czy 5zł bez którego większość (podkreślam większość, bo nie wszyscy damy sobie radę) tylko chodzi o wypaczanie instytucji Państwa. Bo skoro płacimy składkę zdrowotną (niebagatelnie wysoką) to dlaczego mamy usprawiedliwiać działania rządu i jego nieudolność? Idąc tą drogą, można zawsze dać zielone światło Państwu na defraudację miliardów złotych, dlaczego? Bo naród sobie poradzi, naród się zrzuci, naród da, naród kupi. Przez to właśnie do tej pory nie mamy autostrad, służba zdrowia działa jak działa i wszystko inne też. Ja mówię stanowcze NIE dla usprawiedliwiania nieudolności rządzenia i rządzących. Jak ktoś sobie nie radzi, pod naporem społeczeństwa podaje się do dymisji. W Polandii przyjęło się, że jak ktoś sobie nie radzi, trudno, "wybraliśmy mniejsze zło" a teraz się zrzucajmy.

   Ja mówię nie. A z takich inkubatorów korzystały mi bardzo bliskie sercu osóbki, nie czas jednak na szlachetne wyznania. Chcę jasno powiedzieć, że upośledzamy w ten sposób cały aparat władzy, dając mu przyzwolenie na marnotrawienie ciężko przez nas zarobionych pieniędzy.

  •  

   pokaż komentarz

   Ja nie wierze w to, że ty wierzysz, że budżet szpitala ustala się w oparciu o wierzenia w to że "I TAK WOŚP NAM DA". A idąc dalszym tropem twoich myśli, nie ma sensu pomagać biednym, (nie robie tego, ale inni widzą w tym sens), oddawać jedzenia powodzianom, wysyłać paczek do Afryki, obalać komunę, bo TO PAŃSTWO MA DAĆ I GWARANTOWAĆ...aha, też chciał bym żeby tak było.

   Taki obraz w mojej małej głowie sie utworzył - Chcesz przebić bajeczną aurę filantropii itp, ale chyba sam wkręcasz sobie bajeczke w postaci państwa doskonałego.

   Co do autostrad - to nikt nie zbiera na nie pieniędzy i nie będzie.

   Strasznie naiwne jest to co piszesz,a raczej, nie to co piszesz ale to co oczekujesz od OBECNEJ rzeczywistości....

  •  
   f.....r

   +7

   pokaż komentarz

   Przez to, że Ty właśnie sądzisz inaczej i wielu Tobie podobnych, ta rzeczywistość nigdy się nie zmieni.

   A dlaczego nikt nie miałby zbierać na autostrady? Jaka to różnica zbierać na inkubator czy autostradę? Wiesz ilu ludzi ginie rocznie w wypadkach samochodowych??? Powinieneś doskonale wiedzieć, bo zarzucałeś RM 2 lata IV RP w jednym z komentaży, tymczasem to Twój premier zarzucił poprzedniemu liczbę śmiertelnych wypadków na drogach. Może ocalimy więcej istnień zbierając na autostrady niż inkubatory...

   Pozdrawiam.

  •  

   pokaż komentarz

   Alacham -poniekąd obalasz własną tezę.
   Najlepszą metodą dla Afryki jest brak pomocy.
   Wystarczy poczytać, profity za organizacje zbierają albo politycy(bo społeczeństwo pełne analfabetów ogłupione) , czy toczy się wojna o nie. A z resztą po co pracować jak ma się jedzenie(to w sumie jest półprawda, bo w bodaj przekroju było o pokojowych żołnierzach z którymi w sumie jeszcze dzieci uprawiały TE rzeczy by mieć jedzenie).

   Biały człowiek popełnił 3 błędy co do afryki:
   1.Wkroczył tam i ustanowił "SWOJE" rządy, które zawsze były dyskryminujące i utrzymywał je przez długi czas
   2. Potem zbyt szybko się stamtąd wycofał
   3.Teraz ciągle pomaga, z której to pomocy nic nie wyniki(polecam poczytać także Cejrowskiego jak wygląda pomoc indianom z ameryki południowej)

 •  

  pokaż komentarz

  wykop - dla rownowagi miedialnej.

 •  

  pokaż komentarz

  sąd za coś takiego? paranoja dla mnie to tylko wyrażanie własnych opinij, mogą być idiotyczne, głupie lub cokolwiek ale ten koleś wyraża własną opinię, ja się z nią nie zgadzam, ale przecież nie zabije go za to? poza tym był ktoś z was kiedyś w Izraelu? ja nie, ale mój nauczyciel był, opowiadał że nikt go nigdy tak nie sponiewierał na lotnisku, Ameryka to przy tym pikuś, przez 6 godzin go przesłuchiwali, po czym puścili go bez słowa. zadawali mu te same jakieś idiotyczne pytania, dlaczego? wszystko się zaczęło gdy spojrzeli mu w paszport. Mit polskich obozów zagłady chyba ma się dobrze. Osobiście staram się być do nich jak najbardziej "neutralny" ale czasami ciężko wytrzymywać.... dlaczego mam być dla kogoś miły gdy on mną gardzi? poprawność polityczna? napluje Ci w twarz a jak mu oddasz to oskarżą Cię o antysemityzm? może trochę się zagalopowałem, ale nietrudno mi jest sobie wyobrazić taki scenariusz. takie czasy...