•  

  pokaż komentarz

  kurde, ale zdjecia z mojej rodzinnej miejscowosci nie dodali :( wiec sie pochwale :D
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Kościół_Wszystkich_Świętych_w_Bliznem
  mam gdzies wasze minusy jestem dumny ze mam u siebie taki kosciół, najstarszy tego typu koscioł w europie który jest ciagle używany zgodnie ze swoim przeznaczeniem.

 •  

  pokaż komentarz

  Fajnie byłoby zrobić listę gdzie się było - z PL nie widziałem tylko Kalwarii - plus parę zagranicznych. Miło byłoby zrobić sobie tour po tych miejscach w Europie albo plan na całe życie zrobić :)

 •  
  s.....................i

  +1

  pokaż komentarz

  Mało dokładna, przykładowo jedna kropka w Bliznem odpowiada kilku drewnianym kościołom z listy - nie jest zaznaczony kościół w Binarowej, Lipnicy Murowanej i kilka innych które na 100% są na liście. Skoro to ma być interaktywna mapa, to przy większym przybliżeniu powinny pojawiać się poszczególne obiekty. Jeśli zaznaczony jest tylko jeden obiekt z grupy to do dupy. Zakop.

  •  

   pokaż komentarz

   @spiskuje_z_korporacjami: Te kilka innych to: Sękowa, Haczów, Dębno, a oczekują na wpisanie na listę Lachowice, Orawka i Szalowa.

   Cool story. Kościół w Szalowej byłby wpisany już w 2000 roku gdyby nie głupota miejscowych włodarzy, otóż Szalową nawiedziła wichura, powaliła dosyć potężne drzewo, po drzewie ostała się dziura, a że miejscowo nie mieli czym zrównać tę dziurę to wpadli na pomysł aby wrzucić do niej...starocie typu pralkę, opony i różne wynalazki ludzkości. Gdy komisja, przedstawiciel z UNESCO to zobaczył to odechciało mu się nawet wchodzić do wewnątrz tego kościółka. Ciekawostka;jest to kościółek z zawieszonym przy wejściu diabłem i deptającym go aniołem.

   EDIT: chodziło o drzewo w obrębie kościoła

 •  

  pokaż komentarz

  "Primeval Beech Forests of the Carpathians and the Ancient Beech Forests of Germany" w Bieszczadach?