•  

  pokaż komentarz

  <cool story>

  Mieszkam na warszawskim starym mieście, 3 piętro kamienicy. Mam wjazdówkę, wg której przysługuje mi tutaj postój nie dłuższy niż 3 minuty. Jeśli chcę podjechać na chwilę po coś pod mieszkanie swoim autem, w 3 minuty nie zdążę nawet wejść na górę i zejść z powrotem. Taki limit czasowy to śmiech na sali, ale strażnicy miejscy są upierdliwi i złośliwie potrafią być bardzo dokładni, jeśli chodzi o te równe 3 minuty. Tymczasem zauważyłem, że jest na starym mieście parę aut (oczywiście z tych droższych), których te zasady nie obowiązują (mimo że nie mają nawet wjazdówek), mogą stać całe dnie i straż miejska ich nie rusza. Jednym z tych aut jeździ właściciel restauracji, bynajmniej nie mieszkaniec starego miasta. Czyżby równi i równiejsi?
  Poza tym inne spostrzeżenie - pełno straży miejskiej i policji w ciągu dnia, przypieprzają się dosłownie o wszystko. Lecz po zmroku, kiedy staromiejskie menelstwo i cała reszta szemranego towarzystwa zaczyna się snuć po uliczkach, drzeć zapite ryje i wszczynać awantury pod pewnym miejscowym wątpliwej reputacji klubem, patrole cudownym sposobem znikają.

  </cool story>

  Jestem absolutnie za likwidacją straży miejskiej, poza zdzieraniem haraczy niczym innym się nie zajmują i do niczego nie są przydatni.

 •  

  pokaż komentarz

  Jak zlikwidują w stolicy, to już pójdzie z górki w pozostałych miastach.

 •  

  pokaż komentarz

  Szczerze mówiąc nie mam pojęcia gdzie się ta cała straż chowa, miało być u mnie w dzielnicy ponad sto funkcjonariuszy, tymczasem widziałem ich może raz w przeciągu kilku ostatnich lat...

 •  

  pokaż komentarz

  Niegłupi pomysł. Zebrać adresy osób rzeczywiście zainteresowanych, a później zamiast szukać podpisów na ulicach, co może się nie udać, wysłać osobom które zgłosiły się wcześniej informacje gdzie mogą podpis złożyć. Może to rzeczywiście usprawnić proces i zwiększyć szanse na zebranie wymaganej ilości podpisów. Jedynym słabym punktem jest to, że ludzie będą musieli wyjść z domu i się podpisać - a jak pokazuje doświadczenie, najczęściej się im nie chce(tak, wiem, czasami się chce, ACTA np.;).

 •  

  pokaż komentarz

  W Stalowej Woli od lat nie ma SM, dzięki czemu rocznie oszczędza się ~1,5 mln. zł, za to gmina dofinansowuje Policję.