•  

  pokaż komentarz

  Bierzcie kredyty w takich programach! Bierzcie lemingi!

  Potem narzekajcie, że rząd jest zły, podczas gdy sami robicie wszystko pod jego dyktando.

  Zwalcie też winę na innych, ,,co złego to nie ja'', wy tylko wzięliście, bo dawali.

  Nie zapomnijcie nakrzyczeć na polaków z obczyzny - uciekli od kraju, zdrajcy... A to, że przysyłają do kraju tony pieniędzy to już mało istotna sprawa. Najważniejsze, że tchórze uciekli, zostali sami twardziele, które wytrzymają 60+% podatków, nie to co słabeusze uciekające do rajów podatkowych.

  Do wszystkich, którzy z tego programu skorzystali.

  Jesteście socjalistami.

  Możecie zapierać się rękami i nogami, dawać mi wykłady o swoich poglądach, ale nie zmieni to faktu, że skorzystaliście z socjalistycznego programu, zasililiście swymi pieniędzmi socjalistyczny program, wy pokazaliście rządowi - każdy z was z osobna - że rząd może śmiało robić przekręty na spółkę z developerami. Że nas polaków można dymać na sucho i jeszcze podziękujemy.

  To przez was w kraju jest coraz gorzej dla młodych - waszych dzieci, a w efekcie dla was na starość. Straty odbiją się rykoszetem w podatkach, a potem znów narzekania, że w kraju źle. Najważniejsze mieć lepiej niż sąsiad. To wy macie być elitą finansową tego kraju? Zawierając niekorzystne dla społeczeństwa umowy na 20-30 lat?

  Ja jebię.

 •  

  pokaż komentarz

  Kolejna afera na grube miliardy.

  Ja troszeczkę o tym rynku wiem.
  W 2008 wybuchł kryzys na rynku deweloperskim, i od tamtej pory robią wszystko, by wmówić ludziom że mieszkania już nie potanieją,
  żeby kupowali już-już.
  Artykuły sponsorowane pojawiały się w GóWnie i innych pismach z zegarmistrzowską regularnością.

  Było kwestią czasu, kiedy dadzą tym złodziejom w PO takie łapówy, by zmusili Polaków przemocą, do kupowania ich mieszkań.
  Grunt pod to przygotowywano już od ponad roku - pojawiały się teksty, artykuły, powoli urabiano ludzi.

  Mało kto wie, że wielu polskich deweloperów to zwykła mafia, która w budowę bloków inwestuje pieniądze z przestępstw.

 •  

  pokaż komentarz

  Warto sie przyjrzec jak to jest z konstytucyjnoscia tego dofinansowania zadajac 3 pytania:

  - dlaczego do 35 rz
  - dlaczego tylko rynek pierwotny
  - dlaczego jako doplata do kredytu

  Widze tutaj jawna dyskryminacje obywateli nie spelniajacych powyzszych zalozen a przeciez pieniadze sa publiczne.
  A poza tym smutkiem napawa fakt ze nawet juz sie nie kryja dla kogo i przez kogo zostal napisany ten program ale w sumie mozna bylo tego spodziewac bo za duzo tlustych kotow ze sluzb i polswiatka zainwestowalo i pierze duze pieniadze w deweloperce. Na szczescie stad wyjechalem nie czekajac na genialne programy tego rzadu finansujace deweloperow i baksterow.

 •  

  pokaż komentarz

  Niedorzecznością programu jest fakt, że na mieszkanie trzeba wziąć kredyt.
  Dla osób posiadających kapitał rodzą się pytania:
  1. Czy będzie ograniczenie w procentowym udziale wkładu władnego do wartości mieszkania (przy kredycie)? Nie miałbym nic przeciwko, by wziąć kredyt na 5% wartości mieszkania.
  2. Czy będą ograniczenia co do możliwości wcześniejszej spłaty kredytu?
  Jeśli nie będzie ograniczeń w powyższych kwestiach, myślę, że będzie dało się oszczędzić kilka procent wartości mieszkania, kupując je de facto za gotówkę.

  •  

   pokaż komentarz

   @adil:

   Ciekawe tylko, skąd młodzi ludzie na dorobku mają wziąć 250 tysięcy złotych gotówki. To nie Arabia Saudyjska, tylko Polska.

  •  

   pokaż komentarz

   @adil: ale to nie jest niedorzeczność, jeśli nie musisz brać kredytu to na pewno znaczy że Cię stać i nie musisz korzystać z programu. Absurdem jest przymus brania kredytu przy kupnie dotowanych kolektorów słonecznych.
   Ogólnie cały ten program MdM z zasady jest absurdalny. Młodzi powinni być jak najbardziej mobilni a o mieszkaniach na stałe powinni myśleć przed założeniem rodziny. Nie wyobrażam sobie kupna i przywiązania do jednego mieszkania i miasta w młodym wieku, po co - chyba po to żeby komuś wynająć w razie czego. Póki co to własne M jest raczej luksusowe i zawsze będzie tak. To śmieszne że na takie paliwo niezbędne do rozwoju gospodarczego nakłada się akcyzę a do mieszkań dopłaca się. Wszystko to jest prostą drogą do kompletnej stagnacji.

  •  

   pokaż komentarz

   Absurdem jest przymus brania kredytu przy kupnie dotowanych kolektorów słonecznych

   @JohnWalker: zwłaszcza, ze dotacja pokrywa tyle ile płacisz odsetek od kredytu-to jest dopiero dotowanie banków

  •  

   pokaż komentarz

   @Jaskier: Jemu nie chodzi chyba o to że ma gotówkę na zakup tylko o to że jesteś zmuszony do brania kredytu. Dodatkowo w określonych bankach na określonych zasadach(ustalanych przez bank). Co za tym idzie bank może ci zaproponować bardziej niekorzystną umowę niż np. gdybyś sam mógł wybrać bank i negocjować umowę. Generalnie beneficjentem nie są młodzi ludzie tylko banki i developerzy. Popatrz na to nieco inaczej, gdyby państwo dawało określoną kwotę na osobny rachunek bankowy w ramach umowy młode małżeństwo bez mieszkania - państwo z której wywiązanie wiązało by się z nabyciem mieszkania/domu to dużo większy procent zainwestowanych pieniędzy trafił by do młodych(bo oni musieli by się liczyć z każdą złotówką). Oczywiście dalej tak jak teraz miałbyś wałki, jednak na o wiele mniejszą skalę. Kiedy przyglądam się mechanizmom rządzącym różnego rodzaju dopłatami to zauważam dwie rzeczy:
   1. Mechanizmy tworzone są według bezrefleksyjnego podejścia zgodnie z konkretnym kluczem.
   2. Tworzący je albo potrafią liczyć albo nawet się na to nie silą.

   W ostatnich latach mogłem dwa razy skorzystać z różnego rodzaju dopłat, jednak gdy zaczynałem analizować koszty inwestycji to stwierdzałem że albo dopłata jest nieopłacalna(lepiej poczekać i powoli samemu zbierać) albo wychodzi na zero(lub gdzieś w jego okolicy). Dodając do tego potencjalne ryzyko związane z wpierdo..niem się w 30 letni kredyt stwierdziłem że te dopłaty mogłyby być opłacalne tylko wtedy jeśli ktoś już ma całość kasy i ma takie chody w banku żeby zawrzeć odpowiednią umowę.
   Swoją drogą to w większości umów kredytowych pod hipotekę jest zapis że w razie gdyby nieruchomość straciła znacznie na wartości to bank może zażądać dodatkowego zabezpieczenia. Dlatego chciałbym spytać tych mądrali którzy wymyślili te dopłaty przyspieszając wzrost bańki na rynku mieszkań co zrobią dla tych młodych ludzi jeśli bańka pęknie i banki zaczną wypowiadać rodzinom na swoim(albo może już bankowym) kredyty?

  •  

   pokaż komentarz

   @Jaskier: @i20918:
   Nie. To nie jest program "Mieszkanie dla Biednych Młodych" ale "Mieszkanie dla Młodych".
   Niektórzy, mający głowę na karku, bądź pomocną rodzinę mają, mimo tego kredyt brać muszą (a nie zawsze chcą).
   Gdyby dopłaty miałyby być kierowane do 'biednych', wprowadzono by kryterium dochodu.
   I wbrew temu co piszesz, 30-35 latkowie zwykle jednak posiadają jakiś kapitał i nie muszą do tego mieszkać w Arabii. I zwykle nie aż 250 im na mieszkanie potrzeba.

   @JohnWalker:
   35 lat to już nie tacy młodzi ludzie. Ostatni czas na zakładanie rodziny, a rodzina utrudnia mobilność (zmiana żłobków, szkół, przedszkol)
   A wynajmować mieszkania z MdM nie będzie można przez 5 lat od zakupu (też o tym myślałem).

   Podsumowując jednak całokształt programu: nachapią się banki, nie młodzi.

   // kolektory
   Z tego też powodu, bez kredytu i dotacji udało mi się założyć instalację 50-rurową z wymiennikiem 300l z nierdzewki, działającą grawitacyjnie (!) za ok 6k. Wątpię, by taniej wyszło z dotacją, która oprócz samego kredytu, utrudnia biurokracją.

  •  

   pokaż komentarz

   Po zapoznaniu się z projektem ustawy:
   Ad. 1: "Dofinansowanie wkładu własnego może zostać udzielone, jeżeli kredyt został udzielony przez instytucję kredytującą: w kwocie stanowiącej co najmniej 50% ceny zakupu lokalu mieszkalnego"
   Ad. 2: nieporuszone, możliwe, że stanowiło będzie furtkę, ale nie jestem prawnikiem.

   PS. Kredyt minimum na 15 lat.

  •  

   pokaż komentarz

   @adil: Wyszło by cię drożej, jak dwa lata temu liczyłem koszt kolektora dla rodziców to mi wyszło kilkanaście tyś z dotacją. Bez kosztów ukrytych narzucanych przez bank(np. obsługi konta, "kary" za wcześniejszą spłatę itp. ) dawało to ok 2-3% wartości inwestycji, czyli w zasadzie tak jak by jej w ogóle nie było(więcej wydasz na paliwo jeżdżąc po urzędach). Unia twierdzi że doinwestuje maksymalnie 49% wartości inwestycji ale prawda jest taka że w większości przypadków nasi urzędnicy zamieniają to w guano. Może i miało by to jakiś sens gdybym otwierał lokalną saunę lub "dogadał" się ze sprzedawcą, jednak dla mnie całe te dotacje dla zwykłych to tylko puste slogany.

  •  

   pokaż komentarz

   @adil:

   A wynajmować mieszkania z MdM nie będzie można przez 5 lat od zakupu (też o tym myślałem).
   Puste słowa, nikt mu nie zabroni, nie doniesie, bo każdy korzysta, tylko państwo traci. Wystarczy wziąć mieszkanie i wynająć studentom bez żadnej umowy i z nimi pomieszkać, ewentualnie brać kasę za internet i media.
   Ostatecznie jak zwykle dorobią się na tym programie młodzi i bogaci cwaniacy, banki, deweloperzy. Już większy sens miał program Rodzina na swoim. Kretynizm w czystej postaci, jeśli to socjalistyczne państwo chciałoby pomóc młodym, lepiej by było gdyby np. przez pięć lat zwolniło by ich z ZUSowskiego podatku (składek) dochodowego. No ale... lepiej zmusić ich do oddawania pieniędzy deweloperom, bo inaczej przecież głupia "młodzież" przeznaczy to na narkotyki

Dodany przez:

avatar regiodompl dołączył
352 wykopali 4 zakopali 12.2 tys. wyświetleń
Advertisement