Przeglądasz archiwalną wersję znaleziska.

Nieuczciwie zatrudnieni w Dubaju "Slaves of Dubai"

@qnsi youtube.com #swiat #dubaj

Na wykopie był kiedyś bardzo aktywny spaceman, potem jego żona, którzy wychwalali życie w Dubaju. Warto zobaczyć drugą stronę tego pięknego miasta, z perspektywy ludzi chcących poprawić swój byt w tym kraju, oszukanych przez miejscowych i żyjących jak niewolnicy.

 •  

  pokaż komentarz

  nie od dziś wiadomo że araby traktują innych ludzi jak zwierzęta

 •  
  4...S

  +23

  pokaż komentarz

  Dubaj to samo co hongokng i szanghaj - ładne na widokówkach i z perspektywy wycieczek, hoteli 5 gwiazdkowych i bzdurnych artykułów o rzekomej wolności.
  http://davidaslindsay.blogspot.co.uk/2009/12/truth-about-dubai.html
  polecam poczytać komentarze na tym blogu pod artykułem

 •  

  pokaż komentarz

  @marcyshan co o tym powiesz, bo jesteś zaznajomiona z Dubajem?

  •  

   pokaż komentarz

   @winnux: podejrzewam, że nie odpowie, bo to nie jest ładny dubaj. Jak kiedyś napisałem pod jednym jej wykopem, że dubaj niestety ma też swoje ciemne strony to się skończyło na tym, że jestem polaczkiem, który musi ponarzekać ...

   Nie wiedziałem tylko, że w tych 'gettach' jest aż tak tragicznie ...

  •  

   pokaż komentarz

   @masiakla:

   ona dostała się do Dubaju bo jej mąż jest specjalistą, gdyby nie "dobry ożenek" to dalej siedziałaby w Wrocławiu, w dodatku od kilku lat utrzymuje ją mąż - fajnie być utrzymanką, nic tylko pływać sobie w basenie gdy osioł na babę zapier****, a biedotę się widzi tylko przez lornetkę jak pracuje na budowie w 50 stopniach

   fajnie się opowiada o Dubaju z perspektywy człowieka który należy do 10-20% najlepiej zarabiających, to tak jakbyś ze swojej Willi w Konstancinie mówił o prawdziwym życiu w Polsce

  •  

   pokaż komentarz

   @sekito20: Wrong - byl jakis link ostatnio na wykopie gdzie mozna bylo wpisac ile sie zarabia i po wpisaniu swojej placy w EU bylam w 3%, a w DXB spadalm 0.04%. Chociaz serio - nie czuje sie tutaj specjalnie bogata, zarabiam srednio.

   Wszytsko na filmie to prawda. Seikh Khalifa mowil w zeszlym roku o wprowadzneniu placy minimalnej i prawa pracownikow. Ale tez jest druga strona medalu - jak wprowadza takie prawo to sie polowa budowy sypnie i pozaluja. Jak ktos mieszka tutaj to warto wyjechac za miasto i popatrzec na takie obozy pracy. Serce sie kraja, :(

 •  

  pokaż komentarz

  NIE NO NAPRAWDĘ? PRZECIEŻ WYKOPOWICZE MÓWILI ŻE TAM JEST IDEALNY WOLNY RYNEK I RAJ NA ZIEMI

  a tak na serio to kto chciał wiedzieć jak się żyje w Dubaju to się dowiedział, no ale wykopowicze jak słyszą "brak podatków" to dostają orgazmu, czytają wykop MarcyShan i jej męża którzy żyją jako wysoko wykwalifikowani pracownicy umysłowi i pokazują z perspektywy bogatych ludzi jak się żyje w Dubaju, to tak jak robić filmy o życiu w Rosji z perspektywy "Rublówki", o życiu we Francji z perspektywy "Neuilly-sur-Seine" lub życie w Polsce z perspektywy "Konstancina-Jeziornej" no ale wykopowicze myślą że tam każdy tam żyje

  PS. Przypomniało mi się o tym że władcy Dubaju przymykają oko na Handel Kobietami, sprawa wygląda tak że zachęcają ubogą dziewczynę z kraju byłego bloku wschodniego na zarobek w Dubaju a kończy jako seksualna niewolnica. A jak się ją do tego zmusza? Rzuca się biedną dziewczynę robotnikom z Azji za 2$ za jednorazowy seks i ta dziewczyna jest zmuszana przez dwa dni do nieustannego stosunku ze setką facetów, po tych dwóch dniach jest już psychicznym trupem i jest całkowicie posłuszna oprawcom; a co robi policja jak się o tym dowie? Albo przymyka oko albo deportuje bez żadnej pomocy. Władcy Dubaju też przymykają oko na to i uznają że problemu nie ma.

  •  

   pokaż komentarz

   @sekito20:
   Co do PS, to może jakieś źródło?

  •  

   pokaż komentarz

   @sekito20: A nie ma wolnego rynku? Ktoś tych ludzi złapał w sieć i na siłę przyciągnął?

   Co do pierwszej kwestii:
   marcyshan od początku mówiła o pracownikach fizycznych, skąd są i ile zarabiają. Po zdjęciach i filmach z wielu budów widać też było w jakim są stanie i bynajmniej nikt tutaj nie próbował koloryzować ich sytuacji.

   Dużo ludzi lubi po takich materiałach kląć na system, ale to nie wina systemu, tylko osób, które próbują się dorobić na cudzej krzywdzie. Zapominacie, że podobna sytuacja dotyczyła też polaków, wyjeżdżających na plantacje do włoch i innych krajów (cywilizowanych) Europy. Także zacząć trzeba od tego, że nikt ich nie zmuszał do przyjazdu i zadłużenia się niemiłosiernie. Druga sprawa to oszustwo jakiego dopuszczają się osoby ściągające tych robotników. W materiale poruszyli temat zabierania paszportów (jakoby dać sygnał, że ci ludzie są uwięzieni) a następnie kilkukrotnie reporter wspominał o tym, że buntowników czy osoby robiące problemy są odsyłane - to w końcu jak to jest?

   Ich warunki bytowe w porównaniu do standardów europejskich wołają o pomstę do nieba, ale jak bardzo gorsze są od tych, z których przyjechali? Bo z tego co wiadomo wypicie nieprzegotowanej wody w Indiach przez europejczyka gwarantuje długie męki i najczęściej zgon. Co im zabrano zatem? Raczej niewiele, ci ludzie urodzili się w takim bagnie - jest to dla nich norma. W Indiach (nie wiem jak w Pakistanie) istnieje coś takiego jak system kastowy, gdzie jeśli źle się urodziłeś nie masz co liczyć na dobre traktowanie i godny byt, ile osób, z tych którzy są w Dubaju są właśnie z tej najniższej kasty, reporter tego nie poruszył.

   Na koniec wypłata 160 funtów ~ 800 zł. Przy kilku naborach na pracowników miałem dziewczyny, które zarabiały coś koło 900 zł na umowę o dzieło i im wystarczyło, że dam więcej a będą zadowolone. Kwalifikacje pracowników fizycznych w Dubaju są niskie. Niby jest ich tam 3 mln, tylko że relatywnie rzecz biorąc to ok. 3 promile populacji Indii - jak widać kropla w morzu - łatwiej znaleźć naiwnych.

   Co do drugiej kwestii:
   Handel kobietami istnieje od pokoleń, dotyczy też polek - tylko że u nas policja nie prowadzi prawie żadnych statystyk więc nie wiemy jak duży jest to problem. Osoby, które się tym parają to ludzie majętni mający wpływy lub po prostu mają zaplecze, którego się władza boi. Nie wiem o co chodzi ale głównie arabowie są kojarzeni z paraniem się takim procederem.

   Więcej dystansu do całej sprawy, mniej obrzucania błotem "systemu" i edukacja - tylko to nas uratuje.

  •  

   pokaż komentarz

   @Argetlam:

   Cena seksu Film o seksualnych niewolnicach z europy wschodniej, jest też wątek Dubaju

   @pilot

   A nie ma wolnego rynku? Ktoś tych ludzi złapał w sieć i na siłę przyciągnął?

   z tego co myślałem na wolnym rynku pracodawca płaci pracownikom a jak nie płaci to pracobiorca może go pozwać do sądu - w Dubaju nie może

   marcyshan od początku mówiła o pracownikach fizycznych, skąd są i ile zarabiają. Po zdjęciach i filmach z wielu budów widać też było w jakim są stanie i bynajmniej nikt tutaj nie próbował koloryzować ich sytuacji.

   ale nie mówiła w jakich warunkach żyją, że mają prymitywny kibel na 50-100 osób, że pieniędzy nie wystarcza im na zjedzenie do syta, że mieszkają w 10 osób w jednej izbie bez klimatyzacji (gdzie temperatury dochodzą do 50 stopni)

   wiem że tu jest hejt na demokrację i związki zawodowe; ale gdyby coś takiego zdarzyłoby się w Niemczech(równie bogatych co ZEA) to wszystkie media krajowe by to miały na pierwszych stronach gazet i w czołówce telewizyjnych dzienników gdzie politycy nieustannie mówiliby o tym jak najszybciej starając pomóc tym pracownikom

   nie mówiąc o związkach zawodowych które by takiemu pracodawcy jaja urwały

   Dużo ludzi lubi po takich materiałach kląć na system, ale to nie wina systemu, tylko osób, które próbują się dorobić na cudzej krzywdzie. Zapominacie, że podobna sytuacja dotyczyła też polaków, wyjeżdżających na plantacje do włoch i innych krajów (cywilizowanych) Europy.

   ale we Włoszech mogą iść na policję i powiedzieć im o tym a w Dubaju każdy ma ich w d...

   Druga sprawa to oszustwo jakiego dopuszczają się osoby ściągające tych robotników. W materiale poruszyli temat zabierania paszportów (jakoby dać sygnał, że ci ludzie są uwięzieni) a następnie kilkukrotnie reporter wspominał o tym, że buntowników czy osoby robiące problemy są odsyłane - to w końcu jak to jest?

   odsyłane bez zapłaty za kilka miesięcy pracy i z ogromnymi długami, oni za sam przyjazd do Dubaju wydali fortunę bo obiecywano im Raj, to tak jak w latach 1910-1914 administracja carska przekonywała Polskich chłopów do osiedlania się na Syberii obiecując im raj, oni wyjechali a na mniejscu byli w dziczy

   Ich warunki bytowe w porównaniu do standardów europejskich wołają o pomstę do nieba, ale jak bardzo gorsze są od tych, z których przyjechali?

   nie sądzę by nawet w najbiedniejszej prowincji Indii mieli jeden prymitywny kibel na 50 osób i jeszcze ograniczenia wody

   Bo z tego co wiadomo wypicie nieprzegotowanej wody w Indiach przez europejczyka gwarantuje długie męki i najczęściej zgon.

   przez europejczyka

   Co im zabrano zatem? Raczej niewiele, ci ludzie urodzili się w takim bagnie - jest to dla nich norma. W Indiach (nie wiem jak w Pakistanie) istnieje coś takiego jak system kastowy, gdzie jeśli źle się urodziłeś nie masz co liczyć na dobre traktowanie i godny byt, ile osób, z tych którzy są w Dubaju są właśnie z tej najniższej kasty, reporter tego nie poruszył.

   Dużo bo by wyjechać musieli sprzedać ziemię i się zadłużyć, a także by pomóc rodzinie w kraju a oni nie dostają wypłaty to nie dojść że nie pomagają rodzinie to odsetki rosną, czyli są na ogromnej stracie po wyjeździe

   Na koniec wypłata 160 funtów ~ 800 zł. Przy kilku naborach na pracowników miałem dziewczyny, które zarabiały coś koło 900 zł na umowę o dzieło i im wystarczyło, że dam więcej a będą zadowolone.

   tego tam nie poruszyli ale oni 1/3 tej sumy wydają na tak zwane "mieszkanie", 1/3 sumy na tak zwane "jedzenie" a pozostałe 1/3 wysyłają do kraju gdzie muszą za to utrzymać rodzinę i kredyt spłacić; te dziewczyny na 100% były utrzymywane przez rodziców i dorabiały sobie do kieszonkowego więc nie porównuj do dorosłego faceta który musi na rodzinę zarobić

   Kwalifikacje pracowników fizycznych w Dubaju są niskie. Niby jest ich tam 3 mln, tylko że relatywnie rzecz biorąc to ok. 3 promile populacji Indii - jak widać kropla w morzu - łatwiej znaleźć naiwnych.

   może kropla w morzu, Polacy w UK to też kropla w morzu ale to nie znaczy że mamy się zgadzać na trzymanie ich tam jak zwierzęta (jeżeliby byli tak traktowani)

   Handel kobietami istnieje od pokoleń, dotyczy też polek - tylko że u nas policja nie prowadzi prawie żadnych statystyk więc nie wiemy jak duży jest to problem. Osoby, które się tym parają to ludzie majętni mający wpływy lub po prostu mają zaplecze, którego się władza boi. Nie wiem o co chodzi ale głównie arabowie są kojarzeni z paraniem się takim procederem.

   różnica jest taka że rząd Polski z tym realnie walczy, Dubaj na to przymyka oczy

   gdy Polka idzie na policję bo była niewolnicą ma duże szanse na dobre zajęcie się nią, Dubajska policja będzie to ignorowała, wyśle ofiarę do oprawcy który będzie ją gwałcił a potem zabije lub deportują bez żadnej pomocy

  •  

   pokaż komentarz

   @sekito20: Cóż... czego wymagać od ''ludzi'', którzy jeszcze niedawno mieszkali w lepiankach i paśli kozy?

 •  

  pokaż komentarz

  Tak działa wolny rynek - deal with it

  •  

   pokaż komentarz

   @wolnosciowiec:
   Dokładnie - dlatego zawsze mówię ludziom że zesraliby się w gacie jakby się spotkali w życiu z prawdziwym wolnym rynkiem.

  •  

   pokaż komentarz

   @wolnosciowiec: Nieprawda, prawdziwy wolny rynek działa tam gdzie działa prawo (zależy kto ustala to prawo, rząd z monopolem, albo różne organizacje). Takie zachowanie jak przedstawione na filmie nie jest zgodne z zasadami wolnego rynku, gdzie ludzie są oszukiwani. W wolnym rynku istnieje coś takiego jak wolność wyboru pracy, tu ich niejako zmuszono (Zgadzam się, sami byli głupi, ale to nie usprawiedliwia zachowania arabusów)

  •  
   C.....n

   -15

   pokaż komentarz

   @wolnosciowiec:
   @4RG0S:
   Moze podzielmy znow swiat na wolny rynek i gospodarke planowana tak jak to bylo 30 lat temu. Wtedy kazdy bedzie mial wybor gdzie chce zyc czy w dzikim kapitalizmie czy w socjalizmie.

   Wytlumaczcie mi jedno: dlaczego kraje socjalistyczne zamykaja swoje granice od srodka i nie pozwalaja na emigracje swoim obywatelom skoro servuja im taki dobrobyt?
   Dlaczego ludzie emigruja do Dubaju a nie z Dubaju na Kube czy Koree Polnocna?

  •  

   pokaż komentarz

   @Caveman: odnośnie filmików które wrzuciłeś bo widziałem fajne zestawienia zdjęć biedoty.
   Tylko zapomnieli tego dodać.
   http://www.amusingplanet.com/2012/01/cage-dogs-of-hong-kong-by-brian-cassey.html
   http://www.amusingplanet.com/2013/01/hong-kong-high-density-residential.html
   wolny rynek w hongkongu to śmiech na sali, sterowany centralnie kurs waluty, sprawdź sobie notowania ich dolara.
   http://stooq.pl/q/?s=usdhkd&c=10y&t=l&a=lg&b=0
   mają ustaloną "podłogę" (7.75) w kursie od lat, i Ty to śmiesz nazywać wolnym rynkiem? BTW to samo teraz robi szwajcaria jego mać.
   Oczywiście oprócz kilkuset kar i nakazów włącznie z żuciem gumy do żucia to coś tam mają z wolnego rynku
   Ale nie na tyle żeby podawać je za przykład. Rozwinęli się na niewolniczej taniej sile roboczej z chin i innych krajów regionu.
   W Hongkongu nie ma prawa pracy i tam ludzie zap!%$##!ają minimum 12h dziennie.
   Wskaźnik "home price" do "gross income" wynosi 13.5
   http://www.bloomberg.com/news/2013-03-21/hong-kong-homes-face-20-price-drop-as-banks-raise-rates.html
   Czyli 13.5 roku musisz swoją pensję odkładać nie wydając ani centa żeby kupić sobie dach nad głowę.
   W UK wskaźnik się waha między 3-4 lata. Gorzej jest chyba tylko w Szwajcarii wynosi 15 lat - i Ty to nazywasz dobrobytem?
   To jest efekt napompowania małe gospodarki sterydami dolarowymi a nie oznaka wolnego rynku.

   Ja jestem za wolnym rynkiem ale przykłady którymi się podpierasz nie mają z nim nic a nic wspólnego.

  •  
   C.....n

   -13

   pokaż komentarz

   @4RG0S: Od pomagania biedocie jest wolontariat a nie gospodarka.
   Hongkong jest czescia CHRL. Wolny rynek nie istnieje tam juz od czasow przejecia.

   Prawo pracy to najglupszy wymysl XXw. Wszedzie tam gdzie istnieje prawo cywilne prawo pracy jest kompletnie zbyteczne. Ja pracuje na warunkach samozatrudnienia i bardzo mi z tym dobrze. Osobiscie zawsze wtedy gdy potrzebuje kogos do pomocy "zatrudniam" tylko kontraktorow prowadzacych wlasna dzialalnosc.

   Nie odpowiedziales na pytanie wiec dodam kolejne:
   Dlaczego Chinczycy emigruja do Hongkongu skoro tak ich tam wyzyskuja? Dlaczego Hindusi czy afrykanie emigruja do Dubaju? Dlaczego kraje ktore maja wzglednie wolny rynek musza bronic sie przed imigrantami a kraje z gospodarka planowana strzega granic od srodka?

  •  

   pokaż komentarz

   @Caveman: dlaczego anglicy emigrują do tajlandii, malezji, rpa, hiszpanii?
   Każdy ma swoje powody, przecież nie przenoszą się tam całe kraje tylko garstka ludzi w porównaniu z populacjami tych krajów.
   Taka Estonia niby taki raj wolnościowy teraz a 15 tys ludzi w UK z małego 1.5 milionowego kraju.
   Jakby analogicznie 1 procent z Indii albo Chin wyjechał to wierz mi żebyś ich zauważył nawet u siebie pod domem.
   My byśmy chcieli wolny rynek w PL ale za żadne skarby nie chcemy żeby nasze firmy i banki były niemieckie, chcielibyśmy pieniądze ale na naszych warunkach.
   Wolny rynek oznacza sterydowe dolary od amerykanów którzy nie mają na to żadnego pokrycia, obiecując całemu światu że ich gospodarka jest gwarantem tych pieniędzy. hahaha
   Pamiętaj że eksplodowało kilka baniek na rynku a została już tylko jedna jedyna która utrzymuje tzw. dobrobyt zachodu.
   http://www.globalresearch.ca/freeze-the-1-5-quadrillion-derivatives-bubble-as-a-first-step-towards-world-economic-recovery/12947
   która wynosi 25 krotność całego PKB światowego. Jak p@%#$$#nie to nastanie ciemność na długo.
   Przykład z Hongkongiem podałem bo chciałem w miarę obszernie opisać problem, ale spokojnie możesz to ekstrapolować na pozostałe kraje.

  •  

   pokaż komentarz

   @wolnosciowiec: jesli uważasz że w Dubaju panuje wolny rynek , jesteś klinicznym idiotą , albo brakuje Ci edukacji.

  •  
   S......t

   +2

   pokaż komentarz

   @4RG0S:
   Dlaczego zatem wszystkie rankingi wolności gospodarczej podają Hong Kong jako jeden z największych bastionów wolnej gospodarki skoro mają hurr durr sterowany kurs waluty?

  •  

   pokaż komentarz

   @wolnosciowiec: w którym miejscu/momencie ten rynek jest wolny? Tam, gdzie jest oszustwo i zabieranie paszportów tam żadnego wolnego rynku nie ma.

  •  

   pokaż komentarz

   @Sprocket: No bo to komuś na rękę :)

  •  

   pokaż komentarz

   @Sprocket: Szwajcaria jest na piątym miejscu w rankingu wolności gospodarczej a też ma ustaloną "podłogę" od ponad roku na 1.2 do euro.
   http://stooq.pl/q/?s=eurchf&c=1y&t=l&a=lg&b=0

   Oni nam mówią jak mamy co robić a sami mają to gdzieś.
   To oni robią raitngi, płacą za nie kupę kasy, sami dobierają odpowiadające im wskaźniki żeby to oni wyglądali najlepiej.

  •  
   S......t

   0

   pokaż komentarz

   @4RG0S: A nie wpadłeś na to, że te kraje summa sumarum wypadają po prostu korzystniej na tle pozostałych mimo tego, że wpływają na kurs swojej waluty?

  •  

   pokaż komentarz

   @Sprocket: Jakoś nie a mieszkam w kraju z 11 miejsca tego rankingu (polska ma 57) .

  •  
   S......t

   0

   pokaż komentarz

   @4RG0S: W ogóle nie przekonywujące.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @Caveman: Wolny rynek i czysty kapitalizm to utopia taka sama jak komunizm. Nie ma na świecie kraju prawdziwie kapitalistycznego i nie będzie. Dlatego, że jak wszystkie utopie nie bierze on pod uwagę czynnika ludzkiego. Kilka lat temu też wierzyłem w słowa JKM ale dzis widzę, że człowiek jest chciwą istotą. Chciwość popycha ludzi do najgorszych czynów. Kapitalisci nie staną się altruistami tak jak zakłada to JKM i będą sponsorować szpitale dla biedoty. Kapitalisci aby zdobyć swoje pieniądzę zaprzedali duszę diabłu. Nie liczyłbym na ich przymioty moralne. Jeżeli większy zysk będzie oznaczał odebranie jakiemuś, anonimowemu asfaltowi miski ryżu to to zrobią bo z wysokości ich gabinetów tego i tak nie widać.
   Już starożytni Grecy rozumieli, że dysproporcja dochodów 1:30 powoduje, że ludzie żyjący na przeciwnych bigunach dochodowych słabo się rozumieją. Przy obecnych dysproporcjach gdzie niewielka, w skali światowej, grupa ludzi zarabia 500 albo 1000 razy więcej niż nawet ci średnio zarabiający, różnice w ich i naszym sposobie życia są tak olbrzymie, że stają się wręcz odrębnym gatunkiem, kompletnie nie rozumiejącym plebsu.

  •  
   C.....n

   -4

   pokaż komentarz

   @bialy_karzel:
   Wytlumacz mi wiec fenomen WOSP (ktory notabene jest parapodatkiem w socjalistycznym ustroju RP)
   Nie znam wszystkich akcji charity w PL nie chce mi sie tez przywolywac wszystkich z UK (jest ich ponad 1000 i zbieraja ok 20mld funtow rocznie). Fenomen charity polega na tym ze te pieniadze trafiaja w wiekszosci do faktycznie potrzebujacych i na cele ktore sa zbierane a w ustrojach socjalistycznych kasa jest wludzana i marnowana. Jest obiecywana za glosy w wyborach itd.

   Roznice miedzy Toba a mieszkancami Nigerii tez sa znaczne i w sumie dlaczego nie obnizyc Twojch dochodow i oddac im troche Twojej kasy byscie mogli lepiej sie rozumiec.

   JKM niema tu nic do rzeczy ten facet nie jest mi znany. Ani razu nie mialem okazji na niego glosowac. Jednak uwazam ze eksperyment stworzenia w pelni wolnego kraju jest jak najbardziej mozliwy i w takim eksperymencie jest miejsce i dla socjalistow i dla kapitalistow kwestia tylko w jaki sposob sie zorganizuja.

   I nie zrozum mnie zle. Ja osobiscie nic nie mam przeciwko socjalizmowi tak dlugo jak dlugo nie jestem na sile i wbrew mojej woli w to angazowany. Niech sobie socjalisci na siebie placa wzajemnie, ja podatkow prawie nie place wiec w sumie problem mnie i tak omija. Boli mnie natomiast to ze trzeba sie mocno naszarpac i naglowic by zyc normalnie na wylacznie wlasny rachunek.

  •  
   a......d

   -2

   pokaż komentarz

   @bialy_karzel: W kapitalizmie jeszcze nikt nie umarł z głodu, a w komunizmie umarły miliony i jeszcze głodują i umierają ( korea północna)
   Jeżeli socjalizm jest taki dobry to dlaczego nie można z niego zrezygnować i ucie do kapitalistycznego piekła.

  •  

   pokaż komentarz

   @awojewod: Nigdzie nie twierdzę, że socjalizm jest lepszy. Twierdzę jedynie, że czysty kapitalizm to utopia i że bogaci będą dymać biednych doputy, dopuki się ich nie zje. Demokracja nic na to też nie poradzi bo za odpowiednią sumę pieniędzy da się kupić niemal każdego. Stawiają sobie wille otoczone wysokim murem i drutem kolczastym, tranferują się w swoich limuzynach do swoich gabinetów na wysokich piętrach ich biurowców. I najchętniej to niedotykaliby swoimi "świetymi" stopami ziemi po której stąpa uboga tłuszcza. !@%! mnie strzela kiedy słyszę jak doszło do kryzysu bankowego z 2008. Chciwość. Bo na jaką cholerę komuś jest potrzebne kolejne 100 mln dolców?

  •  
   a......d

   0

   pokaż komentarz

   @bialy_karzel: Dlatego trzeba budować ustrój wolności oraz odpowiedzialności i tego strzec aby żadna władza która dorwie się do koryta nie zniewalała ludzi.
   Jeżeli Pracodawca lub Bank nie wywiązuje się z umowy to pracodawca lub właściciele banku powinni stracić swój majątek na pokrycie długów które mają względem innych. Umów należy dotrzymywać.

  •  

   pokaż komentarz

   @awojewod: Otóż, problem w tym, że zawsze znajdzie się jakiś cwaniaczek z moralnością ameby i cały misterny, odpowiedzialny system ch... strzeli. Mam, niestety, dla Ciebie przykrą wiadomość. Nie mam pojęcia jaki system byłby fool proof i dobry dla wszystkich.