•  
  k...i

  +17

  pokaż komentarz

  Komedia. Państwo ustala dla siebie marżę 70% ceny paliwa, a stacja zarabia jakieś grosze na litrze. I to stacja jest traktowana jak oszust.

 •  

  pokaż komentarz

  No ale jak to ma zmniejszyć ceny paliw? Przecież stacja musi to zakupić, opodatkować, zapłacić akcyzę. Musiała by zmniejszyć marżę. A tak w ogóle, to przecież lepiej jak ludzie będą mniej paliwa kupywać, bo przecież unia ma byc EKO.

  •  

   pokaż komentarz

   @MoHardcore: A jakim cudem w gdańsku na bliskiej dąbrowszczaków ceny poleciały w dół o kilkanaście groszy na stałe po otwarciu leclercowej stacji paliw 500m dalej?: O Stacje mogą zbijać marże bez problemu, więcej tankujących=więcej sprzedanych hotdogów i innych wysokozyskowych pierdół więc jakoś sobie poradzą.
   Mogę zatankować gaz zarówno za 2.27 na leclercu jak i za 2.53 na lotosie, a między tymi stacjami jest 1200 metrów do przejechania.

  •  

   pokaż komentarz

   @coo84: potwierdzam. Wybacz, zmęczony już dziś jestem i za mało przeanalizowałem pisząc komentarz.

  •  
   N................y via Android

   +1

   pokaż komentarz

   @MoHardcore: jest tak czasami ze w danej miejcowosci jest kilka stacji roznych koncernow i na kazdej sa takie same ( wysokie ) ceny paliw.

  •  

   pokaż komentarz

   @NieznanyAleAmbitny: ale jak będziesz wiedział, że za 20 km (dla Niemiec powinno być chyba 100 km oczywiście ze względu na autostrady) jest tańsza stacja to zaczekasz z tankowaniem

  •  
   s........e

   0

   pokaż komentarz

   @NieznanyAleAmbitny: no i popatrz. Jak ceny niższe u jednego to monopolizm, a jak wszedzie takie same to zmowa... co robić. :P

  •  

   pokaż komentarz

   Przecież stacja musi to zakupić, opodatkować, zapłacić akcyzę. Musiała by zmniejszyć marżę.

   @MoHardcore: Marże na paliwie są groszowe, czasem nawet, gdy koło siebie są konkurencyjne stacje to jedna z drugą prześcigają się w obniżaniu cen, tak że okresowo marża jest nawet ujemna. Główny przychód na stacjach generuje sprzedaż wszystkiego poza paliwem. Porównaj sobie ceny napojów, batonów, płynów do spryskiwaczy ze stacji z cenami z osiedlowego sklepu, hipermarketu i biedronki.

   Gdy pracowałem kiedyś na jednej ze stacji wprowadzaliśmy dostawy towaru do systemu to z ciekawości porównywałem sobie cenę hurtową za jaką stacja kupowała towar i cenę po jakiej sprzedawała. Z tego co pamiętam batony typu mars, snickers hurtowo kosztują koło 80-90 groszy, a na stacji takiego dostaniesz za, hmm... 2,99 zł?

   pokaż spoiler Już nie mówiąc o Red Bullach, które chodzą po 5-6 zł (w promocji) za puszkę 250 ml, a hurtowo dostaje się je za 2,50 zł :)

  •  

   pokaż komentarz

   @coo84: a gdzie w Gdyni jest najtansza stacja Orlenu? Naprzeciwko Lukoil ;)

  •  
   w.................z

   0

   pokaż komentarz

   @coo84: Ja od lat tankuję na NESTE teraz Shell i problem z cenami rozwiązany jest automatycznie bo jest zawsze najtaniej, no z jednym wyjątkiem Auchan, ale tam zawsze są kolejki a różnica to tylko 1-2gr. Plusy są takie że nie ma obsługi i nikt mi nie wciska hot-dogów i innego niepotrzebnego badziewia a FV przychodzi do domku pocztą lub elektronicznie pojawia się w systemie, więc odpada kolejny kłopot z oczekiwaniem na wydrukowanie FV w kasie w kolejce. No i jeszcze odpada jedna z najbardziej wkur-wia-ją-cych mnie sytuacji na stacji, podjeżdża sobie paniusia albo krawaciarz staje pod dystrybutorem tankuje idzie do środka stacji i zamawia sobie kawusie, pączusia lub zapiekaneczkę auto oczywiście zostawiając przy dystrybutorze bo po co wyjść i odjechać na bok żeby inni mogli zatankować.

 •  

  pokaż komentarz

  Ciekawy obraz zaobserwowałem jadąc na tegoroczny woodstock. Sto kilometrów do celu cena gazu, oscylowała w granicach 2.20 (mniej więcej jak w całym kraju) i co kilkanaście kilometrów systematycznie cena rosła po to by na miejscu osiągnąć astronomiczne 2.99 zł/L. Wnioski chyba są oczywiste.

 •  
  g......f via iOS

  +1

  pokaż komentarz

  Stacje na paliwie nie zarabiaja wcale tak malutko.

  Jak ostatnio z miesiac temu tankowalem sytuacja wygladla:

  Orlen: 5,76
  Bliska: 5,61
  Prywatna znana z taniego i dobrego paliwa: 5,49

 •  
  k............z

  +2

  pokaż komentarz

  Nie tylko cena się liczy (przynajmniej dla mnie). Jakość paliwa również. Trzeba również sprawdzać czy nie święcą.