•  

  pokaż komentarz

  Dlaczego jeden zbrodniczy system się ściga a drugi jeszcze bezwzględniejszy gloryfikuje? Słowo klucz = żyd

  •  
   d......b

   +94

   pokaż komentarz

   @Filipix: Dlatego, że sowieci wygrali drugą wojnę światową, więc zgodnie z zasadą "historię piszą zwycięzcy," nikt już nie rozliczał komunizmu jako systemu totalitarnego tak jak to miało miejsce z nazizmem. Dzisiaj już widocznie nikt nie ma czasu na pisanie historii na nowo i tłumaczenie młodym pokoleniom, że oba systemy były tak samo złe.

  •  

   pokaż komentarz

   @dzej_kob: Myślisz Rosjanie sami se komunizm założyli i wybrali rząd? Teraz już nie chodzi o historię, tylko o powrót komunizmu, bez rewolucji, rozlewu krwi itd. (I żeby było "śmieszniej") to nie ze wschodu. Znacznie skuteczniejszy od rozwiązań siłowych. A zamazywanie wagi zbrodni komunizmu, służy powszechnej propagandzie, że przecież oni nic złego nie robią. Teraz chcą równości, tolerancji dla mniejszości itd. czyli polityka małych kroczków.

  •  

   pokaż komentarz

   @Filipix: Sprawa stosunku zachodu do komunizmu jest dużo bardziej złożona. Polecam np to

  •  
   a......m

   +2

   pokaż komentarz

   że oba systemy były tak samo złe.

   @dzej_kob:

   w liczbach bezwzględnych Komunizm wygrywa.
   Tzn. było więcej ofiar Komunizmu niż Faszyzmu.

  •  
   a......m

   +40

   pokaż komentarz

   Słowo klucz = żyd
   @Filipix:

   Dopóki naród ofiar nie przyzna się, że był również sprawcą.
   To Polski Patriotyzm będzie dla wielu środowisk Faszyzmem.

   Np. na zachodzie ciężko ludziom pojąć, że:
   1939:
   ZSRR razem z Niemcami napadło na Polskę.
   Polacy walczyli przeciwko Niemcom
   Polacy walczyli przeciwko Sowietom
   W tym czasie Żydzi wspierali ZSRR (np.: Szechter, Gebert)
   Żydzi czasami pomagali mordować Polaków walczących z Niemcami (na terenach zajętych przez ZSRR)
   Niemcy mordowali Żydów
   Niemcy mordowali Polaków
   Sowieci mordowali Polaków
   1941:
   Niemcy napadli na ZSRR
   Polacy czasami pomagali mordować Żydów współpracujących z Sowietami (na terenach zajętych przez Niemców)
   Niemcy mordowali Sowietów, ale nadal:
   Niemcy mordowali Żydów
   Niemcy mordowali Polaków
   1942-1945
   Polacy przeważnie pomagali Żydom i to bardzo ofiarnie

   Po wojnie:
   Żydzi po wojnie pomagali Sowietom ujarzmić Polaków walczących z Sowietami i Niemcami (37 % SB to Żydzi - gdzie w społeczeństwie stanowili 1%)
   Sowieci mordowali Polaków
   W 1968 Żydów Z Polski wygonili komuniści, a nie Polscy Faszyści. Ci sami z, którymi oni wcześniej mordowali Polskich Patriotów walczących m. in. z Faszystami.
   Takim "bochaterem" był m. in. Bauman

  •  

   pokaż komentarz

   @aaadaaam: O tych morderstwach żydów przez polaków i na odwrót zbyt mocno zgeneralizowałeś, tzn użyłeś zbyt mocnej tezy, do posiadanych przesłanek.

   W każdej grupie narodowej o której wspomniałeś byli/są ludzie z krwią na rekach i tacy co ryzykowali wszystko co mieli by pomóc.

  •  
   a......m

   +2

   pokaż komentarz

   O tych morderstwach żydów przez polaków

   @dodekx:
   napisałem:
   Polacy czasami pomagali mordować Żydów współpracujących z Sowietami.

  •  

   pokaż komentarz

   @aaadaaam: wszystko co podales jest prawdziwe, z tymże nie zawarłeś ważnego faktu SPRZED 2 wojny światowe: w okresie międzywojennym polskie ruchy narodowe masowo mordowaly żydów.

  •  

   pokaż komentarz

   @aaadaaam: hej, skąd te dane o Żydach w SB? Nie kwestionuję, interesują mnie tylko proporcje które podałeś: 1%, 37%.

  •  
   a......m

   +4

   pokaż komentarz

   polskie ruchy narodowe masowo mordowaly żydów.

   @kotwmikrofalowce:
   Trochę masz racje bo:
   Na pewno nie mordowały masowo, ale nastroje antysemickie były.

   Trzeba jeszcze dodać, że nastroje te utrzymywały się od Wojny 1920 roku. Kiedy to Żydowscy Komuniści aktywnie wspierali Bolszewików w agresji na Polskę.

   Przykład: Polrewkom

   początek sierpnia 1920. W centrum:

   Feliks Dzierżyński,
   Julian Marchlewski,
   Feliks Kon (pochodzenia żydowskiego)
   Józef Unszlicht (pochodzenia żydowskiego)

   Tu nie chodzi o antysemityzm jako taki - tylko o strach przed bolszewizmem wspieranym przez Żydów.
   Cześć mojej rodziny pochodzi z Podlasia i Wileńszczyzny. Np. w Białymstoku i Wilnie Żydzi masowo witali Armię Czerwoną w 1920. Jednocześnie denuncjowali Polaków. żydzi to była najliczniejsza grupa społeczno-etniczna popierająca wkraczających Bolszewików.

  •  
   a......m

   +4

   pokaż komentarz

   hej, skąd te dane o Żydach w SB? Nie kwestionuję, interesują mnie tylko proporcje które podałeś: 1%, 37%.
   @goral27:

   37% procent pochodzi z IPN, ale są to dość powszechne znane liczby.
   1% możesz sprawdzić choćby na wiki.

   W składzie Polskiego Komitetu Wyzwolenia Narodowego znalazł się przedwojenny żydowski komunista Hilary Minc, późniejszy minister przemysłu, wicepremier, jeden z trzech – obok Bolesława Bieruta i Jakuba Bermana – najważniejszych polityków w okresie stalinowskim. W Komitecie Centralnym PZPR w pierwszych latach jej funkcjonowania było ok. 6% Żydów (po wojnie stanowili ok. 1% ludności kraju – najwięcej, 250 tys., było ich w 1946 r., przed pogromem kieleckim).

   W aparacie represji

   Najwięcej emocji wciąż wywołuje udział Żydów w aparacie represji. Ich liczeniem zajmowano się zarówno w PRL, jak i w III RP. Dr hab. Krzysztof Szwagrzyk, naczelnik Oddziałowego Biura Edukacji Publicznej IPN we Wrocławiu, wyliczył,że „w latach 1944-1954 na 450 osób pełniących najwyższe funkcje w MBP (od naczelnika wydziału wzwyż) 167 było pochodzenia żydowskiego (37,1%). Po likwidacji MBP w 1954 r. w powstałym na jego miejsce Kds.BP (Komitecie do spraw Bezpieczeństwa Publicznego – przyp. KP) liczba ta zmalała do 86 kierowniczych stanowisk (34,5%). W tym czasie (1944-1956) wśród 107 szefów i zastępców szefów wojewódzkich UB/Uds.BP (urzędów do spraw bezpieczeństwa publicznego) pochodzenie takie miało 22 oficerów (20,5%). Po uwzględnieniu innych wysokich stanowisk wojewódzkich UB/UdsBP: naczelników i zastępców naczelników wydziałów wynika, że najwięcej osób pochodzenia żydowskiego znalazło się w strukturach aparatu bezpieczeństwa w województwach: szczecińskim (18,7%), wrocławskim (18,7%), katowickim (14,6%), łódzkim (14,2%), warszawskim (13,6%), gdańskim (12,0%) i lubelskim (10,1%). W pozostałych województwach odsetek ten wynosił średnio ok. 7%, osiągając najniższy poziom w woj. zielonogórskim (3,5%)”.

  •  

   pokaż komentarz

   @Filipix: Co sugerujesz?
   Przecież jeden i drugi totalitaryzm był sponsorowany przez tą samą finansjerę.
   Ta nacja bez zawieruchy prowadzić interesów nie może. W sytuacji klarownej ich ciemne byznesy zostałyby szybko zauważone i napiętnowane.

  •  

   pokaż komentarz

   @aaadaaam: Powiem szczerze, że nie chce mi się teraz wyszukiwać danych, konkretnych faktów i dat, ale bardzo dobrze mi się wrył w pamięć jeden rozdział książki do historii z LO, w którym były opisane nagonki na żydów z okresu międzywojennego, napadanie na żydowskie wioski na wschodzie polski i oficjalne plany wywiezienia żydów na Madagaskar (który jak wie każdy wykopowicz był "prawie" polski). Nawet rozdział nazywał się "Żydzi na Madagaskar". Dlatego też uważam, że agresja żydowska nie była bezpodstawna. Nie może istnieć wrogość jednego narodu względem innego ot tak. Dlatego nie chcę osądzać, kto jest tym złym, Polacy czy Żydzi. Konflikt nie narósł na przestrzeni tygodni, lecz dekad, i jest raczej obustronny.

  •  
   m.........0

   0

   pokaż komentarz

   Dlatego, że sowieci wygrali drugą wojnę światową,

   @dzej_kob: W partii sowieckiej ( z nazwy ) byli żydzi. W NKWD ponad 80 % funkcjonariuszy to żydzi. Znajdź sobie w sieci zdjęcia ze szkół NKWD- napisy na holach, gazetki ścienne, transparenty były wprost w iwricie dla ułatwienia.

 •  

  pokaż komentarz

  Dlaczego komunizm, ten wspaniały raj nigdy nie zaistniał na kuli ziemskiej?

  Ludzie tego nie chcą? Zapraszam do wpisów.

 •  

  pokaż komentarz

  Widać, że każdy komentuje, ale nikt nie pogrzebał głębiej, aby zobaczyć, że wpolityce zgrabnie manipuluje.

  Bauman rzeczywiście jest lewicujący, ale nazwanie go propagatorem komunizmu jest kompletną bzdurą. Bauman mocno sprzeciwia się wszelkim "wielkim narracjom" rzeczywistości, a w szczególności systemom totalitarnych (nie wyłączając komunizmu).

  Prawda, za młodu był komunistą (czego zresztą nigdy nie ukrywał), ale wielokrotnie podkreślał, że to przeszłość, a swojej postawy antykomunistycznej nie ukrywał nawet w czasach głębokiego PRL-u co w rezultacie było jednym z powodów jego wyjazdu z kraju w 1968 roku.

  •  

   pokaż komentarz

   @NapalInTheMorning: No tak, bo wtedy wszyscy mogli z kraju wyjechać sobie 'ot tak' ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @Yashin: wiesz co się działo w 1968? Nie robili problemów z wyjazdem, wręcz przeciwnie, wiele osób pochodzenia żydowskiego dostało jednoznaczną sugestię, że opuszczenie Polski będzie jedyną słuszną decyzją.

  •  

   pokaż komentarz

   @NapalInTheMorning: Oooo, rzetelna opinia? W tym wykopie? Dziwne, spodziewałem się żydokomuny (i ją dostałem:)
   No ale jak ktoś porusza taką strunę to spytam ilu z dzisiejszych zbulwersowanych młodych ludzi dałoby się skusić obietnicom komunizmu na jego początku? Wtedy kiedy nie wiedziano, że powstaje socrealizm zamiast komunizmu. Kiedy nie było internetu, podróże cięższe i wolniejsze, więc przepływ informacji mniej demokratyczny a co za tym idzie lepsze metody manipulacji opinią publiczną. Teraz każdy cwaniak, komuna zła i każdy, kto 60 lat temu powiedział pozytywne słowo o komunizmie to zdrajca narodu. Rzeczywistość była i jest bardziej skomplikowana, ale wolimy tego nie dostrzegać, bo łatwiej jest mieć w głowie czarno-biały podział na tych złych - oni i tych dobrych - my!
   Popełnić błąd i się do tego przyznać to znamionuje człowieka szlachetnego.
   Wbić się bandą osiłków na wykład i przekrzykiwać ludzi prymitywnymi hasłami ze szlachetnością, czy nawet kulturą, nie ma za wiele wspólnego.

  •  
   d....3

   -1

   pokaż komentarz

   Popełnić błąd i się do tego przyznać to znamionuje człowieka szlachetnego.

   @GilbertEatingGrape: problem z tym człowiekem polega na tym, że do dzisiaj popiera powojenne działania narzuconych nam służb, a zabijanie żołnierzy AK porównuje z dzisiejszą walką z terroryzmem, on do dzisiaj nie widzi swoich błędów, dla takich ludzi Polska to nienormalność

  •  

   pokaż komentarz

   a zabijanie żołnierzy AK porównuje z dzisiejszą walką z terroryzmem

   @darco3: Nie znam tej jego wypowiedzi, ale zaufam, że on jest jej autorem. A więc ustosunkuję się do tego - Bauman ma częściowo rację:)
   Terroryzm w dzisiejszych czasach stracił swe pierwotne znaczenie. Stał się medialnym sloganem, wymówką rządnych zysków korporacji, aby najechać kolejny kraj, aby rząd mógł inwigilować ludzi. Jeśli chcesz się kogoś pozbyć nazwij go oficjalnie terrorystą a gwarantuję, że połowa obywateli USA osobiście wpakowałaby kulkę w łeb takiej osoby.
   Terrorystami byli nazywani Assange, Snowden, Kim Dotcom.
   Ilu niewinnych ludzi zginęło w wojnie z terroryzmem? Ilu boguducha winnych żołnierzy Iraku czy Afganistanu, którzy bronili swojego kraju przed najeźdźcą?

   Można ich nazwać patriotami? Można.
   Zginęli za swój kraj? Tak.
   Totalitarne mocarstwo chciało ich zmiażdżyć, bo przeszkadzali w byciu totalitarnym? Chciało. Przeszkadzali.
   Powyższe 3 pytania będą miały taką samą odpowiedź w odniesieniu do żołnierzy AK jak i rzekomych terrorystów.

  •  

   pokaż komentarz

   @NapalInTheMorning: haha wyjechał w 1968? Raczej go wyrzucono tak jak większość żydów. Gdyby tego nie zrobili pewnie kontynuował swoją zbrodniczą karierę.

  •  

   pokaż komentarz

   @NapalInTheMorning: Taa a nazywanie w brytyjskiej prasie partyzantów terrorystami to pełna skrucha i przyznanie się do błędów młodości. Wykopkowe trolle są takie urocze.

  •  

   pokaż komentarz

   @NapalInTheMorning: Pamiętaj do kogo piszesz. Większość ludzi do których się tu zwracasz nie czytało i pewnie nigdy nie przeczyta tekstu socjologicznego (i dobrze, bo pewnie nie potrafiliby ogarnąć), więc 'wielkie narracje' kojarzą im się raczej z baśnią albo teatrem. :)

  •  
   d....3

   -4

   pokaż komentarz

   @przedostatni_wolny_login: wielcy wykształceni inżynierowie dusz, szkoda że te wasze lepienie lepszego społeczeństwa wymaga jak zwykle ofiar, i jak zwykle usprawiedliwionych, a to że Bauman się sprzeciwia systemom totalitarnym to bzdura, nigdy nie wyparł się komunizmu i jego działań w Polsce powojennej, popierał powstawanie nowego komunistycznego raju z mordowaniem terrorystów z AK, do tej pory popiera

 •  

  pokaż komentarz

  Nacjonalizm jest złem wypływającym z czeluści kryzysu... Kryzys = Wypływ ideologii debilizmu. Czyżby historia była lekcją satyry? Każdego, kto popiera ruch nacjonalistyczny odwołuję do czwartej klasy podstawowej. Hołocie mówię stanowcze NIE!

 •  

  pokaż komentarz

  To tylko cytat z tego artykułu:

  Odpowiedzialność moralna jest niepodzielna. (…) Wymaga ona, żeby zbrodnie na ludziach dokonane nie uchodziły sprawcom na sucho. (…) Nie wolno nam spocząć, zanim ci, co czynią zło, nie zostaną oddani sprawiedliwości i ukarani

  Tzn protestujący mogą już czuć się bezkarni bo Bauman sam do tego zachęcał.

  •  

   pokaż komentarz

   @maqs7: na to wygląda. Pewnie kiedy to mówił nie pomyślał, że jego własne słowa mają zastosowanie do niego bo stał ponad systemem.

  •  
   A............a

   0

   pokaż komentarz

   @andy_pandy: A jakiej zbrodni dokonał Bauman na ludziach?

  •  

   pokaż komentarz

   @ArchetypCienia: Nie czytałeś? Cytat z artykułu:

   Oprócz tego był agentem Informacji Wojskowej ps. „Sjemion”. Zważywszy na to, że Informacja była organizacją zbrodniczą, to taki fakt jest dla życiorysu tego Pana całkowicie kompromitujący.

  •  
   A............a

   0

   pokaż komentarz

   @andy_pandy: No właśnie ja czytałem, Ty chyba nie. Zbrodniarzem jest się wtedy gdy dokonuje się zbrodni tudzież działa aktywnie w organizacji dokonującej takich zbrodni. Wehrmacht czy SS też dokonywały licznych zbrodni, ale nie nie czyni to z każdego żołnierza tychże jednostek zbrodniarza. Ludzi rzuca w różne miejsca, z różnych powodów i ocenianie tego z punktu widzenia 60 lat później w całkiem innej rzeczywistości jest stąpaniem po bardzo kruchym lodzie. Nie ma dowodów na to, że Bauman będąc agentem dokonał jakichkolwiek zbrodni, a do tego że był członkiem się przyznaje. Rzeczywistość końca II Wojny Światowej to nie był w pełni czarno biały okres, a z dzisiejszej perspektywy oceniać historię jest bardzo łatwo.

  •  

   pokaż komentarz

   @ArchetypCienia: masz rację, dlatego go nie zabili tylko wygwizdali - jest to bardzo ładne przedstawienie niesmaku w stosunku do człowieka, który reprezentował aparat niszczący kulturowe dziedzictwo polskości, polskich ludzi i polskiego kraju. A teraz śmie także uczyć nas swojej pseudo-etyki. Etykę albo się ma albo nie. Facet był nieetyczny i jeszcze wygłasza jakieś chore teorie o motylach. „Sjemion” była organizacją zbrodniczą bez dwóch zdań.
   A zbrodnia? No cóż. Dla mnie zamach na duszę narodu jest największą i niewybaczalną zbrodnią. Ten człowiek był odpowiedzialny za manipulowanie umysłami ludzi. To dzięki takim jak on ludzie stawali się wrogami publicznymi i dostawali się do więzień bo mieli inne zdanie na temat czym jest Polska i czym jest naród polski. To jest człowiek, który nie tylko zagubił swoją tożsamość narodową ale też zaczął tworzyć chore wartości dla Polaków w myśl jego komunistycznych zasad. Zresztą komunizm to był system totalitarny i nie ma o czym dyskutować. Zaproście jeszcze na wykłady muzułmanów i niech oni uczą ,Polaków, że wolność słowa to zło itp.

  •  
   A............a

   +1

   pokaż komentarz

   @andy_pandy: Czy Ty naprawdę myślisz, że wtedy w 45 i nawet do końca lat 40 to wszystko co teraz piszesz było takie oczywiste dla większości ludzi? Kończyła się straszliwa wojna, miliony Polaków pokładały w komunizmie naprawdę olbrzymie nadzieję i Bauman nie jest jakimś niechlubnym wyjątkiem, który się komunistyczną wizją zachłysnął, być może za bardzo, ale kto nie popełnia błędów? To była w pewnym sensie walka dwóch obozów politycznych i z perspektywy tamtych ludzi niekoniecznie "AKowskiego dobra" z "komunistycznytm złem". Nie można upraszczać historii i zawsze mierzyć ją miarę współczesnego patrzenia.

   Dlaczego mówisz o pseudo-etyce? Abstrahując od biografii dorobek naukowy Baumana jest nie do podważenia.

  •  

   pokaż komentarz

   @ArchetypCienia:

   Dlaczego mówisz o pseudo-etyce? Abstrahując od biografii dorobek naukowy Baumana jest nie do podważenia.

   Człowiek, który budował system totalitarny aktywnie jest od początku do końca za niego odpowiedzialny. Człowiek, który ma nieczyste sumienie powinien darować sobie nauczanie etyki bo jest kłamcą.

   miliony Polaków pokładały w komunizmie naprawdę olbrzymie nadzieję

   A miliony inwigilowano i zastraszano, że o mordowaniu nie wspomnę.

   Nie można upraszczać historii

   Ale można zerwać z komunizmem - niektórzy jak widać nie potrafią

   dorobek naukowy Baumana jest nie do podważenia.

   Ale tylko wśród lewackich profesorów.