•  

  pokaż komentarz

  Znacie pewnie te cytaty z filmów o tym, że wszystkie rozmowy, w których padnie słowo allah,terroryzm i kilka innych są nagrywane. Czy na prawdę uważaliście, że to fikcja ?

  Śmieszy mnie ogromne zdziwienie ostatnim wyciekiem, przecież już dawno można było się tego domyślać, a teraz ciężko będzie dokleić łatę paranoika komuś kto o tym mówił od dawna. Co więcej, to się na pewno nie skończy :)

  ps. Pamiętacie aferę z kluczem NSA w windows nt ( link ) ? Jakoś niezbyt zaszkodziło to dla Microsoftu i tym razem nie zaszkodzi tym koncernom.

  •  

   pokaż komentarz

   @moooka: ostatnio wrzuciłem na mirko listę słów jakie podobno obserwują w nsa.

  •  

   pokaż komentarz

   @moooka: Tak, już widze te rozmowy:
   - Allah akbar!
   - Allah akbar!
   - To gdzie wysadzamy bombę kumie terrorysto?
   - Pod stadionem dokonamy terroru. Allah akbar!

  •  

   pokaż komentarz

   @kinlej: A jednak państwa wierzą, że właśnie tak będzie. Czujesz to?

   Z drugiej strony biorąc pod uwagę np. nagrania Sawickiej, które od niedawna można sobie posłuchać w necie... Tak czy siak prywatności nie ma i to jest złe. Ludzie się obudzili, że ktoś czyta sobie ich korespondencję z dziewczyną i ogląda zdjęcia, które mu ona wysyła - tak jest już od dawna...

  •  

   pokaż komentarz

   @kinlej: za marnowanie im miejsca na dysku za kare podp@%$%!$ą cie do skarbówki jak coś przeskrobiesz, masz pojechanie!

  •  
   n.....2

   +2

   pokaż komentarz

   A jednak państwa wierzą, że właśnie tak będzie. Czujesz to?
   Nie, nie wierzą. Zbierają i magazynują informacje ale zapewne w bliżej nieokreślonym celu. To jest informacja a dzisiaj informacje wygrywają wojny. Taka baza ma prawie nieograniczone zastosowanie. Mogą ją nawet wykorzystać za 20 lat przy szukaniu haka na kandydatów w wyborach prezydenckich 2033.

   Ludzie się obudzili, że ktoś czyta sobie ich korespondencję z dziewczyną i ogląda zdjęcia, które mu ona wysyła - tak jest już od dawna...
   Nikt tego nie przegląda, przeglądanie takiej bazy danych jest nie do ogarnięcia przez człowieka. Wszystkim zajmują się komputery.
   @Falcon:

  •  

   pokaż komentarz

   @nico112: Dane są z całą pewnością dostępne do ręcznego przeglądania, ponieważ oficjalnie mówi się, że ostatecznych decyzji o ew. zagrożeniu nie podejmuje algorytm, ale człowiek, który siedzi i przegląda zdjęcia i wszystko inne... Nieomal na pewno istnieje możliwość ręcznego dostępu gdzie się tylko chce, algorytm wyszukuje tylko określone cechy i zapewne oznacza wybrane treści aby wesprzeć funkcjonariuszy, a nie ich zastąpić.

   Jest to również spójne z tym, co ujawniono w USA, sławny od niedawna człowiek zeznał, że jego praca polegała na czytaniu i oglądaniu w najlepsze prywatnych treści zwykłych ludzi. Jak algorytm miałby Ci powiedzieć, czy na zdjęciu dziewczyny nie ma captcha z wiadomością przestępcy? Cholera go wie co tam jest... Dlatego państwa to sobie pozwalają sprawdzać, o tym na ile jest to naiwne a na ile naiwni są sami przestępcy już sobie powiedzieliśmy. W dyskusji pojawiła się również kwestia efektywności - małej, oraz wyraz absolutnego i nie przyjmującego żadnych "ale" sprzeciwu wobec tego niemoralnego procederu. Każda partia, która wprowadza coś takiego traci mój głos na zawsze.

  •  

   pokaż komentarz

   @moooka: Nagrywają - źle. Nie nagrają i coś dupnie - źle. Ma ktoś receptę?

 •  

  pokaż komentarz

  Jakim trzeba być głupim aby wierzyć w prywatność jeśli używamy obcej sieci i programów. Serwery należą do dostawcy a użytkownik jest klientem. Takim samym klientem jak w hotelu albo sklepie. W hotelu jest rejestracja a w sklepie monitoring, na serwerach logi. Od dawna jak chce się porozmawiać o poważnych sprawach to mówi się: "to nie na telefon, musimy porozmawiać osobiście". Tylko niektórym już się dupach poprzewracało od cyfryzacji i myślą, że korporacje dają im fajne usługi za darmo. A teraz zobaczyli prawdziwą cenę i płacz. Ale nie ma co załować, jeśli ktoś godzi się na całodzienny monitoring przez kinecta bo chce sobie pograć w gierki na xboxie jest amebą umysłową tylko potem będzie płacz jak wyciekną prywatne nagrania.

 •  

  pokaż komentarz

  Ja, przed wybuchem tej całej afery podsłuchowej oszacowałem kilka miesięcy temu roczny koszt jaki musiałyby ponieść stany w celu nagrywania wszystkich 1100 miliardów połączeń realizowanych na terenie Stanów Zjednoczonych. Wyszło mi 13 mln $. I na tej podstawie wysunąłem wniosek, że na pewno podsłuchy są zainstalowane, bowiem, który rząd by się nie pokusił mieć haki na wszystkich za jedyne 13mln $.

 •  

  pokaż komentarz

  Na tajnym przesłuchaniu

  Zajebiście tajne, tak tajne, że jest na głównej.

 •  
  h......n

  0

  pokaż komentarz

  الله أكبر
  moje 911 jest ostatnio nieswoje
  do tego widziałem boeing
  i dwie wieże