•  
  N....E

  +46

  pokaż komentarz

  Nie sądzę aby to coś dało jeżeli ludzie sami nie zrozumieją że są dojeni. Sytuacja jest oczywista jednak dużo ludzi postrzega sytuację tak, że to Play jest zły bo do nich jest drożej, a prawda wygląda zupełnie na odwrót, to inni operatorzy wykorzystują swoich abonentów do napełnienia sakwy. Jeżeli nikt z tego powodu nie odchodzi po co zmieniać ceny? No właśnie. Zamiast myśleć aby mieć jak najtaniej rozmowy, nawet darmowe, to ludzie nie chcą zmienić operatora bo myślą że nikt do nich nie będzie dzwonił. Tym samym dają przyzwolenie na tego typu akcję i dają zielone światło "tak, możemy zapłacić więcej".

  •  

   pokaż komentarz

   @NeXIcE: nie do końca. Inni operatorzy wykorzystują, więc ludzie słusznie uważają, że dzwonienie do Play to zło konieczne. Ja dużo nie dzwonię, ale jeśli muszę do Play, to mam od tego osobny SIM i telefon. Jest to upierdliwe jak cholera, ale dużo, dużo tańsze :-) Ja swojego operatora nie zmieniam, dobrze mi u niego. Play nie ma dla mnie jakiejś powalającej, dużo lepszej oferty, a dochodzi wciąż ten argument: nikt nie będzie dzwonił.

  •  
   N....E

   +11

   pokaż komentarz

   @Webster666: Dzięki temu mam nadzieję, że Play ugra bardzo wysokie odszkodowanie i da popalić "dużym" operatorom, jak to oni siebie określają. Nie zmienia to jednak faktu, że to opaczne rozumowanie. Klient staje przed wyborem np. na kartę gdzie w propozycji A, B i C ma rozmowy za 29gr do wybranych a do D drożej. Oferta D ma absolutnie do wszystkich 29gr A, B, C i D. Zamiast wybrać lepszą ofertę klient wybiera gorszą "bo nikt do niego nie będzie dzwonił" jednocześnie dając do zrozumienia, że taka oferta mu pasuje dlatego nic się nie zmieni. Gdyby wszyscy myśleli by w ten sposób operatorzy A, B i C mogliby nas dymać ile im się podoba bo zarabialiby za gorszą ofertę, a operator D zbankrutowałby przez manipulowanie psychiką ludzi mimo lepszej oferty. Tam gdzie pojawia się pierwiastek nielogiczności ludzkiej tam wolny rynek przestaje poprawnie działać. Chora sytuacja, oby UOKiK w tej sytuacji poprawnie ocenił tą sytuację i dał popalić tej zmowie cenowej. :)

  •  
   k..........e

   +22

   pokaż komentarz

   @Webster666: Pochwal się tą ofertą która tak mocno trzyma Cię u Twojego operatora.

  •  

   pokaż komentarz

   @NeXIcE: ja mam nadzieję, że coś się w tej kwestii zmieni. Tzn, że wyrównają się stawki :-) Natomiast skoro tak nie jest, to mam przejść do Play, żeby pokazać coś swojemu operatorowi? Mnie jest tutaj dobrze, gdzie jestem. No i więc mnie nie pasuje, nie daję zarobić żadnemu obcemu operatorowi na dzwonieniu do Play. Tak jakby wykiwałem ten system stawek :-)
   @kaskaderMike: nie jest to chwalenie, ale mnie się podoba i jest mi wygodnie. TT Hot - stała stawka 29gr/min (bez play), 18gr/sms (też do play) + bonus za odebrane z innej sieci + konto ważne cały rok + podwojenie doładowania (internet 350MB/12zł jest za darmo wtedy). No i jeszcze jakieś 60zł na konto główne gotówkowe dostanę.
   Tutaj zaznaczę, że dopiero od niedawna pakiet internetu jest bez limitu, wcześniej jak ktoś źle pilnował, to trzepało po kieszeni.

  •  
   N....E

   +3

   pokaż komentarz

   Natomiast skoro tak nie jest, to mam przejść do Play, żeby pokazać coś swojemu operatorowi?

   @Webster666: Nikt nikogo nie zmusi. ;) Ja zmieniłem i nawet nie myślałem czy ktoś będzie do mnie dzwonił czy nie. Minęło parę tygodni i większość znajomych także przeniosła numery bo zauważyli dopiero jak operator ma ich w poważaniu, nie byli źli na mnie za zmianę tylko na siebie że nie chce im się iść kupić startera i zmienić parę numerów w bankach czy wysłać pisma z przeniesieniem numeru. Byli źli, że dają się robić w biały dzień. Problem polega na tym, że teraz numery są dosyć wymieszane i nigdy nie wiesz kto jakiego ma operatora, poza tym nie można sobie pozwolić na olewanie kontaktów tylko z powodu droższych połączeń. Dzwonisz po ludziach i u jednego zjada 29gr a u innego 79gr, można się porządnie zdenerwować. Nie spotkałem się jeszcze z kimś kto olewałby kontakt z powodu operatora Play, tylko w internecie takie opinie są i zazwyczaj "jakbym zmienił" a nie "zmieniłem i nikt do mnie nie dzwoni".

  •  
   k..........e

   +15

   pokaż komentarz

   @Webster666: Okej, więc krótka analiza z mojej strony.

   W Play taryfa na kartę gdzie konto jest ważne przez rok czasu, doładowujesz raz na 30 złotych:
   -Stała stawka 29gr/min (do wszystkich) (lepiej w play)
   -0,09 gr/sms (do wszystkich) (lepiej w play)
   -bonus za odebranie połączenia z innej sieci (tu i tu to samo)
   -konto ważne cały rok (tu i tu to samo)
   -podwójne doładowanie (lepiej u Ciebie)
   -pakiet 350MB/12 zł, w play 500MB/15zł lub 200MB/9 zł (lepiej w play)
   -całkowicie bezpłatne i nielimitowane rozmowy oraz smsy w sieci (lepiej w play) przez 30 dni (30 zł = 30 dni)

   Tak więc podsumowując, porównywalna taryfa w pleju wypada znacznie korzystniej według mnie, w dodatku jeśli osoby do których telefonujesz również są w play to miesięczny rachunek zamykasz tylko w opłatach za internet i ew. rozmowach do innych sieci gdzie stawka (za smsy) jest korzystniejsza.

   Nie pracuję w pleju, po prostu chwalę sobie ich taryfy nieporównywalne z konkurencją ;)

   P.S co oznacza, że jest Ci wygodnie w aktualnej sieci?

  •  

   pokaż komentarz

   @Webster666: Bez sensu. Jak Ci przeszkadzają te wyższe stawki, to przejdź do Play i będziesz miał wszędzie tyle samo. Nikt do Ciebie nie będzie dzwonił? To jest śmieszny argument. Co Cię obchodzi ile ktoś do Ciebie płaci? Jak będzie miał coś ważnego to zapłaci, a jak nie to przynajmniej nie będzie Ci zawracał dupy. Zresztą, naprawdę, kto robi takie cyrki? Ja bym nawet się nie kapnął czy dzwonię do Playa czy nie. Jest nr wklepany do książki to się dzwoni. Ileż to niby kosztuje, żeby się certolić z dwoma telefonami? Jak dla mnie bezsens.

  •  

   pokaż komentarz

   @Corranh: trochę mi zeszło odpisywanie :-)
   @kaskaderMike: to prawda. Z tym internetem to okazuje się, że T ma 600MB/16zł, więc szału nie ma. Zbieranie minut z innych sieci jest bardziej kulawe: kosztuje 2x tyle co u mnie, a nie widzę tego w taryfie na kartę, tylko w mixach, a wtedy znikają wszystkie przywileje karty. Poprzednie zbieranie minutek pozawieszali w grudniu (można tylko zrezygnować). Jedyne co jest fajne, to nielimitowane smsy do wszystkich. Chociaż to już nie czasy, gdy pisało się po 2500/miesiąc :-)
   Generalnie to nie wychodzi jakoś szałowo. Play ma kilka pakietów, których ja nie mam.

   Jedna uwaga: podwojenie doładowania idzie na drugie konto, które jest czasowe. Przy 25zł jest to 21 dni. I połączenia/smsy są rozliczane najpierw z głównego konta (żeby skorzystać z podwojenia trzeba wyzerować główne konto :D). Jedyna różnica to taka, że z tego drugiego konta w pierwszej kolejności biorą za internet, zatem przy cyklicznych doładowaniach można mówić, że za darmo.

   P.S co oznacza, że jest Ci wygodnie w aktualnej sieci?
   Jest mi wygodnie, bo dużo osób zna mój numer. Także ludzie, którzy dzwonią rzadko w jakiejś sprawie, ale dają wtedy porządnie zarobić :-) Bo też mam duży rozrzut między sieciami w znajomych, w Play jest ich chyba 3. No i sieć da mi w sumie 180zł bezterminowo. Zatem chce mi się niczego zmieniać, mam obecnie za dużo na koncie, żeby chcieć główny numer przenosić. Play mnie nie powala, chociaż jak wspominałem, mam też u nich numer.

   Oj, bo powoli zaczyna wychodzić na to, że Play będzie miał wszystkich abonentów. Też taka prawda, że ktoś musi zostać u konkurencji, żeby P4 nie pozabierało wszystkich pakietów :-)

  •  
   k..........e

   +4

   pokaż komentarz

   @Webster666: Jasne, rozumiem :) Gwoli ścisłości - można przenieść numer do innej sieci, nic to nie kosztuje i operacja "teoretycznie" trwa do 24 godzin, tylko numer wcześniej trzeba zarejestrować udając się do punktu z dowodem osobistym :)

  •  

   pokaż komentarz

   @Webster666: w T-Mobile na kartę każdorazowe sprawdzenie stanu konta kodem 4gr, od 19go marca żeby mieć konto ważne rok to trzeba będzie płacić 3zł/m-c (plus 5zł za aktywację)
   ja przeniosłem numer z T-M do Virgin Mobile. 19gr/min do wszystkich, konto ważne rok po doładowaniu, do każdego doładowania dodają 50% extra, tylko pakiety internetowe maja droższe w porównaniu do konkurencji

  •  
   S..........c

   0

   pokaż komentarz

   @NeXIcE: Ja mam play na kartę. Doładowuję 25/miesiąc, za 10 kupuję pakiet 1GB, mam darmowe rozmowy i smsy do Play, gdzie 80% kontaktów w mojej książce w tym najważniejsze są również w Playu :) Zostaje 15 zeta na inne sieci i bez problemu starcza.

  •  

   pokaż komentarz

   @Webster666: W Play jest coś takiego jak 10 za 5 czy 15 za 10 gdzie pieniądze dodatkowe są brane w pierwszej kolejności i są do wszystkich

  •  

   pokaż komentarz

   @Webster666: fajnie jest być w sieci, która kroi 4gr za sprawdzenie salda konta i 3zl miesięcznie za rok ważności konta?

  •  

   pokaż komentarz

   @Krupier: fajnie. Niefajne jest to, że wprowadzili taką opłatę (4gr). Dlatego jeśli potrzebuję, to sprawdzam w sieci, a dodatkowo jest jak widzę apka. 3zł miesięcznie... cóż. Z dniem 18 marca zrezygnuję z tego przedłużania i szlus. Na razie to ma obowiązywać do października, w tym czasie wiele może się wydarzyć.

  •  

   pokaż komentarz

   @Krupier: Jak to biorą 3 zł za rok ważności konta? Biorą miesiąc w miesiąc 3zł za to żeby można było dzwonić i nie stracić pieniędzy z konta O.o?

  •  

   pokaż komentarz

   Nikt do Ciebie nie będzie dzwonił? To jest śmieszny argument.
   @Corranh:

   A myślisz, że dlaczego Play stara się, żeby operatorzy zrównali ceny? Dla dobra klientów obcych sieci? :D Teoretycznie lepiej dla Play, jeżeli od innych operatorów jest do niego drożej, bo wtedy część klientów, którzy dzwonią często do Play przechodzą do tej sieci, żeby mieć taniej. Ale jest jeszcze taki powód, że rzeczywiście ludzie z obcych sieci mniej dzwonią lub krócej rozmawiają z osobami w Play, skoro płacą za minutę często ponad 70 gr czyli ponad dwukrotnie drożej niż do innych sieci. Z tego powodu spada ilość połączeń przychodzących do Play dla takiego przeniesionego numeru przez co operator dostaje mniej pieniędzy z MTR. Świadomi tego klienci Play często sami oddzwaniają do klientów obcych sieci na czym Play zarabia lecz dzieli się zyskiem z obcym operatorem. Ponieważ klienci Play żeby utrzymać tą samą ilość minut podczas rozmów (taki sam kontakt z daną osobą) muszą wykonywać więcej połączeń to z czasem mają wyższe rachunki. A nie po to przechodzili do niby tańszej sieci, żeby więcej płacić. Dlatego w końcu zaczynają ograniczać/skracać połączenia wychodzące do obcych sieci. A właśnie na połączeniach międzyoperatorskich Play zarabia skoro połączenia wewnątrz sieci ma darmowe. Dlatego zależy mu bardziej na zwiększeniu ilości tych połączeń co mógłby zrobić obniżając ceny połączeń do obcych sieci (ale straci część zysku z kosztu połączenia) lub wymuszaniu u innych operatorów niższych cen, po to żeby klienci tamtych sieci więcej dzwonili do Play (ale do tego nie ma podstaw, bo każda firma sama decyduje jakie ma ceny).
   Możesz pisać, że moja argumentacja jest błędna ale mając 90% znajomych w starych sieciach i kilku wspólnych w Play widzę jak zmienia się czas i ilość połączeń znajomych ze starych sieci do znajomych w Play i odwrotnie.
   Co innego jeżeli ma się wielu znajomych w Play, wtedy taka przesiadka ma sens.

  •  

   pokaż komentarz

   @kaskaderMike: ja miałem w Orange: ceny połączeń standard, jak u innych. Za 3 lata w sieci co drugie doładowanie o 30% więcej. Placilem więc: 25 za doładowanie, potem drugie za 100 + 10 w bonusie + 30 za staż. Za to miałem w pytę minut do Orange i na stacjonarne. W każdym razie telefon kosztował mnie ok 20 pln na miesiąc(bo raz na pół roku). Nie ma w Play takich taryf.

  •  

   pokaż komentarz

   @siema_andrzej: Tak właśnie będzie od 19 marca bodaj. W Tmobile i Heyah.

   Najlepsze jest to, że jak już masz aktywny rok ważności konta to... bez żadnej informacji zacznie pobierać z konta co miesiąc 3zł chyba, że rok wazności wyłączysz sam. Dla nowych klientów dodatkowo aktywacja tej usługi kosztuje 5zł. Czyli 41zł rocznie będzie kosztować utrzymanie prepaida w T i Heyah jeśli ktoś chce rok ważności konta. :D

   Oczywiście wszystko wprowadzają cichaczem, tak samo jak opłatę 4gr za sprawdzenie salda. W necie owszem, jest głosno, ale użytkownicy się o tym nie dowiedzą, szczególnie starsi ludzie.

   Najbardziej mi żal Heyah bo to właśnie ta marka była swego czasu rewolucyjna na rynku i jako pierwsza wprowadziła rok wazności po każdej akcji, nie tylko doładowaniu.

   Ja wiem, że opom się to nie opłaca, ale hej, najmłodszy Play coś takiego ma za friko, a "wielkie" T robi ze swoich klientów idiotów. Dlatego uciekłem z Heyah mimo, iz byłem z nimi od początku.

 •  
  e........o

  -3

  pokaż komentarz

  Przydałoby się aby coś załatwili, bo irytuje mnie już klasyk typu "a weź ty do mnie zadzwoń, bo ja do ciebie mam za drogo".

 •  

  pokaż komentarz

  Korzystając z okazji mam do was drodzy Wykopowicze pytanie.
  Aktualnie mam Heyah na kartę chcę zmienić sieć i nie wiem która mi zaoferuje:
  -pre paid
  -1000sms za 10zł(na 30dni) do wszystkich sieci
  -konto ważne rok(za niedługo w Heyah będzie trzeba płacić 3zł miesięcznie za to)

  Tylko te trzy rzeczy. Znacie może coś ciekawego? :)

 •  

  pokaż komentarz

  Jak Play doił kasę z MTR to dobrze, jak Play nie doi kasy z MTR to już źle. Play jest zawsze dobry i daje wszystko za darmo, a inni są źli i kradną.
  Dziwne, że przedtem ich nie interesowało, że w wielu sieciach (np. mBank mobile) ceny za połączenia były równe do wszystkich przy dość sporej asymetrii, to ich nie bolało że inni tracili kręcąc do Play, ale teraz jak już nic z tego nie mają to ich dupa boli że inni też chcą zarabiać, a przecież to niedozwolone, Play nigdy nie zarabia, jest zawsze uczciwe i nie ma u nich żadnego bałaganu, Play to sieć idealna.
  Bądźmy szczerzy - mamy już wielu operatorów, każdy może wybrać czy chce płacić drożej do Play czy nie, operatorzy powinni móc sami decydować o cenach, a rynek o ich istnieniu.

  •  

   pokaż komentarz

   @mmbator: masz rację, a cie minusują. I to jest dziwne. Wykopowicze są fanami sytuacji w której jedna firma ma decydować o tym, w jakiej cenie swoje usługi mają sprzedawać pozostałe firmy.

  •  
   l.....1

   +4

   pokaż komentarz

   @mmbator: Ale wiesz po co były zwiększone stawki MTR i ile wynoszą teraz?

  •  
   l.....1

   +1

   pokaż komentarz

   @mmbator: No taki, że to że faktycznie to że MTR wysokie było korzystne dla Playa i to dobrze, bo walczy z monopolem, a gdy osiągnął już jakąś pozycję, a stawki MTR są praktycznie równe, a ceny połączeń dalej nie spadły, to coś jest nie tak. I to nie dlatego, że Play nie ma wpływów z MTR, tylko dlatego, że W3 dalej doi klientów. Sytuacja jaka jest obecnie jest oczywiście niekorzystna zarówna dla Play, jak i dla klientów pozostałych sieci. Ale oczywiście, klienci (przynajmniej ci bez umowy) mają wybór i jak widać z wyboru korzystają.

  •  

   pokaż komentarz

   @lasic01: Chyba nie do końca zrozumiałeś sens mojej wypowiedzi. Play nie traci obecnie w żaden sposób na wyższych stawkach u innych operatorów, to jest totalnie absurdalne myślenie. Jedyną stroną, która na tym traci mogą być klienci tych sieci ale co ma do tego Play ? To nie jest ich cyrk i nie ich małpy. Stawki prędzej czy później zostaną zrównane, a ci którym to nie odpowiada mogą przecież zrezygnować w każdej chwili i przejść np. do Play - czemu więc ma to być dla nich problem ? Powinni się chyba cieszyć, że inni mają gorszą ofertę.
   Powtórzę jeszcze raz - istnieją operatorzy, którzy od dawna pomimo asymetrii oferowali równe stawki do wszystkich, dopłacajć do każdej minuty tylko po to, aby zyskać w oczach klientów i nikomu to nie przeszkadzało. Play nie martwił się o ich przetrwanie, o ich straty. Martwią go jednak zyski innych.
   Ja np. obecnie korzystam z OFnK i do Play mam 75gr - od początku ta stawka była o wiele zawyżona w stosunku do MTR a mimo to mi to nie przeszkadza, bo do Play nie dzwonię praktycznie wcale, a oferta ma swoje inne walory. Gdybym miał z tym problem, to mam z 2 inne taryfy i z 20 innych operatorów do wyboru. Być może dzięki temu, że Orange zarabia więcej na połączeniach do Play, ja mogę płacić mniej (dużo mniej niż nawet w Play) za Internet - takie są prawa rynku i tak powinno zostać, póki jest konkurencja. Gdyby na rynku był 1 operator z koncesją, to historia byłaby zupełnie inna.

 •  

  pokaż komentarz

  bo Play jest dla bogaczy

  pokaż spoiler http://testoviron.pl/wp-content/uploads/2012/03/testoviron2.jpeg

  źródło: testoviron.pl