•  

  pokaż komentarz

  Ile to człowiek atrakcji traci używając adblocka:)

 •  

  pokaż komentarz

  idea może fajna, ale pepsi? http://www.suckatlife.com/pepsiLogoBlowatlife.html

  bo ja wiem, może polo cocta, albo oranżadki w proszku?...

 •  

  pokaż komentarz

  Przypomniały mi się pomysły z karania złodziei zdjęć na Allegro :>

 •  

  pokaż komentarz

  B0she...

  Taka reklama mBanku od miesięcy jest na NK, i czemu sie tym nie zainteresowałeś? Bo jest to bezpodstawne. Goldenline jak i nasza-klasa ma prawa do twoich zdjęc.

  •  

   pokaż komentarz

   Nie korzystam z Naszej Klasy, a swoją drogą do tej chwili myślałem, że jednak Goldenline.pl jest czymś "więcej" niż Nasza Klasa i raczej nie zniży się do tak niskiego poziomu jak widać w tym aspekcie się myliłem. Na jakiej podstawie to wnosisz? Wskaż mi punkt regulaminu Goldenline.pl, który by jednoznacznie stwierdzał, że zdjęcia użytkowników portalu mogą być wykorzystywane w celach komercyjnych. Prawo do ochrony wizerunku zapewnia mi ustawodawca jak również ustanawia obowiązek wobec Goldenline jak i innego serwisu, który tego typu akcje wykonuje uzyskania od użytkowników zgody na użycie ich wizerunku. Zgodnie z art. 81, ust. 1 zd. 1 ww. ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych: “Rozpowszechnienie wizerunku wymaga zezwolenia osoby na nim przedstawionej“. Takiego ja jako użytkownik portalu Goldenline.pl nie wyraziłem zatem bezprawne jest wykorzystanie mojego wizerunku w reklamie komercyjnej serwowanej na stronie portalu. Chciałbym także zaznaczyć, że w tej konkeretnej reklamie każdy użytkownik uwiarygadnia intencje reklamodawcy wobec innych osób swoim wizerunkiem chodź jego faktyczne intencje mogą być odmienne, a nie ma żadnego wpływu na treść reklamy z jego wizerunkiem!

  •  

   pokaż komentarz

   saint, dwie rzeczy:
   1. nie wiem jak goldenline, ale na bank grono i nasza klasa (więc goldenline pewnie też) mają wyraźnie w regulaminie, że wszystko co umieszczasz należy do nich, więc z twoimi zdjęciami mogą zrobić nawet srajtaśmę.
   2. wyloguj się i obejrzyj reklamę jeszcze raz - prawdopodobnie wtedy zobaczysz zdjęcia domyślne. swoje widzisz tylko jeśli jesteś zalogowany i są wyświetlane tylko tobie. podobny mechanizm jest na fotce, w reklamie ery wstawia zdjęcia twoich znajomych - pod warunkiem, że jesteś zalogowany. jeśli nie, to wstawia inne. i tyle.

  •  
   j..........k

   -2

   pokaż komentarz

   Pozostaje nam tylko zaufana strona -> naszaflaszka.pl ;))

  •  

   pokaż komentarz

   @BoskiApollo:
   W Goldenline takich zapisów nie ma w regulaminie ani w polityce prywatności, ale są inne np. "Przykładamy ogromną wagę do kwestii prywatności Użytkowników GoldenLine.pl", a prywatność jak rozumiem dotyczy też wizerunku.

  •  

   pokaż komentarz

   no to ci przecież mówię, że widzisz zdjęcia, które masz w swoim profilu, ewentualnie zdjęcia znajomych - po prostu zalogowany użytkownik widzi reklamę kierowaną bezpośrednio do niego. jeśli się wylogujesz, to zobaczysz zdjęcia standardowe, modeli czy kogoś tam. po prostu reklama jest tworzona dynamicznie na podstawie profilu zalogowanej osoby i już. widzisz to samo co po wejściu w zakładki 'mój profil' czy 'moi znajomi' - a to raczej nie narusza twojej prywatności...

  •  

   pokaż komentarz

   Nie ma potrzeby abyś tłumaczył jak to działa, ja to doskonale rozumiem, ale chodzi o sam fakt naruszenia dóbr osobistych (prawa do rozporządzania własnym wizerunkiem) w reklamie. Rozumiem, że jest to nowa forma reklamy, która "specjalnie kierowana" jest do konkretnej osoby czy grupy osób, ale jest zawsze to "ALE". Reasumując chodzi o fakt naruszenia dóbr osobistych wszystkich użytkowników portalu Goldenline.pl przez umieszczenie ich zdjęć / wizerunków w reklamie bez ich zgody.

  •  

   pokaż komentarz

   saint, jakich zapisów nie ma?
   http://www.goldenline.pl/regulamin prosze:
   § 28.
   Użytkownik może zamieszczać jedynie zdjęcia przedstawiające jego osobę w sposób umożliwiający jej rozpoznanie. Użytkownik wyraża zgodę na rozpowszechnianie i publiczne udostępnianie jego własnego wizerunku, zamieszczonego przez niego w serwisie Goldenline.pl.
   Zabrania się zamieszczania zdjęć innych osób, a także wszelkiego rodzaju tworów graficznych. Zezwala się, ze względu na cechy formatu cyfrowego, na retusz fotografii, pod warunkiem, że będzie on polegał na zastosowaniu korekty globalnej, która polepsza jakość (np. nasycenie, kontrast). Nie zezwala się natomiast na stosowanie zabiegów selektywnych w celu dodawania lub odejmowania elementów, łączenia kilku fotografii, lub zmiany jej oryginalnej kompozycji. Zabronione jest również zamieszczanie zdjęć o zabarwieniu pornograficznym lub nielicujących z profesjonalnym charakterem GoldenLine.pl.
   Administratorzy mogą usunąć zdjęcia uznane przez nich za niewłaściwe bez ostrzeżenia i konieczności powiadomienia Użytkownika o tym fakcie.
   § 41.
   Użytkownik poprzez umieszczenie danych, wizerunku, materiałów lub wypowiedzi w GoldenLine.pl wyraża zgodę na wykorzystywanie ich przez innych Użytkowników w zakresie ich osobistego użytku oraz na potrzeby prowadzonych w GoldenLine.pl kampanii rekrutacyjnych oraz promocyjnych.
   § 43.
   Użytkownik publikujący w GoldenLine.pl treści o charakterze utworu autorskiego zrzeka się wszelkich roszczeń względem GoldenLine z tytułu nieodpłatnego wykorzystania (w tym usunięcia z GoldenLine.pl) tych treści.

   Czytales w ogole caly regulamin? I czy wiesz, że umieszczając logo Pepsi sam złamałeś regulamin?

  •  

   pokaż komentarz

   Owszem czytałem bardzo dokładnie i nie ma tu mowy o żadnym wykorzystaniu komercyjnym np. w reklamie bannerowej podmiotu trzeciego (w tym przypadku Coca-coli), której wizerunek / zdjęcie zamieszczone przez użytkownika w portalu Goldenline.pl jest częścią.

  •  

   pokaż komentarz

   przeczytaj jeszcze raz, tylko powoli:

   § 41.
   Użytkownik poprzez umieszczenie danych, wizerunku, materiałów lub wypowiedzi w GoldenLine.pl wyraża zgodę na wykorzystywanie ich przez innych Użytkowników w zakresie ich osobistego użytku oraz na potrzeby prowadzonych w GoldenLine.pl kampanii rekrutacyjnych oraz promocyjnych.
   § 43.
   Użytkownik publikujący w GoldenLine.pl treści o charakterze utworu autorskiego zrzeka się wszelkich roszczeń względem GoldenLine z tytułu nieodpłatnego wykorzystania (w tym usunięcia z GoldenLine.pl) tych treści.

   :)

  •  

   pokaż komentarz

   Właśnie tu jest różnica pomiędzy wykorzystaniem do promocji serwisu jako takiego i wykorzystaniem do promocji podmiotów trzecich w tym serwisie z wykorzystaniem tych danych/zdjęć/wizerunku czyli czerpania z tego tytułu korzyści materialnych.

  •  

   pokaż komentarz

   "...oraz na potrzeby prowadzonych w GoldenLine.pl kampanii rekrutacyjnych oraz promocyjnych..." - a gdzie tu jest napisane, że podmiotem kampanii może być jedynie GL????
   GL może sobie prowadzić kampanie temperówek i nic ci do tego. Zresztą - o ile mi wiadomo podobną zgodę wyraża każdy użytkownik który hostuje swoje fotki na google (np. przez picassę). Tam jest dopiero pole do popisu - nie tam jakiś avatarek.

 •  
  f.......t

  +2

  pokaż komentarz

  Ja reklamy ostatno widizalem w necie jakies pol roku temu jak po sformatownaiu dysku nie mialem regułek w Operze ustawionych :D

  poza tym odnoszę wrażenie że autor robi halo o nic, prawdopodobnie reklama ta umieszcza twoje zdjęcie i twoich znajomych których zdjęcia itak widzisz, nikomu obcemu nie pokazuje twoich fotek w kontekście reklamowym?

  •  

   pokaż komentarz

   Może autor nie chce na tej reklamie widzieć avatarów swoich znajomych. Później, gdy w sklepie stanie przed lodówką z napojami, to marka Coca-Cola Zero podświadomie będzie mu się dobrze kojarzyła (Hmm... Nie wiem dlaczego, ale mam wrażenie że wszyscy moi znajomi polecają CocaColę Zero. Może jednak się skuszę na dwie buteleczki)

   Reklama z avatarami całkowicie obcych osób pewnie nie spowodowałaby takiego efektu.

  •  

   pokaż komentarz

   Nie wiem czy użył bym tego produktu do odrdzewiania skorodowanej części roweru, ale na pewno nie włożył bym jej do lodówki ;)