•  

  pokaż komentarz

  Taa, piękne rozkminy, tylko prawda jest taka, że szef od burgerów zatrudnia tylko jednego najszybszego. Jemu chwilę potem mówi, że za wolno pracuje za te 8$ i musi usmażyć 150/h i lepiej niech się spręża, bo dwóch innych już czeka na jego miejsce, a jak się nie podoba to wypad. A tych dwóch wolniejszych idzie w tym czasie po zasiłek, albo kraść.

  BTW, co do tematu podwyższania (bądź nie) płacy minimalnej niech wypowiedzą się Ci, którzy sami tyle co miesiąc otrzymują. Przypominam: jest to 1181,38 zł na rękę za miesiąc pracy.

  •  

   pokaż komentarz

   @SolarWarden: mam niewiele więcej i wypowiem się: gdyby nie fakt, że pensja minimalna jest podnoszona, można by zapomnieć o jakichkolwiek podwyżkach.

  •  

   pokaż komentarz

   @SolarWarden: Może się zdarzyć firma, która będzie działała zgodnie z taką logiką jak mówisz. Zauważ jednak, że dzięki konkurencji pracownik zawsze może szukać lepszej pracy, gdzie zarobi więcej albo będzie miał lepsze warunku.
   Jeżeli chodzi o branże IT gdzie konkurencja jest ogromna(zarówno między pracownikami jak i pracodawcami) to firmy, które traktują pracownika jak śmiecia tracą na tym ogromnie. Ze swojego doświadczenia powiem ci, że znam takie firmy, które muszą wynajmować ludzi w ramach outsourcingu od innych firm, żeby prowadzić projekty. Wszyscy w miarę rozgarnięci już dawno dali sobie z nimi spokój i poszli do konkurencji.
   Dwie najlepsze firmy związane z IT jakie znam to właśnie takie, gdzie pracownik ma się jak pączek w maśle.

  •  

   pokaż komentarz

   @Dzieciok: No wiadomo, zależy od pracodawcy. Ale również od miejsca w którym się mieszka (miasto wojewódzkie, a małe miasto położone daleko od dużych skupisk ludzkich). To o czym mówisz pasuje do największych miast w Polsce, a nie wszyscy tam mieszkają.

  •  

   pokaż komentarz

   @SolarWarden: Konkurencja jest wszędzie. Oczywiście w dużych miastach jest większa, ale o dobrego pracownika zawsze warto dbać. Pracownik zawsze możne zmienić branżę, przeprowadzić się albo dojeżdżać do sąsiedniego miasta.

  •  

   pokaż komentarz

   @Dzieciok: No to byłoby rozsądne, aby dbać o dobrego pracownika, ale niestety nie zawsze się to sprawdza. A co do zmieniania branży, przeprowadzania się i dojeżdżania, to nie takie hop siup, szczególnie jak nie bardzo masz na to środki. Chyba średnio orientujesz się w realiach małych miasteczek, a szczególnie tych położonych w E i NE części Polski.

  •  

   pokaż komentarz

   @SolarWarden: Rozwiązaniem problemu niskich zarobków jest uwolnienie przedsiębiorczości obywateli, stworzenie możliwości na rozwój firm i zachęcenie zagranicznych inwestorów. Podwyższanie płacy minimalnej to jest rozwiązanie od dupy strony.

  •  

   pokaż komentarz

   @Dzieciok: Masz rację, ale nawet kraje z wysoko rozwiniętą gospodarką mają takie coś jak płaca minimalna. I jest to płaca, za którą można w miarę godnie żyć, a nie tak jak u nas - wegetować.

 •  

  pokaż komentarz

  Placa minimalna w Polsce zostala podniesiona o najmniejsza mozliwa wielkosc, wymagana ustawa. Brawo PO.

 •  

  pokaż komentarz

  Dlaczego związki zawodowe walczą o podwyższenie płacy minimalnej?
  W związkach zawodowych zrzeszeni są najczęściej starzy wyjadacze, którzy lubią swoją posadkę. Starych wyjadaczy płaca minimalna najczęściej nie dotyczy. Jedyne czego mogą się obawiać to tego, że zostaną wygryzieni przez młodych i zdolnych.

  Jeżeli jesteś młody i niedoświadczony to podwyższenie płacy minimalnej źle się na ciebie odbije.

 •  

  pokaż komentarz

  niektórym i tak nie przetłumaczysz. z prostej matematyki zrobią zaraz płacz że ludzie za mało zarabiają i powinni zarabiać więcej, bo pieniądze biorą się z powietrza, potrzeba solidarności społecznej i skoro pracodawca generuje zyski to może się nimi podzielić :]

 •  

  pokaż komentarz

  Podnoszenie płacy minimalnej to dojenie pracodawców z pieniędzy.

Dodany przez:

avatar kund3l dołączył
19 wykopali 5 zakopali <1 tys. wyświetleń
Advertisement