•  

  pokaż komentarz

  Widzę że zaczyna się robić moda na Wołyń, tak jak jakiś czas temu na Wyklętych.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kraker245: Jest rocznica i wypadałoby przypomnieć całe zdarzenie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kraker245: tak bo rząd powiedział że to nie było ludobójstwo, i bardzo dobrze że ktoś pamięta o ofiarach tej rzeźni i także o oprawcach.

  •  

   pokaż komentarz

   @Aleksander_Newski: Nie o to chodzi. W mediach już zaczyna się czyj dziadek zginął na Wołyniu, czyj dziadek zabijał itp. czyli mieszanie historii z polityką, dokładnie tak jak z Wyklętymi.

  •  

   pokaż komentarz

   To nie jest moda a rocznica wydarzeń, gdzie znikają słowa "ludobójstwo" czy "zbrodnia" .. warto wykopywać i przypominać, by za lat kilka nie trzeba było tłumaczyć synowi, że SS nie była dobra a UPA to tak naprawdę była AK - a ku temu wszystko zmierza ..

  •  

   pokaż komentarz

   @zoombie: @Rotucex: @morsik: @Aleksander_Newski: Jako sumienie narodu, zdrowy aktyw społeczeństwa, klasa inteligencka i magister wesele bezrobotny jestem w obowiązku odpisać. mimo, że już pisałem wcześniej o tym samym. te znaleziska nie mają nic związanego z upamiętnianiem. jedno na głównej czy nawet kilka - git. pamięć dla tego ludobójstwa powinna być zachowana i cyklicznie przypominana. jednak takie wałkowanie tematu jednocześnie licytując kto znajdzie jeszcze bardziej bestialski i sadystyczny opis [najlepiej podparty fotkami, nie ograniczać się do tekstu] nie ma nic wspólnego z upamiętnianiem tego zdarzenia. Ci ludzie zasłużyli na wieczny odpoczynek. moja wyobraźnia nie musi sobie wizualizować jak jakimś kobietom "wkładano rozżarzone pręty w srom". bez tej wiedzy pamięć o tych ofiarach będzie równie trwała. to epatowanie przemocą jedyne co przywołuje i pobudza to agresję, nienawiść, zemstę. (BTW zoombie ten twój żarcik o tym, że gdyby Murzyn zdjął krawat i okulary to by się niczym nie różnił od małpy - wyśmienity)
   PS: jako świeży i merytoryczny wykop dotyczący Wołynia można by było dodać np jak wyglądało głosowanie posłów w sprawie "Pamięci Męczeństwa Kresowian". można zerknąć np kto z posłów PO miał odwagę zaprotestować przeciwko.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kraker245: Znałeś swojego dziadka? Jeśli tak, to zazdroszczę. Jeden z moich - armia andersa (wcześniej syberia), drugi - wołyń. Weź sobie wyobraź, że Twoja rodzina została bestialsko zabita z zastosowaniem tortur. Matka, lub ojciec cudem się uratowali, bo zdążyli się schować, albo nie było ich akurat w wiosce. Moda?? Rozpędź się porządnie i jebnij swoim głupim łbem o coś twardego.

  •  

   pokaż komentarz

   @nu_nu_nu: jedna babcia -uciekinierka z Wołynia, mieszkała w Koninie, później w Zielonej Górze. Jej rodzinie udało się uciec przed upa. Druga babcia z Bociek padła na kolana i całowała dla szwaba nogi by jej nie zabił. Ocalała. Po wojnie nkwd ją wywiozło do Bielska na przesłuchanie w sławnej sprawie napadu na pocztę (kasa poszła na partyzantów) tak ją skatowali że w drodze powrotnej do domu poroniła. Kiedyś jako małolat wsiadłem do autobusu. Zdziwiło mnie, że mimo tłoku tył był pusty. Na tylnej kanapie siedział tylko jeden dziadzio. Po chwili zorientowałem się czemu ludzie cisną się a tył jest wolny. Od dziadzia j#??ło żywym gównem. Dwie "laseczki" głośno to komentowały, a dziadzio równie głośno na to odpowiedział: "jakbyś nie miała gdzie umyć dupy, to też byś śmierdziała." to mnie rozwaliło i mimo smrodu usiadłem koło dziadka. Krótka pogawędka, "czemu nie ma pan palców? A to stare czasy, upa. A co to upa? Oj dzieci a czego was uczą na historii? A a jeszcze zapomniałem dodać że mój dziadek (ten od babci z Bociek) był w AK i po odsiadce na Sybirze rodzina go nie poznała. Jakoś dziwnie się złożyło, że matka z Zielonej Góry przyjechała do Białegostoku za pracą, ojciec się zakręcił i oto jestem i będę pluł na tej stronce co mnie boli. Gdyby nie upa j#??ni komuniści i faszyści nie byłoby mnie na świecie :-)

  •  

   pokaż komentarz

   @Aleksander_Newski: Moim zdaniem trzeba to naglasniac ile sie da, nie dopuscic ukrainy do EU poki nie uzna tego jako planowane ludobojstwo a UPA jako zbrodniarzy wojennych. Nacjonalista nie jestem, ale takie rzeczy trzeba wyciagac. To samo turcja z ormianami.

  •  

   pokaż komentarz

   @nu_nu_nu: No fajnie że już w pierwszej linijce zdążyłeś się pochwalić przeszłością swoich dziadków i szczerze mówiąc j!%?? mnie co robili podczas wojny. Ta moda objawia się właśnie takimi jak ty, którzy żeby zwrócić na siebie uwagę nagle się chwalą na prawo i lewo jacy to ich dziadkowie i babcie byli prześladowani.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kraker245: A mnie prawdę mówiąc jebie, co sobie o tym myślisz. I nie będę o tym z tobą dyskutował, bo jak widać, brakuje ci wyobraźni żeby pewne rzeczy zrozumieć.

 •  

  pokaż komentarz

  Nazwanie tego zbrodnią o "znamionach" ludobójstwa pokazuje czym jest PO i czym jest Ruch Palikota.

 •  

  pokaż komentarz

  Tę galerię przed oczy każdemu baranowi z sejmu, który głosował przeciw uznaniu rzezi wołyńskiej za ludobójstwo. Może by oświeciło idiotów. Swoją drogą jakim k@#@ielem trzeba być, aby tak się mścić na kobietach i dzieciach, które są bezbronne.

  •  

   pokaż komentarz

   @Boyzee: To nic nie da tacy ludzie nie mają empatii, zobacz że nawet w tym temacie są tacy co po zobaczeniu tych zdjęć trolują i czepiają się byle się czepiać, zwykłe k@%$y nie ludzie.

  •  

   pokaż komentarz

   @aldi7x: Właśnie, tak się trochę podepnę z pytaniem apropo.
   Jest może na wykopie opcja, że da się całkowicie ukryć komentarze niektórych użytkowników?

  •  

   pokaż komentarz

   @Boyzee:Jak można kobiety i dzieci, ale mordowanie mężczyzn już jest ok?

  •  

   pokaż komentarz

   @SuperJadzia: Mordowanie kogokolwiek nie jest ok. Jednak, jeśli już jacyś barbarzyńcy chcą walki, to mężczyźni przynajmniej mają szansę na to, aby się bronić. Oczywiście zaraz ktoś zacznie dzielić ich na słabszych i silniejszych, marudzić że siły nie są wyrównane. Nie zmienia to faktu, że od zawsze rolą facetów było zapewnienie bezpieczeństwa rodzinie. Zetknąłem się jakiś czas temu z dokumentem o więźniach, którzy należeli do gangów, mówili o swoich kodeksach, gdzie zabijanie kobiet i dzieci nie wchodziło w grę. Oczywiście różne grupy mają inne zasady, to co w jednej jest normalne, w innej nie ma jest.

  •  

   pokaż komentarz

   @Boyzee: Mieli dokładnie taką samą szansę jak kobiety, chyba że znasz jakichś facetów chodzących do kościoła uzbrojeni po zęby, bo ja nie znam. Denerwuje mnie podejście: ginie mężczyzna - nic się nie stało, przecież mógł się bronić, ginie kobieta - o matko, jak tak można, była taka słaba, taka bezbronna itp, itd. Każde życie dla mnie ma taką samą wartość, a moralność gangów więziennych jako przykład mnie rozśmieszył, sugerujesz że mamy się wzorować na zasadach gwałcicieli, morderców i innych złodziei?

  •  

   pokaż komentarz

   @SuperJadzia: Nic nie sugeruje, tylko zaznaczam, że nawet w takich środowiskach szanuje się kobiety i dzieci. Widocznie się nie zrozumieliśmy, bo cały czas utrzymuję, że zabijanie ludzi, nieważne kogo (mężczyzna, kobiet, czy dziecko), nie jest normalne. Jednak, jako facet, wolałbym zginąć za rodzinę świadomy, że moja matka, kobieta i potomstwo przeżyją.

 •  

  pokaż komentarz

  Jeśli ktoś robi filmik (nawet poskładany z fotek) w celu wrzucenia go na youtube'a, to chyba powinien wiedzieć, że napisy na dolnej krawędzi to nie jest to... a i rozdzielczość 240p w roku 2013 to jakaś pomyłka...

  pokaż spoiler Mimo wszystko nie zakopuję, bo sprawa ważna... ale warto robić pewne rzeczy po prostu dobrze...

 •  

  pokaż komentarz

  Co to za moda wrzucać zdjęcia jako filmik. j!$$ło kogoś?