•  

  pokaż komentarz

  Tak, ma sens, jeśli obie osoby posiadają ten właśnie telefon. Inaczej do drugiego dojdzie te "pokwikiwanie świni" jak to określił twórca urządzenia.

 •  

  pokaż komentarz

  Na dzień dzisiejszy wystarczy smartfon ze skajpem (i ewentualnie vpn'em) by mieć w poważaniu wszelki wywiad. Mimo wszystko fajnie, że ktoś pomyślał o szyfrowaniu w zwykłych telefonach.

 •  

  pokaż komentarz

  Jeżeli chodzi o szyfrowanie sms-ów to nie ma z tym problemu obecnie.

  Wykorzystuje się dowolny najprostszy program do zaszyfrowania treści (może być nawet coś ze skryptu php, a nastepnie wgrywa się tak zaszyfrowaną wiadomość do telefonu (jako tekst) i wysyła się go w sms-ie. Odbiorca wiadomości kopiuje tekst z sms-a w celu odszyfrowania. Obydwaj wcześniej ustalają hasło do deszyfrowania.

  Ale po co rozmowy komórkowe szyfrować? Przecież "zwykły śmiertelnik" nie może i tak tego podsłuchać. Ponadto szyfrowanie rozmowy to nie jest rozwiązanie. W nowych telefonach z szybkimi procesorami i pojemnymi pamięciami, instaluje się specjalne "wirusy" zapisujące do mp3 wszystkie rozmowy, tak jakby cały czas był włączony dyktafon. Oczywiście właściciel telefonu nie ma o tym pojęcia. Potem wyciaga się plik przy uzyciu bluetooth`a itp

  •  

   pokaż komentarz

   Marnowanie 5 minut przy każdym wysyłaniu i odbieraniu smsa, obowiązkowy dostęp do internetu i cały czas ten sam klucz szyfrujący to nie problem? Ciekawe...

  •  

   pokaż komentarz

   @kolnay
   Nie jest powiedziane, że musisz siedzieć z komórką przy komputerze podpiętym do internetu podczas otrzymania sms-a i ręcznie wklepywać w klawiaturę cały otrzymany kod aby z niego dopiero po odszyfrowaniu otrzymać treść wiadomości.

   Możesz do tego celu wykorzystać wcześniej napisaną w tym celu stronę wuwuwu (dosłownie kilka linijek kodu w php) i łączyć się z nią poprzez połączenie z internetem Twojej komórki. Szybkość łącza nie ma znaczenia, może być nawet GPRS, bo wodotrysków do wyświetlenia nie potrzebujesz. Otrzymaną zaszyfrowaną wiadomość kopiujesz z sms-a i wklejasz do pola tekstowego wcześniej przygotowanej strony z którą się połączyłeś telefonem komórkowym. I to wszystko.
   Jest z tym oczywiście więcej zabawy niż zwyczajne odczytanie sms-a, ale taka jest cena pewności, że treść wiadomości nie zostanie przez nikogo odczytana. Podałem tylko jeden ze sposobów zaszyfrowania tekstu wiadomości.

  •  

   pokaż komentarz

   Powtórzę to samo, z lekką zmianą:
   Marnowanie paru minut przy każdym wysyłaniu i odbieraniu smsa, obowiązkowy (płatny!) dostęp do internetu i cały czas ten sam klucz szyfrujący to nie problem? Ciekawe...

  •  

   pokaż komentarz

   @kolnay
   Wiesz, dla Ciebie być może wydatek kilku złotych na comiesięczny dostęp do internetu za pomocą komórki stanowi obciążenie finansowe, natomiast osoby którym zależy na tak dalece posuniętej dyskrecji aby szyfrować sms-a, nie zubożeją.
   A z tym kluczem szyfrującym to nie wiem o co Ci chodzi. Jeżeli mówisz o haśle, to możesz je w każdej chwili zmienić (hasło do odczytania wiadomości) czyli jakby klucz szyfrujacy. Tekst zostaje zaszyfrowany kluczem składającym sie z dowolnego szeregu znaków (czyli hasło) i ten sam klucz potrzebny będzie do odszyfrowania tego tekstu. To jest dosłownie kilka linijek w php. Na upartego można nawet tutoriala z jakiegoś forum przerobić.

  •  

   pokaż komentarz

   Czyli co, masz interpretera PHP w telefonie? OpenMoko jakieś?
   Bo jeśli wchodzisz na jakąś stronę WWW gdzie masz ten skrypt, to mija się to z celem, wiesz o tym?

  •  

   pokaż komentarz

   Cziken właśnie mówię - to samo klucz (to co nazywasz 'hasłem') do odszyfrowania i zaszyfrowania? Czyli co? Najpierw wysyłasz smsa: "klucz to 2a45", a potem zaszyfrowaną wiadomość? Proszę cię - nie mów więcej na tematy o których nic nie wiesz.