•  
  gw019 via iOS

  +54

  pokaż komentarz

  zniszczył z dowodzonym przez siebie plutonem 7 czołgów i 3 samoloty najeźdźców, wojsk niemieckich. [nie nazistowskich - niemieckich! -przypis własny]
  Szacun!

  •  

   pokaż komentarz

   @gw019: Niemcy napisali - wojska niemieckie? No nieeeeee.... To już nie ma złych nazistów, którzy pojawili się nie wiadomo skąd?

  •  

   pokaż komentarz

   @hartman2: właśnie to mi się rzuciło w oczy

  •  

   pokaż komentarz

   @hartman2: Niemcy wiedzą, że to Niemcy, wiedzą że stali się ofiarą propagandy ze strony władzy którą wybrali. Tylko jak u nas, są decybele, jak na przykład pewien żyd, który pisze książkę z gatunku fantastyka/SF i nazywa ją historyczną.

  •  
   K......s

   +2

   pokaż komentarz

   @gw019: Każdy kto ma choć trochę pojęcia o historii 2 WŚ wie, że wojska nazistowskie składały się głównie z niemców więc przestańcie pluć kwasem jak jest napisane nazistowskie. Jak traktujecie ludzi jak decybeli to tak zaczynają się zachowywać.

  •  

   pokaż komentarz

   @szpoq: są też decybele, którzy piszą o żydowskich spiskach (Bubel choćby). decybeli każdej maści jest do chcenia w każdym państwie.

  •  

   pokaż komentarz

   @tell_me_more: W spiski nie wierzę. Wiem natomiast, że są niesamowitymi cfaniakami i kombinatorami(handlowcami i finansistami), jako maść(rasa, typ człowieka...jak np Słowian, Madziar, German) żydzi pracowici, ani produkcyjni nie są praktycznie w ogóle, wynalazczość też niezbyt wysoka. Jednym słowem są zbędni ale umieją trzepać hajs. Temu te spiski wydają się często realne i temu pan Adolf żydów od razu chciał sie pozbyć, a Polaków chciał przygarnąć 'pod siebie'(na co mocno zareagował sowiecki wywiad i rozpętał u nas partyzantke)

  •  

   pokaż komentarz

   @szpoq:
   > jako maść(rasa, typ człowieka...jak np Słowian, Madziar, German) żydzi pracowici, ani produkcyjni nie są praktycznie w ogóle, wynalazczość też niezbyt wysoka.

   ta, i mają krzywe nosy. Polecam http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_Nobel_laureates_per_capita

   Izrael ma populację 7,590,758 i 6 nagród Nobla w dziedzinach naukowych (10 licząc pokojowe i literackie). Po Dolinie Krzemowej największym centrum startupów i nowych technologii na świecie jest w Izraelu. Dopiero potem Berlin. Polska pod koniec stawki. Myślisz, że kradną te pomysły i prace naukowe gojom? Einstein też pewnie komuś ukradł :)

   Nie lubisz Żydów - Twoja sprawa. Nie uważam antysemityzmu za gorszy od rusofobii czy antypolonizmu - przesąd jak każdy inny. Za to wkurza mnie ignorancja, chwalenie się nią publicznie, i ogólnie rozpowszechnianie kłamstw.

   Jakoś tak się dzieje, że środowiska skrajne w dużej mierze składają się z ignorantów. Ludzie, którzy zamiast zadowalania się ideologią sprawdzają dane rzadko mają skrajne poglądy, bo świat nie jest czarno biały i nie poddaje się takim uproszczeniom. Ale idioci we wszystko uwierzą, jak się ich weźmie pod pic.

   A już najsmutniejsze jest, kiedy ludzie w 21 wieku wierzą w tanią propagandę wymyśloną na doraźne potrzeby 100 lat wcześniej. Pozdrawiam, i życzę krytycznego spojrzenia na świat.

  •  

   pokaż komentarz

   @tell_me_more: Zwróciłeś uwagę na nobla, który jest ostatnimi czasy przyznawany nie wiadomo co. Z czego i tak jedyny racjonalny Nobel dla Izraela to ten za kwazikryształy.
   Co ma do tego wszystkiego Einstein? :O

   Ja zwróciłem uwagę na to, że ci ludzie byli zbędni III rzeszy.

   Jeśli chodzi o to czy widzę różnice pomiędzy ludźmi, to tak. Jestem antysemitą, rasistą, islamofobem.

  •  

   pokaż komentarz

   @szpoq: Einstein ma to wspólnego z tematem, że był żydem. Jego nagrody przypisali Niemcom, bo takie miał obywatelstwo, ale tobie chyba nie chodziło o obywatelstwo, tylko o narodowość?

   Swoją drogą, jesli liczymy narodowościowo, to 20% WSZYSTKICH laureatów nagordy Nobla było narodowości żydowskiej. http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Jewish_Nobel_laureates

   Mało wynalazczy i twórczy, mówisz...

   Co do różnic między ludźmi - czy uważasz też Słowian za gorszą rasę, podobnie jak większość rasistów świata, czy zgadzasz się z nimi tylko co do innych ras?

  •  

   pokaż komentarz

   @tell_me_more: skąd ty masz takie informacje że był żydem?

  •  

   pokaż komentarz

   @tell_me_more:
   Nigdzie nie powiedziałem o jakiejś rasie że jest gorsza. Murzyni na przykład są dużo bardziej atletyczni od całej reszty. Z tym, że jest to tylko statystyczne twierdzenie. Tak jak żydzi dostają statystycznie więcej nagród Nobla, mimo że nie zawsze ich praca była najlepsza. Oscary też(a jak już jest film o biednych żydach to Oscar murowany).
   Obie nagrody nie mają żadnych kryteriów co do wygranej...
   Dostają częściej nagrody bo? Bo mają statystycznie więcej hajsu, kto ma dzisiaj więcej hajsu wygrywa. Ruski też będzie wspierał swoich naukowców, a cudzych tylko wtedy jak mu się to opłaci.
   Mam pytanie - czy według Ciebie człowiek dzieli się na rasy?

  •  

   pokaż komentarz

   @szpoq: tak ciężko google użyć?

   http://pl.wikipedia.org/wiki/Albert_Einstein#Dzieci.C5.84stwo_i_m.C5.82odo.C5.9B.C4.87

   "Albert Einstein urodził się w piątek 14 marca 1879 r. o godzinie 11:30 w domu przy Bahnhofstrasse B nr 135 w mieście Ulm położonym w Wirtembergii na południu Niemiec[3]. Jego matką była Paulina Einstein (z domu Koch), a ojcem Hermann Einstein. Oboje byli Żydami"

   EDIT: polskie źródło zamiast angielskiego

  •  

   pokaż komentarz

   @tell_me_more: to kim jest człowiek który urodził się w rodzinie żydowskiej i całe dorosłe życie był chrześcijaninem(nie mam tu na myśli Einsteina, ogólnie pytam)?
   a tak...zapomniałem...Jezus też był żydem.

  •  

   pokaż komentarz

   @szpoq: nie był chrześcijaninem nie licząc epizodu w wieku 11-12 lat. Raczej agnostykiem czy czymś w tym stylu. Nie wierzył w boga osobowego.

   Co do nagród Nobla to serio strasznie wygodnie ci musi być z taką teorią tłumaczącą świat. Żydzi (narodowościowo) dostawali więcej nagród Nobla nawet tuż przed 2 wojną światową, kiedy nie mieli praktycznie żadnych wpływów, a cały świat traktował ich tak, jak dzisiaj traktuje się cyganów.

   Po prostu nie masz racji, pogódź się z tym, albo kontynuuj samooszukiwanie się, mi nic do tego.

  •  

   pokaż komentarz

   @tell_me_more: Żydzi mieli wpływy przed 2 wojną światową. Ludzie traktowali ich tak, bo w większości nie umieli zrozumieć ekonomii i nie umieli 'robić' pieniędzy, co żydom szło nadzwyczaj dobrze.
   Czemu żaden z Polaków nie dostał Nobla za technologie światłowodowe i optyczne, a są rozdawane za "zdupywzięteteorie"(o literackich ani pokojowych już nie wspomnę, bo te to w ogóle nie wiadomo za co).

   Masz racje - nie ma sensu się kłócić. Mogłeś chociaż odpowiedzieć rzeczowo na pytania, które ciężkie nie były.

 •  

  pokaż komentarz

  Doceniam ten honorowy gest Niemców. Zdobyli mój szacunek ale sympatii nie zyskają nigdy.

 •  

  pokaż komentarz

  I ta chwila ulgi, kiedy Wolfgang z Monachiuum dowiaduje się, że tego dzielnego człowieka nie zabili Niemcy, tylko Polacy...

  •  
   s...........a

   +21

   pokaż komentarz

   @yosemitesam: Nie ma tego napięcia - już na początku napisano, że Rotmistrz zginął od strzału w tył głowy - "preferowanej metody komunistów". Są jednak w artykule dość mocne opisy, np. podoficera SS, który zabijał rzędy ofiar dla rozrywki, pogwizdując wesołe piosenki. Historia Polski po 1945 też jest krótko opisana:

   Upragniona wolność oddalała się coraz bardziej. Wprawdzie Niemcy zostali usunięci w 1945 r., jednak dla Polski wcale nie było to zwycięstwo. Stała się państwem-satelitą na łasce Moskwy, przez które przetaczały się brutalne czystki. Pilecki nie chciał się podporządkować. Był śledzony, aresztowany i torturowany. Wyrwano mu paznokcie w więzieniu. Gdy zagrożono mu uwięzieniem jego rodziny, podpisał bez czytania przygotowane wcześniej przyznanie się do winy. Był to dla niego wyrok śmierci.

 •  
  s...........a

  +9

  pokaż komentarz

  Rok temu w papierowym wydaniu głównym Der Spiegel ukazał się inny artykuł o Pileckim na okoliczność ekshumacji mogił na Powązkach. W powiązanych tłumaczenie na angielski, ale jest dużo bardziej skrótowy. Jeśli ktoś chce szukać, określeń niemiecki/nazistowski, to mała statystyka:
  liczba określeń: niemieckie zbrodnie, wojska etc. - 8
  liczba określeń: nazistowski - 3.
  Słowo "nazistowski" traktowano jako zwykły zamiennik dominującego "niemiecki".

 •  

  pokaż komentarz

  To był wielki człowiek. Pozytywne że nasi sąsiedzi o nim napisali :)
  Polecam zapoznać się z Raportami Witolda. Dla miłośników historii pozycja obowiązkowa.
  Bezsprzecznie jedna z największych polskich osobowości XX wieku.