•  

  pokaż komentarz

  U mnie w miasteczku zlikwidowano straż miejską. Zmienili im nazwe na centrum monitoringu i tyle :D

 •  

  pokaż komentarz

  Działalnosc Straży Miejskiej w Warszawie jest globalnie szkodliwa dla społeczeństwa i gospodarki. Zaparkowałem na osiedlu na jedynym wolnym miejscu pomiędzy innymi samochodami. Roztopił się snieg, okazało się że pod nim w tym miejscu była "trawa". Za wycieraczką oczywiscie wezwanie, co oznacza że z tego powodu mam jechac specjalnie pod adres w centrum Warszawy, gdzie nastepnie powinienem spedzic 1.5h tylko po to, zeby uiscic 100 zl za cos, co społeczeństwu nie wyrzadzilo żadnej istotnej szkody.

  Angażowanie mieszkańców w nonsensowną biurokrację (wezwania, wyjasnienia) to jeszcze nic. Wg mnie niekonstytucyjne są blokady na koła (mnie się nie zdarzyło, ale współczuję tym, którzy takim czyms zostali potraktowani). Nikt nie ma prawa unieruchamiac komus pojazdu tylko dlatego, ze ten np stanął w miejscu niedozwolonym. Nie dosc, ze de facto znacznie przedłuża to postój tego pojazdu w miejscu, gdzie jak rozumiem nie powinien on stać (własciciel wraca po 30 minutach i nie może już odjechac), to jeszcze uniemozliwia to użytkowanie pojazdu (czesto w celach firmowych), szkodzac aktywnosci gospodarczej. I znowu wyjasnienia, mandat, łaskawe zdjęcie blokady.

  Straż miejska zajmuje się przede wszystkim utrudnianiem życia obywatelom i żebraniem o łapówki, korzysci społeczne z jej dzialalnosci sa wielokrotnie nizsze od wyrządzanych szkód i wysokich kosztów utrzymania tej "służby".

  Nie mówiąc o tym że bezpieczeństwa ona nie zapewnia, o wiele skuteczniejsza jest tu Policja.

 •  

  pokaż komentarz

  Autorze, poniżej wrzucam ci trochę literek "ś", żeby Ci już nigdy ich nie zabrakło ;)

  śśśśśśśśśśśśśśśśśśśśśśśśśśśśśśśśśśśśśśśśśśśśśśśśśśśśśśś

 •  

  pokaż komentarz

  doprowadzić do referendum to jedno, ale kolejnym większym problemem jest frekwencja na nim, beza tego i tak cały wysiłek na marne ;/

 •  

  pokaż komentarz

  straz miejska to najgorszy zbiór słoików, ktòrzy przyjechali tu i myślą że robią kariere. pozamiatać