Przeglądasz archiwalną wersję znaleziska.

Regulamin serwisu Wykop.pl - nowa wersja

@m__b docs.google.com #wykop #afera #aferazbozowa #oswiadczenie

W jaki sposob proponujecie zmienic tresc art. 5 by w pelni zdefiniowac czyny, ktore powinny konczyc sie banem i by sytuacje takie byly bezsporne?

 •  
  k......g

  +674

  pokaż komentarz

  @m__b: mam pytanie. Dlaczego skupiasz się na użytkownikach, a nie na moderatorach? Zdaję się, że użytkownicy byli gówno winni, ale dostali bany. Teraz chcesz zmieniać regulamin. Po co, skoro był dobry, tylko sami go nie przestrzegaliście?

  •  

   pokaż komentarz

   @m__b

   @kamiltbg: DOKŁADNIE!

   np. banowaliśćie za multikonta z byle powodu, a przecież normą jest, że ludzie się lgoują na róznych kompach i wiele miejsc ma ten sam ip i zdarza się, żę wielu ludzi korzysta z tego samego kompa - banujcie jak ktoś za pomocą kilkudziesięciu kont sam sobie + daje czy wykopuje to tak...
   a starym tegulaminie nie było to zabronione
   a teraz?

  •  
   g..b

   +318

   pokaż komentarz

   @kamiltbg: bo to wy obywatelu jestescie problemem, nie partia

  •  
   k......g

   +111

   pokaż komentarz

   Szkoda, że weszło na główną, bo problemem nie był nigdy regulamin, tylko samowolka moderatorów. Nowy regulamin w tej kwestii nic nie wnosi.

  •  

   pokaż komentarz

   @milczacy: wykorzystali tę aferę aby jeszcze bardziej dokręcić śrubę! Tak to się robi w polityce!

  •  

   pokaż komentarz

   @kamiltbg: Dokladnie, proponuje zaczac od siebie i w pierwszej kolejnosci wywalic moderatorow ktorzy robia czarny PR i nie nadaja sie do wykonywania tej roboty.

  •  

   pokaż komentarz

   @kamiltbg: POPIERAM. Zmienić moderatorów/administratorów a nie regulamin. Co komu po nowym regulaminie jak i tak prędzej czy później jakiś krasnolud, ent czy inny elf przyzna bana z dupy.

  •  

   pokaż komentarz

   @kamiltbg: A skąd wiesz że nie skupia się na moderatorach? Po prostu nie wywlekają swoich rozmów publicznie.

  •  

   pokaż komentarz

   @kamiltbg: @m__b: A propos moderatorów: Nie ma poruszonego tematu wiadomości prywatnych. Pragnę poinformować, że jest to obecnie drugi drażliwy temat na wykopie, gdzie rzekomo moderatorzy mają wgląd w wiadomości prywatne. Powinien znaleźć się punkt, w którym zostanie zawarta informacja, że do wiadomości prywatnych dostęp mają jedynie nadawca i odbiorca wiadmości.

  •  

   pokaż komentarz

   @kamiltbg: Więc co ty proponujesz?
   Bo tak się składa, że w jednym wykopie najpopularniejszą propozycją zmian był jasny i przejrzysty regulamin.

  •  
   k......g

   +22

   pokaż komentarz

   @maciek_gi: niech publicznie będzie wiadomo, kto jest moderatorem i co mu grozi za złe pełnienie funkcji. Niech się skończy zamiatanie spraw pod dywan, jak próbował zrobić @m__b odbanowując userów. Zastanawiam się jakim cudem ten portal się tak rozrósł, skoro założyciel nie potrafi podjąć męskiej decyzji i rozwiązać problemu u źródła. Najwidoczniej do tej pory takie umiejętności nie były potrzebne.

  •  

   pokaż komentarz

   @kamiltbg: Z tego regulaminu nadal wynika, że moderator ma zawsze racje i do niczego się nie musi stosować.
   Dodatkowo: pod kwestię dobrych obyczajów/praktyk można podciągnąć wszystko!
   Proponuję:
   1. podać zamkniętą listę występków za które grozi permban bez zawierania tam kwesti uznaniowych (typu "dobra praktyka"),
   2. wprowadzić karę w postaci zakazu wykopywania/zakopywania, ale bez "zamykania ust" z odpowiednią listą występków,
   3. oznaczyć/wyróżnić moderatorów,
   4. jasno zdefiniować, co oznacza "naruszenie wizerunku" i kogo dotyczy, a kogo nie - nie wyobrażam sobie, żeby za takowe można było uznać linkowanie do zdjęć, które zamieściła sama rzekoma "ofiara".

  •  

   pokaż komentarz

   @dadzbog: a to ciekawe. W sumie coś mogłoby w tym być, bo przy jednej akcji z nabijaniem się z elficzki, ludzie dostawali bany jeszcze w fazie planowania kolejnych fotomontaży z jej udziałem (czyli przed publikacją). Istniało podejrzenie, że jest gdzieś wtyka, a tu mogło chodzić o to, że po prostu sobie PW czytali adminki u tych, którzy wyłapali już bany za publikacje i dotarli do tych, którzy jeszcze nic nie wrzucili, ale chcieli :D

  •  
   E...o

   +57

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  
   k......g

   +12

   pokaż komentarz

   @owocliczi: napisałem, więcej nie będę się produkował, bo w sumie po co? Są alternatywy dla tego serwisu. To nie jest strona ze świetnymi artykułami, których nigdzie indziej nie ma. To po prostu zbiorowisko linków, które są też gdzie indziej. Poza przyzwyczajeniem nic tu większości nie trzyma. Jak najważniejsi userzy pójdą gdzie indziej, to reszta też się przeniesie, bo to oni wyszukują to, co trafia później na główną. Co zrobi wtedy mb? Zamiast pisać nowe regulaminy będzie 8 godzin dziennie buszował po necie i szukał ciekawostek, żeby zatrzymać użytkowników? Nie wydaje mi się.
   No i zapraszam na strimsa. Sam wczoraj założyłem konto, bo jak już wspomniałem, to nie mb dodaje treści, tylko użytkownicy. Użytkownicy, którzy coraz częściej kasują tutaj konta i zakładają je na strimsie. A że inaczej wygląda? Wygląd wykopu też się zmieniał, a jakoś wszyscy się przyzwyczajali.

  •  

   pokaż komentarz

   @kamiltbg: No że niby administracja coś robi, nie? Że niby dotarły do niej nasze protesty i w ogóle... Strasznie tania zagrywka ze zmianą regulaminu. Zakop.

  •  

   pokaż komentarz

   @dadzbog: moderatorzy NIE MAJĄ dostępu do wiadomości prywatnych. Nie wiem gdzie powstała ta plotka ale niejednokrotnie ktoś zgłaszał na kontakcie problemy na PM i naszą polityką jest nie ingerowanie w to.

  •  

   pokaż komentarz

   @maciejkiner: To ja bym prosił o taki zapis, żebym miał spokój ducha, że nikt mi nie czyta moich prywatnych treści. Obecnie nie ma o tym ani słowa w regulaminie, a moim zdaniem powinno być.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   pokaż komentarz

   @kamiltbg: Czyli zamiast czegokolwiek konstruktywnego, to mi pieprzysz o strimsie. Już to widzę jak wykop umiera i wszyscy na strimsa. Prędzej na kwejka ;)

  •  
   k......g

   +2

   pokaż komentarz

   @owocliczi: zaraz pod Twoim komentarzem napisałem coś konstruktywnego.

  •  

   pokaż komentarz

   @dadzbog: Reguluje to prawo do tajemnicy korespondencji, które zawiera Kodeks Cywilny. Jeśli regulamin tego nie precyzuje, to nadrzędnym do niego jest właśnie KC. Dodam również, że regulamin musi być zgody z polskim prawem, co nie dla wszystkich jest takie oczywiste :)

  •  

   pokaż komentarz

   @maciejkiner: zapomniales dodac "jak boga kocham - nie czytamy waszych PW"

  •  

   pokaż komentarz

   @kamiltbg:
   <niech publicznie będzie wiadomo, kto jest moderatorem i co mu grozi za złe pełnienie funkcji. Niech się skończy zamiatanie spraw pod dywan, jak próbował zrobić @m__b odbanowując userów.
   Przecież właśnie tego wszyscy chcieli (odbanowania)... Ludzie...
   <niech publicznie będzie wiadomo, kto jest moderatorem i co mu grozi za złe pełnienie funkcji.
   No jak to co? Śmierć ;P Czy ty jesteś poważny człowieku? A co może grozić pracownikowi za złe wykonywanie funkcji? Zwolnienie, lub kara finansowa. To jest proste jak drut. A wy czego oczekujecie? Głów? Marian Dziura źle zbanował, za karę będzie robił wykopkom pajacyki przez kamerkę ;)

  •  
   k......g

   +5

   pokaż komentarz

   @owocliczi: Ty bądź poważny. Chodzi po prostu o zapis, że za niesłuszne bany itd. funkcja moderatora jest odbierana. Z tego co wiem moderatorzy to nawet nie są pracownicy.
   Nie tylko odbanowania, ale także wywalenia moderatora, który to zrobił. Do czasu wszyscy myśleli, że to był Elfik. Skoro nie Elfik, to ktoś inny. Pewnie nadal jest moderatorem, mimo, że o tych banach zdecydowało jego widzimisię albo emocje.

  •  

   pokaż komentarz

   @kamiltbg: Ok, spróbuję coś załatwić. Nastanie pokój na świecie, moderatorzy będą wywalani. Zaraz, a kto ma ich ocenić?
   @m__b: Oni chcą tylko zapisków i wywalenia kogoś. Chyba nie takie trudne zrobić to, dla tej gimnazjalnej tłuszczy ;)

  •  

   pokaż komentarz

   #zboze, #aferazbozowa
   @kamiltbg: jeśli to prawda co piszesz to wnioski są takie:
   1. Administracja uważa, że bany poszły słusznie, ale żeby użytkownicy nie sprzeczali się o zbyt ogólny regulamin z którego nic nie wynika to teraz dokładnie będzie wiadomo za co ban :)
   2. Administracja ma was w dupie (was aktywnych wykopowiczów, którzy tworzą ten serwis). Wystarczy zobaczyć jak reaguje na aferę zbożową (logo, facebook, wpisy). Można by powiedzieć, że traktują to jako swego rodzaju event.
   3. Przeczytałem kilka wypowiedzi administracji z których wynika, że to my mamy im robić odwiedziny a oni są wasalami i jeśli się sprzeciwimy to zrobią z nami porządek. W tym celu właśnie dali nam ulepszony taryfikator kar ;]

   I co dziwne przyznali, że niektórzy byli źle zbanowani. Niby odbanowują ale konsekwencji ani oficjalnego komunikatu w tej sprawie brak.
   A i.... Nie ma tutaj kogoś takiego jak elfik.. Są użytkownicy i administracja. Jeśli administracja nic nie robi ze skargami to znaczy, że akceptują jej poczynania i w związku z nią nic nie zrobią. Jasne i oczywiste. Dowodem są wypowiedzi administracji. Jeśli już jedziecie to po wszystkich.

   Jeśli chcieliście zaprotestować, to warto było zrobić dzień bez wykopów by szefostwo zobaczyło co to znaczy nie mieć treści na stronie ;] Afera zbożowa tylko podbiła odwiedziny pewnie jakoś trzykrotnie widząc, że pojawiły się wpisy na najpopularniejszych serwisach.

  •  

   pokaż komentarz

   #zboze, #aferazbozowa
   @kamiltbg: jeśli to prawda co piszesz to wnioski są takie:
   1. Administracja uważa, że bany poszły słusznie, ale żeby użytkownicy nie sprzeczali się o zbyt ogólny regulamin z którego nic nie wynika to teraz dokładnie będzie wiadomo za co ban :)
   2. Administracja ma was w dupie (was aktywnych wykopowiczów, którzy tworzą ten serwis). Wystarczy zobaczyć jak reaguje na aferę zbożową (logo, facebook, wpisy). Można by powiedzieć, że traktują to jako swego rodzaju event.
   3. Przeczytałem kilka wypowiedzi administracji z których wynika, że to my mamy im robić odwiedziny a oni są wasalami i jeśli się sprzeciwimy to zrobią z nami porządek. W tym celu właśnie dali nam ulepszony taryfikator kar ;]

   I co dziwne przyznali, że niektórzy byli źle zbanowani. Niby odbanowują ale konsekwencji ani oficjalnego komunikatu w tej sprawie brak.
   A i.... Nie ma tutaj kogoś takiego jak elfik.. Są użytkownicy i administracja. Jeśli administracja nic nie robi ze skargami to znaczy, że akceptują jej poczynania i w związku z nią nic nie zrobią. Jasne i oczywiste. Dowodem są wypowiedzi administracji. Jeśli już jedziecie to po wszystkich.

   Jeśli chcieliście zaprotestować, to warto było zrobić dzień bez wykopów by szefostwo zobaczyło co to znaczy nie mieć treści na stronie ;] Afera zbożowa tylko podbiła odwiedziny pewnie jakoś trzykrotnie widząc, że pojawiły się wpisy na najpopularniejszych serwisach.

  •  
   k..............k

   +1

   pokaż komentarz

   @kamiltbg: bo nauczył się od partii rządzącej. "regulamin sejmu został złamany, dlatego musimy go zmienić żeby zapobiec takim czynom w przyszłości"

  •  

   pokaż komentarz

   A skąd wiesz że nie skupia się na moderatorach? Po prostu nie wywlekają swoich rozmów publicznie.

   @maciek_gi: nas dotyczy regulamin a ich prywatne rozmowy? Bez jaj.

  •  

   pokaż komentarz

   @kamiltbg: to działa jak partia polityczna, sama pod siebie ustala warunki bytu.

  •  

   pokaż komentarz

   @sireplama: Ale co, mają publikować tu maile jakie pomiędzy sobą wysyłają czy robić live stream z siedziby? U siebie w pracy też publikujesz rozmowy z szefem w sieci czy rozmawiacie 'prywatnie'?

  •  

   pokaż komentarz

   @maciek_gi: to niech obowiązki i prawa administratorów opublikują w regulaminie i nie trzeba będzie żądać dostępu do pw

  •  

   pokaż komentarz

   @kamiltbg: skupiam sie jednoczesnie na kilku kwestiach. Pisalem juz wczesniej, ze zmiany dot. moderacji zostana ogloszone do konca tygodnia.

  • więcej komentarzy(24)

 •  
  w.......z

  +395

  pokaż komentarz

  @m__b: To ja zacznę wątek dot. zmian ;) Moderatorzy powinni być jawni. Niech to będzie jakieś dodatkowe odznaczenie w profilu (jeśli nie kolor nicka) lub cokolwiek innego co pozwoli ich jasno zidentyfikować. Ty, ja i jeszcze xxx innych osób siedzących na Wykopie od dawna, wie do kogo pisać w przypadku chęci zmiany/dodania miniaturki w znalezisku, ale do kogo ma napisać osoba która dopiero rozpoczęła swoją przygodę z serwisem? Jak ma znaleźć tego "mitycznego" (bo nie oznaczonego w żaden sposób) moderatora do którego ma się zwrócić ze swoim problemem? Ma pisać z takimi rzeczami "na kontakt"? Nie znajduję w swojej głowie sposobu na to, jak taki użytkownik ma się zorientować, że powinien z tym napisać do "jakiegoś rudego kota" jak @anonim1133 albo użytkownika teoretycznie nie wykazującego niemal żadnej aktywności w serwisie od kilku miesięcy, a mimo to wzorowo wykonującego jednak swoje obowiązki (specjalnie nie napiszę nicka, a niech się inni głowią!).

  Równie jawna powinna być też kwestia banów i możliwość śledzenia przez użytkowników historii ich przyznawania. To kluczowa kwestia, bez której nie byłoby agro-afery. Choćbyś teraz Ty jeden siedział od rana do wieczora i banował ludzi za cokolwiek związanego ze #zboze to i tak wszyscy powiedzą, że to @Elfik32 i wina jej obecnego napięcia przedmiesiączkowego, wtrakciemiesiączkowego lub pomiesiączkowego (niepotrzebne skreślić). To raczej nie jest dla niej miłe i jest zdecydowanie krzywdzące (niezależnie do tego jakby jej nie oceniać), bo o ile #maciejpsuje i zwalanie każdego błędu na Wykopie na jedną tylko osobę wydaje się dość zabawne, to zwalanie wszystkich błędów moderatorskich na Anię, już jednak zabawne nie jest.

  •  

   pokaż komentarz

   @wywlekacz: dokladnie. Zabraklo najwazniejszego - jawnej moderacji. Bez tego ten regulamin praktycznie nic nie wnosi nowego

  •  

   pokaż komentarz

   @szymon_jude: zaproponuj zatem zmiane - ktory punkt i jaka tresc proponujesz?

  •  
   a......r

   +56

   pokaż komentarz

   @wywlekacz: No to ja dorzucę swoje trzy grosze.

   Równie jawna powinna być też kwestia banów i możliwość śledzenia przez użytkowników historii ich przyznawania.
   Z tego co kojarzę to na forum.ubuntu.pl była możliwość zobaczenia kto dał ostrzeżenie. Nie pamiętam czy każdy miał to publicznie pokazane. Dla mnie kto mi dał bana i moja historia banów jest zbyteczna. Wystarczy odpowiedni powód, który jest zgodny z prawdą.

   Co do Ani vel Elfik32 zgadzam się z Tobą w 100%.

   pokaż spoiler @Elfik32 chciałem Ci odpisać na wiadomość, ale zablokowałaś taką możliwość. Jak żyć?!

  •  

   pokaż komentarz

   Moderatorzy powinni być jawni.

   @wywlekacz: Powinno ich być też więcej. Nie chodzi o czas reakcji, ale nie wszystko jest czarno-białe i może być tak, że moderator widzi kogoś w określonych barwach, wtedy mógłby wkroczyć drugi, który by wytłumaczył, albo coś.

  •  

   pokaż komentarz

   @m__b: 5.8 na profilu osoby zbanowanej będzie znajdować się czas na jaki ban jest przyznany, powód bana i nick moderatora nakładjącego bana

  •  

   pokaż komentarz

   @m__b: w tej kwestii to nie zmiana w regulaminie. poprostu dodanie nowej zakładki typu "historia banów" i na dole w stopce wpisać kto aktualnie ma dyżur.

  •  

   pokaż komentarz

   @m__b: punkt 6.8:

   Historia czasowych oraz bezterminowych blokad kont użytkowników, wraz z informacją który moderator (lub moderatorzy) je nałożył oraz powodami tych blokad, jest jawna.

  •  

   pokaż komentarz

   @m__b:
   9.4.1. W sytuacji określonej w pkt 9.3 a osoba dokonująca zawieszenia lub zablokowania konta zobowiązana jest do zamieszczenia informacji o:
   a) wskazaniu naruszonego przepisu regulaminu
   b) wskazaniu sytuacji, w której użytkownik dopuścił się narusznia Regulaminu
   c) poświadczenia własnym nickiem podjętej decyzji.

   9.5. Osoba dokonujaca zawieszenia lub zablokowania konta użytkownika zobowiazana jest na jego wniosek do szczególowego uzasadnienia swojej decyzji.

   Cos w tym stylu.

  •  

   pokaż komentarz

   @m__b: Świetnie - będzie nowy regulamin. Co nie zmiania faktu, że Elfik i tak bedzie mogła sobie banować w/g swojego widzimisię. Prawda ? :)

  •  

   pokaż komentarz

   @ToyotaSupra: nie wiesz czy to elfik zbanowała. podkreslam - nie wiadomo czy to ona. O to chodzi by na przyszłosc uniknąc takich sytuacji, gdzie dostaje sie jednemu modowi za dzialanie drugiego

  •  

   pokaż komentarz

   @m__b: Moglibyście rozważyć opcję by o banie decydowało więcej osób, tak by humorki jednej osoby nie zepsuły znowu serwisu. Czyli mod trafia na coś co narusza wg niego regulamin oznacza jako możliwy ban i pozostali modzi też dostają info o tym i jak więcej będzie 'za' to ban wejdzie w życie.
   Oczywiście takie 'głosowanie' dotyczyło by userów z jakąś historią.

   Elfika nie zwalniajcie jak co niektórzy sugerują. Trochę prawdopodobnie spieprzyła, ale upomnienie i szkolenie wystarczy ;-)

  •  

   pokaż komentarz

   @m__b: Taaaaaaak niech ludzie zrobią za ciebie....... Wspaniała postawa. Może jak nie ogarniasz to zrezygnuj i zatrudnij się jako operator siewnika zbożowego?

  •  

   pokaż komentarz

   @szymon_jude: Fakt! O tym nie pomyslałem. :)

   edit: ale chyba niezbyt to pomoże - nadal moderator ze złą wolą/chęcią pokazania komuś/udowodnienia ze ma władzę, będzie mogł kogoś zbanować, prawda ? :) A od tego się chyba zaczęło :)

  •  

   pokaż komentarz

   Choćbyś teraz Ty jeden siedział od rana do wieczora i banował ludzi za cokolwiek związanego ze #zboze to i tak wszyscy powiedzą, że to @Elfik32 i wina jej obecnego napięcia przedmiesiączkowego, wtrakciemiesiączkowego lub pomiesiączkowego (niepotrzebne skreślić).

   @wywlekacz: a co za różnica kto kliknie przycisk "banuj"? patrz: www.wykop.pl/link/1522803/regulamin-serwisu-wykop-pl-nowa-wersja/15408509/#comment-15408613

  •  

   pokaż komentarz

   @m__b:Dodanie punktu 5.8 który mówi za co dostajemy bany np. za naruszenie 5.3a dostajemy bana na tydzień a przy naruszeniu 5.3c perma a za 5.3b ostrzeżenie. Najlepiej by było tak jak jest na każdym dobrym forum grupowym gdzie dopiero po 3 banach jest ban permanentny. A tylko za bardzo rzadkie i poszczególne przypadki dostaje się bana permanentnego bez wcześniejszych banów czy ostrzeżeń. Ukróciło by to banowanie osób pod wpływem emocji i widzimisię moderacji które jest tutaj największym problemem. A osoba która wie że już ma coś na koncie i jest pewna swojego zagrożenia zmienia swoje zachowanie. Między innymi przez to jest ta afera ponieważ zbanowano wielu niewinnych użytkowników bez żadnego ostrzeżenia i wykluczyło ich ze społeczności wykopu. Niektórzy nawet nie wiedzą jakie punkty regulaminu naruszyli.

  •  

   pokaż komentarz

   @wywlekacz:
   @aurevoir:

   Zaraz, zaraz! Ja się jej oświadczałem pierwszy! Jeszcze jako @muminisko a potem @muminisko01 ! Jakby co, to na gołe klaty!

   @Elfik32 ! Zostaniesz mojom dziefczynom?!?!

  •  
   w.......z

   0

   pokaż komentarz

   @prusi: Odsyłam do komentarza szymon_jude w tej sprawie. Oczywiście przytoczona w komentarzu do którego nie umiałeś poprawnie zalinkować sytuacja także jest możliwa, ale mimo wszystko nie tworzy obecnej patologii w której to cały lincz spada tylko i wyłącznie na jedną osobę. Elfik nie jest jedyną osobą na Wykopie posiadającą "moc banowania". Do tej pory zresztą (a przynajmniej w chwili pisania przeze mnie tego komentarza) nie wiadomo kto z moderatorów jest konkretnie odpowiedzialny za rozpętanie tej gównoburzy poprzez zbanowanie przywróconych dziś przez m__b użytkowników.

  •  

   pokaż komentarz

   @m__b: Po pierwsze, jawność nadawania banów powinna nieść prostą konsekwencję, że można się od niego odwołać na przykład do administratora (jeśli jest przydzielony przez moda) bądź pozostałych adminów, jeśli przydzielony przez admina.

   Po drugie, serwis ten stał się nieco kółkiem adoracji niektórych użytkowników i manipulowanie głosami jest - mimo, że zabronione - śmiesznie proste i nie do wykrycia. Regulamin dalej jest mętny, np. pkt 4.4 - co znaczy "odpowiednia ilość głosów"? Nie można od razu napisać, że chodzi o taki a taki stosunek wykopanych do zakopanych bądź pewien konkretny próg ilości głosów? Transparentność wychodzi wszystkim na dobre, najbardziej administracji. Dodawanie punktów typu 5.3 i 5.7 jest bezzasadne w obliczu 5.1. Jest to typowe pisanie pod określoną sytuację, z czym mamy do czynienia również w Sejmie, czyli psucie prawa, które jest niedopuszczalne. Nie ma sensu przepisywanie kodeksu cywilnego i karnego. Brakuje mi również wiedzy o szczegółach przetwarzania i przechowywania danych użytkowników - jakim podmiotom i na jakich zasadach są one przekazywane. W internecie są pewne standardy ochrony danych i wolności wypowiedzi (którą punkt 5.3 w śmieszny sposób próbuje kneblować - gdyby dziennikarze niekiedy nie naruszali dóbr osobistych gangsterów, niepodobna rozwikłać żadną aferę, bo pozwy o naruszenia blokowałyby napisanie czegokolwiek). Przykładem jest forum #infokolej, którego admin nie przekazał danych użytkowników na wniosek prokuratury i miał rację, bo sąd później go uchylił. Idę o zakład, że admini wykopu nie wahaliby się w tej sytuacji ani chwili - i to jest patologia.

   Pisaliście, że przynależność do Grupy Allegro sprawiła, że macie prawnika, więc niech ta osoba wreszcie wykaże się.

  •  

   pokaż komentarz

   Jeśli chodzi o jawnych moderatorów to wystarczy na dole strony w obszarze "przydane linki" dodać coś w rodzaju listy administratorów i moderatorów, może nawet w "kontakcie"

  •  

   pokaż komentarz

   @laska0: Patrząc na niektóre wykopy na głównej to 5.3c jest już dawno martwym punktem.

  •  

   pokaż komentarz

   @wywlekacz, @m__b :

   No tak wszyscy się skupili na jawności działań podejmowanych przez moderatorów/adminów tyle, że jest jeden z trzech problemów, i to wcale nie najważniejszy, serwisu.

   Dużo większym jest punkt 5.1 regulaminu. W serwisie gdzie moderatorzy działają jako wolontariusze, gdzie istnieją grupy "interesów", gdzie moderatorzy emocjonalnie wiążą się użytkownikami/grupami, umieszczenie punktu pozwalającego na bardzo szeroki zakres interpretacji jak dla mnie jest zapaleniem lontu i czekaniem tylko kiedy ogień z niego dojdzie do beczki z prochem. A wcześniej czy później to się stanie. Gdyż moderatorzy to też tylko ludzie. Nie dając im odpowiednich narzędzi w postaci porządnego regulaminu prowokujemy im do zachowań, które wcześniej czy później nastąpią.

   I tutaj chyba dochodzimy do trzeciego problemu. Brak neutralności moderatorów/adminów. Większość, jeśli nie wszyscy moderatorzy, wywodzą się z samych użytkowników Wykopu. W jaki sposób takie osoby mają w sposób neutralny moderować taki czy inny post, konflikt, itd., zwłaszcza gdy jedną ze stron jest osoba/grupa, z którą się on identyfikuje/zna (bo np. właśnie tydzień wcześniej na imprezce Wykopowej pił z nim piwo). Dodać do tego niejasny regulamin w postaci punktu 5.1 i mamy naszą beczkę z prochem, która tylko czeka na odpalenie.

   A żeby nie było za łatwo, dochodzi jeszcze jeden mały problem gdyż (jak to już mieliśmy przykłady) moderatorzy i admini to towarzystwo wzajemnej adoracji i tylko w bardzo już skrajnych przypadkach zdarzyło się, że cofano decyzje moderatora nie mówiąc o jego wywaleniu.

   Rozwiązanie? Po pierwsze przerobienie punktu 5.1 tak aby nie możliwe było jego interpretowanie. Po drugie przynajmniej kwartalny nadzór nad nowym moderatorem przez administratora. Po trzecie zakaz uczestnictwa moderatorów w imprezach integracyjnych. Albo przeniesienie uprawnień banowania powyżej jakiegoś czasu z moderatora na admina. Albo stworzyć instancję odwoławczą do admina. + to co już zostało napisane a propo jawności podejmowanych decyzji i przez kogo.

   Jestem tylko zwykłym użytkownikiem Wykopu, ale przez te 3 lata sporo brudu widziałem. Czas może w końcu raz na zawsze posprzątać tą bajzel i zacząć traktować użytkowników jak ludzi, którzy utrzymują ten serwisu a nie jak pariasów, którzy przeszkadzają ludziom z przerośniętym ego wykonywać ich niezrozumiałą przez nikogo pracę.

  •  

   pokaż komentarz

   @mesiash: podałem to tylko jako przykłady. Nie zawsze wszystkie punkty są respektowane.

  •  

   pokaż komentarz

   @wywlekacz: tak wbrew twoim wątpliwościom czytałem ten komentarz, ale zwyczajnie nie przekonuje mnie - tak ciężko ci to przyjąć do wiadomości?

   pokaż spoiler PS och, straszne, wykopowy skrypt nie wykrył automatycznie linku - blame me.

  •  
   k.....n

   +7

   pokaż komentarz

   @m__b: 3.2 - co jest złego w rejestracji za pomocą usług typu guerillamail? To już problem użytkownika, nie wasz.
   6.4 - pole do totalnej uznaniowości, można by się było zgodzić na ten zapis, gdy przy usuniętym znalezisku jest wyjaśnienie administracji na podstawie twardych danych.

   Do dodania:

   Definicja moderatora.

   4.8 - Przy komentarzu użytkownika jest prowadzony ranking opinii pozytywnych ("plusów") i negatywnych ("minusów") dostępny do wglądu dla każdego użytkownika Serwisu i Internetu.

   6.0 - Skład osobowy Operatorów i Moderatorów Serwisu Wykop.pl jest jawny i dostępny pod adresem []. Efekty działania Operatorów i Moderatorów są jawne i dostępne do wglądu dla każdego użytkownika Serwisu i Internetu.

   6.5 - Przy przeredagowaniu treści przez Operatora lub Moderatora Serwisu jest zamieszczana adnotacja o zaistniałym fakcie.

  •  

   pokaż komentarz

   @andro: ja sie zglaszam na osobę, która może odwoływać bany i rozstrzygać spory! Jestem nieprzekupny, żadnej kasy za zmianę decyzji nie wezmę!

  •  

   pokaż komentarz

   @Dariel: Nie wiem czy ten sarkazm jest na miejscu. Facebook jakoś sobie daje radę. Lepiej, gorzej ale daje. Tak jak w X innych serwisach.

   Problem Wykopu, że jest odzwierciedleniem naszego społeczeństwa. Dasz komuś namiastkę władzy to u nas zawszę będzie Władzą. I to nie chodzi akurat o Wykop tylko mentalność naszego społeczeństwa. Wykop tylko świetnie pokazuje, że nawet w nowym pokoleniu mechanizm się świetnie sprawdza. Niejasny regulamin, niejasne prawo, powiązania, układy... Wykop jest tylko świetnym odzwierciedleniem tego co się dzieje w naszym kraju. Mogli zrobić porządnie od razu na samym początku, teraz przychodzi im to robić na szybko pod presją. I na koniec i tak wyjdzie wielkie G jak znam życie. Zbyt jasne prawo i przepisy nie pozwalają porządnie rządzić. A mam wrażenie, że na Wykopie to właśnie o to chodzi.

  •  

   pokaż komentarz

   @andro: wiesz, właśnie zawsze mnie to zastanawialo. Ja, osobiście dziwię się ludziom, co zabierają się za zarządzanie nie wiedząc na co się porywają. Pamiętam, że prowadziłem chyba w sumie 4-5 gildii, a w praktycznie każdej dość szybko dostawałem wysoka pozycję. Dlaczego? Przede wszystkim zawsze, wszystko wyjasnialem. Miałem na tyle zaufania, że w późniejszych okresach po prostu ludzie wiedzieli,że jak coś powiem, to tak ma być nie ze względu na to, że jestem liderem tylko, że znam temat i robię to co najlepsze dla ogółu (bo zawsze wyznawalem zasadę gildia=ludzie)
   Ogólnie zawsze miałem prosty model zarządzania - dwójka lub trójka najbardziej zaufanych zastępców, którzy lubili się, ale nie żyli w bardzo dobrych układach, tak, żeby w razie jakiejś afery ktos mogl konkretnie mi powiedzieć o co chodzi. Potem byli ludzie którym tez ufalem ale nie ryzykowalbym im dawać większych uprawnień ze względu na ich charakter bądź inne czynniki charakterowe.
   No i jeszcze osoba zarządzająca musi odróżnić stosunki prywatne od służbowych. Bez tego każdy ustrój/zarządzanie jest bez sensu.

  •  

   pokaż komentarz

   @polaczko02: w postaci piwa pszenniczego - zawsze!

  •  

   pokaż komentarz

   @wywlekacz: A może @Elfik32 ma faceta który również jest moderatorem? I on tak z zazdrości?

   źródło: code.eistiens.net

  •  

   pokaż komentarz

   @wywlekacz: Ja to w ogóle zastanawiam się czy to dobrze, że moderatorami zostają ludzie, ni z gruchy ni z pietruchy wyznaczeni przez administrację/właścicieli portalu. Gdyby moderatorzy byli wybierani przez wykopowiczów na jakąś kadencję (np. 1 rok) z możliwością ich zdjęcia, to nie było by takich jaj jak jak z Elfiklem ("zbanuję pół Wykopu i co mi zrobisz"). Dla właścicieli też by to było lepszym rozwiązaniem, w razie problemów mogliby umyć ręce i zresztą słusznie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Dariel: Może dlatego tak sobie tak zorganizowałeś bo to co robiłeś było Twoją pasją. Po prostu lubiłeś to. Tobie nie zależało na tym, żeby innym mówić co i jak mają robić tylko chciałeś aby w Twoim świecie wszystkim było dobrze. A do tego wdrożyłeś to czego brakuje na Wykopie. Mechanizm ograniczonego zaufania. Siebie znasz. Wiesz jaki jesteś ale nie znaczy to, że inni też tacy są. W moim życiu zasada jest prosta. Na zaufanie trzeba sobie zasłużyć. No cóż. Jak widać na Wykopie nie znają tego.

  •  

   pokaż komentarz

   @andro: po prostu u mnie wszyscy wiedzieli, że nie ma czegoś takiego jak stale miejsce w szeregu. Nawet ja raz dowalilem, troche nieznacznie, ale poddalem się pod głosowanie nad tym czy dalej mam być głową gildii. Nikt mi takiego glowoania nie kazał zrobić ale po prostu wiedziałem, że jeżeli chce utrzymać atmosferę i zaufanie to muszę coś takiego wykonać. No i praktycznie wszyscy głosowali bym został, poza jednym kolesiem co w żartach zaglosowal na jakiegoś swiezaka dopiero co przyjętego :)
   A co do zaufani, to jeden z oficerów, któremu najbardziej ufalem odbił mi długoletnią dziewczynę, prawie narzeczoną, więc mój pogląd co do zaufania zmienił się jeszcze bardziej :)

  •  

   pokaż komentarz

   @Dariel: "któremu najbardziej ufalem odbił mi długoletnią dziewczynę, prawie narzeczoną" ... samo życie :)

  •  

   pokaż komentarz

   @andro: dokladnie :) ale było minęło, zyskalem wtedy bordo które niedawno utracilem i teraz pora je odzyskać :)

  •  

   pokaż komentarz

   @sciana: Naprawdę? To może jako właściciel hmm... powiedzmy jakiejś wielkiej korporacji, zapytam 100 przypadkowych przechodniów idących tą samą ulicą, kogo chcieliby na stanowisko kierownika w mojej korporacji?
   Jakby pracował źle to bym mógł umyć ręce, przecież nie ja go zatrudniłem.

  •  

   pokaż komentarz

   @wywlekacz: A propos tego co mówisz
   <suchar>

   Przyszedł użytkownik do wielkiego bossa Michała i mówi:
   - Chcę być cenzorem
   A Michał na to:
   - Nie ma żadnej cenzury!
   To poszedł użytkownik do doradcy Michała, Macieja i mówi:
   - Chcę być cenzorem
   A ten jej na to:
   - Nie ma żadnej cenzury!
   Wtedy poszedł użytkownik w zboże, do żony Macieja, Ani i mówi:
   - Chcę być cenzorem
   A ona na to:
   - Nie ma żadnej cenzury!
   Wkurzył się użytkownik i wrócił na mikro. Otoczyły go Mirki i pytają:
   - Jak tam było? Udało się? Wzięli cię na cenzora?
   Na wszystkie pytania użytkownik odpowiadał:
   - Nie ma żadnej cenzury!

   I wtedy Mirki zrozumiały.
   I zaczęły się go bać.

   </suchar>

   #suchar

  •  

   pokaż komentarz

   @Dariel: uuuu ale ty to umiesz manipulowac ludzmi :D

  •  

   pokaż komentarz

   @sciana:

   Gdyby moderatorzy byli wybierani przez wykopowiczów na jakąś kadencję (np. 1 rok)

   wez cos na uspokojenie

  •  

   pokaż komentarz

   @miesnakrowa: Szyli co, takie samorządy studenckie na prywatnych uczelniach są wybierane na etat, przez zarząd tejże uczelni? Na miejscu zarządu Wykopu dawno już bym o czymś takim pomyślał, właśnie po to aby zająć się 100% biznesem a nie pierdołami gimbuserii.

  • więcej komentarzy(33)

 •  
  R...b

  -53

  pokaż komentarz

  @m__b ty jesteś autorem tego nowego regulaminu?

 •  

  pokaż komentarz

  @m__b

  5.5. Użytkownik poprzez umieszczenie danych, wizerunku, komentarzy lub innych treści w Serwisie Wykop.pl wyraża zgodę na wykorzystywanie ich przez Spółkę na potrzeby prowadzenia Serwisu Wykop.pl oraz przez innych Użytkowników w zakresie ich osobistego użytku przez czas nieokreślony.

  czyli jak wrzucę jakiś swój obrazek (własnego autorstwa) to po wrzuceniu na serwery wykopu stajecie się jego właścicielami / możecie z nim robić co chcecie?

  oraz:
  zdefiniujcie "spamowanie" - co to znaczy dla Was i kiedy jest ban:
  - wrzucenie 10 znalezisk z tej samej domeny w ciągu roku i tylko tych
  - wrzucenie 10 znalezisk z tej samej domeny w ciągu roku, ale pomiędzy nimi znaleziska z innych domen

  Trollowanie - też by się przydało objaśnić, bo dla Was może oznaczać to jedno, a dla innych po prostu dziecinne wygłupy, które od razu nie muszą oznaczać bana.

1 2 3 4 5 6 7 ... 45 46 następna