...
 •  

  pokaż komentarz

  Nie wiedziałem, że Sandra Bullock tak dobrze mówi po polsku... ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  Kilka słów na temat filmu i jego produkcji. Kręcimy w niedawno założonym przez Jarosława Daleckiego (znanego z Radia Szczecin z programu Trącić Myszką) studiu. Celem filmów jest przybliżenie wszystkich tematów związanych z treningami na siłowni w sposób zwięzły, przystępny i zrozumiały dla laików.

  Seria dopiero startuje (mamy nakręcone 8 odcinków z czego 3 zmontowane) i naprawdę potrzebujemy wsparcia żeby dotrzeć z nią do jak największej ilości osób. Będę wdzięczny za Wykopy jak również pozytywną krytykę.

  •  

   pokaż komentarz

   Jak dla mnie gość p#@#%@%i, to co wszyscy. Zrobił formę, bo to może i jakoś działa. Ale to są stare metody i stwarzają wiele problemów, trzeba na to zbyt dużo czasu, a także charakteryzują się tym, że nie na każdego działają. Wszystko dobiera się pod siebie przede wszystkim.

   1. Rzeźba - najlepszy jest trening siłowy, krótki i intensywny, mało powtórzeń, mało serii, wielkie ciężary. Wszystko zależy jednak od kalorii i makroskładników.
   2. Masa - jedni robią dobrze masę na takim samym systemie jak wyżej, inni wolą własnie dużo powtórzeń (np. w zależności od mięśnia jego i składu), mniejszym ciężarem Z KRÓTKIMI PRZERWAMI MIĘDZY SERIAMI.
   3. Siła - trening podobny do tego jak na rzeźbę, z tym, że dłuższe przerwy i dłuższe treningi.

  •  

   pokaż komentarz

   @michalexpromo:może zróbcie cykle np o rodzajach pompek i technice czy ćwiczących na domowych siłkach z minimalnym sprzętem, powinno się przyjąć bo raczej mało takich po polsku

  •  

   pokaż komentarz

   @michalexpromo: Dam pozytywną krytykę, a jak się rozkręcicie i wrzucicie nam tu czasem coś ciekawego, to możecie liczyć na wykopy :). Przy okazji - widzę potencjał Waszego projektu - wierzę, że to się może spodobać.

   A krytyka jest taka, że w końcówce zabrakło mi wzmianki o tym, co się stanie przy treningu siłowym i różnych ilościach kalorii ;-). Niby nic, ale jest wrażenie jakby czegoś zabrakło, jakbyście się gdzieś spieszyli.

   Z drugiej strony krótka i zwięzła forma jest bardzo dobra. Trzeba wyważyć.

   Odnośnie drobiazgów i szczegółów: Z czasem wyrobicie odpowiednie rozwiązania, np. początki i końcówki, także nie widzę tu problemu, kwestia czasu i praktyki :). Naturalność i wyważona spontaniczność jest zawsze w cenie. I to by było na tyle, bardzo fajnie że będzie nowe źródło wiedzy!

   Życzę owocnej i przyjemnej pracy!

  •  

   pokaż komentarz

   @michalexpromo: @Skogyr ma racje.
   Moim zdaniem za krótko.. to jest za szeroki temat na kilka zdań.. krótkie filmy ok, ale wtedy wąski temat do omówienia...

  •  

   pokaż komentarz

   @michalexpromo: a zatem krytyka: nie myślałem, że ludzie są aż tak leniwi, żeby tego rodzaju filmiki stały się popularne. Gadanie po raz stumilionowy o tym samym, co jest znane od lat uważam za bezcelowe. To są ogólniki, banały i skróty. Informacje które ma pierwszy lepszy dresik z osiedlowej siłki.
   Teraz pochwała: pochwalam samo zrobienie filmiku, wymaga to poświęcenia jakiegoś czasu

  •  

   pokaż komentarz

   @michalexpromo: Mit na temat treningu na rzeźbę jako duża ilość powtórzeń małymi ciężarami wziął się z tego, że kulturyści przed zawodami odwadniali się. W efekcie ich stawy nie wytrzymywały normalnego treningu i by zrekompensować sobie wielkie ciężary jakimi ćwiczyli, przechodzili na system dużo małymi obciążeniami.

   @Skogyr: Otóż to. +

  •  

   pokaż komentarz

   @trekkers: Dzięki za uwagi. Celem tej serii nie jest mówienie ciągle o podstawach - celem jest rozpoczęcie od podstaw i przechodzenie coraz dalej. Tworząc od razu filmy dla zaawansowanych odcięlibyśmy się od całej grupy osób, które jeszcze nie ćwiczą, a to do nich film jest kierowany.

   Większość osób zaangażowanych w treningi siedzi już na forach i zna ten temat. Smutnym faktem jest to, że w społeczeństwie jest to mniejszość. Wiem to po sobie - z zawodu jestem webdeveloperem i nigdy nie potrafiłem połączyć pracy z ruchem. Z Łukaszem trenuję od 6 miesięcy 3 razy w tygodniu i widzę jakie zmiany to przyniosło. Pomijając zmianę wyglądu (tym się pewnie za rok pochwalę na Wykopie) to siłowo wygląda to mniej więcej tak:
   - Klatka (zaczynałem od 40 kg) - 140 kg (2 powtórzenia z czego 1 z drobną asystą)
   - Martwy ciąg - 140 kg (3-4 powtórzenia)
   - Przysiad - 130 kg (5 powtórzeń)

   Zmiana w moim życiu jest dramatyczna - wysypiam się w 5-6 godzin, mam siłę na pracę, ochotę na zaangażowanie się w życie prywatne. Wypoczynek przed TV zamieniłem na wypoczynek na świeżym powietrzu. Mam lepszy humor, jestem bardziej społeczenie aktywny itd.

   Zanim spotkałem Łukasza próbowałem wielu rzeczy - coachingu w postaci książek / programów audio, różnych diet (np. alkaicznej), nordic walking, biegania i ze wszystkiego rezygnowałem bo byłem wiecznie zmęczony i letargiczny. Po 6 miesiącach treningów czuję się jak nowy człowiek.

  •  

   pokaż komentarz

   @Skogyr: Zgoda, na każdego działa trening siłowy różnie, ale proszę nie pisać bzdurek. Na rzeźbę ciężary takie same lub ciut mniejsze co na mase, powtórzeń tyle samo lub więcej a główny "myk" to jak najkrótsze czasy między seriami. Masa - też się nie zgadzam (szczerze to nie chce mi się już produkować). Polecam na yt kanał Bartosza Gosa oraz Leszka Kaizera.

  •  

   pokaż komentarz

   @michalexpromo: czołem, obejrzałem dwa "odcinki" produkcji i o ile merytorycznie nie jestem władny by coś oceniać, o tyle spróbujcie coś zrobić z tym żółtym, lekko chamskim tłem proszę :) Nie ma w studiu jakiegoś ładnego tła, albo chociaż zwykłej ściany? Wiem że to pierdoła, ale zawsze mnie denerwują takie nijakie obrazy (kojarzy mi się to bardziej z programami w TV w latach 90 :) )

  •  

   pokaż komentarz

   @michalexpromo: 140 na klatkę 2 powtórzenia i 130x5 na przysiad. Coś tu chyba nie tak...

  •  

   pokaż komentarz

   @elmo-pl: to faktyczne wyniki z zeszlego tygodniu, a przysiad z wczoraj. Czemu nie tak?

  •  

   pokaż komentarz

   @michalexpromo: Po tytule spodziewałem się czegoś innego niż to co dostałem, dla tego odcinka był by tytuł "Parę informacji o treningach...." ! bo tu dostaliśmy INFORMACJE a nie trening !

  •  

   pokaż komentarz

   @michalexpromo: o tak tak tak, gdybyście zrobili serie filmików od a do z jak ćwiczyć w domu mając do dyspozycji np. tylko hantelki + ewentualnie sztangę dla Świeżaków ;p To byłoby świetnie!

  •  

   pokaż komentarz

   @michalexpromo: Wychodzi, że masz bardzo słabiuśkie nóżki (i pewnie plecy i brzuch)...
   Przy 2 x 140 kg na klatę, to przy proporcjonalnej rozbudowie ciała, na nogi w serii powinieneś walić przynajmniej ze 6 x 150 - 160 kg (bez pasa).

  •  

   pokaż komentarz

   @sunsu-sun: To zdecydowanie weszło na samą górę priorytetów. Dziś wieczorem widzę się z Łukaszem w studiu i zastanowimy się jak coś takiego przygotować. Póki co staramy się wyciągnąć z Wykopu z komentarzy jak najwięcej pozytywnych informacji, które możemy realnie przełożyć na zmiany w programie.

   Jak zawsze przy tego typu projektach boli wielka fala krytyki, ale liczyliśmy się z tym, że może tak być. Bez względu na to jesteśmy wszyscy wdzięczni za Wasze uwagi.

  •  

   pokaż komentarz

   @vostok: Pewnie masz racje (tak podejrzewałem, że chodzi o dysproporcję), ale składa się na to kilka rzeczy. Po pierwsze przysiad z ciężarem robię dopiero od miesiaca, a klatkę robiłem od początku. Po drugie mam prawie dwa metry wzrostu, a wieszaki gdzie jest sztanga z ciężarem są bardzo niskie i przyznam, że zawsze psychika mi wysiada przy podchodzeniu do przysiadu bo muszę nisko zaczynać.

   Do tego standardowy problem - na początku odpuszczałem nogi na rzecz górnej połowy ciała :)

  •  

   pokaż komentarz

   @michalexpromo: To wiele tłumaczy :)
   Faktycznie wysoki wzrost jest problemem przy przysiadach z dużymi ciężarami, no i odwieczne olewanie nóg przez początkujących :)

  •  

   pokaż komentarz

   @pierwiastekzminusjeden: Bzdurką jest zmniejszanie ciężaru kosztem większej ilości powtórzeń, aby uzyskać rzeźbę. Nawet jak zaczniemy jeść mniej, to efekty takiej operacji będą co najmniej opłakane.

   A na masie przerwy między seriami musza być krótkie, żeby jak najefektywniej rozrywać włókna. Im dłuższa przerwa liczona wręcz sekundach tym trudniej w kolejnej serii będzie zrobić tyle uszkodzeń.

  •  

   pokaż komentarz

   @michalexpromo: Ale dysproporcja. Ja 140 na klatkę nie wezmę, ale martwy 140 pocisnę 8x albo więcej, dawno nie robiłem to nie wiem.
   Podobnie z przysiadem 130kg robię na 12 ruchów spokojnie.

  •  

   pokaż komentarz

   @michalexpromo: Koledzy ci odpowiedzieli, chodzi o dysproporcję między ćwiczeniami.

  •  

   pokaż komentarz

   @michalexpromo: Nie dość, że w przysiadzie niewiele mniej niż w martwym ciągu, to jeszcze na więcej powtórzeń.

   I po miesiącu 130 kg w przysiadzie.

   Większość ludzi chodzących na siłownię rok nie zrobi poprawnie 5 x 130 kg w przysiadzie (pełnym). Znam wielu co po kilku latach nie siądą 130 kg...

   Albo robisz ćwierć albo pół-przysiady.

   Pełny przysiad - olimpijski dupą do ziemi - jak robisz 140 kg na MC, to zrobisz co najwyżej 100 kg.

   TO JEST PRZYSIAD: http://www.youtube.com/watch?v=3Y8yKSJbpFI

   Jak w ten sposób po miesiącu siadasz 130 kg to zostaniesz mistrzem.

   Chyba, że robisz "przysiady" jak POPEK. To wtedy nawet 180 kg po roku nie dziwi, ale to nie przysiad tylko pseudo-ugięcie kolan.

  •  

   pokaż komentarz

   @BODY_FACTORY: To nie jest taki przysiad - przyznaję, z tego co piszesz to bardziej pół-przysiad. Tak głęboie przysiady robię na koniec danego dnia w dropie ciężarem 80 kg (bardzo powolne i głebokie przysiady żeby utrwalić technikę).

   Przy 130 kg niestety jeszcze technika mi ucieka, ale tak jak piszę - dopiero zaczynam.

  •  

   pokaż komentarz

   @michalexpromo: jeśli masz 2 m wzrostu, to będzie problem ;) Nie dodawał bym ciężaru - a zwiększył zakres ruchu.

   Jeśli o mnie chodzi, to ze 130 kilogramami bawię się tak:

   http://www.youtube.com/watch?v=r-fRpFzsdfA

   Więcej na kanale YT ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @michalexpromo: W pół roku zrobiłeś 140kg na klate? Ile ważysz?

  •  

   pokaż komentarz

   @michalexpromo:

   Od 40 do 140 kg na klatkę w 6 miesięcy? Hmmm...

  •  

   pokaż komentarz

   @graph @mr03: Jestem bardzo dużym gościem - 2 metry wzrostu i ważę około 140 KG tak więc to dopiero 100% mojej masy. Zaczynając byłem ekstremalnie słaby i zaniedbany.

   Łukasz poprowadził mnie najpierw przez zmianę diety i uzupełnił ją w pierwszych dwóch miesiącach treningów białkiem i aminokwasami. Same treningi na początku były mieszane, ale od początku namawiał mnie na wolne ciężary. Zacząłem od klatki, potem dołączyłem martwy ciąg, a na końcu przysiady, które wymagały ode mnie dużego psychicznego przełamania.

   Obecnie mój układ treningowy wygląda tak:
   Poniedziałek - klatka, brzuch, rozpiętki + ćwiczenia uzupełniające jakie Łukasz zaleci
   Środa - nogi w przysiadzie, wyciskanie wojskowe i brzuch
   Piątek - martwy ciąg, triceps + ćwiczenia uzupełniające

   Jeśli chodzi o dietę to rano owsianka z owocami, po treningu np. ryż z ananasem, obiad sałatka z kurczakiem albo ryba z ryżem, kolacja z reguły coś lekkiego. Kiedy mam okresy gdzie brakuje mi czasu na jedzenie uzupełniam białkiem z mlekiem sojowym.

   Dziś zrobiłem 1x martwy ciąg 160kg ale z wielkim bólem i z opaskami na rekach bo dłonie nie dają rady.

   Ogólnie z mojej strony wygląda to tak. Nie mam czasu zaangażować się w wiedzę na temat treningów - poza treningami jestem świeżutkim ojcem i właścicielem firmy (tak więc cały czas poza siłownią spędzam w biurze albo z synkiem). We wszystkim co robię w 100% polegam na Łukaszu i jestem bardzo zadowolony z efektów. Sylwetka mi się zmienia, waga powoli leci w dół, a siła bardzo idzie w górę.

   Największa bariera u mnie jest psychiczna - boję się dużych ciężarów i tego, że coś mi się stanie. Bardzo często Łukasz ustala mi ciężary a ja nie patrzę i nie liczę ile mam na sztandze licząc na jego znajomość moich możliwości. Dziś zrobiłem na martwym ciągu 1x160kg myśląc, że mam założone 140kg.

   Siłownia jest dla mnie przede wszystkim równoważnią dla życia zawodowego gdzie całe dnie spędzam przy komputerze. Chciałem również zadbać o siebie żeby być w dobrej formie dla synka. Program z Łukaszem nagrywam bo osobiście uważam, że jest po prostu fantastyczny w tym co robi i jestem mu wdzięczny za zmiany jakie wprowadził w moim życiu.

   Nie mam ambicji być ani najsilniejszy ani najbardziej wyrzeźbiony więc jeśli uważacie moje wyniki za złe, słabe, dziwne to OK - nie mam tutaj parcia żeby coś komuś udowodnić - po prostu naprawdę polubiłem ćwiczyć i uważam to za swój mały sukces :)

   No i na koniec - nie mam kompetencji żeby oceniać merytorycznie jakość filmu. Film jest przeznaczony dla amatorów - ja takim jestem i dla mnie jest zrozumiały. Przy produkcji zajmuję się reżyserką i grafiką oraz pomagam przy montażu.
   Szczerze mówiąc chcieliśmy po prostu coś zrobić, nie dla kasy, nie żeby udowodnić komuś że wiemy lepiej - po prostu dla frajdy.

   Dziękujemy Wam za wsparcie, a z drugiej strony przykro nam z powodu wielkiej dawki złości jaka się tu pojawiła. Dziś rozmawiałem o tym z Łukaszem i żaden z nas nie ma ambicji aby z Wami walczyć albo udowadniać swoje racje. Chcemy po prostu spróbować rozwinąć ten mały projekt i zobaczyć co z niego wyjdzie.

   Wszystkie konstruktywne uwagi wzięliśmy sobie do serca - dziękujemy za nie.

  •  

   pokaż komentarz

   @michalexpromo:
   Filmik jako wstęp do serii bardzo mi się podobał. Wyszło sympatycznie i nie sztywno. Tylko Agata trochę za mało się odzywała w stosunku do Łukasza, ale za to lepiej wyglądała :)

   Co do treningu to rozumiem, że robisz typowo na siłę?
   I nie jest kulturystyczny a raczej typowy dla trójboju siłowego?

  •  

   pokaż komentarz

   @graph: Celem treningu była poprawa codziennej jakości życia. Kilka lat poświęconych na budowę firmy od zera wyniszczyło mnie kompletnie - fajki i kawa w pracy, butelka wina po pracy, jedzenie tego co jest pod ręką i ruch tylko z doskoku (mam tego wszystkiego dość, zacznę się ruszać!).

   Chciałem doprowadzić się do sytuacji gdzie codzienne czynności (opieka nad dzieckiem - muszę się schylać, sprzątanie domu, intensywne dni) nie będą dla mnie wyzwaniem (a zaczęły być wielkim). Nigdy nie sądziłem, że przerodzi się w to w dobrą zabawę na siłowni i radość z ruchu.

   Obecnie odbudowałem już dość dobrą formę i dalszym celem jest spadek wagi i ładna rzeźba. Obecnie pracuję nad zbudowaniem dobrej diety w zabieganym. Wszystko u mnie sprowadza się do dobrej organizacji gdyż w ciągu dnia naprawdę brakuje mi czasu na gotowanie i często zamiast po sałatkę z kurczakiem sięgam po kebab.

   Najważniejsze jednak - treningi i słownia dały mi równowagę w życiu, której poszukiwałem od lat. Nie jestem już po pracy w sytuacji gdzie umysł wysiada, a ciało mnie nosi i uspokajam się alkoholem. Czuję się wyważony, dobrze śpię i budzę się mając siłę na następny dzień.

   Tak więc widzisz, że same wyniki o których napisałem to dla mnie nieplanowany bonus, a nie esencja mojej pracy :)

   Dziękuję za ciepłe słowa na temat filmu, wbrew pozorom kosztuje nas to dużo pracy i zarówno ja jak i Łukasz jesteśmy łasi na dobre słowo :)

  •  

   pokaż komentarz

   @michalexpromo: Jak ważysz 140kg to ok. Ja po 5 latach ćwiczenia tyle nie podnoszę ale ważę 85kg ;)

 •  

  pokaż komentarz

  Czy tylko mi się wydaje że gość wygląda jakoś tak dziwnie nieproporcjonalnie?

 •  

  pokaż komentarz

  Obejrzałem. Ilość powtórzeń zniwelowałem do zera, tym sposobem robię rzeźbę. Teraz tylko czekać na efekty.

 •  

  pokaż komentarz

  Myślałem, że usłysze coś nowego, nowatorskiego, coś co mnie oświeci i zrzuci z krzesła zarazem. A tu kupa. Wszystko już było powiedziane wcześniej.