•  

  pokaż komentarz

  Główną ideą tej dyskusji jest rozpatrzenie zmian w naszym życiu po wprowadzeniu jakiegokolwiek źródła nazwijmy to relatywnie taniej energii. Podany przykład jest jedynie przykładem jednym z wielu i jego sprawność jak też innych metod ciągle wzrasta aż do momentu, aż będą opłacalne i wejdą w nasze życie...
  Podam jako przykład rozwoju silnik parowy, który ewoluował w spalinowy i w dzisiejszych czasach jest szeroko wykorzystywany a wiadomo, że nie ma co porównywać sprawności starych silników parowych do dzisiejszych spalinowych...

  PS: Nie jestem super specjalistą w każdej dziedzinie, to jest jedynie moje hobby. Jednak w niektórych rozwiązaniach widzę cień potencjału. Proszę o nie rozpatrywanie mojej osoby, tylko zagadnienia tematu, z góry dziękuję...

  •  

   pokaż komentarz

   @wookash7: Jeśli chcesz wiedzieć jakie zmiany będą w społeczeństwie przy darmowej energii - poczytaj o Islandii. Darmowy prąd geotermalny wszędzie. Teoretycznie mógłbyś za pomocą tego robić wodór i zasilać tym samochód, więc też darmowo. Poza energią geotermalną darmowa jest energia hydrodynamiczna (3/4 szwecji, największe huty aluminium które wykorzystują prąd do topienia metalu są właśnie tutaj). Ale o magnetyźmie zapomnij, nie wyciągniesz energii z pola zachowawczego (czy to magnetyczne, czy grawitacyjne).

  •  

   pokaż komentarz

   @xXProLiteXx: Dziękuję, Właśnie o takie przykłady mi chodzi jak twoje. Nie chcę prowadzić dyskusji jedynie na temat silników magnetycznych ale również ogólnie na wzór twojej wypowiedzi.

  •  

   pokaż komentarz

   @wookash7: Dowolny podręcznik o fizyce na poziomie studiów wyższych bardzo jasno, w oczywisty i niepodważalny sposób rozprawia się z mitem nieskończonej energii z pól magnetycznych i grawitacyjnych.

  •  

   pokaż komentarz

   @wookash7:

   rozpatrzenie zmian w naszym życiu po wprowadzeniu jakiegokolwiek źródła nazwijmy to relatywnie taniej energii
   Relatywnie tania energia występuje w wielu krajach m.in. z elektrowni atomowych, gazów łupkowych, czy nawet innych źródeł. Klienci indywidualni na pewnie nie narzekają na rachunki za prąd.

   Perpetuum mobile niestety cię zmartwię nie istnieje, jego stworzenie aktualnie jest wbrew znanym prawom fizyki. Nikt jeszcze nie zbudował perpetuum mobile, a gwarantuje Ci że jakby ktoś coś takiego stworzył momentalnie stałby się obrzydliwie bogaty, bo naprawdę nie trudno jest zweryfikować jak działa urządzenie.

   PS A co słownictwa:
   Silnik elektryczny zamienia energie elektryczną na mechaniczną.
   Prądnica zamienia energie mechaniczną na elektryczną.
   Generator elektryczny zamienia jakąkolwiek energię na energię elektryczną.

 •  

  pokaż komentarz

  Opis brzmi jak obietnice przedwyborcze.

 •  

  pokaż komentarz

  wookash7:

  oh kaman, dodawałem dokładnie ten wynalazek z miesiąc temu z twórcą w roli głównej, zakopią Cię w pół dnia jak nie lepiej.

  Wynalazca pokazywał to w tym roku w Austrii czy Szwajcarii na targach innowacji w Marcu.

  Ale co z tego, ignorancja jest największą siłą. Jest kupa takich wynalazków i wynalazców ale tutaj sami znawcy tematu"

 •  

  pokaż komentarz

  a co państwo powiecie na temat Nikola Tesli?? wyczytałem na wikipedi że ponoć zapojektował samochod elektryczny który napędzany był silnikiem elektromagnetycznym o niezidentyfikowanym źródle energi. Wiecie cos wiecej na ten temat ?? Interesują mnie wszystkie jego wynalazki, może ktoś coś powie wiecej na ten temat??

 •  

  pokaż komentarz

  kochany a co z prawami termodynamiki? Taki silnik się nie zatrzyma od tarcia? CZy wystarczy energii do podtrzymania jego pracy? Mówię o silniku magnetycznym. Działa ale słyszałem o oszustwach.