•  

  pokaż komentarz

  Hyh, a jak napisałem w wykopie o Aster, że wszyscy zbędnie panikują, że Aster polityki wcale nie zmienia, tylko po prostu doprecyzował regulamin to nikt mnie nie chciał słuchać.

 •  

  pokaż komentarz

  Czyli w sumie potwierdzili obawy, teraz będę monitorować razem za ZAIKSEM/RIAA.
  dotyczy wyłącznie działań, które stanowią naruszenie prawa - głosi oficjalny komunikat spółki.
  Okej, tyle że prawo naruszam nawet chyba jak ściągam logo wykopu(inna sprawa że moja niewiedza świadczy w tym przypadku na MOJĄ KORZYŚĆ)

  Wybaczta, ale wolę sieci które mają mniej obostrzeń , ale chyba jeszcze do końca umowy zostanę.

  •  

   pokaż komentarz

   Pierdoły gadasz... jest tak jak było i jak w każdej sieci. RIAA/ZAIKS monitorują internet, np. trackery torrentowe, jak szczają, że coś udostępniasz łapią Twoje IP i wysyłają na wydział abuse Twojego ISP, a ten musi podjąc jakieś działanie, w wypadku Aster i tak jest w miarę spoko bo najpierw dają ostrzeżenie, dopiero za drugim razem odcinają. W niektórych sieciach np. osiedlowych, użytkownik prawodpodobnie zostałby odrazu odcięty, bo sieci osiedlowe łatwiej pozwać niż wielką firmę typu Aster.
   Aster ani żadna inna sieć nie monitoruje Twoich pakietów. Nie obchodzi ich, co ściągasz, ile ściągasz i kiedy ściągasz. Tłumaczenie, że Asterowi to na rękę, żeby zwolnić pasmo jest z dupy wzięte, bo Aster takim posunięciem strzeliło by sobie w stopę. Wiadomo, że jako jedyni ISP z taką polityką, szybko stracili by klientów. A oni raczej tego nie chcą. Poza tym jak już było wpsomniane, inwigilacja użytkowników jest wbrew prawu.
   Prawa nie łamiesz, tym bardziej ściągając logo wykopu. Odnośnie muzyki i filmów też możesz ściągać na własny użytek o ile nie będziesz tego udostępniał. Dlatego p2m jest legalne u nas w Polsce (no chyba, że jesteś tym użytkownikiem który wrzuca pliki na p2m). Za samo ściąganie nikt Ci internetu nie odetnie.
   I gdybyś przeczytał politykę abuse innych ISP to byś zauważył, że na wniosek takich organizacji jak RIAA/ZAIKS też są zobowiązani do jakiegoś działania, inaczej RIAA/ZAIKS pozywa taką firmę i jest kaszana. Żadna firma nie nastawiała by za Ciebie dupy i narażała się na ogromne koszta.