•  

  pokaż komentarz

  Brawo, brawo, brawo, oczywiście dla ludzi, którzy robili zdjęcia i to upublicznili

  •  

   pokaż komentarz

   @Szwero: A są tacy, którzy twierdzą, że informacja nieprawdziwa. Płynąłeś z nam @Slith, że tak twierdzisz?

  •  

   pokaż komentarz

   @GeraltRedhammer: To, ze koles ma kartke za szyba, ktora umozliwia mu wjazd na budowe S7, znaczy dla ciebie ze te scieki pochodza z tej wlasnie budowy? Nie masz zadnych dowodow, a jednoznacznie wskazujesz, ze scieki pochodza wlasnie z tamtad.

  •  

   pokaż komentarz

   @Slith gdzie to wskazałem? W tekście i moich opisniach jest tylko dokładny opis sytuacji. Jedyny moment w którym się czegoś domyślam to ten ten kiedy sugeruję, ze policja sprawie ukręciła łeb, bo do tej pory nie wysłała oficjalnego pisma jak sprawa została rozwiązana.

  •  

   pokaż komentarz

   @GeraltRedhammer: Dobrze trafiłeś, jestem z Ostródy
   Ten kanał jest pomiędzy Ostródą a Elblągiem ( w Ostródzie jest baza statków i przystań tego kanału)
   Aktualnie jest pogłębiany i na okres chyba 2 lat będzie zamknięty.
   Mieszkam tu całe swoje życie, już jako dzieciak chodziłem na kanał z kumplami na ryby
   Często jeżdże rowerem wzdłuż kanału, odcinek, Ostróda-Liwa-Miłomłyn
   Także znam jego czystość i jeżeli, ktoś robi akcje tego typu i łapie idiotów to pochwalam
   Nawet jeżeli to informacja nieprawdziwa, to ktoś kto coś takiego czyta...
   A zdarza mu się coś utylizować na łonie przyrody, to raczej się po takim artykule zastanowi, czy warto i czy nie ma kogoś z aparatem i czy sprawa nie "wypłynie"

  •  

   pokaż komentarz

   @HorribileDictu:
   Dzieki za poprawienie bledu
   @GeraltRedhammer :
   @serial28 :
   Generalnie te ciagniki na budowach sa wynajmowane od miejscowych rolnikow, a z tych beczek jest polewnana droga, zeby jezdzace nia pojazdy nie wzbijaly kurzu.
   Kartke dostaja, zeby mogli wjechac na budowe, i pewnie malo kto je w miedzyczasie sciaga. Wiec te scieki najprawdopodobniej pochodzily z szamba kogos z miejscowych.
   Dlatego nadal nie widze zwiazku miedzy zrzucaniem sciekow a budowa S7, tekst do ktorego prowadzi znalezisko taka zaleznosc wskazuje.

  •  

   pokaż komentarz

   @Szwero: A my na niego mówimy Elbląsko-Ostródzki... ;p

  •  

   pokaż komentarz

   @Taramelion: @Taramelion: Żegluga jest Ostródzko-Elbląska, ale to firma miasta Ostródy, więc nazwa jest taka jak chcemy, bo tu jest baza
   Kanał jest Elbląski no można się grzecznościowo wymieniać co kilka lat jak było do tej pory, czyli Ostródzko-Elbląski lub Elbląsko-Ostródzki, ale prawnie jest to kanał Elbląski.
   Gdzie co roku burmistrzowie obu miast przeciągali linę by walczyć, jaka w danym roku ma być nazwa
   Chociaż są tacy co twierdzą, ze budowa kanału zaczęła się od Ostródy w kierunku Elbląga :-)
   Dla mnie jest to bez znaczenia i niech nazwa będzie "Kanał Elbląski", ważne , ze ta perełka jest u nas w naszym regionie :-)

  •  

   pokaż komentarz

   @Szwero: to jest dobre z tym przeciąganiem liny. Teraz w jeblągu panuje Wilk z pisu jeśli dobrze pamiętam przyda mu się trochę wysiłku fizycznego.
   Druga sprawa: rzeczywiście nasze regiony są wspaniałe. Kiedyś wakacyjnie jeździliśmy od miasta do miasta województwa. Gdziekolwiek bym nie zwitał w Europie zawsze najchętniej powróciłbym do nas...
   Jestem z Elbląga i choć wielu nasze miasto się nie podoba cały czas i nieustannie widze w nim odbicie regionu. Jeśli się zna historię miasta i regionu można jeszcze lepiej docenić te tereny...
   Co do Ostródy... Zawsze Wam zazdrościliśmy tych jezior... :)

 •  

  pokaż komentarz

  Warto powiedzieć, że te pochylnie to ewenement na skale światową. Często padają stwierdzenia, że to jedynie działające pochylnie na Świecie. Oczywiście tak nie jest, z tym, że nasze- polskie są jedynymi, które są napędzane siłą wody. Podoba działała na kanale Morrisa, chyba w Kanadzie, ale nie jest już czynna. Jeśli ktoś przejeżdża dawną trasą E-7 Warszawa-Gdańsk to w okolicy Elbląga polecam GPS ustawić na Buczyniec- niedaleko od trasy, a można zobaczyć jak to wszystko funkcjonuje. Zwłaszcza teraz, kiedy jest sezon żeglugowy- spotkanie się dwóch statków mijających na lądzie jest świetnym widokiem. Kanał dookoła jest bardzo zadbany, jak ktoś głodny, to można zjeść obiad czy iść na lody :) Co najważniejsze, nie jest to sopocki monciak, ja w lato zawsze jak tam pojadę to spotykam max kilkanaście osób na ogromnym obszarze. Jest koło, które napędza płynąca woda, można zobaczyć cały mechanizm w trakcie pracy, wszystko to jest bezpłatne. Wejście do jakiegoś muzeum kosztuje kilka zł, ale tam nie byłem. A jak się zagada do jakiegoś technika, to pozwoli zajrzeć i pooglądać jak to wszystko wygląda od kuchni :P Płynąłem na trasie właśnie Małdyty-Elbląg, rejs trwał ok 6h. Głownie pływają tymi statkami starsi Niemcy. I szkoda, że takie miejsca są szerszej grupie rodaków nieznane, bo o ile ktoś tam mieszka i widział to dziesiątki razy, to ktoś z Poznania np. może nie mieć o tym pojęcia (a Niemcy sobie z tego korzystają).
  O ściekach nie wypowiem się. Tak już mamy chyba, że jak jest coś co warto szanować, to wylewamy na to szambo :/

  Kila fotek z neta na zachętę :)

  http://www.gliwiczanie.pl/Reportaz/kanal_elblaski/buczyniec/buczyniec_38.jpg
  http://files.myopera.com/peterabramo/albums/653352/Buczyniec%2009.jpg
  http://qbk.pl/blog.fotki/znaczone/456.Buczyniec.jpg
  http://pracownicy.uwm.edu.pl/wojsob/miejsca/powiat_elblaski/elblaski_paslek_buczyniec_pochylnia_01.jpg
  http://byway.pl/UploadedImages/3608c26f-8be1-4c1c-aa8e-da6f64b03442/550x325_341fbafd-513c-4ea1-8218-d498c8ab4785.jpg

 •  

  pokaż komentarz

  To jest news z października 2012 - przydałaby się informacja jak się sprawa potoczyła dalej.

  •  

   pokaż komentarz

   @tomski84: Odpowiedź dałem w opisie. Policja do tej pory nie poinformowała nas jako zgłaszających wykroczenie/przestępstwo jak się sprawa zakończyła a ma taki obowiązek. Dlatego domyślamy się, że zgłoszenie zostało przyjęte, ale potem nikt go nie zarejestrował na komendzie i sprawie nie został nadany bieg, bo albo to znajomy, lub dał w łapę. Z tego powodu postanowiłem nagłośnić sprawę i równolegle napisać oficjalne zapytanie jakie zostały podjęte kroki. GW już wiele razy przedrukowywała treści z Wykopu i liczę na to, że i tym razem ktoś to podłapie, a jak się zrobi szum to nie będą mieli jak się wykręcić z odpowiedzi. Rok przy tak ewidentnych dowodach to, aż nadto czasu aby taką sprawę zakończyć.

 •  

  pokaż komentarz

  Bo cała ta ekologia to to fasada dla brudnych interesów. Chodzi o kasiore i tyle. Tam gdzie da się zarobić to "ekologia jest najważniejsza" ale jak trzeba zrobić coś dla ludzi to nagle się okazuje że "a co to komu szkodzi trochę gnojówki?" albo "parę firm środowiska nie zniszczy", itd

 •  

  pokaż komentarz

  O zgrozo.Srają we własne gniazdo,nie potrafią docenić piękna i walorów naszej natury i narodowej kultury!

  •  

   pokaż komentarz

   @zakazany_owoc:
   @GeraltRedhammer: najsmieszniejsze jest to, że w wielu miejscowościach, jak Wilamowo, Wilamówko, Wenecja, Gledy, Szymonowo i inne, wielu mieszkańców wciąż nie ma ani kanalizacji ani szamba. Ścieki z ich domów płyną sobie rurami do rowów melioracyjnych, rowy te łączą się w wielu miejscach ze strumieniami, które wpadają wprost do kanału lub jeziora i porównując skalę tego zjawiska takie szambiarki jak ta ze znaleziska to kropla w morzu. Wszyscy o tym wiedzą, nikt nic nie robi. Nieraz w tych wsiach w czasie upałów śmierdzi niemiłosiernie ale pomimo wielu skarg nic się nie zmienia.

  •  

   pokaż komentarz

   @JedynyTakiNick: tak ludziom wygodniej,widać przedkładają swoją wygodę nad uroki tych pięknych miejsc...

   pokaż spoiler Jesteś stamtąd może:P.