Przeglądasz archiwalną wersję znaleziska.

Ilu ludzi zabil Bog w Biblii ?

@lukash dwindlinginunbelief.blogspot.com #zainteresowania #religia #liczba #biblia #bog #zabitych

Dokladna rozpiska liczby osob i w jakich okolicznosciach zostaly zabite w Biblii przez Boga. Tak wiem, ze zostaly zabite, bo byle zle, nieposluszne lub po prostu bo tak musialo byc. Najwazniejsze jest jednak pokazanie, jak czesto mozna przeczytac o smierci z rak Boga w Biblii, ktora miala byc zrodlem wiary a nie zrodlem strachu.

 •  

  pokaż komentarz

  Szacunkowo 33,280,297. Niech no policzę.. 3? Z tego co widzę (nie przestudiowałem całej tabelki, możliwe, że coś pominąłem) 3 życia rozstały się ze światem przez (dzięki) Bogu w Nowym Testamencie. Zadziwiające, nieprawdaż?
  Stary Testament opisuje Boga jako kogoś, kogo należy się bać. Przemawia do innych ludzi i w innym języku. Nowy Testament jest znacznie bardziej ponadczasowy.

  Zastanawiam się co zrobić.. wykopanie może skutkować ciekawą dyskusją, zakopanie może zapobiec głupiej pyskówce.. Zobaczymy jak się sprawy będą miały.

  •  

   pokaż komentarz

   Sauronus ja juz dawno temu zastanawialem sie czemu Bog sie tak bardzo zmienil w Nowym Testamencie. Przeciez to jest Bog i nie moze sie zmieniac tylko dlatego ze Biblia jest podzielona na 2 tomy.

   Wiem, ze to jest kolejny temat na temat religii i ze ciezko bedzie uniknac "glupiej pyskowki", ale licze na intelegencje wykopowiczow i na merytoryczna dyskusje.

  •  
   m.....z

   -24

   pokaż komentarz

   dawno temu zastanawialem sie
   i nadal nie wiesz dlaczego?? musisz więcej czytać ;)

   PS. Ta lista jest zdecydowanie za krótka i nie uwzględnia wszystkich "casualities of Godpower" :)

  •  

   pokaż komentarz

   Bo bóg został wykreowany na potrzeby ludzi... Na początku się go mieli bać i uważać za autorytet ale z czasem wiara słabła więc wykreowano wielkiego dobrego boga...

  •  

   pokaż komentarz

   Ja uważam, że - jak to zwykle bywa - zawinił czynnik ludzki. Źle zrozumieli to co im mówił. Zresztą większość praw to również efekt działalności człowieka - sławetne prawa kończące się "i pozostanie nieczysta aż do wieczora" ;) Jednak nie można generalizować - "większość" nie oznacza "wszystkie". Poszukiwacz prawdy, za jakiego się uważam, powinien poznać wszystkie strony medalu - rewers, awers, krawędź.. Bez pełnego obrazu świata nie można mieć prawdziwych przekonań na jego temat.

   Bo bóg został wykreowany na potrzeby ludzi... Na początku się go mieli bać i uważać za autorytet ale z czasem wiara słabła więc wykreowano wielkiego dobrego boga...
   Po pierwsze to władza słabła jak już. Po drugie bardzo upraszczasz i spłycasz. Idąc tą drogą II wojna wybuchła, bo ludzi było za dużo na świecie. Ludzi dalej jest za dużo, więc wkrótce czeka nas nowa..

  •  
   N.....r

   +62

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   bóg nie może być dobry, ludzie muszą się go bać, bo jak inaczej duchowni trzymaliby wiernych na smyczy ? czy ktoś bałby się boga który wszystko wybacza ?

  •  

   pokaż komentarz

   Tak naprawdę Bóg ma prawo do odbierania i dawania życia ludzkiego, więc według Biblii narodziny i śmierć kogoś jest wolą Bożą wykonaną przez niego, a ludzie według wiary katolickiej, czy innej nie mają prawa raczej sądzić Boga. Ciekawe jednak, że ktoś zajął się przeliczeniem ofiar. Czekam na statystykę ile ludzi zabił Allah, Budda, Neptun, Zeus etc. Powodzenia.

  •  

   pokaż komentarz

   ok macie ateiści rację. Bóg jest zły i zabija ludzi. Ale to on to życie dał, co nie? a poza tym, wyobraźcie sobie, że macie dziecko i nagle jakiś morderca to dziecko zabija. Nie pragnęlibyście zemsty? Śmierci mordercy? Wiem, że teraz powiecie ok, ale Bóg jest miłosierny wszystko wybacza. My to wiemy, ale ludzie przed narodzeniem Chrystusa nie koniecznie (a widzę, że większość z tych przykładów pochodzi ze Starego Testamentu). Musieli jakoś sobie wytłumaczyć sens istnienia Boga i widocznie zrobili to trochę na opak. To pewnie m.in. też na ziemi pojawił się Jezus by nauczyć prawidłowego postrzegania Boga.

   @Naglfar Wierzący wytłumaczy sobie każdy bezsens biblijny. a ateista każdy ten sam bezsens będzie krytykował no i na tym polega WIARA jedni wierzą drudzy nie. Powtarzam wiara to wiara, nie jakieś czyste naukowe fakty.

   jestem wierzący i zaciekawiło mnie że to ja na to wpadłem mianowicie skoro już mówimy o zabijaniu przez Boga, to dlaczego wymieniacie tylko te konkretne przykłady? Mówiąc bardzo dosłownie to Bóg zabił wszystkich którzy kiedyś żyli no nie? No bo przecież umarli :) Skoro dał życie, mógł je także odebrać.

  •  

   pokaż komentarz

   Kiedyś było porównanie, ile ludzi zabił bóg a ile szatan. Przy szatanie było bodajże 20 osób [potrzebne źródło]

  •  

   pokaż komentarz

   http://dwindlinginunbelief.blogspot.com/2006/08/who-has-killed-more-satan-or-god.html

   But how does this compare with Satan? How many did he kill in the Bible?

   Well I can only find 10, and even these he shares with God, since God allowed him to do it as a part of a bet. I'm talking about the seven sons and three daughters of Job.
   There was a man in the land of Uz, whose name was Job ... And there were born unto him seven sons and three daughters.
   ...
   And the LORD said unto Satan, Hast thou considered my servant Job, that there is none like him in the earth, a perfect and an upright man, one that feareth God, and escheweth evil? Then Satan answered the LORD ... put forth thine hand now, and touch all that he hath, and he will curse thee to thy face. And the LORD said unto Satan, Behold, all that he hath is in thy power; only upon himself put not forth thine hand. So Satan went forth from the presence of the LORD.
   ...
   And there was a day when his sons and his daughters were eating and drinking wine in their eldest brother's house...And, behold, there came a great wind from the wilderness, and smote the four corners of the house, and it fell upon the young men, and they are dead; and I only am escaped alone to tell thee. -- Job 1:1-19

   So it seems that both Satan and God share the blame (or the credit) for these killings.

  •  

   pokaż komentarz

   Szczerze mówiąc nie widzę w tym specjalnej sensacji, każda wiara opierająca się na biblii zbudowana jest na lęku przed
   - szatanem
   - piekłem
   - gniewem bożym - czytaj bogiem!
   Oczywiście każdy kto wytyka wady biblii i dogmaty kościoła jest porostu ateistą dla wierzących. Sami zaś często nie rozumiecie swojej wiary nie mówiąc o tym, iż nie rozumiecie, że można wierzyć w boga ale nie uznawać biblii,ąkoranu czy innych "świętych" ksiąg.

  •  

   pokaż komentarz

   Szczerze mówiąc nie widzę w tym specjalnej sensacji, każda wiara opierająca się na biblii zbudowana jest na lęku przed
   - szatanem
   - piekłem
   - gniewem bożym - czytaj bogiem!
   Oczywiście każdy kto wytyka wady biblii i dogmaty kościoła jest porostu ateistą dla wierzących. Sami zaś często nie rozumiecie swojej wiary nie mówiąc o tym, iż nie rozumiecie, że można wierzyć w boga ale nie uznawać biblii, koranu czy innych "świętych" ksiąg.

  •  

   pokaż komentarz

   @rog1201 Mówiąc bardzo dosłownie to Bóg zabił wszystkich którzy kiedyś żyli no nie? No bo przecież umarli :) Skoro dał życie, mógł je także odebrać.

   Ateistyczni rodzice tez moga wrzucac do beczek z kapusta swoje niemowlaki. Skoro dali zycie, moga tez je odebrac.

  •  
   s.............r

   -1

   pokaż komentarz

   @TheMan_: policz sobie jeszcze każde morderstwo wykonane przez człowieka. Tylko nie kombinuj, policz dobrze.

   Ten tekst o tej liście zabitych ludzi to czysta manipulacja. Przecież kiedy umiera człowiek to Bóg zabiera mu życie. Biorąc to pod uwagę Bóg zabił... dużo ludzi. Teraz na ziemi jest 7 miliardów ludzi, każdy umrze ;] Każdego zabije Bóg bądź szatan.

   Dyskusja na ten temat jest co najmniej głupia.

  •  

   pokaż komentarz

   @ALATOBYLOPIEKNETEGO_ROKU
   Nie bo oni kierują się etyką, moralnością. Czymś co według nich jest wymysłem ludzi, a więc czymś naukowym, rzeczywistym, realnym. Morderstwo jest niemoralne, więc masz odpowiedź.

  •  

   pokaż komentarz

   O psychologii i socjologii wiem wystarczająco dużo, aby po zrozumieć czym jest manipulacja i kierowanie innymi. Religia i polityka to dwie najgroźniejsze bronie wymyślone przez człowieka. Obie służą do władania ludźmi. O ile większość religii ma na celu głównie zachowanie pokoju (np. chrześcijaństwo z tzw. potępianiem grzechów, dekalogiem etc.) są też takie, których założenie jest wręcz przeciwne.

   Tak czy inaczej wszystkie religie zostały stworzone przez człowieka, po to by mieć władzę nad innym człowiekiem. Jak już napisano wyżej - Bóg się zmienia na potrzebę ludzi. To oni kreują Boga. I o ile wielu stara się być takimi jakimi "chce ich widzieć Bóg", o tyle są (byli) i tacy, którzy stwarzali Boga takim, jakim oni chcieli go widzieć.

  •  
   s.............r

   +11

   pokaż komentarz

   Chciałbym jeszcze dodać, że głupotą jest szacowanie zabitych w czasie Biblijnego Potopu ludzi na 30 mln. Potop miał miejsce prawdopodobnie w miejscu Morza Czarnego. Populacja Cesarstwa Rzymskiego w okresie świetności wynosiła 12 mln ludzi, co było ogromną liczbą w tamtych czasach. Jak do cholery w miejscu, gdzie teraz jest Morze Czarne miało mieszkać 30 mln ludzi 8,5 tysięcy lat temu?

   Po takich błędach autora, dalsza część tekstu nie ma dla mnie żadnej wartości merytorycznej.

  •  

   pokaż komentarz

   @Naglfar: wierzący ma wierzyć, a nie sobie tłumaczyć - na tym z grubsza to polega. Sztuką jest stosować się do wyższych wartości na co dzień. Wiara ma pomagać być dobrym człowiekiem, daje jakieś wzorce i cele. Fakt, można i bez wiary być dobrym człowiekiem, i taka osoba wg mnie w równym stopniu pójdzie do Nieba.

  •  

   pokaż komentarz

   No był kiedyś cytat na bash.org, w którym jeden koleś się zastanawiał, co się musiało stać pomiędzy Starym a Nowym Testamentem. W Starym Bóg jest okrutny, mściwy, wiecznie niezadowolony itp. a w Nowym dobry i miłosierny. Odpowiedź, która się mu nasuneła: zaliczył w końcu laskę ;)

  •  
   n..........e

   +4

   pokaż komentarz

   @someone_smarter

   "Ten tekst o tej liście zabitych ludzi to czysta manipulacja. Przecież kiedy umiera człowiek to Bóg zabiera mu życie. Biorąc to pod uwagę Bóg zabił... dużo ludzi."

   Naprawdę nie widzisz różnicy pomiędzy śmiercią naturalną/wypadkiem/chorobą a morderstwem za konkretny czyn?

   "Potop miał miejsce prawdopodobnie w miejscu Morza Czarnego. Populacja Cesarstwa Rzymskiego w okresie świetności wynosiła 12 mln ludz"

   Jeśli już chcesz być taki dokładny to... potop nie miał miejsca, przynajmniej nie w tych czasach. Mit o potopie został zaadaptowany, jak większość chrześcijańskich mitów, z religii wschodu. Pierwowzór tego mitu wywodzi się najprawdopodobniej z Mezopotamii. Tutaj przykładowe źródło:
   http://www.linux.net.pl/~wkotwica/potop.html

  •  
   s.............r

   +2

   pokaż komentarz

   @nameless_one: jest wiele teorii na ten tamat. Podałem wg mnie najprawdopodobniejszą.

  •  

   pokaż komentarz

   A ja się pytam dlaczego mówi się w tym miejscu, że to Bóg zabił. Czy, że jest winny.
   Zamiast się z Noego nabijać wyzywać go, że jest noobem, bo wierzy w jakiegoś Jahwe. Że jest taki zacofany i wierzy w jakieś legendy, i że ten jego bóg jest taki okropny, bo ma zamiar ich wytępić. Przecież oni byli tacy dobrzy, w ogóle nie gwałcili i nie grabili, a nawet nie mordowali.
   Tak więc, zamiast tego mogli przyłączyć się do Noego a nawet zbudować własne arki.

   Z opisu Biblijnego wynika, że przed potopem nie było na ziemi w ogóle opadów atmosferycznych. Dla nas dziś jest to nie do uwierzenia, ale cofając się w czasy Noego, dla tamtych ludzi to co mówił Noe, było prawdziwą, czystą fikcją, która przestała nią być w chwili pierwszych kropli niosącego zagładę deszczu.
   Wszystko jest kwestią wiary.

   Dla tamtych ludzi dowodem, że Noe pieprzy głupoty było, to że nie znana im była kwestia wody lecącej z nieba, dla niewierzących dziś dowodem, że tacy ludzie jak ja pieprzą głupoty jest to, że deszcz pada i nic nie wskazuje na to, że kiedyś było inaczej. Nic poza Biblią
   No, ale przecież Biblia jest tylko legendą, a potop dostał się do Biblii z sumeryjskiego mitu. No tak to wyjaśnia wszystko.
   Czy aby na pewno?
   Bo jeśli Biblia opisuje rzeczywiste wydarzenie to potop w sumeryjskim micie ma swoje logiczne uzasadnienie. Ponieważ potop był kataklizmem, który wywarł wpływ na całą ludzkość i na legendy przez nią wytwarzane.
   Biblia mówi, że po potopie, ludzie znowu zaczęli się mnożyć i po pewnym czasie rozproszyli się po całej ziemi. Z pewnością zabrali ze sobą różnie zmodyfikowane wersje opowieści o potopie. Opowieści prawdziwej, lecz po wielu latach zniekształconej jeśli tak było spotkamy ślady potopu w różnych częściach świata w postaci mitów i legend o wielkiej powodzi.
   No tak oczywiście można powiedzieć, że każda cywilizacja mogła mieć swój lokalny potop i swój lokalny mit. Tylko powiedźcie mi panowie skoro tak. Skoro opis Biblijny potopu pochodzi z sumeryjskiej legendy to skąd się wziął w legendzie chińskiej opis potopu, w którym to niejaki (lub niejaka) Nüwa (prawda, że to wygląda trochę jak Noe) również ratuje osiem osób, przed potopem -odwracając go - które potem stają się nieśmiertelnymi.

   Inną sprawą związaną nieco z potopem jest mitologia grecka. Pojawiają się w niej herosi (pół bogowie pół -ludzie). Jaki to ma związek z potopem. Otóż Biblia mówi, że potop właściwie był "dedykowany" Nefilimom, opisywanym jako "potomkowie synów bożych" odznaczających się ponadprzeciętną siłą. To właśnie dla nich był potop. Czy obecność ich w postaci jako herosów w mitach greckich dowodzi że Biblia jest legendą? Czy prawdą? Czy nie należałoby przypuszczać, że są odgłosem prawdziwych wydarzeń opisanych w Biblii.

   Na koniec jeszcze bonus. Opis budowy arki jest dość realistyczny jej wymiary (stosunek dł.:wys:szer) sprawiają, że gdyby zbudować taki statek byłby bardzo wyporny i trudno zatapialny.

   Jeszcze coś od czego miałem zacząć Bóg ST i NT niczym się od siebie nie różni, to ten sam Bóg, tylko niewierzący ulegają pewnego rodzaju złudzeniu. Dokładniejsza analiza Biblii zadaje temu kłam i pozwala dokładnie zrozumieć tą kwestię.

   No śpijcie spokojnie moi kochani ateiści.
   I tak wiem że, nikt i nic nie jest w stanie zachwiać waszej wiary w "Nieboga".
   Pod tym względem możecie być niedoścignionym wzorem dla katolików prawosławnych, a nawet protestantów.

   P.s. Podziwiam waszą wiarę naprawdę.

  •  

   pokaż komentarz

   proponuje doliczyć też ofiary inkwizycji i kolonizatorów w końcu zabijali w imie ''miłosiernego'' Boga

  •  

   pokaż komentarz

   Wierzący wytłumaczy sobie każdy bezsens biblijny
   Odbijam piłeczkę - niewierzący zaprzeczy nawet najsensowniejszemu argumentowi.

   @up
   W takim razie ja proponuję odliczyć wszystkie ofiary przekonań ateistycznych. Na oko wyszłoby na minusie.

  •  

   pokaż komentarz

   Sauronus ja juz dawno temu zastanawialem sie czemu Bog sie tak bardzo zmienil w Nowym Testamencie. Przeciez to jest Bog i nie moze sie zmieniac tylko dlatego ze Biblia jest podzielona na 2 tomy.
   Kurde, jak to się dzieje, że Bóg nie działa tak jak ludzie tego oczekują.

  •  

   pokaż komentarz

   Plusik
   Ciekawe pytanie. Może dlatego, że ma gdzieś oczekiwania ludzi? Ludzie zawracają mu dupę jakimiś pierdołami w stylu "chcę być szczupła!". Następnego dnia znajdują na wycieraczce ulotkę nowego klubu fitnees, dającą 30% zniżki i ją wyrzucają. Potem mimo wszystko wieczorem znowu pada w modlitwie "chcę być szczupła!". Człowiek oczekuje manny z nieba, a tu tyłek.. Trzeba coś jednak samemu zrobić..

  •  

   pokaż komentarz

   @woytas: A może problemem nie jest Biblia, tylko ludzie, którzy tłumaczą jej sens w taki a nie inny sposób? Zwłaszcza, że dogmaty nijak mają się do treści Biblii. nie mówiąc już o tym, że wiara i religia to nie to samo...

 •  

  pokaż komentarz

  84 Ezekiel's wife Ezekiel 24:15-18 1 33,281,294
  85 Ananias and Sapphira Acts 5:1-10 2 33,281,296
  86 Herod Acts 12:23 1 33,280,297

  czy mi się wydaje czy Bóg ozywił na raz tysiąc osób?

 •  
  a.....i

  +13

  pokaż komentarz

  Polityka Stalina zabiła 50 mln, więc Bóg to przy nim lama...

 •  

  pokaż komentarz

  Na pewno mniej, niż ateistyczne reżimy komunistyczne ;P

1 2 3 4 5 6 7 ... 13 14 następna