•  

  pokaż komentarz

  A ja nie jestem za zlikwidowaniem SM. W TEORII Straż Miejska jest przydatna i potrzebna. Czy po likwidacji SM będę dzwonił na policję w sprawie psa bez właściciela, żuli z piwem czy źle zaparkowanego samochodu? Jest mnóstwo pierdół, zakłócających porządek w mieście, do których Straż Miejska świetnie się nadaje.
  A to, że kompletnie nie wykonuje swoich obowiązków i składa się z debili tylko uprzykrzających życie to co innego. Nie chcę zlikwidowania Straży, chciałbym aby po prostu zaczęła funkcjonować normalnie i tyle.

 •  
  g.......n

  +1

  pokaż komentarz

  a referendum w sprawie sejmu kiedy?

 •  

  pokaż komentarz

  "Two o'clock and all's well."

 •  

  pokaż komentarz

  Działalnosc Straży Miejskiej w Warszawie jest globalnie szkodliwa dla społeczeństwa i gospodarki. Zaparkowałem na osiedlu na jedynym wolnym miejscu pomiędzy innymi samochodami. Roztopił się snieg, okazało się że pod nim w tym miejscu była "trawa". Za wycieraczką oczywiscie wezwanie, co oznacza że z tego powodu mam jechac specjalnie pod adres w centrum Warszawy, gdzie nastepnie powinienem spedzic 1.5h tylko po to, zeby uiscic 100 zl za cos, co społeczeństwu nie wyrzadzilo żadnej istotnej szkody.

  Angażowanie mieszkańców w nonsensowną biurokrację (wezwania, wyjasnienia) to jeszcze nic. Wg mnie niekonstytucyjne są blokady na koła (mnie się nie zdarzyło, ale współczuję tym, którzy takim czyms zostali potraktowani). Nikt nie ma prawa unieruchamiac komus pojazdu tylko dlatego, ze ten np stanął w miejscu niedozwolonym. Nie dosc, ze de facto znacznie przedłuża to postój tego pojazdu w miejscu, gdzie jak rozumiem nie powinien on stać (własciciel wraca po 30 minutach i nie może już odjechac), to jeszcze uniemozliwia to użytkowanie pojazdu (czesto w celach firmowych), szkodzac aktywnosci gospodarczej. I znowu wyjasnienia, mandat, łaskawe zdjęcie blokady.

  Straż miejska zajmuje się przede wszystkim utrudnianiem życia obywatelom i żebraniem o łapówki, korzysci społeczne z jej dzialalnosci sa wielokrotnie nizsze od wyrządzanych szkód i wysokich kosztów utrzymania tej "służby".

  Nie mówiąc o tym że bezpieczeństwa ona nie zapewnia, o wiele skuteczniejsza jest tu Policja.