•  

  pokaż komentarz

  Przestałem pobierać programy z tego serwisu, gdy wprowadzili tego asystenta. Wolę sobie znaleźć inną stronę lub pobrać ze strony producenta.

  Ogólnie to dziwi mnie fakt, że można instalować cokolwiek nie używając opcji "zaawansowanej instalacji".

  •  

   pokaż komentarz

   @Espo: do czasu pojawienia się tego asystenta, to naprawdę była jedna z najlepszych stronek tego typu, no ale wiadomo zmiany na lepsze..

  •  

   pokaż komentarz

   @Espo: po prawej od niego zawsze są linki bezpośrednie

  •  

   pokaż komentarz

   @Espo:
   @omegadoom:

   Przecież dalej mozna pobierać tak jak kiedyś.
   Zamiast klikać w duży guzik POBIERZ, wystarczy obok kliknac w link bezpośredni.
   To Was przerastało?

  •  

   pokaż komentarz

   @omegadoom: Musza dostawać dobrą kasę od producentów programów instalowanych jako "spyware". Hajs się musi zgadzać.

  •  

   pokaż komentarz

   po prawej od niego zawsze są linki bezpośrednie
   @jigsaw96: no i tu się przyznam, że tego nie zauważyłem - duży zielony przycisk "pobierz" to dosyć skuteczna socjotechnika zachęcająca do klikania właśnie w niego :/

  •  
   j.........2

   +33

   pokaż komentarz

   @Espo: Wiedziałem że musi być jakis haczyk, bo po co ten asystent... kurva, wszędzie trzeba uważać, na każdym kroku...

  •  

   pokaż komentarz

   Przecież dalej mozna pobierać tak jak kiedyś.
   Zamiast klikać w duży guzik POBIERZ, wystarczy obok kliknac w link bezpośredni.
   To Was przerastało?


   @Pipot: Tak, bo kiedyś było normalnie.
   Zresztą: http://i.imgur.com/JRA9Jxe.jpg
   Dla mnie to wygląda jak przycisk pobierania + ikonki symbolizującej w jakich wersjach jest program, oraz PUSTA sekcja z linkami bezpośrednimi. Naprawdę nie mam czasu się p#!%#%%ić z jakimś malware, wprowadzają gówno, to ja idę gdzie indziej - stron tego typu nie brakuje przecież..

  •  

   pokaż komentarz

   Wolę sobie znaleźć inną stronę lub pobrać ze strony producenta.
   @Espo: Czyli najczęściej: github.com i sourceforge.net

  •  
   U.........0

   +5

   pokaż komentarz

   @LostHighway:
   @Espo:
   @jerzy110992:

   Od siebie mogę polecić też:

   filehippo.com
   pliki.pl

  •  

   pokaż komentarz

   @Espo:
   @omegadoom: No ale przecież na dobrychprogramach jest przycisk 32bit i 64bit które pobierają bezpośrednio instalkę, bez żadnego asystenta

  •  

   pokaż komentarz

   @varez: Ja tam problemu nie widzę, są linki bezpośrednie, widać je, są podpisane, można najechać myszką i widać że to odnośnik. Można pobrać bez tego managera i instalować. Wystarczy trochę sprytu i spostrzegawczości.

  •  

   pokaż komentarz

   @Espo:

   Musza dostawać dobrą kasę od producentów programów instalowanych jako "spyware". Hajs się musi zgadzać.
   No co ty nie powiesz? :| Jakim cudem jakaś profesjonalna firma śmie zarabiać? Skandal! Powinni działać ku pokrzepieniu serc, za darmo! Rozumiałbym jeszcze, gdyby np. instalowali to po cichu, ale oni o wszystkim informują. Wystarczy przeczytać te 2-3 zdania zamiast bezmyślnego klikania jak jakiś bot.

   Źle się stało, że wprowadzili ten downloader, ale z drugiej strony co innego mieli zrobić? Reklamy w dobie AdBlocka nie są już tak dobrym źródłem utrzymania, więc co im pozostało?

  •  

   pokaż komentarz

   @jerzy110992: A to szare "zaawansowane" da się kliknąć.

  •  
   l.....2

   +6

   pokaż komentarz

   @Pipot: No jasne, że wystarczy, ale nie zmienia to faktu, że właściciele serwisu polecieli na kasę, robiąc w konia ludzi mniej zorientowanych i mniej spostrzegawczych, za co można ich nie lubić a sam serwis zbojkotować bądź przynajmniej uznać, że się pogorszył.

  •  
   U.........0

   +19

   pokaż komentarz

   @rss: No dobra, fajnie, że informują ludzi o tych programach, ale czemu akurat SPYWARE? Jakby to był jakiś trial antywirusa czy firewalla, to dobra, nie ma problemu, ale spyware? Nie powinno się pochwalać takich praktyk.

  •  

   pokaż komentarz

   Wystarczy przeczytać te 2-3 zdania zamiast bezmyślnego klikania jak jakiś bot.
   @rss: pisałem o tym, przecież w pierwszym komentarzu:

   dziwi mnie fakt, że można instalować cokolwiek nie używając opcji "zaawansowanej instalacji".
   A to, że próbują zarabiać mi nie przeszkadza - denerwuje mnie tylko sposób w jaki niektóre firmy to robią.

  •  

   pokaż komentarz

   @luksus2: przeciez wielokrotnie informowali o mozliwosci pobierania bezposredniego - czy to w komentarzach czy w newsach.

  •  
   l.....2

   +73

   pokaż komentarz

   @Pipot: Człowieku, idę o zakład, że 80% ludzi pobierających programy z tej strony wchodzi tam przez google do konkretnej podstrony zawierającej link do interesującego ich programu, w życiu nie byli oni na stronie głównej i nie czytali komentarzy czy newsów bo nie jest to dla nich ważne, oni chcieli tylko ten jeden zasrany programik i do niedawna wszystko było w porządku, żadnych asystentów, bezpośredni link do źródła. Ale to się zmieniło i to jest właśnie ten problem.

   Dla kogoś, kto jest bardziej zaawansowanym użytkownikiem internetu takie sprawy to żaden kłopot, ale tacy ludzie nie rozumieją, że w internecie stanowią jedynie niewielki procent. Ogromna jego część to słabo zorientowani użytkownicy, którzy klikną w to, co jest podświetlone i zaznaczone wielkimi literami. Jeśli portal wyraźnie na takich ludziach żeruje to jest c#@% i tyle, mówię to jako wieloletni użytkownik DP z długim stażem na forum.

  •  

   pokaż komentarz

   @luksus2: Dalej jest obok link bezpośredni, nie nazywajmy takich uzytkowników zaawansowanymi (litości). Wystarczy spojrzeć, skoro większość nie widzi informacji zawartej obok to nie ma dziwne że serwisy typu pobieraczek tak świetnie działają. A jak ktoś ma manie klikania co popadnie to faktycznie niech lepiej niech instaluje przez tego managera -> klika sie tylko dalej i wszystko ładnie się instaluje.

   Jestem zszokowany - na serio. Gdyby nie było linkow bezposrednich, albo były by ukryte za trzecia podstrona to bym jeszcze zrozumiał, ale są obok guzika.

  •  

   pokaż komentarz

   Jakim cudem jakaś profesjonalna firma śmie zarabiać?
   @rss: Podpuszczanie użytkownika dużym zielonym batonem do pobrania asystenta-przekręta niezbyt się nadaje, aby określić jako profesjonalne.

  •  

   pokaż komentarz

   @szpongiel: sorry, ale dla mnie nieprofesjonalne jest klikanie w cokolwiek bez czytania. Mamy co najmniej kilka miejsc, w których możemy podjąć decyzję: pierwszym jest wybór linka (downloader vs link bezpośredni), drugim jest sam instalator (pytanie o zgodę na instalację dodatkowych pierdół). W pierwszym punkcje fakt - ktoś może się pomylić, bo nie ma tam dostatecznie szczegółowego opisu, jednak punkt drugi (instalator i pytanie) są napisane jasno i przejrzyście i zdecydowanie nie powinny sprawić nikomu problemów. Instalatory nie bez powodu są podzielone na kroki, a ślepe klikanie "Dalej" prędzej czy później się zemści na userze.

  •  

   pokaż komentarz

   sorry, ale dla mnie nieprofesjonalne jest klikanie w cokolwiek bez czytania
   @rss: Ależ zgoda. Użytkownik nie ma obowiązku być profesjonalistą. Nie oznacza to, że ma nie korzystać, ani że godnym pochwały jest niecne wykorzystanie tego faktu.
   W innych systemach już dawno instalacja oprogramowania jest automatyczna. Użytkownik nie chce czytać, ani nawet klikać tego dalej. Chce mieć zainstalowany program. Można sobie deliberować, czy taka fastfoodowa konsumpcja oprogramowania jest podstawą do krytykowania użytkownika czy też nie. Jednak takie są fakty, a nie każdy jest specjalistą IT, ani nie urodził się z klawiaturą w dłoniach.
   Działanie dobreprogramy.pl jest równie profesjonalne co pisanie w składzie syropu do rozcieńczania o nazwie "Malina", 65% ekstrakt z malin (0.2%).

  •  
   l.....2

   +6

   pokaż komentarz

   @Pipot: Ja też jestem zszokowany, że tak usilnie bronisz polityki serwisu wyraźnie nastawionej na oszukiwanie mniej zorientowanych ludzi. Przecież o to właśnie chodzi, że menedżer instaluje jakiś syf, uważasz to za normalne? Uważasz też za normalne i godne pochwały, że programy w coraz bardziej wysublimowany sposób ukrywają fakt, iż instalują razem z sobą jakieś toolbary? Kiedyś nawet jak takowe były, to ich instalacja była całkowicie fakultatywna, instalujący sam musiał wyrazić wolę jego zainstalowania, dzisiaj to użytkownik musi się namęczyć, żeby znaleźć ptaszki, które ma odznaczyć, bo domyślnie oczywiście "zgadza się" na instalację tony śmieci.

   Łatwo tobie powiedzieć, bo jesteś zorientowany w temacie. Nie życzę ci tego, ale może się tak zdarzyć, że kiedyś ktoś zawrze z tobą umowę długą na 30 stron, gdzie na stronie 17 małym drukiem będzie niekorzystny dla ciebie zapis, ciekawe jak wtedy będziesz się mądrzył o spostrzegawczości. Jeśli z jednej strony jest wielki zielony guzik "Pobierz" a linki do pobierania bezpośredniego (ba, myślisz, że zwykły Janusz rozumie co to znaczy "linki bezpośrednie" i z którego powinien skorzystać?) z boku, w formie jak gdyby były to tylko oznaczenia wersji programu 32 czy 64 bit to próba oszustwa jest wyraźna i może tego bronić chyba tylko admin. Menedżer jest do niczego niepotrzebny, bo dzisiaj każdy program ma procedurę szybkiej instalacji, która tak samo nie wymaga niczego oprócz klikania "Next", zwykle wtedy doinstaluje się też jakiś syf, ale będzie go mniej niż to, + gówno z menedżera DP.

  •  

   pokaż komentarz

   @luksus2:

   1. Na dole od guzika masz napisane "pobieranie przez asystent", a obok linki bezpośrednie. Wszystko jest podpisane.
   2. W czasie instalacji przez manager możesz odhaczyć toolbary - nie wiem czy wszystkie (nie chce mi sie sprawdzac)
   3. Jak się na czymś nie znam to sie nie tykam, jak ktos ma zerowe pojecie o komputerach to niech poprosi o pomoc kogos madrzejszego, albo niech faktycznie instaluje przez ten program, wystarczy klikac ciagle DALEJ wszystko jest po polsku wiec jest łatwiej.
   4. Nie porównuj tego do umowy bo to jest kwestia przeczytania 2 zdań, a nie 30 stron. Jak ktoś nie wie co to link bezpośredni, albo nie umie to niech zadzwoni do kogos madrzejszego w tej kwestii. Taka osoba wytłumaczy i po sprawie.

  •  
   l.....2

   +8

   pokaż komentarz

   @Pipot: Wydaje mi się, że ciągle nie rozumiesz jednej rzeczy - było dobrze, nie było menedżera, teraz ten menedżer jest i instaluje jakiś syf. Nie ma ŻADNYCH pozytywów dla użytkownika z jego wprowadzenia (bo jak już mówiłem każdy program ma opcję szybkiej instalacji, która robi to, co ma zapewnić ten menedżer, nic tylko klikasz "dalej"), zatem JEDYNYM powodem jego wdrożenia była chęć zarobku i oszukania mniej zorientowanych. Oczywiście, nie zabraniam ci wymagać od innych większej orientacji w dziedzinie internetu, jednak nie zmienia to faktu, że dyskusja jest o intencjach właścicieli portalu i potępienia ich za to.

   Na dole od guzika masz napisane "pobieranie przez asystent", a obok linki bezpośrednie. Wszystko jest podpisane.

   No k##%a, ale po co mam to robić, skoro kiedyś tego nie było i było dobrze? Powiedz mi po jaką mi to cholerę?

   W czasie instalacji przez manager możesz odhaczyć toolbary - nie wiem czy wszystkie (nie chce mi sie sprawdzac)

   No k##%a, ale po co mam to robić, skoro kiedyś tego nie było i było dobrze? Powiedz mi po jaką mi to cholerę?

   Jak się na czymś nie znam to sie nie tykam

   No k##%a, ale kiedyś było to dużo prostsze i każdy mógł to zrobić bo nie było popieprzonych asystentów instalujących syf. Po co to było zmieniać?

   Porównuję 30-stronnicową umowę, bo dla kogoś zorientowanego w kwestiach prawnych taka umowa nie jest żadnym problemem (bo on wie, gdzie szukać kruczków), tak jak dla ciebie nie jest problemem znalezienie linku bezpośredniego, bo po prostu się na tym znasz. Ale uwierz mi, że większość społeczeństwa nie rozumie takich rzeczy, nie wie co to jest menedżer i czym się od tego różni link bezpośredni. I kiedyś na stronie DP nie trzeba było tego wiedzieć, bo wszystko było proste. Teraz na siłę to utrudnili, żeby oszukiwać ludzi a ty jeszcze próbujesz tego bronić jakby to było z korzyścią dla użytkowników. No błagam, zastanów się.

   Nie zabraniam adminom portalu wdrażać takich rzeczy, bo jest wolny rynek i ich prawo. Ale ja mam prawo taką praktykę i takie intencje potępić.

  •  

   pokaż komentarz

   @luksus2:

   Wydaje mi się, że ciągle nie rozumiesz jednej rzeczy - było dobrze, nie było menedżera, teraz ten menedżer jest i instaluje jakiś syf. Nie ma ŻADNYCH pozytywów dla użytkownika z jego wprowadzenia (bo jak już mówiłem każdy program ma opcję szybkiej instalacji, która robi to, co ma zapewnić ten menedżer, nic tylko klikasz "dalej"), zatem JEDYNYM powodem jego wdrożenia była chęć zarobku i oszukania mniej zorientowanych. Oczywiście, nie zabraniam ci wymagać od innych większej orientacji w dziedzinie internetu, jednak nie zmienia to faktu, że dyskusja jest o intencjach właścicieli portalu i potępienia ich za to.

   Portal musi zarabiać, to jeden ze sposobów.

   Co do dalszej części -> masz cały czas linki bezpośrednie, dopóki dalej istnieją i NA PRAWDĘ nie są ukryte to taki atak na DB jest w moim mniemaniu po prostu bez zasadny.

  •  
   l.....2

   +6

   pokaż komentarz

   Portal musi zarabiać, to jeden ze sposobów.

   @Pipot: Dokładnie, więc przyznajmy wprost, asystent nie jest żadną pomocą dla użytkowników jak to próbowali wmawiać przy jego wprowadzaniu admini albo jak próbujesz ty przekonać mnie, tylko zwykłym syfem, którego celem jest oszukanie mniej zorientowanych i zbieranie hajsu z reklam i szpiegów dla właścicieli DP. Zatem już sam fakt jego wprowadzenia i tego jak oszukiwano przy tłumaczeniu celu jego wdrożenia kompromituje ten portal w moich oczach. Oni chcą po prostu żerować na nieświadomości ludzi i tyle, żadne istnienie linków bezpośrednich nie zatrze tej głównej intencji jaką jest próba wprowadzenia syfu na komputery użytkowników. I właśnie to potępiamy i to atakujemy, ich intencję i dążenie do oszukania ludzi.

  •  

   pokaż komentarz

   @luksus2: Nigdzie nie napisałem że asystent jest super, ekstra. Fakt, faktem instalacja programu wtedy to tylko dalej-dalej. Zresztą można odhaczyć te programy.

   Jednak user ma cały czas wybór: przed pobraniem pod przyciskiem pobierz jest napisane że odbedzie sie to przez asystent, obok sa linki bezpośrednie (również podpisane). Jak ktoś pobierze to dalej ma w czasie instalacji: "Zainstaluj Tester Monitora bla bla bla tekst na 4 linijki". Jak ktos klika na pałe POBIERZ->DALEJ->DALEJ to sam jest sobie winnien. Powtarzam - jak sie człowiek nie zna to sie nie tyka, wszystko jest podpisane wystarczy czytać. Nie zwalajmy tu na koniecznośc bycia zaawansowanym użytkownikiem, bo to śmiech na sali - do tego wystarczy podstawowa znajomość literek, oraz minimalne zorientowanie w kwestiach komputera, co w obecnych czasach jest już praktycznie podstawą.

   PS. A po rejestracji to w ogole mozna wylaczyc mozliwosc pobierania przez asystenta.

  •  
   l.....2

   +4

   pokaż komentarz

   Fakt, faktem instalacja programu wtedy to tylko dalej-dalej. Zresztą można odhaczyć te programy.

   @Pipot: Dokładnie tak jak przy szybkiej instalacji, którą ma teraz każdy program i o czym pisałem ci już kilka razy, więc po co ciągle forsujesz ten argument, który w ogóle nie ma racji bytu?

   oraz minimalne zorientowanie w kwestiach komputera, co w obecnych czasach jest już praktycznie podstawą.

   Nie ma sprawy, jak już mówiłem, jeśli kiedyś pójdziesz do prawnika z płaczem, że wkopałeś się w coś nie zauważając jakiejś klauzuli w umowie to możesz być pewien, że ten prawnik po cichu powie do swojego kolegi "co za debil, sam jest sobie winien, że czegoś takiego nie widział, przecież ja od 10 lat czytam takie umowy i wiem doskonale gdzie szukać kruczków to i on powinien to wiedzieć, w dzisiejszym życiu nie można być tak niezorientowanym".

   W ogóle to może zapytam wprost, czy twoim zdaniem takie postępowanie ze strony adminów (zapewnianie, że asystent ma pomagać, kiedy właściwie to szkodzi) jest uczciwe? Czy już za ten sam fakt żerowania nie powinni zostać potępieni a przynajmniej ich działania nie powinny zostać pokazane szerzej (co ma na celu to znalezisko)?

   PS. A po rejestracji to w ogole mozna wylaczyc mozliwosc pobierania przez asystenta.

   Człowieku, większość ludzi chce tylko szybko ściągnąć jakiś program a nie bawić się w takie rzeczy.

  •  

   pokaż komentarz

   @luksus2:

   Dokładnie tak jak przy szybkiej instalacji, którą ma teraz każdy program i o czym pisałem ci już kilka razy, więc po co ciągle forsujesz ten argument, który w ogóle nie ma racji bytu?

   Ma racje bytu dla osób które nie znaja angielskiego, oraz wygodne dla osób które maja najwidoczniej problem z czytaniem - wszystko jest po polsku, a przebieg instalacji praktycznie taki sam niezaleznie od programu.

   Nie ma sprawy, jak już mówiłem, jeśli kiedyś pójdziesz do prawnika z płaczem, że wkopałeś się w coś nie zauważając jakiejś klauzuli w umowie to możesz być pewien, że ten prawnik po cichu powie do swojego kolegi "co za debil, sam jest sobie winien, że czegoś takiego nie widział, przecież ja od 10 lat czytam takie umowy i wiem doskonale gdzie szukać kruczków to i on powinien to wiedzieć, w dzisiejszym życiu nie można być tak niezorientowanym".

   1. Nie porównuj przeczytania 2 zdan do jakies wielostronicowej umowy.
   2. Sytuacja podobna do samochód - jak się człowiek nie zna to zabiera ze soba mechanika. O dziwo mało kto to robi, a potem płacz że samochód to mina.
   3. Podobna sytuacja też do pobieraczka - tylko prawnika nie trzeba, wystarczyło czytać.
   4. Sztuka czytania ze zrozumieniem zanika? Spryt i odrobina inteligencji chyba tez.
   5. Jak bede miał skomplikowaną sytuacje/umowe czy co Ty tam sobie wymysliles to nie wykluczone że pojde PRZED do prawnika, albo może faktycznie PO, ale nie jest to miejsce na gdybanie "co by było gdyby". Jednak Twoje porównanie nie ma nawet zbliżenia do sytuacji którą omawiamy :)

   W ogóle to może zapytam wprost, czy twoim zdaniem takie postępowanie ze strony adminów (zapewnianie, że asystent ma pomagać, kiedy właściwie to szkodzi) jest uczciwe? Czy już za ten sam fakt żerowania nie powinni zostać potępieni a przynajmniej ich działania nie powinny zostać pokazane szerzej (co ma na celu to znalezisko)?

   Powiem tak - nie znam sie na wirusach wiec nie wiem czy te programy faktycznie szpieguja albo niszcza system. Autor watku nie raczył tego wytlumaczyć.
   Jednak jesli sa nieszkodliwe, a jedynie podmieniają wyszukiwarke to nie widze w tym nic złego. W czasie instalacji masz wyrazna informacje że zostana wgrane dodatkowe oprogramowanie i co ono mniej wiecej bedzie robiło. Wszystko jest wiec podpisane, a user ma wybór jaka metoda chce poebierać.

   Człowieku, większość ludzi chce tylko szybko ściągnąć jakiś program a nie bawić się w takie rzeczy.

   Chyba nie widziałeś że to był dopisek PS ;) czyli bardziej taka ciekawostka na sam koniec.

  •  
   l.....2

   +3

   pokaż komentarz

   Jednak jesli sa nieszkodliwe, a jedynie podmieniają wyszukiwarke to nie widze w tym nic złego.

   @Pipot: Okej, to ciekawe czemu później każdy chce to usunąć. Jeśli dla ciebie coś, co szpieguje twoje ruchy, zmienia wyniki wyszukiwania przekierowując na strony z reklamami i robi coś, czego ty nie chcesz i nie możesz potem zmienić nie jest "niczym złym" to ciężko mi zrozumieć twój tok myślenia.

   W czasie instalacji masz wyrazna informacje że zostana wgrane dodatkowe oprogramowanie i co ono mniej wiecej bedzie robiło.

   Szkoda, że nie dodają informacji, że ten "popularny i darmowy pasek" jest uznawany przez praktycznie wszystkie programy ochronne za spyware i śmiecia. On tak ułatwia poszukiwanie, że każdy jak najszybciej chce się tego pozbyć. Dlaczego nie ma informacji, że pasek zamula komputer, że szpieguje użytkownika, że zmienia wyniki wyszukiwania?

  •  

   pokaż komentarz

   @luksus2: Powtarzam - nie znam sie na wirusach, autor tematu nie udowodnił zbytnio jak działa to szpiegowanie czy inne działania wyraźnie szkodliwe dla komputera. Stwierdził jedynie że to dodaje toolbara i zmieni strone wyszukiwarki. Dlatego cieżko mi sie odnieśc do Twoich zarzutów w tej kwestii.
   Powtórze jednak do znudzenia że użytkownik ma wyraźny i widoczny wybor co do instalacji tych dodatkowych rzeczy.

   PS. Wiele programow przy bezposrednich instalacjach rowniez oferuje podobne atrakcje :>

  •  
   l.....2

   +2

   pokaż komentarz

   @Pipot: Myślę, że tobie, jako zaawansowanemu użytkownikowi nie sprawi problemu wpisanie w google "delta toolbar" i znalezienie dziesiątek stron opisujących jego szkodliwe działanie.

   Wiele programow przy bezposrednich instalacjach rowniez oferuje podobne atrakcje :>

   Zgadzam się, ale nie uważasz, że powinno się zwracać na to uwagę i informować ludzi? Do tego chodzi o to, że strona DP do czasów wprowadzenia tego asystenta miała markę profesjonalnej, bezpiecznej dla użytkownika, na której nie trzeba się bać żadnych niechcianych dodatków. Niestety, to się zmieniło i ważne jest, żeby ludzie o tym wiedzieli.

  •  

   pokaż komentarz

   @Pipot:

   Ma racje bytu dla osób które nie znaja angielskiego, oraz wygodne dla osób które maja najwidoczniej problem z czytaniem - wszystko jest po polsku, a przebieg instalacji praktycznie taki sam niezaleznie od programu.

   Nie wiem jak teraz jest, nie zamierzam sprawdzać, ale kiedy wprowadzili tego głupiego managera instalacja zrobiła się dwuetapowa - najpierw przez manager, potem był odpalany normalny instalator aplikacji. I to wszystko dla "dobra użytkowników", żeby było "prościej".

  •  
   l.....2

   +2

   pokaż komentarz

   @Pipot: Kpisz sobie ze mnie? Przecież ci napisałem w komentarzu wyżej:

   http://www.wykop.pl/link/1574943/asystent-z-dobreprogramy-pl-instaluje-az-3-programy-spyware/16126329/#comment-16126039

   Kiedy ja ci piszę, to nie zwracasz na to uwagi i zasłaniasz się niewiedzą, kiedy polecam ci sprawdzić i się dowiedzieć, to chcesz, żebym ci sam napisał. Wyraźnie nie chcesz przyjąć do świadomości tego, że ten asystent instaluje syf.

  •  

   pokaż komentarz

   @luksus2: Dalej nie jest sprecyzowane w jaki sposob on szpieguje i działa szkodliwie na komputer, specjalnie nie szukam w google bo chce żebyś ty mi przedstawił linie obrony swoich argumentów. No bo jednak słowa typu - ten program szpieguje, to troche mało, a Ty mnie do tego odsyłasz :)

   Swoja drogą - zboczyłem troche z tematu, bo moim zamiarem nie jest obrona tego instalatora, ale jedynie zwrocenie uwagi na to że instalacja przez link bezposredni jest caly czas aktywna i wcale nie ukryta.

  •  
   l.....2

   +1

   pokaż komentarz

   @Pipot:

   http://en.kioskea.net/faq/29435-how-to-remove-delta-search-delta-toolbar

   Delta Toolbar is a PUP(potentially unwanted program), that changes the homepage and default search engine of your browser, to track and send information about your browsing habits, to third party servers for targeted advertising.

  •  

   pokaż komentarz

   @luksus2: Czyli działa podobnie jak reklamy kontekstowe :D

  •  
   l.....2

   0

   pokaż komentarz

   @Pipot: Reklamy kontekstowe zmieniają stronę startową i zaśmiecają komputer? Poza tym nawet zakładając, że działają podobnie, to czy to jest jakieś usprawiedliwienie, czy reklamy kontekstowe szpiegujące użytkownika są czymś, co powinniśmy pochwalać?

  •  

   pokaż komentarz

   @luksus2: Moment, po pierwsze wiadomym jest to że strona startowa zostanie zamieniona (pisze o tym przed instalacją). Dwa - wrzucasz na to że dopasowuje reklamy, ale już na google że robi to samo już nie wrzucasz (przynajmniej mi sie wydaje że to działa podobnie) :D

  •  
   l.....2

   0

   pokaż komentarz

   Dwa - wrzucasz na to że dopasowuje reklamy, ale już na google że robi to samo już nie wrzucasz (przynajmniej mi sie wydaje że to działa podobnie) :D

   @Pipot: Nie działa to tak podobnie, czym innym reklama kontekstowa z boku, czym innym podmiana silnika wyszukiwarki i oszukiwanie użytkownika, że to google, kiedy to nie jest google. Po drugie, jeśli google nas szpieguje, to też godne potępienia i nie ja jestem pierwszym, który google za to gani.

   Dalej, piszą, że strona zostanie zamieniona, ale niech napiszą, że potem są problemy z jej ponowną zmianą na poprzednią, że program gnieździ się i zostawia tonę śmiecia. Dlaczego tego nie napiszą? Dlaczego nie napiszą, że program jest uważany powszechnie za spyware?

  •  

   pokaż komentarz

   @luksus2: W każdym razie kończąc już to (bo chyba co mieliśmy do powiedzenia to zostalo powiedziane) - wybór jest, można ściągać bezpośrednio wystarczy kliknąć link obok. Ew. w asystencie mozna odznaczyc te dodatkowe rzczey, a nawet jak ktos zainstaluje to te programiki sa bardziej denerwujace niż realnie szkodliwie dla komputera.

  •  

   pokaż komentarz

   @rss: Wystarczy zachęcić ludzi żeby dobrowolnie wyłączali adblocka i żeby reklamy nie wyświetlały się na pół strony. Ja sam na niektórych stronach mam wyłączony adblock bo reklamy nie przeszkadzają w przeglądaniu strony i z mojej strony jest to swego rodzaju podziękowanie za prace włożoną w działanie strony i nawet lepiej żeby zarabiali na reklamach niż w jakiś inny sposób który uniemożliwia swobodne przeglądanie strony. Ale jeśli jakaś strona ma więcej reklam niż treści, albo treść nie jest na poziomie, to znaczy że strona powstała tylko po to żeby zarabiać, a zawartość strony jest tylko dodatkiem.

  •  

   pokaż komentarz

   Wystarczy zachęcić ludzi żeby dobrowolnie wyłączali adblocka i żeby reklamy nie wyświetlały się na pół strony

   @swistak71: Ty jesteś akurat wyjątkiem (fakt, że pozytywnym). Ludzie blokują nawet małego i nieinwazyjnego AdSense.

  •  
   B.......i

   0

   pokaż komentarz

   @Espo: Jeżeli jesteś tam zarejestrowany, to w ustawieniach konta możesz wyłączyć asystenta pobierania.

  •  

   pokaż komentarz

   @Pipot: Osobiście zdecydowanie wolę kliknąć POBIERZ na stronie autora ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @krzysztof-lukasiak: Nie sa ukryte bo sa tuż obok, wystarczy nauczyć się czytać i kupić okulary :) Nawet widać na zielono link aktywny, na szaro nie. Potem nawet jak wezmiesz asystenta, wystarczy dalej czytać i ODHACZYĆ opcje instalacji tego toolbara.

  •  

   pokaż komentarz

   @koscik: ale nie rozumiesz ze praz wiele lat te przyciski służyły tylko to wybierania wersji? Więc jak od 5 lat pracuje na OS 32 bitowym, to nawet mnie nie korciło żeby to ruszać.

  •  

   pokaż komentarz

   @Pipot:
   Aha.. A teraz posadź swoją matkę przed kompem, otwórz jej stronę z programem na DP i powiedz aby ściągnęła program, w co kliknie? No oczywiście! POBIERZ!

 •  

  pokaż komentarz

  Mój temat został usunięty z forum DP, bo niby ktoś już poruszał ten problem. Chyba moderatorzy nie widzą problemu w instalacji programów szpiegujących przez ich portal. Nie byłoby wielkiego żalu, gdyby się zainstalował jakiś aplet antywirusa gratis, a nie spyware z podrobioną wyszukiwarką a'la Google.

 •  

  pokaż komentarz

  Dobre programy już jakiś czas zszedły na psy, przecież to jest jawne, bezczelne oszukiwanie użytkownika.

 •  

  pokaż komentarz

  Wszystkie tego typu strony już dawno osiągnęły poziom dna. Nie można już normalnie pobrać programu bezpośrednio z ich serwera. Poza tym nawet jak pobiera się bezpośrednio od producenta to zawsze "na siłę" i podstępnie instalują jakieś gówniane toolbary i inne dziadostwo. Kto nie wierzy niech zainstaluje sobie deamona.

 •  
  b.......l

  -11

  pokaż komentarz

  Dlatego lubię linuksa. Otwiera się terminal i się instaluje z repo/robi paczkę samemu.

1 2 3 4 5 6 7 ... 13 14 następna